FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-02-18 18:43  [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam :)
Temat kolejny to Mig-29A Dużo nie pisząc, za pewnie miłośnicy tych myśliwców znają ich historię, są piękne .

Temat może nudny, ale wiele relacji z budowy tego miga w tym wydaniu upadła więc trzeba ją dokończyć w swoim wykonaniu .
Wręgi nie będą laserowe wycinka wręg to sama przyjemność i smak modelarstwa, jak dla mnie .


Budowa trochę potrwa ,zdjęcia oczywiście będą na jednym tle to w następnym poście ok.
Mam nadzieję, że będzie interesująca relacja i dobra zabawa w klejeniu modelu :D
Dodam, że wydanie jest Limitowane mój egzemplarz 0580 z nakładu 700 szt.
Wydany na dwudziestolecie wydawnictwa , a ja kleję z okazji powrotu do modeli po dwudziestu latach :D ok Pozdrawiam

Post zmieniony (14-03-18 20:38)

 
26-02-18 19:14  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL wyd.A.Haliński .
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Brawo Arche za wybór modelu, ale zafundowałeś sobie ostrą jazdę bez trzymanki, oby z pozytywnym rezultatem. Właśnie temat nie jest nudny, a wręcz przeciwnie.

 
26-02-18 19:20  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL wyd.A.Haliński .
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Temat ciekawy, czekam na więcej.
Nieźle go zamocowałeś tymi śrubami ;)

 
26-02-18 21:20  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

To moja ulubiona maszyna. Trzymam kciuki!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-02-18 22:35  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Kibicuję budowie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-02-18 21:02  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam pierwszy etap od W1a do W1s prawie zakończony teraz schnie ,po wyschnięciu przesunę przód szkieletu do deski i przykleję pozostałe wręgi .
Wręgi klei się naprawdę poważnie spodziewając się tego od wydawcy.

Będę musiał kupić brystol A3 A2 pod dobre tło do zdjęć :D
Wręgi kleję na styk wręg nie punktowo myślę, ze będzie dzięki temu dużo stabilniejszy .
Pozdrawiam.

Post zmieniony (14-03-18 20:00)

 
28-02-18 21:12  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

MILITARNY MODEL... No tak. MilitarNy, a jakże...
Może zacząłbyś w końcu pisać tak, żeby dało się to czytać?

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
28-02-18 21:18  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki .

Post zmieniony (01-03-18 22:13)

 
01-03-18 10:11  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

"Wręgi nie będą laserowe , wycinka wręg to sama przyjemność i smak modelarstwa jak dla mnie ."
Jak dla mnie to wielki SZACUN za To właśnie, też tak uważam! a laserów to nawet jeszcze nigdy nie dotykałem, poza relingami 1:200

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
01-03-18 11:24  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wytnijcie tak ręcznie szkielet Titanica... Mi sie dwa razy udało! Co do relacji- masz dobre podejście do modelu, zapowiada się widowisko!

--

 
01-03-18 21:18  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, tak dodam, że samo sklejanie wręg wycinanych dzięki drukowi jest bardziej precyzyjne czarne linie są bardziej widoczne i pozwalają umieścić wręgę w danym miejscu, takie jest moje zdanie :)
vansen, w moim przypadku wycinanie wręg Titanica trwała by z rok :D używam do wycinania lupy, skalpel tylko i wyłącznie w tym często ostrza prostego do nacinania, krótkie proste linie .


Przód to ostatnie elementy tego etapu wspomnę ,że górę klei się świetnie ... Wciąga mnie ten model jak wir :D




Dziękuję za kibicowanie
Pozdrawiam .

Post zmieniony (14-03-18 20:09)

 
02-03-18 11:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ja na razie widzę wryngi i wryngi :)) ale jak sie komus podoba :)) Popatrze dalej.:)
Dodam że nasz starszy kolega z forum zakończył na tym etapie :)
--

Post zmieniony (02-03-18 11:58)

 
02-03-18 13:48  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Spoko :-) Ale jeszcze wryngi wycinam i wycinam :-) Alski widzisz czas wiesz jak jest , staram się wykonać model jak najlepiej i ponad :-)
Pozdrawiam.

 
02-03-18 13:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Spoko, dobre wryngi to podstawa działania.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
10-03-18 18:55  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam. Można przyznać, że etap instrukcji jest całkowicie zakończony ,szkielet kadłuba wymaga sporo pracy :D wszystkie detale pasują do siebie bez żadnego problemu pilnując, żeby kleić po linii nadruku przyznam zajmuje to trochę czasu .
Niżej podana na zdjęciach znaleziona w mojej ukochanej szopie deska :) była idealnym kandydatem na oparcie się szkieletu, deskę mierzyłem suwmiarką i byłem zaskoczony jej dokładnością po heblowaniu co do 0,5mm .

Poniżej dwa detale w kolorze dla zabicia nudy :D Papier robi wrażenie i barwa też , ostatni model jaki kleiłem tego oto wydawcy to SU-27 i pozostałe 20 lat temu łoo... Ale ten czas leci :D



Teraz nasz kościsty bohater .


Teraz masaż i szlifowanie zalecane przez instrukcję i autora super relacji i kopalni wiedzy.
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=6286
Wykorzystując deskę pominę wykonanie kabiny i przejdę do wnęki podwozia .
Pozdrawiam.

Post zmieniony (14-03-18 20:56)

 
11-03-18 10:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Zdjęcia już działają , wie może ktoś jaki abonament mniej więcej trzeba wykupić, że by w miarę się utrzymać na fotosik ?



Edycja. czyli jak zdjęcia będą wyświetlane w serwisie to ruch jest darmowy , a te wyświetlane na innych stronach w pełnym wymiarze jest odpłatne za transfer ?

Post zmieniony (14-03-18 20:12)

 
11-03-18 10:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ja opłacam w Fotosiku abonament Lite



Do postów wklejam TYLKO linki do miniaturek, zdjęcia najczęściej mają wielkość 800x600 pikseli (przy dokładności zapisu 75%), wielkość 1024x768 pikseli stosowałem tylko w zdjęciach galeryjnych, wielkości zdjęć 1920x1080 pikseli stosowałem praktycznie bardzo rzadko.

Tą metodą opłacam praktycznie tylko koszt abonamentu 19 PLN na rok a dodatkowe opłaty o wartości 1,50 PLN za transfer zewnętrzny są bardzo rzadko.

Post zmieniony (19-10-18 08:36)

 
11-03-18 11:20  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki OSTOJA jak zawsze konkretnie.
Mam nadzieję ze zaglądasz tu ,znasz ten model bo gdzieś widziałem twojego posta w relacji ... Twoja opinia ma znaczenie :) ok dzięki.

 
12-03-18 07:23  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mam pytanie - dlaczego nie są wycięte otwory we wręgach w miejscach kanałów powietrznych?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-03-18 07:28  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
ribik   

Demon, są wycięte, tylko krążki są wsadzone z powrotem dla zabezpieczenia szkieletu przy jego operowaniu.

 
12-03-18 07:51  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

I wszystko jasne :)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-04-18 18:41  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam po przerwie, a mianowicie czas wiosenny i wyjazdy służbowe spowalniają moje prace, to nic mamy na to dwadzieścia lat :D
Przestawione elementy to wnęki koła, i osprzęt który kleiłem przed zamontowaniem wnęki do szkieletu .

Poniżej chciałem zademonstrować patent 45 stopni na łączenia pudełek i inne, tym czasem przemyślane z instrukcją wycinki tnę pod kontem 45 stopni
dodam, że wycinki zostały za impregnowane obu stronie caponem, żeby capon
nie zostawiał smugi smaruję capon szerokim pędzlem i wcierając aż niemal do suchego efektu.
Wracając do tematu zaprezentuję kilka fotek.


Elementy cięte pod kontem nie retuszuję, cięcie można wykonać także skalpelem z linijką .
Dalsze postępy

Pozdrawiam.

--

 
14-04-18 20:16  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja też tnę często pod odpowiednim kątem. Mam zawsze zaimpregnowany karton ale nie obustronnie jak w Twoim przypadku bo BCG wówczas nie łapie tak ładnie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
15-04-18 14:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, na temat caponu opinie są podzielone, czy jednej strony itd. Czytałem dosyć nie dawno post, gdzie modelarz z dwudziestoletnim stażem co do caponu wypowiadał się o dwustronnej impregnacji papieru, co najlepsze to smaruje jeszcze po zakończeniu prac nad modelem.
Moje zdanie jest, że dwustronne impregnowanie papieru daje jeszcze lepszą pamięć i jest lepszy w obróbce.
Fakt faktem, że BCG nie trzyma, ale da się z tym żyć :-)
Pozdrawiam

 
15-04-18 19:05  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

IJN Łukasz, niesamowite masz te okręty, choć dużo fotek nie istnieje to I tak szacunek. W twoim przypadku BCG odgrywa za pewnie dużą rolę.

 
17-04-18 21:37  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć.
Kolejnym wykonanym etapem budowy jest to wewnętrzne wloty powietrza cz.15-15b 15c-15e wraz z cz.16-16g, :D delikatnie przeszlifowane części pstrykają i klikają jak, klocki lego :)
Przypomnę że, sam dobieram kolejność z instrukcji tak żeby, wykorzystać maksymalnie rusztowanie przygotowane pod model .
Wiosenka wiosenka trawą mi podwórko zarasta :D , nie przestawiłem wam modelu 1:1 z roku 2012 to tak dla spontanu, pomysł architektury mój i żony, projekt pani A. Prabucka. Wykonanie nijaki ja i bezcenny pomocnik Tata :D

Do sedna kolejne fotki modelu .

Wewnątrz wlotów powietrza udało się sporządzić zdjęcia, dodatkowo wrzucam realny silnik występujący w Mig-29

Przejdziemy do szkieletu Który, robi na mnie ogromne wrażenie i na długo zawiesza oczy, wewnętrzne wloty powietrza podbijają esencję wyglądu .

Poniżej przygotowany do następnego etapu jaką że, będzie kabina pilota.
Dodatkowo muszę podstemplować szkielet przy kabinie pilota i przewinąć instrukcję :D

Pozdrawiam.

 
24-04-18 20:07  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć. Na zdjęciach przestawiam rusztowanie przyszykowane pod kabinę pilota . Rusztowanie pozwoli mi dopasować i wkleić kabinę pilota do szkieletu zachowując symetrię .
Na zdjęciu opisałem części A i B, które beż sztywnego mocowania kadłuba mogą nam całą symetrię złamać, innym słowem nie proponuję mocować wykonaną kabinę pilota na oko :-)



A tu zdjęcia nad czym pracuję w chwili obecnej .


--

Post zmieniony (26-05-18 16:02)

 
25-04-18 12:09  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

To że fatalnie objaśniasz, to chyba jeszcze zbyt delikatne określenie.
Śledzę budowę tego MiG'a i uważam że póki co nieźle kleisz, ale przebrnięcie przez to co piszesz, jest ponad moją cierpliwość.
Twoje posty niestety wyglądają tak, jakbyś nigdy nie ukończył podstawówki, albo pisał w innym języku i wrzucał wszystko w całości do translatora Google.
Weź że się ogarnij w końcu i zacznij pisać po polsku. A przynajmniej na tyle żeby dało się to przeczytać i zrozumieć.
Tyle jeżeli chodzi o krytykę o którą sam prosiłeś.

--

Post zmieniony (25-04-18 12:10)

 
25-04-18 21:58  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Trudno. laszlik, taka nie inna pisownia jest prawdopodobnie powodem mojego głębszego niedosłuchu, taka lipa .
Podstawówkę ukończyłem , technikum też.
Zanim spłynie lawina krytyki to, opowiem o sobie . Mam na imię Paweł jestem osobą posiadająca implant ślimakowy, to mnie w niczym nie usprawiedliwia no ale taka jest prawda.
Implant mam od pięciu lat a głębszy ubytek słuchu od dziecka .Mimo tego ubytku dobrze ukształtowałem mowę, dzięki determinacji osiągnąłem wiele celów i moich szczytów .
Implant otworzył mi dziwi do kolejnych celów zawodowych itd. " Weź że się ogarnij w końcu i zacznij pisać po polsku" Ogarniać się nie muszę pierwsze słyszę :D Zawodowo od
dziesięciu lat zajmuję się energetyką z uprawnieniem do 110 kW . Mam wspaniałą rodzinkę piękną żonę, cudownego syna, pięknie już wyremontowany osiemdziesięcioletni domek :D
którego zdjęcie zamieściłem w wcześniejszym poście itd. Dużo tego jest....:D Pisownię poprawię muszę przecież ! Laszlik. k...... krytyka nie polega a ty żeby kogoś poniżać, nie wiesz
zapytaj . Osobę uprawnioną proszę o zamknięcie w przyszłym tygodniu tego wątku, myślę, że beż sensu będzie żebym się tu ośmieszał . Wszystkich najmocniej przepraszam za tą lipe.

 
25-04-18 22:25  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ja bym jednak mimo wszystko chętnie pooglądał postępy z dalszej budowy, bo mi się najzwyczajniej w świecie podoba to co robisz.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
25-04-18 22:40  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Popieram wpis kolegi wyżej,również chętnie pooglądam postępy z budowy bo zapowiada się naprawdę wspaniały model pozdrawiam!

 
26-04-18 07:37  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Uważam co następuje :
Laszlik : Aluzja co do skończonych szkół była nieodpowiednia , wystarczyło mniej słów na ten temat. Aczkolwiek przyznam ,że również zgrzytałem zębami czytając opis :) .
Arche : Jak chcesz to możesz, ostatni wpis przeczytałem jednym tchem . Nie wymiękaj , niejednemu z nas się kiedyś oberwało. Teraz świat zmierza ku pismu obrazkowemu , możesz po prostu pisać pod kolejnymi zdjęciami pojedyncze krótkie zdania, i tak większość nie czyta tylko ogląda ( niestety) . A relacji nie waż się zamykać bo od strony modelarskiej jest wartościowa i przyda sie niejednemu.
Pozdrawiam brać energetyczną ( mam b.o. )

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
26-04-18 09:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam nadzieję, że słoikowi zrobiło się przynajmniej głupio.
Arche nie zamykaj wątku tylko ze zdwojona siłą zabieraj się kolejne etapy klejenia Miga...obserwuję i motywuję się!

--
Pozdrawiam !

 
26-04-18 10:30  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
piotr.karton 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
 

Arche nie zamykaj. Strach dużo pisać aby w nie dostać opierdzielu ;) pisze jako osoba z dyslekcją i lekkim Aspergerm ;)

 
26-04-18 11:43  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Arche, dawaj, dawaj! Bardzo ładnie sklejasz i szkoda byłoby nie zobaczyć galerii ukończonego modelu.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
26-04-18 11:44  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja też mam głęboki niedosłuch i dobrze Cię rozumiem w tym aspekcie. Ja mam duże problemy pisaniem budowaniem poprawnie zdań. Tak jak wspomniałeś jest ono spowodowane w większości przez słaby słuch.
Moja rada to takie osoby, które w ten sposób krytycznie się odnoszą jak Laszlik, to po prostu olej i rób swoje.
Alski dobrze napisał. Wstawaj zdjęcia i krótkie do nich opisy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-04-18 12:16  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

żeby tylko takie problemy ludzie mieli jak składnia i pisownia ;)

dawaj dalej :)

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
26-04-18 15:07  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja też tu regularnie zaglądam i chętnie zobaczę dalsze postępy prac. W końcu sam napisałeś w pierwszym poście: "wiele relacji z budowy tego miga w tym wydaniu upadła więc trzeba ją dokończyć w swoim wykonaniu ."

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-04-18 16:29  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

ok ok, panowie skoro uważacie że, robota jest dobrze wykonywana to trzeba ją dokończyć .
Przyznam że, nie liczyłem na tyle motywujących wpisów, za to chcę wam szczególnie podziękować.
Wielkie dzięki i pozdrawiam .

Post zmieniony (26-04-18 16:32)

 
26-04-18 18:01  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Ogląda choć nic nie pisze jest więcej osób.
Dobrze że będziesz kontynuował ...dobra robota.

Pozdrawiam.

--

 
26-04-18 18:15  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ręce opadają do samej ziemi.
Jak widać po odpowiedzi autora wątku na mój post i co też zauważył Alski, jest on w stanie zrozumiale i czytelnie coś napisać. Wystarczy odpowiednia motywacja i już. Można jednak.
W takiej sytuacji zasłanianie się niedosłuchem jest moim zdaniem grubo nie na miejscu, bo najwyraźniej nie jest tak że autor nie potrafi, tylko tak że mu się nie chce przeczytać swojego posta przed wysłaniem, bo klepie go w telefonie a ten podpowiada mu słowa ze słownika , które potem niewyedytowane tworzą niezrozumiały potok. To że pisze on telefonem, sam kiedyś napisał w wątku o MiG-u-29 Marcina P.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=345605&t=345514#reply_345605
Świetnie, nie przeszkadza to nikomu. Po co wam a takim razie regulamin forum, skoro każdy ma go w d…?

Prosiłbym również o czytanie ze zrozumieniem, bo widać macie z tym problem. Nie stwierdziłem mianowicie że Arche nie skończył podstawówki, tylko że jego posty tak wyglądają. A to zasadnicza różnica. Uważam i zawsze uważałem że niechlujne i niezrozumiałe pisanie to brak szacunku do czytającego.
A histeryczne usprawiedliwianie się nagłym wylewaniem historii swojego życia w odpowiedzi na krytykę, o którą się samemu prosiło, jest żenujące. I nie poniżyłem tu autora wątku w żaden sposób, tylko powiedziałem prawdę o tym jak wyglądają jego posty. Jeżeli coś się pokazuje publicznie, lub pisze, to z krytyką należy się liczyć.
Ja w przeciwieństwie do Was, lubię poczytać co autor ma do powiedzenia o przebiegu prac nad modelem, o swoich patentach i technikach, bo sam mogę z takich postów jakąś naukę wynieść. Jeżeli da się to jakkolwiek czytać.
Ale skoro Wam starczają obrazki, to już nie wymaga chyba dalszego komentarza.
Nie chodziło mi też o to by autor się wycofywał z prowadzenia relacji, a o to by się poprawił z pisaniem. Ot co.
A Pan Dawidsan z kompleksem niższości i przepełniony zawiścią w stosunku do Warszawiaków niech się dwa razy zastanowi zanim nazwie kogoś słoikiem. Ja akurat nim nie jestem, ale może przypadkiem inni użytkownicy tego forum poczuli się zniesmaczeni pogardą w stosunku do przyjezdnych. Z pewnością jest ich sporo na tym forum.
Na tym kończę i więcej głosu zabierać w tym wątku nie zamierzam. Możecie teraz pluć do woli.

--

Post zmieniony (26-04-18 18:16)

 
26-04-18 18:31  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
MK747 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Koleżko...jeśli uważasz, że Twój wpis był krytyką to sie mylisz.
To był mały wstrętny chamski wtręt, jakby się nie dało w inny sposób koledze pomóc.

 
26-04-18 19:01  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Greg77   

Arche nie obraź się!
Podoba mi się ta relacja i widzę że starasz się pokazać innym jak postępować w budowie tego modelu.Kontynuuj!!
Muszę się jednak zgodzić z Maćkiem- laszlikiem. Też czytam zawsze opis wykonania. I tak jak on wczoraj zamierzałem skomentować Twój ostatni wpis. Nie zrobiłbym może tego w tak brutalny sposób ale wrażenia mam podobne. Budujesz zbyt skomplikowane zdania. Ciężko się to czyta. Wiem, że są tu tylko oglądacze zdjęć- ale jeszcze raz podkreślę - są tacy jak laszlik i ja - co też czytają. Staraj się pisać krótszymi zdaniami.Prościej. Rozumiem, że masz niedosłuch- ale po napisaniu przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Zaglądnij do relacji właśnie laszlika- on, poza tym że jest mistrzem modelarstwa kartonowego, bardzo ładnie opisuje to co robi.
Nie oskarżałbym Go o jakieś chamstwo. Może wyraził się za mocno ale powinien dotrzeć do Ciebie sens jego wypowiedzi.
Prowadzisz fajną relację - posłuchaj czasem też krytycznych uwag, żeby uczynić ją jeszcze lepszą. Bo foch to nie jest żadne rozwiązanie.
Czekam na ciąg dalszy!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
26-04-18 22:04  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Już się martwiłem że, nie potrafię opisać nawet własnej historii, a jednak .
Zasłanianie się niedosłuchem może być grubo nie na miejscu, jasne wszystko jest nie na miejscu i to k..... grubo. Chociaż mnie lepiej poznaliście .
Ja już swoje napisałem, biorę się do roboty .
Pozdrawiam .

Post zmieniony (26-04-18 22:11)

 
26-04-18 23:52  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Swietny post Greg77. Dokladnie napisales to co rowniez jest w moim odczuciu. Niestety rowniez naleze do osob czytajacych opisy.
Arche spokojnie po napisaniu tekstu przeczytaj 2-3 razy i zredaguj w miare potrzeby. I bedzie ok. Mysle ze kazdy tak robi. Pewnie bledy beda, skoro masz problem, ale nie beda az tak przeszkadzaly. Ja niestety z Twojego opisu nie zrozumialem nic.

A swoja droga ja jestem SLOIK, w dodatku z rejestracja LUB i jestem z tego dumny! :)

Pozdrawiam wszystkich i mniej napinki Panowie! I Sloikow tez!

Post zmieniony (27-04-18 07:46)

 
26-05-18 15:57  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć. Kabina pilota w 30% wykonana, a następne 70% to już w innym etapie.
Podchodząc do klejenia kabiny pilota metodą cięcia pod kontem 45 stopni przynoszą korzyści tym bardziej że, ten wydawca przewiduje taką praktykę.
Zanim dojdziemy do zdjęć, stosując metodę, patent 45* miałem trudności z klejem np. S.O.S ultra żel (cyjanoakrylowy) dawał radę ale minusem były miejsca mocno zeschnięte i brak korekty.
Kleje takie jak wikol, PVA, czy polimerowy nie wchodzą w rachubę. Biorąc na logikę ostatnią opcje to klej BCG. tylko że, arkusz papieru impregnowany caponem dwustronnie nie
skleja się ze sobą przy zastosowaniu tego kleju. To prawda ale, jeżeli tnę pod kontem 45 stopni to w dużej mierze w miejscach cięcia i łączenia ze sobą dwóch spoin ^ mamy prawie
czysty papier i zdało to egzamin trzyma jak cholera klej jest nie widoczny i zyskuje duży czas obróbki.
Pierwsze zdjęcie to test klejenia pod kontem 45 stopni z klejem BCG. a następne zdjęcia to wynik prac :)




I trochę warsztatu :-)


Zapomniałem o prawej stronie kabiny już są ;-)


Ciąg dalszy już niebawem :-)
Pozdrawiam.

Post zmieniony (26-05-18 16:16)

 
27-05-18 10:37  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Houston mamy problem , miniaturki sie nie otwierają , tak miało byc ?

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
27-05-18 14:55  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

To chyba u nich, bo działa i nie działa.
Zobaczymy w tygodniu czy się coś zmieni .

 
04-06-18 21:24  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć.
Epokę szkieletu możemy powoli zamykać. Stąd tak ze kilka fotek .




Oczywiście zapowiedz ale myślę że, kolejnym razem wrzucę całość poszycia, tak chyba będzie najlepiej nie będę tego przeciągał, bo nie mogę obiecać szczególnie wiosną i latem relacje na gorąco :-)
pewnie wielu to zna . Modelarstwo kartonowe to niesamowite hobby i uciekam do tego kiedy tylko się da ;-)
Pozdrawiam.

 
18-10-18 21:17  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć :) po dłuższej letniej przerwie czas najwyższy coś pokazać .
Poszycie kadłuba kleiłem według instrukcji i ogromny nakład pracy i potu, niby nic ale wymaga .
Połowę poszycia kleiłem BCG. mimo że, arkusze są dwustronnie caponowane znalazłem sposób, arkusze od strony nie drukowanej
delikatnie szlifuję papierem ściernym a paski łączeniowe po stronie zadrukowanej a następnie gruntuje klejem BCG. zdaje egzamin .


Poszycie przy silnikach idzie jako pierwsze i tutaj kluczowe jest przyklejenie poszycia z szkieletem idealnie na osi szkieletu inaczej
można narobić tarabanu, przy opieszałym starcie klejenia poszycia do szkieletu przy silnikach nie umożliwi nam moim zdaniem dalszego
sklejenia poszycia z przodu kadłuba, 2 lub 1 mm w prawo czy lewo to bardzo dużo .

No to jedziemy :-)









Pozdrawiam i do następnego :-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024