FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
21-11-18 18:20  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zdzisław Ol-ka to historia długa i zawiła. Zaczęła powstawać w 2010-11 roku równolegle był budowany parowóz i tender. Wszystko przeleżało w kartonie pięć lat i doszedłem do wniosku że trzeba to zakończyć. Zrobiłem parowóz i go obfotografowałem , po czym wykończyłem tender.
Żeby kurz nie niszczył całości zrobiłem gablotę ale klej który używałem do małych gablot okazał się słaby i cała gablota jest bardzo słaba.
Jak będę miał trochę czasu zdejmę gablotę zrobię fotki , a gablotę skleję mocniejszym klejem.

W kwestii gruntowania to użyłem emalii Humbrola których mam od groma po innych modelach.
Maluje ,a w zasadzie się uczę malować areografem farbami Tamiya.
Brudzing robię suchymi pastelami i maluję lakierem bezbarwnym akrylowym takim zwykłym do drewna.
Do brudzenia elementów czerwonych zamiast lakieru użyłem Tamiya X-19 SMOKE (palony) wygląda to jak lakierobejca i ma kolor czarny.
Jak da się miejscami trochę grubiej to zostaje ciemna plama jak by tłusty brud .

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
22-11-18 19:02  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Maluje głównie areografem pędzla używam tylko do retuszowania po przyklejeniu części. Lakier bezbarwny to zwykły lakier z puszki rozcieńczam go tylko.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
02-12-18 20:37  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Kolejne podzespoły sklejone czyli butle na sprężone powietrze. Równocześnie powstały elementy układu powietrznego i drzwiczki paleniska.
Przerobiłem trochę uchwyty butli i dodałem zawory spustowe wody.



Tak przy okazji to pytanie do was. Wiecie gdzie kupię kalki ? w GPM nie mają.
Potrzebuje jeszcze pokrętła zaworów trój ramienne . Niestety w zestawie laserów nie ma tego drobiazgu.

--

Post zmieniony (02-12-18 20:39)

 
09-01-19 19:25  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie za miłe słowa

Po ponad miesięcznej przerwie wróciłem do warsztatu. Na wstępie olśniło mnie że zapomniałem aparatu i do marca nie zrobię zdjęć , chyba że aparatem staruszkiem uda się coś pstryknąć w mirę przyzwoitej jakości.
Mam jedno zaległe zdjęcie zbiorników które już pokazałem ale jeszcze były niedokończone.



--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
10-01-19 21:03  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Szerszeń
Imitacje spawu zrobione są wikolem.
Przyklejam paski taśmy klejącej równolegle do siebie z odstępem na szerokość spawu. Nakładam wikol i wykałaczką go formuje w garby.
Odrywam taśmę zanim wikol zaschnie żeby nie oderwać suchego kleju.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-01-19 20:23  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

GTiStyle

Używam taśmy malarskiej Gold kleberband z tym że tej taśmy nie spotkałem w Polsce ,a jakiegoś zamiennika nie znam.
Taśma ma super właściwości dobrze trzyma ,ale jednocześnie nie zbyt mocno. Jest idealnie gładka niemal jak folia.
Nie pozostawia kleju na podłożu. Cena od 3-7 € za rolkę 30mmx 50 m


klint

Pokrętła już zdobyłem ale 5 oczkowe. Nigdzie nie mogę znaleźć 3 ramiennych i Mario też ich nie ma
Muszę coś wykombinować żeby je samemu zrobić

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
05-03-19 20:36  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po długiej przerwie w relacji spowodowanej moją sklerozą bo zapomniałem aparatu , wrzucam parę zdjęć wnętrza budki.






W wycinance nie ma spodniej części dachu czyli sufitu ( elementu kolorowego ) patrząc we wnętrzu więc zrobiłem sufit z drewnianych
listewek. Dorobiłem oprawę lampy wraz z żarówką bo wycinaka nie przewiduje tych elementów.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
10-03-19 16:25  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zbiorniki na powietrze zamontowałem jakiś czas temu więc zaległe zdjęcie


Przybyły smarownice wraz z podłączenie przewodów rozprowadzających smarowanie po maszynie.


Zostało tylko podpiąć mechanizm napędzający.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
11-03-19 19:44  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Po wczorajszym intensywnym dniu przy pracach nad tekatetką widać już koniec.
Na początek zdjęcia wnętrza budki od góry . Sorry za zdjęcie ale zrobione rupieciem 20 letnim więc nie ma mowy o uzyskaniu
jakiejś jakości



Zamontowałem turbo generator i przedni pomost z częścią ze stopniami.
Tu pojawił się problem bo uchwytów podtrzymujący przedni pomost nie ma na rysunkach montażowych i brak ich jest w wycinance. Podejrzewam że uchwyty zostały pominięte przypadkiem i powinny być częściami z numerami 14 i 15 bo jak już pisałem tych części brakowało.
Posiłkując się zdjęciami zrobiłem je sam. .





Skrzynie wodne przeleżały około roku w szafce wczoraj je pomalowałem i są chwilowo tylko postawione w miejscu montażu




--

Post zmieniony (11-03-19 19:51)

 
13-03-19 18:29  Odp: [R] Stoi na stacji lokomotywa Tkt48 1:25 Answer
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Zdzisław męcz nie ma problemu.
Maluję i brudzę etapami , nie gruntuje kartonu zaczynam od pomalowania podkładem gotowego elementu.
Następnie brudzenie suchymi pastelami pędzlem po czym rozmywam je benzyną lakową. Wstępnie maluje
farbą Tamiya X 19 smoke co można przetłumaczyć spalone-palone. I na koniec lakier bezbarwny ale nie zawsze go stosuje
bo sama Tamiya smoke to taki lakier bezbarwny z odrobiną czarnej farby.
Suche pastele nie wiem jakiej marki są ale mają napis Rembrandt więc może to marka.
Wszystkie brudzenia są robione pastelami , Kupiłem wash'a kilka różnych kolorów ale nic sensownego mi nie wychodzi
więc wróciłem do pasteli.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024