FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
06-02-18 18:40  [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jest nam bardzo miło poinformować Was, że kolejny model wydawnictwa Szkutnik opuścił właśnie pochylnię i wszedł w ostatnią fazę prób morskich.
Tym razem jest to angielski transportowiec samolotów HMS „ATHENE”.



Inspiracją do opracowania modelu kartonowego było pojawienie się planów modelarskich tej jednostki w czasopiśmie „Modelarstwo Okrętowe”.
Główny projektant modelu JURGEN, początkowo bazował na planach z MO. W trakcie projektowania modelu okazało się, że kadłub jednostki przedstawiony na planach w MO posiada bardzo poważny błąd (możemy sobie podejrzeć to w relacji z budowy modelu założonej przez Jurgena na Konradusie).
W tym momencie załoga Szkutnika postanowiła pomóc w projektowaniu jednostki HMS „ATHENE”. Trochę czasu nam zajęło zgromadzenie odpowiednich materiałów poglądowych potrzebnych do budowy modelu.

Ostatecznie kadłub został zaprojektowany od nowa jeszcze raz. Ponieważ jest to kadłub nitowany, nic nie stało na przeszkodzie, aby zaprojektować go zgodnie z obecnymi standardami Szkutnika, czyli ze wzdłużnymi pasami poszycia. (BRAK EFEKTU POKROJONEJ BAGIETKI). Rozwiązanie to zostało szczegółowo przedstawione w wątkach z budowy modeli: „Sołdka” i „Daru Pomorza”. Nie ma więc sensu się dłużej rozpisywać na ten temat.

Skala 1:200, kolorowa instrukcja, format A3.

Poszycie kadłuba zostanie wydrukowane na papierze barwionym w masie.
Poniżej prezentujemy kilka przykładowych arkuszy




--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
06-02-18 19:12  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Kamuflaż i do tego samoloty. Na pewno nabędę! I być może skleję.;)

 
06-02-18 19:38  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Miałem okazję zobaczyć surówkę i przyznam, że model prezentuje się bardzo ciekawie. Powodzenia w owej ostatniej fazie prób.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
06-02-18 20:28  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Ciekawe oj ciekawe

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

 
06-02-18 20:30  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

A miałem napisać że rysunki montażowe świetne i jakby skądś znane. Brawo Jurgen .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
06-02-18 21:23  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
pikowski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1
 

Najpierw Albatros od GPMu a teraz Athene od was, cieszą mnie takie projekty :)
Zapewne kupię jak się pojawi.

 
06-02-18 21:33  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Brzydal ...... ale ma w sobie to coś

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
06-02-18 22:02  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

,Rośnie w siłę wydawnictwo, gratuluję projektu i życzę sukcesu wydawniczego. Tylko tych "Titków" żal, co to projekt przepadł, wrócicie kiedyś do tematu?

--

 
07-02-18 09:43  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

So many projects, but only just one, USS HORNET, is published, what about the other models ????

 
07-02-18 09:45  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Kiedy i za ile? Mniej więcej?

 
07-02-18 12:16  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
skarczew   

@Senkan:
Which exactly are you asking about?

 
07-02-18 13:46  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Grafika burt wygląda rewelacyjnie!!
A Szkutniku czy zdradzisz jak wyglądają postępy nad New Mexico?:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
07-02-18 14:21  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Podoba mi się winda łańcuchów kotwicznych, chociaż dodałbym mocowania/śruby na końcach hamulców, bo te śruby leżą sobie tak bez podparcia i zazębienia, a także lepsze zaznaczenie samych hamulców, oraz wystające po bokach stożki od czoła raczej nie były pełne lecz typu "kieliszek". Jak wykonujący zechce coś takiego zrobić to tylko parę detali więcej i powinno być super. Ale to tam tylko takie dziwactwa jak się jakiś czas temu przerobiło wszelkie możliwe podobne windy kotwiczne ze skutkiem w Colosussie ;)

Coby nie było, że się wymądrzam i nic poza tym to wykonałbym to tak jak tu to wykonałem




--

Post zmieniony (07-02-18 14:25)

 
08-02-18 09:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Skarczew : For instance Dar Pomorza and Soldek !!!

Post zmieniony (08-02-18 09:41)

 
08-02-18 10:51  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ładnie to wygląda. Szkutniku, kiedy jakiś japoniec?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-02-18 11:06  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Rzekłbym: po co kolejny Japoniec, za dużo tego, może jakaś inna flota np holenderska typ De Zeven Provincien? Przepiękne krążowniki. Dajcie proszę coś innego, macie innowacyjne podejście do tematów to może innowacyjne, nowe tematy?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-02-18 11:34  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
henrykk   

Dla mnie (i chyba nie tylko) przepiękne wykonanie!
Można by jednak prosić o zdjęcia o większej rozdzielczości/wielkości? Gdy się kliknie oryginał, „powiększenie” jest właściwie mniejsze niż pierwotny obraz na ekranie.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
08-02-18 11:46  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
skarczew   

@Senkan:
Works on Sołdek stopped, because the author (Jacek B.) is focused on Dar Pomorza now. He will return to Sołdek when Dar Pomorza is finished.
As for Dar Pomorza herself, I am not aware of the progress :( .

 
08-02-18 13:07  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Sven ma rację, jest tyle pięknych okrętów holenderskich, hiszpańskich, radzieckich itd.

 
08-02-18 13:24  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Ciekawa jednostka.
Fajny dobór tematów, myślę że na SZKUTNIKA można liczyć w przyszłości w tym zakresie i nie pójdzie "japońską drogą".
Pzdr

 
08-02-18 13:34  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Ale Ise od Szkutnika wg projektu Adama to chyba by większość chciała:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
08-02-18 14:03  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Nie wiem, czy większość sklejających okrętowców. W kółko 2 wś i Japonia od wielu wielu lat to już przesada, pora wyjść poza sztywne ramy utartych nawyków do których muszą się dostosować modelarze. Tyle innych ciekawych konstrukcji, że aż dziw dlaczego mamy taką monotematykę bardzo ograniczoną.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-02-18 14:12  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Sven, dobrze gada! Ileż można tego ijn, tylko ijn i ijn. Tych ijn jest w kartonie jak psów, a miłośnicy innych flot czują się mocno niedopieszczeni.

Co prawda nie jestem zainteresowany zakupem tego modelu, ale może na przyszłość się wypowiem w sprawie waloryzacji, żeby nie stało się przypadkiem standardem to sztuczne mazanie na pokładzie. Czy nie lepiej zostawić pokład, a najlepiej cały model, czysty? Lepiej jest coś samemu dodać niż usunąć. A te regularne smugi, jak spod pędzla nie wyglądają najlepiej.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-02-18 14:24  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja bym chciał Ise, ale chciałbym też Arizonę :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-02-18 15:15  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja czekam na Ise bo ten z Answera to raczej na dawce koloru mogę użyć.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
08-02-18 15:43  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Co do waloryzacji to się zgodzę z Cevą, jak robię model z pełnym kadłubem na podstawkę to wole mieć czysty. Ale tu się chyba nie dogodzi :-)
A Ise ? Jakoś mnie nie kręci :-)
Pzdr

 
08-02-18 15:57  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Seweryn 

 

IJN jest za dużo na rynku, co do waloryzacji to super wyszło.

--
Seweryn

 
08-02-18 18:35  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Analogicznie, można by zaapelować do wydawców, żeby nie wydawali już samolotów, bo jest ich za dużo. No, ale to już jest temat na inny wątek.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-02-18 23:24  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Jak o Ise, to w wątku o Ise proszę :) pogadamy, a w tym modelu(Athene) maczałem i maczam paluchy więc będzie może coś więcej jako instrukcja dodatkowa czy cuś, się zobaczy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-02-18 11:00  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Odnośnie modeli okrętów japońskich: mamy w ostatnim czasie wydane 47 modeli, 1 zapowiedziany (Yamashiro), w tym 9 lotniskowców, 14 krążowników, 7 pancerników wydanych, 1 zapowiedziany.

Oto taka mała lista:

Japońskie modele: Taiho (2x), Zuiho, Kaga, Akagi, Hiei, Kongo, Ise, Musashi, Chikuma, Hiryu, Fuso (2x), Yamato, Shinano, Yahagi, Nagato, Nachi, Tama, Tone, Sendai (2x), Shiratsuyu, Suzuya, Takao, Nisshin, Oyodo, Fuyuzuki, Shokaku, Zuikaku, Kitakami, Isuzu, Akitshushima, Junyo, Tsingtau, Uranami, Hiburi, Otsu Gata, I-176, Akizuki, Amatsukaze, Hatshushimo, Kiji, Mogami (2x), Mutsuki, Nachi, Shimakaze, Tsugaru, Yamashiro (w poczekalni), Yubari, Yukikaze, (47 wydanych 1 zapowiedziany)

W tym lotniskowce: Taiho, Zuiho, Kaga Akagi, Hiryu, Shinano, Shokaku, Zuikaku, Junyo (9)

Krążowniki: Chikuma, Yahagi, Nachi, Tama, Tone, Sendai, Suzuya, Takao, Oyodo, Kitakami, Isuzu, Mogami, Nachi, Yubari (14)

Pancerniki: Hiei, Kongo, Ise, Musashi, Fuso, Yamato, Nagato, Yamashiro (7 wydanych 1 zapowiedziany)

W sumie 30 dużych okrętów. Która inna flota w kartonie ma równie imponujący zbiór?

Do tego małe zestawienie dla Royal Navy:

Royal Navy (skala 1:200, ostatnio wydane):

Pancerniki: King George V, Rodney, Prince of Wales: 3

Krążowniki: London, Kent, Sheffield, Naiad, Colombo, Achilles: 6

Lotniskowce: brak z 1:200 nie licząc Victoriousa w wersji z lat 60tych


Tym bardziej Athene cieszy w eksploracji tematyki niestandardowej i przełamującej utarte i skostniałe trendy.

PS tematyki niestandardowej: dorwałem ostatnio model kartonowy lotniskowca Hr. Ms Karel Doorman (eks HMS Venerable, typ Colossus) z wydawnictwa Scaldis. Super temat: typ Colossus zmodernizowany ze skośnym pokładem, akurat do De Ruytera i De Zeven Provinciena w eskorcie niszczycieli.

--

--

Post zmieniony (09-02-18 12:13)

 
09-02-18 13:31  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Dagom   

Sven piszesz o tym Achillesie z GPM-u? Nie jest już dostępny, natomiast był jeszcze Belfast
z Fly modelu.

--

Post zmieniony (09-02-18 13:59)

 
09-02-18 13:45  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tak, mam go i pod względem opracowania OK, natomiast Belfast zaliczam do staroci ręcznie kreślonych, podobnie ja stary Exeter z Modelcardu, których nie wymieniłem także dla modeli okrętów japońskich.

--

Post zmieniony (09-02-18 13:45)

 
09-02-18 13:54  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Dagom   

Sven o jakim Achillesie piszesz?
Z dużych okrętów był jeszcze HMS Hood i monitor HMS Abercrombie.

Błąd był Ajax z GPM-u.

--

Post zmieniony (09-02-18 13:59)

 
09-02-18 13:55  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jak by się "uparł" to są jeszcze dwa japońskie okręty desantowe z WMC i Kartonowego Samuraja...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-02-18 13:58  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Dagom   


"Tak, mam go i pod względem opracowania OK" o czym piszesz bo troszkę się pogubiłem.

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
09-02-18 14:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

O tym Achillesie z GPM, to nie staroć kreślony ręcznie, wiec zaliczyłem go. Fakt jest jeszcze Hood, więc 4 pancerniki RN.

Czyli 30 modeli dużych okrętów floty japońskiej vs 10 RN, miażdżąca przewaga w krążownikach: 14:6, brak konkurencji w lotniskowcach. Dla odniesienia względem USN jest 30:15 (mniej więcej). Jak widać nawet RN razem wzięta z USN gorzej wypada względem floty japońskiej.

--

Post zmieniony (09-02-18 14:22)

 
09-02-18 14:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Sven załatw dokumentację do angielskiego lotniskowca z I lub II wś to znajdę projektanta aby go zaprojektował , a zamiast Holendra wolał bym Colberta Plot , moim zdaniem ładniejszy , bardziej "najeżony"

--

Post zmieniony (09-02-18 14:41)

 
09-02-18 14:46  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jest Ark Royal, super plany z Kagero, anatomia Victoriousa np, albo stoczniówka zmodernizowanego Colosa jako Karel Dorman. Jest też opcja planów na zamówienie np w skali 1:200 od pana Brzezińskiego jako pdf. Takie plany są zupełnie inne od tych zawartych w książeczkach PM. Można sobie wydrukować je na wielkich arkuszach A1 lub A0 lub powiększać detale z pdfa na komputerze. Tutaj mamy więc Hermesa i Eagla.

--

Post zmieniony (09-02-18 15:15)

 
09-02-18 15:24  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Ciekawe, czy na jednej stronie wątku będzie chociaż jeden wpis związany z tematem? Na razie słabo to wygląda...

 
09-02-18 18:25  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Ja mówię o planach a nie o jakiś tam rysunkach kreślonych z nie wiadomo z czego ,te wielkie rysunki to są po prostu powiększenia tych co w PM , też mogę sobie zeskanować i powiększyć i nie muszę kupować za niedorzeczne pieniądze , jeśli by były takie dobre to już dawno by modele powstały , daj dokumentację do brytyjskich lotniskowców z czasów I i II ws , bo powojenne to raczej mało będzie chętnych , anatomie są już po przebudowach

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 18:59  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ark Royal z Kagero to nie są jakieś tam rysunki, sporo czasu spędziłem nad studiowaniem tego okrętu i wiem co piszę. Anatomia Victoriousa pokazuje okręt także w konfiguracji wojennej. Jeśli do planów Dormana czyli przebudowanego Venerabla dołożyć ubogą co prawda ale jednak stoczniòwkę Arromanchesa czyli Colossusa to można zrobić wszystkie jednostki typu z warsztatowcami włącznie. Jest zresztą już Glory. Jeśli chcesz coś lepszego to ciężkie funty i plany z Imperial War Museum to mają tam sporo.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
09-02-18 19:42  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Ja mówię o tematach które i wydawca i przyszli kupujący na pewno by chętnie łyknęli , czyli Furious na I czy II wś , Glorious , Courageous , Vindictive , Argus , załatw do któregoś z tych a na pewno znajdę projektanta , te tematy na pewno będą miały wzięcie , a np Ark Royal to niestety temat już oklepany

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 20:06  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Zrób Eaglea na podstawie Profili Morskich, a łyknę jak ryba haczyk. Bez znaczenia jak te plany są dokładne :-)
Pzdr

 
09-02-18 20:17  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Bez urazy dla PM ale te rysunki nadają się dla skali 1:700 , ale nie dal 1:200 ,

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 20:21  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A kto ark Royal oklepał? Poza mm?

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
09-02-18 20:23  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

no właśnie , temat wydany , czyli na jakiś czas spalony wydawniczo

--
uszanowanko gdaś

 
09-02-18 23:06  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No to teraz, ja trochę dla odmiany w temacie ( Rafał pewnie itak tu wparuje )
W sprawie smug na pokładzie, rozważam ich usunięcie, ale po wydrukowaniu ich nie są aż tak widoczne, dają tylko efekt niejednolitego koloru pokładu i to jest chyba na plus. Wstawię niebawem fotki z budowy kadłuba (już piątego) i ocenicie. To co jet w zapowiedzi wyszło takie bardzo jaskrawe.

Więc do następnego, biorę się za klejenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
09-02-18 23:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem tej dziwnej woli waloryzowania okrętów umieszczanych na podstawkach? To wygląda tak, jakby ubłocone buty postawić na stole. Sorry chłopaki, ale to jest jakieś kompletne nieporozumienie. Kupiłem waszego Horneta tylko dlatego, że - jak pisaliście - można było burty wykonać w wersji z waloryzacją (mniejsza już o to jak została zrobiona) i bez, co okazało się nieprawdą. W modelu są wydrukowane owszem elementy alternatywne, ale 2 segmenty burt są TYLKO z waloryzacją, która ten model najnormalaniej szpeci. To samo będzie z tym. Piękny model spaprany waloryzacją, Przeprszam za brutalność wpisu, ale takie mam odczucia po Hornecie, który przegrał walkę z "czystą" konkurencją.

Post zmieniony (09-02-18 23:42)

 
10-02-18 07:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Jak widać są gusta i gusciciki. Do mnie ta waloryzacja bardzo przemawia i mi się podoba. A w Hornecie nawet uznalbym ja za zbyt delikatna:)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
10-02-18 09:42  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co za bzdurne twierdzenie, że postawienie modelu na podstawce narzuca automatycznie to czy model może mieć ślady waloryzacji, czy nie, co ma piernik do wiatraka - jakie buty , jaki stół ?!
To tak jakby twierdzić, że model kartonowy samolotu, pojazdu itd. nie powinien mieć śladów eksploatacji gdy nie jest postawiony na podstawce... no bzdura totalna.
Jedyne co może zniechęcać do śladów eksploatacji wydrukowanych na modelu to fakt ich wykonania realistycznie lub nie - akurat ślady eksploatacji w Hornecie są słabo wykonane.
Jeżeli to ma być kiepsko zrobione to lepieje ich rzeczywiście nie robić.

PRZYKŁAD :http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=148&t=2337&start=170

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024