FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
25-11-19 09:48  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Tomku, przepraszam, miałem doprecyzować. Nie o wyginanie drutu chodzi ale o fakt że z tym drutem miedzianym coś jest nie tak bo klej nie chce na nim zasychać. Podejrzewam że jest pokryty czymś czego nie usuął ani papier ścierny ani alkohol. Słupki nie trzymają się pokładu a przyklejanie poprzeczek zabiera bardzo długo ze względu na to że klej długo jest płynny, potem się żeluje a dopiero po dłuższym czasie wysycha. Im więcej czasu moje trzęsące się łapy czegoś dotykają, tym większa szansa że coś się odłamie, odpadnie itp. Dodam jeszcze że model jest kaponowany tą samą metodą i tym samym środkiem co ostatni, wykorzystuję ten sam klej (nowa tubka) który to wypróbowałem na mosiężnym drucie i wszystko jest z nim ok. Gdy skończę ten pomost, wracam do drutu mosiężnego. Reszta relingów jest w miarę prosta więc nie będzie problemu.

Dziękuję wszystkim za czytanie moich wypocin i za uwagi. Fajnie że ktoś tu jeszcze zagląda pomimo długiego zastoju :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
25-11-19 11:39  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Druty miedziane są powlekane jakimś lakierem. Ja , robiąc oczka do naciągów w samolotach, opalam drut nad płomieniem ( widać, jak powłoka się wypala.). Po opaleniu drut można przeciągnąć przez drobnoziarnisty papier ścierny - wtedy wydobędzie się miedziany połyski. Tylko potem, na modelu trzeba będzie je od nowa pomalować, by nie śniedziały...
A model bardzo fajny!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-11-19 12:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Co do drutu miedzianego, to jako elektryk dorzucę kilka słów.

Drut nawojowy, stosowany w uzwojeniach transformatorów i silników jest pokryty lakierem elektroizolacyjnym, po to aby pomiędzy zwojami nie dochodziło do zwarć. Tak jak napisał MARIUSZ, lakier ten można opalić, chociażby nad palnikiem kuchenki gazowej. Po opaleniu na drucie pozostanie czarny nalot ze spalonego lakieru, łatwy do usunięcia mechanicznie, nawet po przeciągnięciu przez chusteczkę higieniczną. Drugim jednak efektem opalania jest warstwa tlenków (również czarna) pokrywająca powierzchnię miedzi i znacznie trudniejsza do usunięcia. Można ją usunąć delikatnie papierem ściernym, lecz tak pozbędziemy się również cienkiej warstwy "zdrowej" miedzi.
Wspomniane tlenki rozpuszczają się jednak w alkoholu, więc opalony drut wystarczy kilkukrotnie przeciągnąć przez chusteczkę higieniczną nasączoną denaturatem.
Zamiast drutu nawojowego można wykorzystać druty z przewodów typu linka. Te nie są powlekane.


Powodzenia przy modelu!

 
25-11-19 19:25  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

El Comandante zasmucę cię , zaglądam tu , a nawet czytam Twoje wypociny .
W pt przybądź do mordowni , aby kurzu nie zbierał już zacny model .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
02-02-20 13:22  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Mały postęp w budowie. Relingi na wysepce (czy jak to się zwie) skończone ale niestety daleko im do perfekcji. Połamałem i poprawiałem je tyle razy że przestałem liczyć. Relingi i elementy na podniesionej części dziobu gotowe. Teraz skaczę pomiędzy masztem i wykończeniem dziobu.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
02-02-20 21:38  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Jak dla mnie te relingi na pomoscie na tych wszystkich lukach rewelka.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
02-02-20 23:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Coraz częściej we wszelkiej maści relacjach można przeczytać, że coś się nie udało, coś jest badziewne, co najwyżej średnie, nie wyszło tak, jak trzeba... Potem wszyscy oglądający analizują przez długie minuty zdjęcia i zaklepują wizyty u okulisty, bo za nic w świecie nie są w stanie wskazać tych podobno widocznych z daleka mankamentów:-)
Żeby nie było - sam jestem tego najlepszym przykładem:-)
Ciekawe, czy wyolbrzymianie naszych "porażek" podczas budowy modelu to dążenie do doskonałości, czy uszkodzenie mózgu, będące efektem wdychania oparów różnych chemicznych substancji?:-)

Na zdjęciach widzę ładne, proste, równe relingi. Jest dobrze. A jeszcze lepiej byłoby widzieć aktualizację częściej:-)

Przygadał kocioł garnkowi:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-02-20 23:59  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Super temat w super wykonaniu. Dobrze by wyglądał stojąc obok Duilio. A co do uszkodzenia mózgu,o którym pisz StuG to na pewno opcja druga. Butapren, cyjanoakryl , hermol i tym podobne oficjalnie są szkodliwe. Arkusze z wręgami okrętów czy czołgów są duże a i nie jeden okręt lub czołg się skleiło, czyż nie ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
03-02-20 09:06  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

W moim przypadku były to opary hermolu i widać że zmieniłem zbyt późno na introligatorski. Chyba chodzi o to że człowiek klei już wiele lat i oczekuje że z każdym modelem będzie lepiej :) Tak czy owak, bawię się dobrze pomimo narzekania. Dziękuję za wszystkie uwagi i dbanie o zdrowie psychiczne ogółu :) Do zobaczenia w kolejnej aktualizacji.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-20 10:50  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Bardzo podoba mi się Twoja praca.
A sam okręt w sobie bardzo ciekawy. Prosiłbym o częstsze aktualizacje :)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 11Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024