FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
26-02-18 18:43  [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam :)
Temat kolejny to Mig-29A Dużo nie pisząc, za pewnie miłośnicy tych myśliwców znają ich historię, są piękne .

Temat może nudny, ale wiele relacji z budowy tego miga w tym wydaniu upadła więc trzeba ją dokończyć w swoim wykonaniu .
Wręgi nie będą laserowe wycinka wręg to sama przyjemność i smak modelarstwa, jak dla mnie .


Budowa trochę potrwa ,zdjęcia oczywiście będą na jednym tle to w następnym poście ok.
Mam nadzieję, że będzie interesująca relacja i dobra zabawa w klejeniu modelu :D
Dodam, że wydanie jest Limitowane mój egzemplarz 0580 z nakładu 700 szt.
Wydany na dwudziestolecie wydawnictwa , a ja kleję z okazji powrotu do modeli po dwudziestu latach :D ok Pozdrawiam

Post zmieniony (14-03-18 20:38)

 
28-02-18 21:02  Odp: [R] MIG-29A MILITARNY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam pierwszy etap od W1a do W1s prawie zakończony teraz schnie ,po wyschnięciu przesunę przód szkieletu do deski i przykleję pozostałe wręgi .
Wręgi klei się naprawdę poważnie spodziewając się tego od wydawcy.

Będę musiał kupić brystol A3 A2 pod dobre tło do zdjęć :D
Wręgi kleję na styk wręg nie punktowo myślę, ze będzie dzięki temu dużo stabilniejszy .
Pozdrawiam.

Post zmieniony (14-03-18 20:00)

 
28-02-18 21:18  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki .

Post zmieniony (01-03-18 22:13)

 
01-03-18 21:18  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński .
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, tak dodam, że samo sklejanie wręg wycinanych dzięki drukowi jest bardziej precyzyjne czarne linie są bardziej widoczne i pozwalają umieścić wręgę w danym miejscu, takie jest moje zdanie :)
vansen, w moim przypadku wycinanie wręg Titanica trwała by z rok :D używam do wycinania lupy, skalpel tylko i wyłącznie w tym często ostrza prostego do nacinania, krótkie proste linie .


Przód to ostatnie elementy tego etapu wspomnę ,że górę klei się świetnie ... Wciąga mnie ten model jak wir :D




Dziękuję za kibicowanie
Pozdrawiam .

Post zmieniony (14-03-18 20:09)

 
02-03-18 13:48  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Spoko :-) Ale jeszcze wryngi wycinam i wycinam :-) Alski widzisz czas wiesz jak jest , staram się wykonać model jak najlepiej i ponad :-)
Pozdrawiam.

 
10-03-18 18:55  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam. Można przyznać, że etap instrukcji jest całkowicie zakończony ,szkielet kadłuba wymaga sporo pracy :D wszystkie detale pasują do siebie bez żadnego problemu pilnując, żeby kleić po linii nadruku przyznam zajmuje to trochę czasu .
Niżej podana na zdjęciach znaleziona w mojej ukochanej szopie deska :) była idealnym kandydatem na oparcie się szkieletu, deskę mierzyłem suwmiarką i byłem zaskoczony jej dokładnością po heblowaniu co do 0,5mm .

Poniżej dwa detale w kolorze dla zabicia nudy :D Papier robi wrażenie i barwa też , ostatni model jaki kleiłem tego oto wydawcy to SU-27 i pozostałe 20 lat temu łoo... Ale ten czas leci :D



Teraz nasz kościsty bohater .


Teraz masaż i szlifowanie zalecane przez instrukcję i autora super relacji i kopalni wiedzy.
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=6286
Wykorzystując deskę pominę wykonanie kabiny i przejdę do wnęki podwozia .
Pozdrawiam.

Post zmieniony (14-03-18 20:56)

 
11-03-18 10:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Zdjęcia już działają , wie może ktoś jaki abonament mniej więcej trzeba wykupić, że by w miarę się utrzymać na fotosik ?



Edycja. czyli jak zdjęcia będą wyświetlane w serwisie to ruch jest darmowy , a te wyświetlane na innych stronach w pełnym wymiarze jest odpłatne za transfer ?

Post zmieniony (14-03-18 20:12)

 
11-03-18 11:20  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) wyd.A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki OSTOJA jak zawsze konkretnie.
Mam nadzieję ze zaglądasz tu ,znasz ten model bo gdzieś widziałem twojego posta w relacji ... Twoja opinia ma znaczenie :) ok dzięki.

 
14-04-18 18:41  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam po przerwie, a mianowicie czas wiosenny i wyjazdy służbowe spowalniają moje prace, to nic mamy na to dwadzieścia lat :D
Przestawione elementy to wnęki koła, i osprzęt który kleiłem przed zamontowaniem wnęki do szkieletu .

Poniżej chciałem zademonstrować patent 45 stopni na łączenia pudełek i inne, tym czasem przemyślane z instrukcją wycinki tnę pod kontem 45 stopni
dodam, że wycinki zostały za impregnowane obu stronie caponem, żeby capon
nie zostawiał smugi smaruję capon szerokim pędzlem i wcierając aż niemal do suchego efektu.
Wracając do tematu zaprezentuję kilka fotek.


Elementy cięte pod kontem nie retuszuję, cięcie można wykonać także skalpelem z linijką .
Dalsze postępy

Pozdrawiam.

--

 
15-04-18 14:21  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, na temat caponu opinie są podzielone, czy jednej strony itd. Czytałem dosyć nie dawno post, gdzie modelarz z dwudziestoletnim stażem co do caponu wypowiadał się o dwustronnej impregnacji papieru, co najlepsze to smaruje jeszcze po zakończeniu prac nad modelem.
Moje zdanie jest, że dwustronne impregnowanie papieru daje jeszcze lepszą pamięć i jest lepszy w obróbce.
Fakt faktem, że BCG nie trzyma, ale da się z tym żyć :-)
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024