FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-02-18 13:30  [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Hej.
Rozpocząłem jakiś czas temu i przyszedł czas na dokończenie tego Włocha.

Fiat G.50 Freccia (pol. Strzała).




Jest to kontynuacja moich zauroczeń włoskimi maszynami po wizycie w muzeum lotnictwa w Italii w Braciano k. Rzymu. Dodatkowo model ma bardzo ciekawy kamuflaż.

Zaintrygowało mnie godło umieszczone na maszynie (kurczak śmignięty strzałą). Na takiej maszynie latał włoski as Livio Bassi (zmarł w kwietniu 1941 r. na skutek odniesionych ran dwa miesiące wcześniej, podczas walki w Grecji z brytyjskim pilotem – na Hurricane).

Livio Bassi pilot myśliwski Regia Aeronautica




Części w modelu raczej pasowały, a jak nie, to im pomogłem :)







--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-02-18 13:35  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Suuuper !
Zazdroszczę, ja też tak chcę ;P

 
08-02-18 13:50  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przepiękny! Moje gratulacje!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
08-02-18 14:03  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I znowu pozamiatałeś ;)
Bardzo podoba mi się jak czysto sklejasz oraz to, że bierzesz się za pracę bez zbędnego komentowania czy marudzenia.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-02-18 14:04  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Art, prośba wielka, wstawiaj większe fotki!!!

Zapewne model świetnie sklejony, zapewne jest na czym oko zawiesić, ale nie mam oka filatelisty i nie wiem czy moja wyobraźnia dobrze interpretuje to, co ledwo widzę na tych mikro zdjątkach.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
08-02-18 16:49  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
08-02-18 17:30  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Superrobota! Osłona silnika i cała reszta, super. Napatrzeć się nie mogę.

 
08-02-18 17:35  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Fajny. Pierwszy raz chyba widzę ten model sklejony, a od tego kamuflażu oczopląsu można dostać ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
08-02-18 18:43  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystko wygląda świetnie. A przy okazji, spotkałem się z opinią o niedokładnym spasowaniu poszycia kadłuba w modelu tego samolotu (które jest za długie w stosunku do wręg - miejscami o 3-5 mm!). Sam zresztą wyniosłem podobne doświadczenia używając dedykowanego zastawu "laserów", w który zbytnio uwierzyłem. Efekt wyszedł pokracznie, na szczęście nie rzuca się w oczy bo niedokładności niwelowałem pod spodem kadłuba. Czy nie było z tym problemu?

 
08-02-18 19:09  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,bardzo ładny ,jak zwykle,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
08-02-18 19:35  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Gratuluję pięknego zapewne modelu ale zgadzam się z Cewą. Nic nie widać na fotkach.
Żadnych szczegółów, żadnego zbliżenia a pewnie jest na co popatrzeć.
Krótko mówiąc niewykorzystany potencjał lustrzanki Canona ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
08-02-18 19:57  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Widziałem kilka sklejonych ale Twój Fiacik dopiero wygląda jak powinien - świetna, modelarska robota.

--
http://messer.cba.pl

 
08-02-18 21:02  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za dobre przyjęcie.
Co do pasowania elementów w tym modelu, było różnie ale niezbyt dramatycznie. Może gniazda km są zbyt nisko osadzone.
Wojtku Ceva i Stary, trochę nieco przesadzacie, zdjęć jest na tyle i z tak wielu ujęć, też na wysiągnięcie oka, że da się dostrzec niemal wszytstko. Nie wydaje mi sę, żebym odbiegał od typowej normy pokazywania na tym zaszczytnym Forum.
Kidyś przytoczyłem opinię pewnego mistyka, który zwrócił uwagę, iż nawet ładna niewiasta z bardzo bliska jest po prostu brzydka :) zastrzegam Niewisaty, że to nie moja opinia :))
Poza tym samolocik w 1:1 jest znacznie mnijeszy niż na tych fotkach moich.
Zatem do następnego.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-02-18 21:12  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Art, tu bardziejszych zbliżeń wcale nie potrzeba :-)
Model wykonany znakomicie!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
08-02-18 21:34  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję kolejnego świetnego modelu!
Też kupiłem ten model dla jego malowania.
Nadal czeka w szafie ; dowiodłeś,że da się z niego skleić coś fajnego.
Pozostaje wątpliwość co do efektu klejenia przeze mnie - pewno nie uda się osiągnąć Twojej perfekcji!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-02-18 09:25  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jak przypuszczam to pewnie widząc nową Saettę , to najpierw się wziąłeś za Freccie. A właśnie przedwczoraj zacząłem zbierać zestawik, G 50, CR 42, Veltro , na najbliższym konkursie kupię Saettę. Przypuszczam że też planujesz zestaw tematyczny. Jak coś z wydanych makaronów przeoczyłem to chętnie się dowiem.

 
09-02-18 09:44  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny model wykonany po mistrzowsku ! Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
09-02-18 11:03  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Świetna robota! Gratuluję.

 
09-02-18 18:04  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
RAVEN6   

No to i ja się wypowiem:
1) przepiękne wykonanie - łączenia niewidoczne, zresztą wszystko sklejone perfekcyjnie. Tylko pogratulować,
2) świetne malowanie modelu - grafik odwalił tu kawał świetnej roboty - też mnie ten model kusił,
3) kusił ten model, ale nigdzie nie znalazłem informacji jaki pilot na nim latał i przez to odpuściłem zakup (takie moje skrzywienie, że kupuję i sklejam od pewnego czasu tylko samoloty, co do których wiem kto na nich latał) - wielkie dzięki za informację o Livio Bassim - model teraz na pewno zakupię,
4) Art - jeśli masz jakąś wiedzę o włoskich pilotach to czy masz może info jaki pilot latał na Fiacie G.55 "żółta 8" wydanym przez proArte? (Bo to że na "czarnej 7" latał Ugo Drago to wiem, a czemu proArte nie wydało "7-ki" tylko "8-kę" to nie wiem).

No i jeszcze raz gratuluję! Miło się ogląda Twoje modele.

 
09-02-18 21:29  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Zaparło mi dech w piersi , cudo, zaczynam sklejać samolociki.

 
09-02-18 23:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raz jeszcze Wam dziękuję.

ABC, tak, zamierzam skompletować wszystkich wydanych Włochów ale też tych, którzy będą wydani :)
Mariusz, Raven6, każde wykonanaie coś wnosi nowego i oryginalanego, zatem zapraszam do Waszej interpretacji tego płatowca.

Raven6, mam tak jak Ty, i pewnie wielu z nas, tzn. warto poszperć coś więcej o budowanym modelu i uczestnikach "obsługujących" oryginał.
Nie posiadam jakiejś specjalnej wiedzy o włoskim lotnictwie, po prostu poczytałem w monografii AJ Press o Strzale oraz pogrzebałem w necie.
Warto, abyś napisał do Pro Arte, wydawca pewnie podpowie dlaczego dokonał takiego wyboru oznaczeń i kamuflażu.

Tymczasem Fiat trafił do Fiata, braciszkowie będą się na stałe wspierać jako młodszy (G.55 Centuro) i starszy (G.50 Freccia). Juro zajmę się gablotą i finito



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-02-18 02:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Linia km-ów w tym modelu jest dyskusyjna, strzelają "panu Bogu w okno".
Ale model jest tak dobrze sklejony, że to z pewnością wada projektu.
Piękna, czysta praca, chylę czoła, kompania włoskich braci prezentuje się znakomicie.

 
10-02-18 02:17  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Seweryn F.   

Art, jak zawsze gdy oglądam efekty Twojego modelowania, nie mogę wyjść z podziwu jak można tak to wszystko posklejać do kupy, ładnie wyoblić zachowując oryginalne kształty 'bez schodów i kantów'; aaa... no i w dodatku nie pomalować modelu. Obłęd.
Poziom kosmiczny. Gratuluję.
Przy okazji, odpowiadając Ravenowi6 spieszę poinformować, że na trójce maszyn G.55 z 'Gigi Tre Osei' (lotn. Cascina Vega, Lonate Pazzolo i Bressa), noszących eksperymantalny kamuflaż latali różni piloci - maszyny nie były przydzielone konkretnym lotnikom. Na '8' na pewno loty wykonywał Teniente Bruno Betti. Kto jeszcze? Nie ma pewności. Być może Mario Bellagambi.
pozdrawiam

 
10-02-18 11:23  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
RAVEN6   

Seweryn F. - stukrotne dzięki! No to i tego fiata G.55 z 'Gigi Tre Osei' z prtoArte trzeba dodać do listy zakupów, tym bardziej, że sklejałem też tę samą co Art "błękitną 21" i sam projekt sklejało się bardzo przyjemnie, choć oczywiście nie wyszedł mi aż tak dobrze jak Art-owi.

Art - świetna podstawka i mini kolekcja! Czekam na MC 200 z proArte - dla Ciebie na pewno nie będzie zbyt trudny a ma tak piękną grafikę, że aż nie mogę się doczekać kiedy zobaczę go w Twoim wykonaniu.

 
10-02-18 17:57  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No tak zapomniałem o Centauro . A jeszcze jest Folgore którego akurat mam sklejonego. To razem można zrobić 6 - sztukowy zestaw tematyczny.

 
10-02-18 18:56  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Bardzo ładnie. Ale czemu klapy w tym modelu wychylone są pod różnymi kątami?
Chyba w tamtym okresie klapolotki jeszcze nie były w użyciu...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-02-18 20:45  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Włochów wydanych jest nieco więcej (Hal opublikował ze trzech, Answer jeszcze dwupłta CR 42, Pro Arte Centauro i Saettę, jest też ogromny Savoia-Marchetti SM.79 z Orlika ), mam nadzieję, że na tym się nie skończy...

Laszlik, dobrze, że na to zwróciłeś uwagę. Co do klap, wychyliłem je tak samo w obydwu płatach – przynajmniej takie było moje założenie (może kont zdjęć daje rozbieżności). Natomiast celowo zróżnicowałem wychylenie lotek (oczywiście zadbałem o odpowiednie przechylenie wolantu w kokpicie, w tym przypadku na lewą burtę – widać to na jednym ze zdjęć modelu).
W monografii o Strzale spotkałem fotografię uzbrajanego na lotnisku Fiata G.50 z taką właśnie konfiguracją klap i lotek.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
10-02-18 21:37  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Rzeczywiście zdjęcia słabe. Za mocno pokadrowane a kamuflaż nie pokaga.
Sam model, do czego już zdążyłeś nas przyzwyczaić, elegancki, że aż nudno. Szkoda, że bez relacji.
Art skąd bierzesz tyle czasu na klejenie?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
10-02-18 23:06  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Art., nie chodzi mi o lotki, tylko o klapy i ostatnie zdjęcie z galerii pokazujące model od spodu. Tam dobrze widać różnicę kąta wychylenia klap.
Myślę że kąt robienia zdjęcia nie ma w tym przypadku nic do rzeczy.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
10-02-18 23:42  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Acha, sprawdzę jeszcze i ewentualnie wyrównam klapy (tzn. równomierność wychylenia w obu płatach).

Co do czasu. połowa modelu powstała rok temu i od dziobnięcia do dziobnięcia go dokończyłem (Centauro czekał w pudle też jakiś czas).

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
11-02-18 17:42  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wygląda jak zwykle okazale.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-02-18 18:20  Odp: [G] Fiat G.50 Freccia 1/33 Answer
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie sklejony model, mistrzowski poziom.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024