FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-03-20 17:16  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Renia - to jest tak absurdalnie brzydkie, że aż piękne:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-04-20 19:59  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna aktualizacja. Przybyło kilka fajnych detali, pokład powoli się wypełnia i wygląda coraz bardziej interesująco. To jest mój pierwszy raz z tak skomplikowanym olinowaniem. Jakoś to wygląda ale nie jestem do końca zadowolony z efektów. Na pewno wiele się nauczyłem i w przyszłości będzie tylko lepiej :)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
05-04-20 21:03  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

No, no, pięknie to wygląda. Mam nadzieję, że zobaczę kiedyś na żywo.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
06-04-20 08:24  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak nie na żywo, to na Zoom-ie podczas GEKO on-line:-)
Ładnie się brzydal prezentuje, oj ładnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-04-20 10:54  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nie wiem jakie kanony piękna okrętów mają koledzy, bo mnie ten okręt nie kojarzy się z brzydotą. Żona też uważa, że okręt jest ładny szczególnie kolorystycznie. Napewno będzie się korzystnie wyróżniał na tle szarych paskud ;-) I ten układ kominów ! A sam model świetny. Może ma jakieś niedociągnięcia ale widzi je głównie wykonawca.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-04-20 12:05  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kanony piękna u Gekonów są specyficzne :) A co do modelu , to faktycznie będzie się wyróżniał na wystawach , konkursach .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
06-04-20 13:50  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

--

Post zmieniony (06-04-20 13:51)

 
06-04-20 15:08  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Z gustami bywa różnie ale na pewno każdy ma swój :) Dziękuję za komentarze, cieszę się że podobaja się Wam moje wypociny. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia w kolejnej aktualizacji!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-04-20 07:39  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Śliczna paskuda. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
09-04-20 14:07  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam ponownie, dzisiaj relacja z pytaniem. Potrzebowałem zrobić cztery drabinki sznurowe w skali 1:200. Trochę szukałem w "internetach" ale nie znalazłem rozwiązania w tej skali. Zaimprowizowałem i chyba się udało ale jakoś fenomenalnie nie jest. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły czy doświadczenie bardzo proszę o podzielenie się.

Wykorzystałem papierowe drabinki wycinanie laserowo, w skali 1:200, z GPM. Odciąłem jedną żerdź (?) i zamieniłem na nitkę, potem to samo z drugiej strony:



Pomalowałem stopnie na żółtawo:



Jest ok i na pewno w takiej formie można to wykorzystać ale fajnie byłoby zobaczyć rozwiązania które można zrobić szybciej lub z lepszym efektem końcowym.

Pozdrawiam!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-04-20 14:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Wydaje mi się, że właśnie Ty podsuwasz innym niezły patent na wykonanie takiej drabinki:-)
Wygląda bardzo fajnie.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
09-04-20 14:42  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drabinki ok.
Myślę, że Twój pomysł na ich wykonanie podchwycà inni. Aby inna metoda przyćmiła Twojà , musiałaby być naprawdę spektakularna, zrywajàca berety z głów... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-04-20 11:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kolejna drobna aktualizacja, mianowicie udało mi się skończyć rufowy podnośnik (windę?) szalup. Było tam strasznie dużo plątania lin, linek, bloczków itp. Drabinki na razie nie przycięte na wymiar, czekają aż powieszę szalupy a zrobię to dopiero po wykonaniu relingów. Jeden zonk który mi się przydażył to że wieczorem gdy kończyłem pracę nad modelem, wszystkie nitki były pięknie naciągnięte i proste. Przez noc coś tam niestety popracowało i co niektóre nitki wiszą luźniej co troszkę psuje efekt końcowy, chociaż tragedii chyba nie ma.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
25-04-20 15:44  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Dalej i z coraz większym przekonaniem twierdzę, że okręt jest ładny a napewno bardzo oryginalny. Dodatkowo bardzo dobre czyste i precyzyjne wykonanie sprawia, że oglądanie tej relacji to po prostu przyjemność i inspiracja.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
06-05-20 16:19  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam ponownie z małą aktualizacją. Tym razem doszły fajki, dwa maszty dwóch ramion (chyba dźwigowych), relingi na pokładzie głównym, winda do wciągania ładunków spod pokładu, jakaś relingo-podobna konstrukcja na dziobie (to chyba jest stelaż pod osłonę przeciwsłoneczną). Miałem dwa wypadki z farbą przy malowaniu relingów, niestety ślady pozostały ale na szczęście nie są aż takie tragiczne :)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-05-20 14:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tak naprawdę określeniem "brzydal" oznaczam wszystko, co mi się podoba, a co w kanonie ogólnie pojętego piękna się nie mieści:-)
Tak więc jestem podobnego zdania co Jhradca:-)
Każda aktualizacja, nawet drobna, jest ucztą dla oczu. Ileż tu jest naciągów, drutów, nici.... brrr:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-05-20 23:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Już dawno, żaden model okrętu tak mi się nie podobał jak Sachsen. Ostatnio Kursk Arta odebrał mi mowę artyzmem wykonania ale sam okręt nie. Bałtyk Batonusa ciekawy w kształcie, pięknie i szczegółowo wykonany ale szarosmutny. A tu kolorystyka i nie spotykane kształty walą po oczach . El Comandante ! Super wybór ! Ogladnąć go na żywo byłoby przyjemnością więc daj info w tym wątku jak będziesz jechał z nim na jakiś konkurs (Przeciszów ?). Kiedy galeria i co zrobisz następną razą ?

--

Post zmieniony (07-05-20 23:36)

 
08-05-20 11:16  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Te kominy, żurawiki, (a właściwie żurawie) na rufie, działa, fajki – mnóstwo smaczków, które w całością dają wspaniały efekt. Świetnie to wszystko wygląda, zwłaszcza, że wykonanie prima sorcik.

I trochę z innej beczki – jakiś czas temu pojawiła się taka książka: https://www.gildia.pl/literatura/392414-wojskowosc-morska-okresu-pary-i-zelaza-1860-1905 - bardzo ciekawe zestawienie i piękne zdjęcia okrętów epoki pary (w wolnych chwilach czytam ją sobie i osobom zainteresowanym okrętownictwem tej epoki serdecznie polecam). Ileż tu jest ciekawych potencjalnych tematów modelarskich!

Dobrze, że pojawia się coraz więcej modeli z tego okresu i osób, które je wykonują. To wspaniałe i efektowne tematy, co najlepiej pokazuje ta właśnie relacja.

 
08-05-20 12:51  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję bardzo za miłe słowa! To naprawdę motywuje do pracy. Do galerii jeszcze troszkę czasu, pozostały do zrobienia ramiona dźwigów bocznych wraz z olinowaniem i bloczkami, mocowanie kotwic na dziobie, łańcuszek zabezpieczający płetwę steru do kadłuba, kilka żurawików na rufie, powieszenie szalup i niestety poprawka: śruby mają skręt w złą stronę. Po tym wszystkim galeria :)

W przerwie przed następnym modelem spróbuję skończyć któryś z rozpoczętych już projektów (Ju-52 albo Fw 190) a z żelastwa parowego, następne w kolejce są SMS Emden i SMS Scharnhorst. Planuję być w Przeciszowie, zakładając że się odbędzie, za co trzymam kciuki.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
08-05-20 14:02  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

O tak, ta jednostka to taki urokliwy brzydal. Niemniej, sam model wychodzi piękny, a dodatkowo jest bardzo równo i czysto sklejony. Czekam na kolejne aktualki.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-05-20 00:11  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

SMS Emden ? Braciszek Dresdena ? Jeśli to ten, to siądę w pierwszym rzędzie bo w dalekich planach chciałbym go zrobić więc liczę na dużo opisu i zdjęć. Rozwinięciem tej linii był mój ulubiony okręt z WoWs czyli SMS Kolberg. A na razie każde zdjęcie Sachsena cieszy oko, więc oczekiwanie na galerię się nie dłuży. Do Przeciszowa mam 50 km więc jak tylko covid i rząd pozwoli chętnie popodziwiam na żywo.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
13-05-20 12:16  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Doszły ramiona dźwigów burtowych, dokleiłem ostatnie fajki na śródokręciu i pierwsze dwie kotwice. Z przodu dojdą jeszcze dwie, większe kotwice, flaga i na dziobie będzie koniec.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-05-20 12:26  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Podziwiam czystość i dokładność wykonania. Ale czy kominy mają się tak rozjeżdżać ku górze?

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
13-05-20 12:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Z tej perspektywy jest to troszkę przekłamane, przy następnej aktualizacji zrobię zdjęcie z przodu żeby lepiej było widać jak to wygląda. Przedni, prawy komin ma mały odchył. Niestety zauwazyłem to dopiero po zrobieniu naciągów i zdecydowałem się już tego nie poprawiać.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-05-20 13:11  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Tak, piękne, eleganckie wykonanie, super się to ogląda.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
13-05-20 15:46  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! Czy na pewno tak jest z mocowaniem łańcuchów kotwicznych ? Wg mnie klapa kluzy winna być uniesiona, łańcuch wchodzi w kluzę i "leci" do komory łańcuchowej.

 
13-05-20 16:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wg planów na klapie śluzy jest owalny otwór na łańcuch. Niestety w modelu to nie było uwzględnione a plany dostałem już po naklejeniu klap. Bawiłem się nożykiem przy tej klapie ale jak na złość, jest przyklejona na amen. Niestety więc jest to kolejna rzecz której już nie naprawię :/

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-05-20 13:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam ponownie. Tym razem zacznę od podziękowań: koledze Andreasowi za motywację, Ryszardowi za dorzucenie do ognia tej motywacji a Jańciowi za fenomenalne skalpele którymi udało mi się odciąć klapy kluz. Nie chciało mi się tego poprawiać ale Wasz komentarze mnie zmotywowały. Próbowałem różnych sztuczek, narobiłem troszkę uszkodzeń i prawie się poddałem. Wtedy przypomniały mi się skalpele które dostałem od Jańcia a których to rzadko używam - oszczędzam je na ciężkie czasy :) Klapy odciąłem i dodałem wypustki które tam wg planów były. Mam nadzieję że teraz to lepiej wygląda.



Co do symetrii kominów. Na pierwszym zdjęciu wyglądają na rozchylone na drugim już mniej, chociaż wciąż jest chyba jakiś odchył. Tak czy inaczej, wydaje mi się że jest lekkie przekłamanie na zdjęciach ale w realu nie za bardzo widać rozchył, myślę że w tłumie ujdzie.



Dziękuję wszystkim za czytanie i komentowanie. Wasze uwagi i wskazówki w komentarzach dają mi dużo motywacji, dla mnie najlepszy powód do prowadzenia relacji.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-05-20 13:42  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Łańcuchy trzymające kotwice dodały jeszcze bardziej kolorytu "temu modelu":-)
Czasem się nie chce, ale wtedy wkraczają koledzy, wjeżdżają na ambicję i nie ma przebacz:-) Ale za to satysfakcja gwarantowana:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-05-20 16:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super ! "Żelazka" i łańcuchy robią wrażenie !
Truby też bym lekko wyprostował :-)
Powodzenia życzę !

 
19-05-20 20:57  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Z kotwicami i całym ich oprzyrządowaniem okręt wygląda fantastycznie. Więcej zbliżeń. Naprawdę fajnie się to ogląda.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
20-05-20 21:09  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wygląda świetnie

 
24-05-20 11:40  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Pięknie Ci wychodzi ta korweta pancerna.
Okręty z czasów wiktoriańskich mają w sobie to coś ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
24-05-20 23:24  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oglądam od początku, przypominając sobie dziecięcą lekturę Gozdawy-Gołębiowskiego "Od wojny krymskiej do bałkańskiej", gdzie Sachsen był, ale dopiero teraz mnie " wzięła" uroda tego paskudztwa. Cudowny model.

 
26-05-20 14:27  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam w ostatniej już odsłonie serialu o Sachsenie. Dzięki pogodzie, udało mi się przez weekend skończyć model i schować do gabloty (tutaj serdeczne podziękowania dla kolegi Andreasa).

Budowa trwała bardzo długo: choroby, praca, duży remont, wiele rzeczy wpłynęło na brak postępów. Mam nadzieję że kolejny model pójdzie już w normalnym tempie. Popełniłem dużo błędów dzięki którym wiele się nauczyłem, trochę rzeczy poszło nie tak jak tego bym sobie życzył, trochę lepiej niż zakładałem ale koniec końców model jest bardzo fajny i na pewno nie nudny. Projekt bardzo dobrze opracowany ale bez planów (serdeczne dzięki dla Zygi) byłby o wiele nudniejszy.

Ostatnia rzecz którą muszę dodać to że na zdjęciach rozchył kominów jest widoczny ale w realu ja tego nie widzę. Nie wiem czy to aparat czy moja ślepota ale mam nadzieję że za niedługo będziecie mogli ocenić w osobie, na jakimś konkursie.

Dziękuję wszystkim którzy tutaj zaglądali i komentowali!



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
26-05-20 14:56  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Brawo ! Wspaniale się prezentuje !

 
26-05-20 15:23  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Wspaniały model, czekam na więcej z tego okresu :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
26-05-20 19:08  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Świetny, świetny, po trzykroć świetny model :-)
Bardzo oryginalny, nietuzinkowy i przede wszystkim czysto wykonany.
Na pewno będzie się wyróżniał się na każdym konkursie, nie tylko ze względu na swoją konstrukcję:-)
Gratuluję jeszcze raz i czekam na kolejną relację, która mam nadzieję, dostarczy podobnych doznań estetycznych:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
26-05-20 21:00  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie zrobiony model i cieszę się, że w niewielkim stopniu mogłem się do tego przyczynić.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
26-05-20 21:45  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Gratuluję ! Jeden z najfajnieszych okrętów jakie widziałem na tym forum. Oryginalny i atrakcyjny wygląd jednostki poparty bardzo dobrym wykonaniem a do tego bogata w dobre zdjęcia relacja. Dlatego czekam na kolejny model.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
26-05-20 22:03  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Pawle - ja także Ci gratuluję. Istotę rzeczy oddał jhradca i ja się pod jego postem podpisuję - czyli reasumując - wielkie gratki dla Renatki :)

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
26-05-20 23:36  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

I ja pogratuluję pięknego modelu!
Z rozkoszà obejrzę go sobie, jak już odmrożà konkursy ( Przeciszów? ).

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-05-20 08:50  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Podziwiam.

 
27-05-20 09:35  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,pięknie sklejony,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
27-05-20 09:48  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Pochwała za temat i przebrnięcie. Fajne wykonanie.
Gratulacje.
Zastanawia mnie pofałdowanie poszycia dna, tuż poniżej linii wodnej. Wydaj mi się, że podposzycie wyprostowało by temat. Kwestia do przemyślenia w następnym modelu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-05-20 11:49  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i koniec pięknej przygody z tym modelem . Miło było śledzić relacje . Jeśli w czymś udało mi sie pomóc , to bardzo sie z tego cieszę . Model naprawdę ślicznie się prezentuje ,i z pewnością milej będzie się go oglądało na żywo.

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
27-05-20 11:59  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jeszcze raz dziękuję bardzo za czytanie moich wypocin i komentarze które budowały moją motywację. Mam nadzieję że w kolejnych relacjach będziecie wskazywali niedociągnięcia bo to naprawdę daje do myślenia i motywuje do poprawek.

Ziga: bez Twoich planów nie byłoby przynajmniej połowy drobiazgów. Model uwzględnia mniej więcej 1/3 olinowania które zrobiłem, praktycznie żadnych bloczków, maszynerii do dźwigów itp. Nie byłoby też tej korony na maszcie flagi rufowej :D

Art: to jest dokładnie jedna z lekcji tej budowy. Niestety kadłub jest zrobiony bez podposzycia a poszycie było klejone na szkielecie. Moje wykonanie nie było najwyższych lotów ale przez zimę i wiosnę poszycie popracowało i to uwypukliło wszelkie niedociągnięcia. Na następnym okręcie na pewno zrobię jakieś podposzycie i spróbuję skleić większość oklein "w powietrzu", przed przyklejeniem do szkieletu.

Co do następnej relacji: zanim potnę SMS Emdena chciałbym dokończyć jakiegoś niedobitka z szafy porzuconych projektów. Na razie dłubię przy niedokończonym Ju-52, jeżeli przebrnę przez silniki to go dokończę i wrzucę relację/galerię.

Pozdrawiam i do następnego!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-05-20 12:00  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Andreas: dziękuję za gablotę, pomoc i motywację!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-05-20 18:45  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Ciekawa relacja zwieńczona udaną galerią.
Mnóstwo znakomicie sklejonych nietuzinkowych elementów, które w całości tworzą świetny model. To jest TO.
Gratulacje!

 
27-05-20 18:48  Odp: [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ciekawy model. Świetne wykonanie, bardzo czyste i staranne. Gratulacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024