FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-02-17 22:11  [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Chcieliście to macie :-)

Junkers Ju-88 to samolot, którego model zawsze chciałem mieć w kolekcji. Odkładałem go ze względu na poziom trudności, dużą ilość części i rozmiar, ale kwestią czasu było jego pojawienie się na moim warsztacie. Do wyboru miałem trzy wersje wydane przez wydawnictwo A. Halińskiego, wybór padł na C-6 w zimowym kamuflażu z frontu wschodniego (Ukraina, zima 1942).. Pięknie się wpasuje na wystawę tematyczną w Szczecinie :-) O ile skończę do jesieni, bo przede mną na prawdę sporo roboty.




Budowę zacząłem późną jesienią, skleiłem kadłub i... na tym się zatrzymałem, nie miałem weny do klejenia, nie szło mi zbyt dobrze i schowałem model do pudła. Przez cały grudzień leżał tam razem z D3A Val'em. Val jest już gotowy więc najwyższy czas wrócić do Ju-88.



Zacząłem od tylnej części kadłuba. Robota prosta i przyjemna. Używam zestawu laserowo wyciętych wręg. Trochę trudności miałem z wklejeniem okrągłej szyby będącej osłoną anteny radionamiernika na grzbiecie kadłuba. Rozwiązanie zaproponowane przez autorów polegające na naklejeniu mniejszego kawałka folii na większy i podklejenie tego od wewnątrz nie zdało egzaminu, Nie znalazłem sposobu ani kleju, którym mógłbym to zrobić tak, aby zachować przejrzystość folii. Wyciąłem odpowiedniej wielkości pierścień z kartonu, nakleiłem na niego okrągły kawałek folii pasujący do otworu w kadłubie i wkleiłem w kadłub od wewnątrz. Efekt taki sobie, ale i tak lepszy niż to, co wychodziło mi z dwóch warstw folii.











Stateczniki powstały dość szybko, to były raczej proste elementy. Popełniłem pewien błąd, na szczęście nie będzie on widoczny na gotowym modelu. Element stanowiący zakończenie kadłuba powinien być uformowany w kształt spłaszczonej litery "U", ja nieświadomie dokleiłem go na płasko do wręgi kończącej kadłub.


Kilka rzeczy jest do poprawki: krawędzie wnęki kółka ogonowego (szlif i retusz), końcówki stateczników (retusz), końcówki tych dwóch elementów pod kadłubem wyglądających jak rury wydechowe (szlif i retusz). Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że warto dopieścić te elementy :-)


Na koniec zdjęcie tyłu połączonego na sucho z centralną i przednią częścią kadłuba. Duży model będzie. Teraz siadam do kabiny i spędzę w niej trochę czasu...



--

Post zmieniony (29-04-18 11:23)

 
14-02-17 22:33  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Co tym naszym Piknikowcom się stało.
Siedzo po nocach lub w krajach odległych i knujo.
I wyszło szydło z worka - brawo Stasiu za piękno robote.
Widać chęć, wenę, wręcz pasję. I tak trzymaj a ja również, kciuki.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
14-02-17 22:36  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Najbardziej mnie martwi, że w tym "obcym kraju" nie będę mógł swobodnie wyprowadzić tego modelu na spacer :-) Także galeria końcowa z lotniskiem Berlin-Tegel w tle jest raczej wykluczona. W Gdańsku jeszcze by to jakoś przeszło :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
14-02-17 22:52  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Przyjemnie się na to patrzy. Jako, że model dość rzadko brany na matę (chyba więcej modelarzy odkłada go z podobnych względów), tym bardziej wart uwagi.

 
14-02-17 23:26  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Super, precyzja jak zawsze. Będę się bacznie przyglądał bo u mnie na jednym z "najgorętszych krzeseł" jest Nightfighter...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
15-02-17 00:26  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szkoda że nie wersja nocna, ale i na tą z przyjemnością popatrzę :)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-02-17 00:34  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Stachoo swoją jakością podgrzeje jeszcze bardziej pewne krzesło u Kilminstera, będzie i wersja nocna.

 
15-02-17 09:50  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model się szykuje. Pozwolę sobie dołączyć do grona obserwatorów.
A tak przy okazji mam pytanie laika. Czy część która wygląda jak fragment wentylatora montowana we wnęce na grzbiecie kadłuba to wspomniana antena radionamiernika?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
15-02-17 18:02  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

O to to to. Też będę podglądał, bo szykuje się kawał pięknego modelu. Powodzenia.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
15-02-17 19:10  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Tak, to coś na grzbiecie co wygląda jak wiatraczek to osłona radionamiernika właśnie. Instrukcja podaje nazwę EZ-6, angielska wikipedia podaje, że jest to longwave receiver i na tym kończy się moja wiedza o tym urządzeniu :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-02-17 20:31  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, że takie urządzenia były montowane na Ju-88.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
15-02-17 21:01  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No popatrz Stachooo , Tegel piszesz - a ja tam tydzień mieszkałem niedaleko lotniska ( a może nawet i Ciebie :)
Z Tegel czy bez Tegel wiem że będzie co oglądać .... wiem !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-03-17 07:26  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Przy okazji klejenia wyposażenia kabiny do Ju-88 zrobiłem zdjęcia krok po kroku niektórych elementów. Pomyślałem, że fajnie by było pokazać jak powstają te wszystkie drobiazgi. Może komuś się przydadzą moje wskazówki, a może ktoś podpowie mi jak można zrobić to lepiej :-)

"Pudełka" - kabina w dużej mierze składa sie z małych pudełeczek. Są to na przykład radioodbiorniki, skrzynki na amunicję, uzbrojenie, przyrządy celownicze czy różnego rodzaju inne urządzenia będące na wyposażeniu kokpitu. Klejenie tych pudełeczek bywa żmudne i monotonne ze względu na ich ilość i wielkość. Wypracowałem sobie metodę pozwalającą na sklejenie pudełek, może nie najszybszą, ale dającą dobry efekt.
Jako przykład wziąłem skrzynkę na amunicję (1). Przygotowuję element w następujący sposób - zaznaczam od zadrukowanej strony miejsca zagięć, nie nacinam elementu po zadrukowanej stronie! (2). Odwracam element i nacinam (nie rozcinam) w miejscu zagięcia dwa równoległe linie (3). Następnie czubkiem skalpela ustawionym pod kątem wybieram karton pomiędzy nacięciami (4). Powstaje rowek, dzięki któremu boki pudełka ładnie się zaginają(5). Krawędzie zagięcia nie wymagają retuszu (6) W przypadku nacięcia z drugiej strony krawędź trzeba wyretuszować. Należy pamiętać o tym, że dwa z czterech boków trzeba delikatnie zmniejszyć (o grubość kartonu, tak, żeby krawędzie spasowały się równo. Końcowy retusz, klej i efekt końcowy (7 i 8).



Tablica przyrządów to jeden z bardziej rzucających się w oczy elementów w kabinie. Jest wiele sposobów na jego wykonanie, ja najczęściej stosuję opisany poniżej. Potrzebny mi będzie: cienki i miękki drucik (tu najlepiej sprawdza się cynowy 0,2mm) oraz klej wikol lub introligatorski (koniecznie przeźroczysty po zaschnięciu). Drucik nawijam na coś o okrągłym przekroju o odpowiedniej średnicy, robię sprężynkę rozcinam i wychodzi mi mnóstwo drobnych pierścieni. Naklejam je na tablicę w odpowiednich miejscach dbając o to, by klej wypełnił cały pierścień i utworzył menisk wypukły. W celu uzyskania różnych średnic pierścieni nawinąłem drucik też na wykałaczkę. Po naklejeniu wszystkich pierścieni i wyschnięciu kleju tablica jest gotowa.


Kilka drobiazgów: drążek sterowy, pedały i coś jeszcze.


Dźwignie. Uważam, że warto trochę uplastycznić gałki na dźwigniach, płaskie nie wyglądają dobrze(1). Wycinam elementy tak, żebym mógł wygodnie nad nimi pracować(2) i umieszczam je w samozaciskowych szczypcach. Do dalszej pracy potrzebny będzie klej z rodziny wikolowatych i wykałaczka bądź pędzelek(3). Pędzelkiem bądź wykałaczką nakładam na gałkę kroplę kleju i pozostawiam do wyschnięcia. Zabieg zazwyczaj trzeba powtórzyć (4). Kiedy już wszystko ładnie wyschnie przychodzi pora na malowanie gałek (5) i umieszczenie ich w kabinie (6).



Fotele. Elementy zewnętrzne zaginam na krawędziach tak samo jak przy pudełkach i sklejam zewnętrzną stronę fotela. Elementy wewnętrzne rozcinam na krawędziach, dopasowuję i wklejam w zewnętrzną część. Fotel uzupełniam pozostałymi elementami. Pasy wzbogaciłem o klamry wykonane z drucika cynowego.




Celownik, jedna z tych małych rzeczy, które cieszą. Chyba jedna z najmniejszych :-)


Na koniec uzbrojenie, właściwie to tylko jego część: 3 karabiny maszynowe MG17 (7,92 mm) i jeden MG151 (15mm). Wszystko to jest zamontowane i ciasno upchane w prawej przedniej części kadłuba. Użyłem metalowych luf, wyglądają lepiej niż zwinięte z papieru, zwłaszcza MG17 z charakterystyczną perforacją. Widoczny na zdjęciu niebieski nos będzie zdejmowany, więc całość będzie dobrze widoczna. Jak widać muszę jeszcze nanieść parę poprawek (głównie retusz), ale to później. Kabina jest prawie gotowa, doszły jeszcze taśmy amunicyjne, ale nie załapały się na zdjęcia do tej części relacji. Muszę jeszcze zrobić karabiny tylnego strzelca (2 x MG81), gondolę pod kadłubem z dwoma działkami MGFF i oczywiście osłonę kabiny, ale to zostawiam sobie na później.





--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
19-03-17 11:08  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Fantastycznie pokazujesz fantastyczną robótkę. Ponieważ mam w planach "Nightfightera" Twoja relacja wzbudza we mnie sprzeczne uczucia - raz zniechęca mnie do zabrania się za niego z powodu uszczegółowienia i Twojego precyzyjnego wykonania (wiem, głupie...) a z drugiej strony strasznie mnie korci, żeby wreszcie się z nim zmierzyć i zobaczyć co z tego wyjdzie...
Naprawdę mi się podoba to co robisz...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-03-17 11:48  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Ehh... umieć tak sklejać samoloty jak Ty, to by było coś... :-)

Kapitalnie Ci to wychodzi :-)

 
21-03-17 09:13  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
"stachooo" pierwsza klasa jak zawsze, miałem okazję oglądać Twoje modele na żywo efekt piorunujący ...
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
21-03-17 09:24  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Miło się patrzy na piękną robote

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
22-03-17 19:32  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Tadeusz Modelarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

stachooo bardzo się cieszę, że mogę nareszcie zobaczyć relację z prac nad tym konkretnym modelem. Co prawda osobiście zdecydowanie bardziej podoba mi się wersja Nightfighter, ale i tak z wielką ciekawością będę przyglądać się Twoim postępom. Powodzenia!

--
Pozdrawiam serdecznie, Tadeusz z Wrocławia.

 
22-03-17 20:54  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Stachoooo pozdrawiam z dziwnego kraju :)) Piekna robota . Aż żal że kiedys dobiegnie końca.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
22-03-17 21:50  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz ten model. Czystość i dokładność na najwyższym poziomie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-17 14:32  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Model Ju-88 sporo urósł w ciągu ostatniego miesiąca. Połączyłem ze sobą na stałe przednią i tylną część kadłuba, skleiłem gondolę pod kadłubem oraz skrzydła. Ponadto zrobiłem kilka innych mniejszych elementów.



Na początek laweta z dwoma działkami MG FF 20 mm stanowiąca wyposażenie gondoli pod kadłubem. Do wykonania działek użyłem gotowych , metalowych luf.



Gondola. To dość skomplikowany element - ma nieregularny kształt i dużo krągłośći. Jego uformowanie zajęło mi sporo czasu, ale kiedy przyłożyłem go po sklejeniu do spodu kadłuba pasował idealnie. Myślę, że to potwierdza, że jest poprawnie wykonany. Mogłem użyć jaśniejszej farby do retuszu - wtedy łączenia byłyby może mniej widoczne.





Osłona kabiny to kolejny element o skomplikowanym kształcie. Brakuje jeszcze dwóch karabinów maszynowych MG-81, które skleję później. Użyłem gotowej wytłoczonej osłony i nakleiłem na nią ramki. Powstała taka oto "szklarnia":





Teraz coś prostszego: lotki, klapy, stery wysokości i ster kierunku:





Szkielety skrzydeł postanowiłem wzmocnić dodatkowymi dźwigarami, żeberkami oraz podposzyciem. Wkleiłem także wzmocnienie pod golenie podwozia, na którym spoczywać będzie cały ciężar modelu.



Tak przygotowany szkielet okleiłem poszyciem. Przyznam się, że musiałem skorzystać z drugiej wycinanki, ponieważ jeden z elementów poszycia prawego skrzydła mi nie wyszedł. Drugie podejście było już pomyślne.







Tak prezentuje się całość (skrzydła i osłona kabiny włożone na sucho):







--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-04-17 17:50  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Te wszystkie wyoblenia i zaokrąglenia wykonałeś znakomicie. A oszklenie kabiny to już istna bajka. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-17 21:57  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Stasiu, TY żyjesz!
I nawet kleisz!.
Jak zwykle perfekcja.
Czy telefon masz nadal ten sam?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
29-04-17 22:14  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Żyję, żyję :-) Polski numer telefonu mam, ten sam, jest aktywny. Mało go używam, głównie jak jestem w Polsce. Tutaj zwyczaj leży w domu, ale co jakiś czas go sprawdzam :-) Widzimy się w Olsztynie!

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-04-18 07:53  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Po długim czasie wznowiłem budowę Junkersa Ju-88. Udało mi się dokończyć gondole silników z komorami podwozia oraz silniki wraz ze śmigłami. Rury wydechowe (którym poświęciłem sporo czasu nawiasem mówiąc) mają być (teoretycznie) zasłonięte przez widoczne na zdjęciach osłony. Na razie ich nie doklejam, bo po pierwsze twierdzę, że wyglądają idiotycznie, a po drugie nie będzie przez nie widać rur wydechowych. Będą leżały obok modelu na podstawce.





"Mała rzecz, a cieszy" - pokrywa włazu do kabiny, ten malutki element przysporzył mi wiele radości podczas klejenia. Docelowo będzie zamontowany w pozycji otwartej pod kadłubem samolotu.



Twierdzę, że podwozie Ju-88 należy do najbardziej skomplikowanych elementów, jakie do tej pory skleiłem. Poprawne złożenie i uczynienie z tego solidnej konstrukcji, na której będzie spoczywał cały ciężar modelu było sporym wyzwaniem, ale także niesamowitą przygodą. Dodam, że sklejenie tych zespołów części zajęło mi na prawdę sporo czasu. Efekt uważam za wysoce satysfakcjonujący :-)





Zajęło to kilka wieczorów zanim dokleiłem do modelu wszystkie elementy podwozia, klap, lotek i sterów z zawiasami, pokryw podwozia, anten itd. Zwłaszcza montaż klap, lotek i sterów zajął sporo czasu.



Na koniec kilka zdjęć ukazujących powstawanie podstawki. Jako bazy użyłem płyty meblowej i nałożyłem na nią cienką warstwę gipsu. W mokrym gipsie odcisnąłem ślady opon, butów i uformowałem zaspy śniegu. Teren nie jest zbyt skomplikowany. Następnie nałożyłem plamy ciemnej farby w miejscach gdzie śnieg ma być udeptany. Kolejnym etapem było pomalowanie całości białą, mocno rozwodnioną farbą. Ostatni etap dał mi najwięcej frajdy...spryskałem podstawkę rozcieńczonym BCG i wtedy zaczął padać śnieg :-) Śnieg kupiłem w sklepie z akcesoriami dla budowniczych makiet kolejowych. Nie mam pojęcia co to za materiał, ale na pewno nie kokaina ;-)








Rzut oka na całość:





P.S.

Zgodnie z Waszymi uwagami zastosowałem serwis wstaw.org. Może i photobucket denerwuje reklamami, i wstaw jest lepsze przy przeglądaniu zdjęć, ale muszę powiedzieć, że serwis wstaw.org wkurza mnie niemiłosiernie:
po pierwsze - próbowałem się zarejestrować z 10 razy, bez powodzenia,
po drugie - odnajduję średnią frajdę w dodawaniu zdjęć pojedynczo,
po trzecie - gdy dodaję zdjęcia w 6 kartach na raz dzieje się to samo co w przypadku próby rejestracji - 404 not found, server error, godbye.

Mam gotową galerię modelu, 55 zdjęć - nie mam zamiaru siedzieć przy wstawianiu na forum całej niedzieli, po prostu wstawię link do albumu na dysku google, albo link do galerii na moim blogu.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-04-18 08:42  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak zwykle soczyste, efektowne sklejanie, a w połączeniu z podstawką to już sam "mniut i ożeszki" : 0
Ja na przykład do wykonania śniegu przy zimowej podstawce użyłem po prostu sody spożywczej co dało fajny efekt skrzenia się śniegu i jakoś nic się nie dzieje, a minęło już 10 lat od wykonania.
Zapytam się o figurantów : skąd oni przybyli tzn. z jakiej są firmy - ci przy beczce i piloci ? Bardzo ciekawa kompozycja powstała z ich udziałem.
Tak zastanawiam się głośno, czy przypadkiem taki wygląd podłoża jak na 4 i 5 zdjęciu nie byłby mniej monotonny - taki miejscami zwiany śnieg na ciemniejszym podłożu - obecna wersja oczywiście też jest OK.

Post zmieniony (29-04-18 08:44)

 
29-04-18 10:19  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

stachooo, pomyśl nad wrzucaniem zdjęć na flickr. Jest hurtowe wrzucanie zdjęć, nie ma reklam.

A model przepiękny.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-04-18 10:24  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Równolegle z tworzeniem dioramy byłem w trakcie czytania książki "Niedobici spod Stalingradu" (redagował Reinhold Busch) będącej zbiorem wspomnień ocalałych ze Stalingradzkiego kotła, zarówno zwykłych żołnierzy, oficerów, generałów, a także lotników. Choć dioramę z Junkersem na śniegu planowałem od początku budowy, to książka która wpadła w moje ręce dwa miesiące temu z pewnością bardzo się przyczyniła do końcowego efektu. Zainspirowała mnie do ustawienia grupy zmarzniętych, wychudzonych żołnierzy, stojących przy koksowniku zrobionym z pustej beczki po benzynie. Figurki, których użyłem pochodzą z dwóch zestawów ukrańskich producentów: Mini Art i Master Box. Występuje tutaj pewna niezgodność w skali, ponieważ piątka żołnierzy jest w skali 1:35, piloci z mechanikiem w skali 1:32, a samolot, jak wiadomo w 1:33. Figurki w skali 1:32 zostały odrobinę pomniejszone (są o jakieś 2 mm niżsi od oryginału). Jak dla mnie, różnice w skalach są do przyjęcia - Okrążeni w Stalingradzie niemieccy żołnierze zimą 1942/43 głodowali w wyniku braku dostaw żywności. Mogą więc być wychudzeni i tym samym mniejsi od pilotów, którzy przylecieli spoza kotła. Można snuć jeszcze wiele innych fantazji na temat przedstawionej na dioramie sytuacji. Zimowy ubiór też był towarem deficytowym, więc mogą mieć na sobie różne rodzaje umundurowania. Nie mają przy sobie żadnej broni, bo ich głównym przeciwnikiem jest przeraźliwy chłód. Moim celem miało być osiągnięcie jeszcze jednego efektu - oglądający te zdjęcia (lub model na żywo) ma odczuwać zimno.







--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
29-04-18 10:40  Odp: [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki za info o figurkach - bardzo fajnie to wymyśliłeś, a w połączeniu z taką lekturą to doprawdy niesamowity zestaw.
Informujesz już o galerii końcowej, więc chyba nic nie stoi na przeszkodzie, abym zadał niedyskretne i oklepane do bólu pytanie - czy masz już wybrany następny model do sklejania ?

 
29-04-18 11:23  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Z dumą i radością prezentuję Wam mój najnowszy model. Po ponad roku od rozpoczęciu budowy, która nie licząc przerw faktycznie zajęła około pięciu miesięcy, Junkers Ju-88 C-6 wraz z dioramą jest gotowy. Zapraszam do oglądania :-)





Duuuużo więcej zdjęć jest TUTAJ -> SAMOLOTY Z KARTONU i TUTAJ DYSK GOOGLE

















--

Post zmieniony (29-04-18 12:56)

 
29-04-18 16:27  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Wspaniałe wykonanie Stachu ,tylko ten dziób......

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-04-18 16:38  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A co z dziobem jest nie tak?Jeśli chodzi o to, że nie przeszkolony to TTTM.
Model przepiękny w jeszcze lepszym wykonaniu. Chciałbym tak umieć. Gratulacje.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-04-18 17:39  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Tak chodzi o dzób

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-04-18 17:52  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
RAVEN6   

Alski - to była taka wersja z uzbrojeniem z przodu zamiast nawigatora (używana często do ataków szturmowych na Froncie Wschodnim). Namalowane niebieskie imitacje szyb miały mylić myśliwce wroga (że to niby kabina nawigatora z karabinkiem a nie bateria działek), które atakowały od przodu myśląc, że to wersja bombowa słabo od przodu uzbrojona... A tu zonk... Salwa z działek na przywitanie ;-)

Stachooo - wykonanie i diorama - uczta dla oka! Brawa na stojąco!

Post zmieniony (29-04-18 17:53)

 
29-04-18 18:28  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Prosze wybaczyć laikowi , samoloty to nie moja bajka :). No i diorama prze..prze ..prze fajna :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-04-18 19:07  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Alski - to nic takiego, nie Ty pierwszy złapałeś się na ten nos :-) O uzbrojeniu schowanym w nosie znajdziesz też w tej relacji na drugiej stronie :)

Halogen - następny model to będzie prawdopodobnie Me-262 A-1, od Hala oczywiście

Post zmieniony (29-04-18 19:09)

 
29-04-18 19:22  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

I dlatego między innymi lubie modelarstwo, zawsze sie człowiek dowie czegoś ciekawego. Ciekawe i ... zabójcze rozwiązanie.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
29-04-18 21:46  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

https://youtu.be/rrI0kTGuVA4?t=26s

Post zmieniony (29-04-18 21:54)

 
30-04-18 17:30  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Stachooo gratuluję pięknie wykonanego modelu. Pomysł z figurkami też świetny, wygląda to bardzo realistycznie.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
30-04-18 18:30  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak wyglądał pomalowany dziób w Ju-88 C-6 http://www.airpages.ru/eng/img/ju88c2.shtml
http://www.warbirdphotographs.com/LCBW13/Ju88C6-KG76-(F1+XM)-Russia1942-2bf-s.jpg
Stachooo nie poczekasz na wersje Me-262 nocną ; ) ? Ciekawe, czy się doczekamy ?

 
30-04-18 19:08  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Naszła mnie refleksja odnośniemodeli "lufowych" , zachwycamy się maszynami ( teraz modelami ) które zabijały , pewnie nasi rodzice by tego nie robili. Moja mama jak słyszała w filmie odgłos sztukasów wyłączała tv , pozostała jej trauma z wojny. Sory za off top , tak mnie naszło. Model piękny.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
30-04-18 20:22  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Piękny sam model jak i dioramka. Całość bardzo klimatyczna.

Alski -tak już jesteśmy zbudowani, że fascynuje nas to co straszne. Pewien profesor (XX-wiecznik), który często zjawia się u mnie w pracy nadziwić się nie może, że jedna z jego doktorantek zajmuje się eksperymentami medycznymi III Rzeszy, "że też młoda kobieta takim przerażającym tematem się zainteresowała". Im dłużej żyjemy w pokoju, tym bardziej to dla nas niepojęte. Niemniej, mimo, że większość z nas żywo interesuje się konfliktami które toczyły się na naszym globie, to i tak niejeden by zemdlał na widok otwartego złamania. A maszyny to tylko maszyny, zabija człowiek, czy to gazem bojowym czy talerzem zupy.

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
30-04-18 21:27  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

"A maszyny to tylko maszyny, zabija człowiek, czy to gazem bojowym czy talerzem zupy."

Ładnie napisane Guciu, moją uwagę zawsze zwraca fakt, że takie rozważania przychodzą do głowy, gdy widzimy model że swastyką. Co innego gdy widzimy np. B-17 czy Lancastera, z których spadaly tony bomb na miasta. A jak jeszcze Lancaster ma szachownicę na kadłubie to jest totalnie rozgrzeszony. Ludzie się mordowali od wieków, na różne sposoby, w imię różnych idei, z różnymi symbolami na sztandarach. O tym należy pamiętać, cieszyć się że żyjemy we względnie spokojnych czasach i nie że musimy brać udziału w takich dramatach.

Naszym zadaniem jako modelarzy, jest wierne odtworzenie obiektu, zaprezentowanie go w realistyczny sposób. A jaki to będzie obiekt to już wola sklejajacego.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-05-18 08:32  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Gratuluję znakomicie wykonanego modelu. No i jeszcze ta diorama. Cieszą się oczy.

 
01-05-18 09:54  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Lancaster z szachownica zrzucał bomby w celu "obrony", a nie ideologii wyższej rasy i panowania nad światem. Także, kto sieje wiatr zbiera burze, więc porównanie dość nietrafione. W końcu nie stawiamy pomników "Bohaterskim Najeźdźcom", a "Bohaterskim Obrońcom". Akurat szkopskie maszyny w tamtym czasie były projektowane tylko w jednym celu. Ja mam w cholerę obiekcji co do klejenia przeze mnie szwabskich maszyn, chociaż mimo wszystko jestem w trakcie budowy jednej z nich. Nie mniej nie narzucam nikomu mojego podejścia.

A teraz na temat. Gratuluje ukończonego modelu. Wiem, że dużo czasu Cie kosztował i że była przerwa w klejeniu. Także takie powroty zasługują na jeszcze większą pochwałę. Model skomplikowany i dość obszerny, ale dałeś radę więc jest super!
Napiszę jednak co mi nie pasuje w całości, bo to chyba jest ważniejsze przy takim poziomie klejenia jaki reprezentujesz. Zdjęcie osłon na kolektory spalin, może jest dobrym pomysłem, jednak trzeba było sprawdzić w jaki sposób były montowane i starać się zaakcentować, że one były na miejscu wcześniej, a teraz są zdjęte do jakiegoś przeglądu. Zostawienie zaznaczonych miejsc przyklejenia tych osłon na obudowie silnika nie wygląda dobrze. Kolejną rzeczą jest to, że dioramka jest dość naturalnie zrobiona (fajny pomysł z tym ciemnym podkładem pod wychodzonym śniegiem), a jednak model niewiele do niej nawiązuje (brakuje spójności między nimi). Nie ma okopceń, które były dość widoczne na białym kamo, śniegu na oponach itp. Niestety również maszt anteny naciągnąłeś za mocno i jest odgięty do tyłu, a jedna z łopat śmigła (dolna) jest chyba wklejona nie w tą stronę. Oprócz tego figurki wiszą w powietrzu, bo patrząc na ich buty widać drut mocujący i to, że nie są "dociśnięte" do podłoża. Również, co dotyczy figurek, są one półmatowe, bądź wręcz w połysku, a powinny być mocno matowe.
Tyle na temat czepialstwa. Mam nadzieję, że uda się zobaczyć Twój model w Przeciszowie w tym roku. Kadłub widziałem w Szczecinie i robił bardzo pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na kolejną relację.

 
01-05-18 09:56  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Rysiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 16
Galerie - 12
 

Gratuluję Kolego wspaniałego modelu. Masz wielki talent. Wszystkie połączenia są pięknie spasowane, staranne sklejenie, bez śladów kleju, dużo drobnych detali. Super ogląda się takie piękne modele.

Pozdrawiam z Gdańska

Ryś

--
Pomimo wielu sklejonych modeli wciąż jestem początkujący ...

 
01-05-18 11:05  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Doskonale zrobiono! porządny i dokładnie, powyżej za każde pochwały i bardzo widowiskowe wykonanie

--
Pieniądze to nie wszystko

 
01-05-18 14:25  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Rowin - dzięki za komentarz, lubię takie, bo dzięki nim wiem, na co mogę w przyszłości zwrócić uwagę. Odniosę się po krótce do Twoich uwag:

Zdjęcie osłon na kolektory spalin - zostawiłem je tak, bo nie znalazłem żadnych zdjęć ukazujących sposobu w jaki były montowane. Podejrzewam, że z kadłuba powinny wystawać jakieś uchwyty do ich montowania. Nie chciałem uprawiać science-fiction. Jedna jest przyklejona do modelu, pozostałe trzy leżą luzem, więc furtka jest otwarta, można z tym coś jeszcze zrobić.

"Kolejną rzeczą jest to, że dioramka jest dość naturalnie zrobiona, a jednak model niewiele do niej nawiązuje. Nie ma okopceń, które były dość widoczne na białym kamo, śniegu na oponach itp." - Śnieg na oponach jest, ale tylko w dolnej części, może za mało, faktycznie. Z okopceniami łatwo przesadzić, zachowałem się tu ostrożnie, wolałem zrobić za mało, niż naciapać wszędzie brudu i sadzy i błota. W tym przypadku granica pomiędzy za mało, a za dużo jest bardzo bardzo cienka. Mnie satysfakcjonują okopcenia i ślady eksploatacji, które są naniesione oryginalnie na modelu.

"Niestety również maszt anteny naciągnąłeś za mocno i jest odgięty do tyłu." - Maszt anteny jest zamocowany bezpośrednio i tylko do osłony kabiny wykonanej z tworzywa. Nie ma na czym się zaprzeć. Drut z którego jest wykonany jest u podstawy wygięty w kształt odwróconej litery L, miałem nadzieję, że podstawa tej litery L, będąca wklejona od wewnętrznej strony osłony kabiny zapobiegnie przechyleniu się masztu do tyłu. Niestety tak się nie stało i gumonitka zrobiła swoje. Na szybko naszkicowałem o co mi chodzi:



"Oprócz tego figurki wiszą w powietrzu, bo patrząc na ich buty widać drut mocujący i to, że nie są "dociśnięte" do podłoża." - zgadza się, ale to kwestia dopasowania.

"Również, co dotyczy figurek, są one półmatowe, bądź wręcz w połysku, a powinny być mocno matowe." - Tak, jak zaświeci słońce, albo lampa błyszczą się za mocno. To wina lakieru - półmat, byłem przekonany że matem psikam, a ten mi się skończył. Muszę nałożyć jeszcze jedną warstwę matu.


P.S. Czy w celu ideologii, czy w celu obrony efekt był ten sam - śmierć i spustoszenie. Więc będę się upierał przy trafności porównania, bo bez względu na oznakowanie które noszą/nosiły większość maszyn, których modele kleimy były stworzone do zabijania.

Dla jasności dodam, że nie jestem zwolennikiem ideologii nazistowskiej, potępiam zbrodnie dokonane przez III Rzeszę i uważam, że zasłużenie dostali łomot. Te popełnione przez Związek Radziecki też potępiam. I na tym pragnę zakończyć ten temat, nie chcę tutaj rozpętać niekończącej się dyskusji.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
01-05-18 20:32  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję świetnego wykonania. Świetnego w każdym calu.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-05-18 16:47  Odp: [R/G] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratulacje Stachoooo!
Tradycyjnie piękne wykonanie modelu.
Trudno cokolwiek dodawać do już napisanych ocen.
Czy i kiedy będzie możliwe obejrzenie na żywo?

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024