FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-05-18 23:20  [P] Łoś - KK i MM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mam pytanie dotyczące Łosia - wydania z Małego Modelarza (najnowsze) oraz Kartonowej Kolekcji. Czy ktoś miał do czynienia z wydaniem z KK? Obiło mi się o oczy, że podobno coś tam jest nie tak z nosem. Prawda to? Ten z Małego Modelarza ma z kolei niejednolite kolory, to wiem. Skoro obydwa modele są opracowane przez p. Mistewicza, to czym się różnią? (nie mam na myśli malowania/oznakowania rzecz jasna) Nie wiem, na który egzemplarz polować, a podoba mi się to latadło i mam ochotę go popełnić.

--
54323031

 
05-05-18 23:27  Odp: [P] Łoś - KK i MM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ale co nie tak z nosem? Pasowanie? Kształt?

Wydanie z KK ma zdecydowanie bardziej jednorodne barwy i z tego powodu jest bardziej godne polecenia, niestety do jednego z malowań niezbędna jest errata.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-05-18 23:48  Odp: [P] Łoś - KK i MM
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Model z KK to wzbogacony model z MMa. Ten z KK ma m.in. inne rozwiązanie makiet silników, bogatsze wnętrze, dodane klapy. W sprawie nosa chodzi o jego kanciasty kształt, w obydwu modelach jest on taki sam.

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
06-05-18 00:11  Odp: [P] Łoś - KK i MM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeśli chodzi o model z tej foty
http://images50.fotosik.pl/1891/67a2709bcd9bf77d.jpg
to zapewne drugi od dziobu segment przeszklony jest zbyt płaski. Powinien być bardziej zaokrąglony, zapewne wymaga to wytłoczki kabiny, a nie ramki naklejone na płaską folię. Tak to wygląda na focie. Fota na szybko znaleziona w googlu, jako "pzl łoś wydawnictwo kk".
Na replice "Łososia" wygląda to zupełnie inaczej.
http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/14099/126/PZL-37-los-replika2

--

Post zmieniony (06-05-18 00:15)

 
06-05-18 09:40  Odp: [P] Łoś - KK i MM
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam oba modele. Ten z kk jest nowszy A więc lepiej i szczegółowiej opracowany. Errata jest na stronie wydawnictwa. A także była dołączana do modeli zakupionych później (ja tak miałem). Ten z mm można potraktować ćwiczebnie. Zresztą jest tak samo dobrze opracowany i kolory chyba też są ok.

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
06-05-18 14:45  Odp: [P] Łoś - KK i MM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Żeby to było mniej kanciaste to by trzeba zrobić na dwa segmenty jak Jurgen opracował w Łosiu 1/50 . Ale w pięćdziesątce ten styk szkiełka nie rzuca sie jakoś w oczy. A w 33 by się strasznie rzucało.

 
06-05-18 18:15  Odp: [P] Łoś - KK i MM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dla porównania przód Łosia z Fly Modelu http://i19.photobucket.com/gallery/user/januszleman/media/bWVkaWFJZDoyODg0NzY3Nw==/?ref=

 
06-05-18 19:01  Odp: [P] Łoś - KK i MM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

To dla porównania jeszcze model z KK:



--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
06-05-18 20:34  Odp: [P] Łoś - KK i MM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kroolo masz więcej zdjęć tego modelu?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
06-05-18 20:42  Odp: [P] Łoś - KK i MM
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Mam, album z konkursu na fb, ale powinien być ogólnie dostępny bez logowania. Jeśli nie jest daj znać, coś się wymyśli.

https://www.facebook.com/pg/LKMD.Lublin/photos/?tab=album&album_id=965544190260207

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024