FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-02-18 11:17  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Witam
Takie brudzenie to jak zwykle rzecz gustu , jednemu sie podoba , drugiemu nie , mnie np się nie podoba , jest za ordynarne do modelu takiej wielkości , zrobione ładnie ale za mocno ,

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 11:30  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wszystko jest rzeczą gustu, ale przecież postawienie modelu okrętu na podstawce nie determinuje tego czy okręt ma mieć, czy nie mieć śladów eksploatacji - to jest dziwaczne podejście do tematu.
Co to znaczy za mocno, czy za lekko - okręt wygląda tak jak go widać w doku, w porcie, na morzu w danej chwili. Wystarczy zobaczyć zdjęcia okrętów intensywnie eksploatowanych jakie one są "czyste".

Post zmieniony (10-02-18 11:36)

 
10-02-18 12:09  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Dla tego napisałem że to zależy od gustu , ja wole czyste , i nie chodzi mi o brudzenie poniżej LW bo to zrobione ładnie , ale o górę za ciemne są te zabrudzenia , za duży kontrast względem jasnego szarego , czysty model wygląda ładniej niż przesadnie upaprany i jeszcze jak niektóre bez rozeznania gdzie faktycznie ten brud powinien być

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 12:18  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Widzę, że rozmawiamy o zupełnie różnych sprawach - pokazałem model ze śladami eksploatacji na podstawce i twierdzę że te ślady w niczym nie przeszkadzają, aby go tak nie eksponować i kompletnie mnie akurat nie interesuje, czy one są dobrze, średnio czy źle zrobione i czy tobie się one podobają, czy nie podobają - czy to jest w tym momencie jasne ?

 
10-02-18 12:25  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

To najlepiej zróbcie eksperyment i wydajcie w 2 wersjach. Upapraną i nieupapraną. Jak się upaprana sprzeda lepiej, to sam ją publicznie skleję :)

 
10-02-18 12:27  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Gdaś 

 

Tu się akurat zgadzam , brudzenie nie eliminuje modelu do postawienia na podstawkę

--
uszanowanko gdaś

 
10-02-18 12:30  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Już dawno się nauczyłem, że wszystkim nie dogodzisz, ale zgodzę się z Hlogenem, że moje "brudzingi" nie były na super poziomie z prostego powodu- małe doświadczenie w tej kwestii.
Jednocześnie idąc tokiem podstawkowego rozumowania, należy też zlikwidować deskowaną fakturę na pokładach, przecież jest to waloryzacja, o bożenko to nie może tak być przy czystym modelu na podstawce, trzeba koniecznie wrócić do pięknych kanarkowych pokładów, żeby zadowolić te 2% zainteresowanych.
A tak na poważnie, rzeczywiście brudzing burtowy można zrobić sobie na koniec budowy samemu, albo i nie. Wtedy prawie każdy zadowolony, bo są też osoby, które chcą go już jako grafikę.

A teraz w temacie ( ktoś musi). W kadłubie, który kleje ja wygląda to następująco:



Jak widać pokład nie jest aż taki straszny, ale wydrukuję próbkę bez walorki i zapodam dla porównania dla zainteresowanych tematem głównym,
Burty jak widać czyste i jest to wersja podstawowa, na to przyjdą dwa rzędy pasów poszycia, ale to już pokażę w "relacji-instrukcji uzupełniającej"
Zastanawiam się też nad zmniejszeniem grubości i rozjaśnieniu linii podziału. Jest 0.1mm i 80% czerni, może zmienić na włosowy i 60% ?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-02-18 12:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajnie to już wygląda. Ja bym zostawił grubości i nasycenie ze względu na dodatkowe pasy, które będą się dość odznaczać. Pokład spoko. Dojdzie drobnica będzie jeszcze lepiej.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
10-02-18 13:11  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Te dodatkowe wręgi są już przystosowane do cofnięcia o 1mm dla podposzycia?

 
10-02-18 14:20  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Akurat w tym modelu, to właśnie drobnica robi robotę, sam kadłub jest bardzo prosty, niczym się nie różni od zwykłego transportowca. Ogólnie przyjemnie się to klei, osoby które lubią kamo, nie za dużo dział i samoloty na pokładzie będą zadowolone :)

Co do podposzycia, planuje jako dodatek zrobić podklejki jak w New Mexico, wszystkie płaskie powierzchnie są już odpowiednio wzmocnione.

Dzięki za trzymanie się tematu, tymczasem zabieram się za dalsze klejenie.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-02-18 15:46  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wg mnie, lepiej wyglądały by jaśniejsze i cieńsze grubości linii podziału. Dlaczego? A no dlatego, że w rzeczywistości nie były one aż tak widoczne. Ponad to aż takie grube kafelki trochę szpecą kadłub.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
10-02-18 16:33  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Jakie typy samolotów są planowane na pokładzie?

 
12-02-18 08:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Lesio73 

 

Adaś, gdybyś pocienił i rozjaśnił linie podziału blach byłoby cudownie :-)

 
12-02-18 15:08  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Akurat na zdjęciach są bardzo mocno zaznaczone te blachy, ale może to przez mocne słońce wysoko na niebie dające długi cień.
Ale zrobię jak napisałem, tylko postaram się zrobić pseudo 3d, czyli górna linia nieco jaśniejsza.

Samoloty, to cztery szt Kingfishera w brytyjskim malowaniu.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
16-02-18 19:44  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Prace nad budową prototypu modelu idą pełną parą. Pokażę kilka detali, reszta ukaże się wkrótce :)
Dodam, że wszelkie uwagi są jak najbardziej mile widziane.


Pozdrawiam Windus

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-02-18 22:43  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Czy samoloty będą miały wnętrza?

 
18-02-18 14:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

i wnętrza silników??

Ludzie, opamiętajcie się...
Potem jest płacz wydawców, że modele się nie sprzedają, czemu się nie dziwię, bo jest je w stanie skleić poprawnie 10 modelarzy.
Ten sam problem dotyczy z resztą modeli żywicznych.
Ślepy zaułek.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
18-02-18 14:25  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przecież nie ma musu ich wykonywać? Ale zawsze mona zaproponować alternatywę do pobrania i wydruku. Tym bardziej dla tak długiej owiewki.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
18-02-18 14:32  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nieważne, że ten Kingfisher to karykatura samolotu, oczywiście chodzi o proporcje stateczników, skrzydeł, części silnikowej, ale ważne jest, czy będzie miał wnętrze ... : )

Post zmieniony (18-02-18 14:32)

 
18-02-18 14:45  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
siedem   

Szczerze mnie też coś proporcje w tych samolotach nie pasowały, ale wydawało/wydaje mi się że to może przez zdjęcia.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
18-02-18 16:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Finn flash.
Zauważyli brak wnętrza kabin, brak silników i niewłaściwe proporcje sylwetki a finn flash się podoba?

:)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-18 17:37  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fakt, samolot to Wam średnio wyszedł. Po pierwsze dzielenie segmentów powinno być przed drugim oszkleniem. W tym miejscu jest załamanie linii, teraz zrobiliście równą rure. Żeby resztę ocenić trzeba by było zrobić zdjęcie z profilu. Szczerze mówiąc jak pokazaliście rysunki to nie wiedziałem jaki samolot macie zaprojektowany.. a Kingifshera kleiłem, ale nie poznałem :)

Mam nadzieję ze jest czas poprawić.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
18-02-18 23:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Strach się odzywać...;) Ja tylko grzecznie zapytałem wydawcy, Kingfischer ma sporo oszklenia i dla mnie kiepsko wygląda to z kartonu. Jak dla mnie wydawnictwo Szkutnika podchodzi bardzo profesjonalnie do tematu projektowania modeli. Stąd moje skromne pytanie. Myślę, że to jakoś ogromnie nie podroży projektu. A efekt będzie na pewno o niebo lepszy.

 
18-02-18 23:51  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Chciałbym przypomnieć, że ten model został zaprojektowany przez Jurgena. Szkutnik stwierdził, że warto ten model przed wydaniem trochę dopieścić i polega to np,na zmianie koloru koloru pokładu, czy linii podziału blach. Zmiana w budowie kadłuba była jedyną konstrukcyjną zmianą, którą trzeba było zrobić, bo rozwiązanie z podwregami było dobre, tylko wymagało ogromnej precyzji, a tu nie chodzi o to żeby się nad modelem pocić.
Mam zamiar wstawić kilka fotek jak to wygląda, ale najpierw wszystko dokończę. Choć przewiduję, że polecą na mnie gromy, że nie zrobiłem takich fajnych renderków, tylko nieczytelne rysuneczki, więc nie będę zmieniał nic więcej konstrukcyjnie, bo wymaga to zmiany w instrukcji, a ja nie umiem takiej zrobić.
Co do samolotu, to wiecie, że mam swoją wersję i trochę znam jego konstrukcję.Maverick go nawet skleił i uszczegółowił, co finalnie chcę zrobić. Oglądając tego Jurgena, myślałem sobie, że może jest to inna wersja i dlatego się różni od tego co znam, nie zmienia to faktu, że mogę tylko ewentualnie zmienić kolorystykę z w/w powodów, z resztą przerabiać można w nieskończoność, a itak się znajdzie ktoś komu coś nie pasuje.

Dziś z Windusem złożyliśmy wszystko co jest i stwierdziliśmy że będzie bardzo fajny model, choć na początku sylwetka nie przemawiała do mnie, ale im dalej w las....

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-02-18 00:09  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Wrzucam zdjęcie tego Kingfischera. ADAM 12 bardzo ładnie go opracował. Faktycznie dodałem wnętrze, ale wolałbym drugi raz tego nie robić na kilku samolocikach. Takie opracowane wnętrze będzie można wykorzystać później w kilku następnych projektach wydawnictwa SZKUTNIK.;)

 
19-02-18 08:39  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Maverick bardzo ładnie sklejony samolot i to w skali 1:200.
Wracając do tematu potwierdzam to co napisał Adam. Głównym projektantem jest Jurgen. Sprawa samolotu do przemyślenia. Ja sprawdzam sklejalność, szukam błędów oraz daje wskazówki co bym zmienił. Kleiłem kadłub z międzywręgami i to jest na prawdę żmudna praca, nowe rozwiązania moim zdaniem jest prostsze i daje lepszy efekt.
Co do modelu ma pasy na burtach i poszyciu co maskuje efekt kartonu. Postawiliśmy przy sobie Oyodo i Athene, uwierzcie mi widać różnicę. Kolor kamuflażu, żurawie, 4 samoloty, otwarty hangar, szalupy, maszty, działka i wiele innych detali czyni ten model na prawdę ciekawym.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-02-18 13:41  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

W tej skali wnętrze samolotu to już totalny Hard Core !
Może jeszcze ruchome powierzchnie sterowe ?
Idąc tym rozumowaniem, ów model będzie przeznaczony dla bardzo wąskiej grupy odbiorców.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
19-02-18 13:53  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bez przesady. W tej skali wnętrze to tablica zegarów, fotele załogi (jeden fotel to jeden element, zagięty w połowie) i wolant. Tyle chyba każdy jest w stanie skleić. Poza tym, jak ktoś nie chce, przecież nie musi tego robić.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (19-02-18 13:55)

 
19-02-18 14:13  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja nie powiem ale taki jeden robił już przynajmniej dzielone powierzchnie sterowe i to w 300etce co mnie osobiście zakuło i zmotywowało. Ale nie chcę odbiegać bo to i tak nie mój krąg zainteresowań. Zasadniczo tylko dodam, że więcej roboty z wycięciem ramek owiewki niż z wykonaniem wnętrza. Wtajemniczeni zrozumieją co się pod tym kryje.

--

Post zmieniony (19-02-18 14:55)

 
19-02-18 15:57  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Seweryn F.   

Dzień Dobry
Pamiętam oryginalne rendery 3D Jurgena, i tam były, o ile mnie pamięć nie myli, nieco inne samoloty - Vultee Vengeance. I nawet wyglądały jak oryginał. Wiem, to tylko rendery, ale... ten Kingfisher jest tak pokraczny, że można oślepnąć. Bez względu na to czy z wnętrzem będzie czy nie. Koniecznie wymieńcie proszę to szkaradzieństwo bo oczy bolą (jeśli wcześniej się nie oślepnie, wtedy to juz obojętne).
W ostateczności można kupić Kingfishery plastikowe 1/200, no ale chyba większość tutaj woli papier... ;)

 
19-02-18 18:23  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Seweryn F. fakt było coś na renderach ale finalnie nie widziałem sklejonego tego samolotu. I chyba nikt nie oślepnie od tego Kingfishera ;)
Fotki na dziś:


Do następnego :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
19-02-18 19:55  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Te przedpotopowe Kingfishery kleiłem 9 lat temu co prawda, ale kokpity pilotów posiadają tablice przyrządów, jest fotel i drążek sterowy. Widać coś?







--
Sven

HMS Ark Royal

 
19-02-18 20:05  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Seweryn F.   

Windus - ok, może i faktycznie nie oślepnie, ale już uszkodzenie nerwu wzrokowego pewne. Po prostu ten samolot w ogóle nie przypomina Kingfishera. Co więcej, nie przypomina żadnego innego typu. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, gdyby to była jedna maszyna na katapulcie pancernika lub krążownika, ale w tym przypadku to element nie mniej istotny niż np. nadbudówka. W końcu to transportowiec samolotów.
O zamienionych barwach w finflashu, co spostrzegł Ceva nawet nie wspominam...

Post zmieniony (19-02-18 22:22)

 
19-02-18 20:18  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, to naprawde nie chodzi o to że ktoś się czepia. Nie wszystko co wydajecie trafia w mój gust, ale mocno Wam kibicuję bo robicie świetną robotę.
Wydajecie okręty na wypasie. Naprawde i tematy i jakość macie najwyższej jakości, ale bez przesady w detalizację. Mam nadzieję, że się zakotwiczycie na rynku i po prostu kiedyś wydacie coś co mnie kręci. Może nawet nie tylko Ise ;-)
Ten samolot po prostu nie pasuje do Was. Okręt na wypasie, samolot na poziomie JSC (broń Boże nie ujmując nic JSC, po prostu w 1:400 to by przeszło). Naprawde większość głosów krytyki to życzliwe uwagi osób które Wam kibicują.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-02-18 20:27  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Szczerze?
Praktycznie nic!

--
Małe jest piękne!!!!

 
19-02-18 22:45  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dostałem rzuty ukazujące jak to wygląda w projekcie, sami oceńcie. Jeśli chodzi o malowanie poproszę o jakieś foto. Szukałem Kingfishera z RAF-u, ale znalazłem tylko w wersji z pływakiem, z tym że oznakowania się pokrywały z tym co jest tutaj, albo już oślepłem :)
Druga sprawa jakbym ja to robił, to byście mieli 50 samolotów do wyboru, otwarte ładownie świetliki itp, a z tym to już do Jurgena, Mexico za mną tęskni i nie będę miał z czym do Przeciszowa przyjechać :(



A poważnie sprawa jest otwarta , jak się Szkutnik zgodzi zhańbić instrukcję zwykłymi rysunkami zamienię tego na swojego z kabiną, silnikiem i czajnikiem do kawy.

Tymczasem zabieram się za oklejanie dna, niebawem jakieś foty.


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
19-02-18 23:38  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Seweryn F.   

Może się przyda. Akurat pod ręką mam jedynie Squadrona, a tam nie ma ani jednego zdjęcia angielskiego kołowego. Jutro sprawdzę w Warpaincie i jeśli znajdę coś to zrobię skan i podrzucę.

 
19-02-18 23:56  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z grubsza trochę za chudy i górna linia kadłuba idzie inaczej.



--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-02-18 10:16  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Jak duży jest ten samolot? Pewnie z pięć centymetrów.
Podejrzewam że nawet przy najlepszym opracowaniu wygląd będzie w dużej mierze zależał od talentu wykonawcy.
Dla mnie przynajmniej to maleństwo :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
20-02-18 11:13  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ribik   

Pozostaje drukarka 3D?

 
20-02-18 13:20  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Stary, no i popsułeś chłopakom zabawę, oni cały czas myśleli, że to 1/33. :)


PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
20-02-18 13:40  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Cha cha, a to nie jest 1/33???

Kurde, ale dałem się nabrać...

Zacny suchar Milordzie, zacny...

:))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-03-18 19:25  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam ponownie.

Mała aktualizacja z budowy modelu HMS Athene.



A tutaj pokażę hangar. Można zrobić otwarty, zamknięty itp. co kto lubi. Ścianki boczne zostaną doklejone przy montażu na pokładzie. Oerlikony są prawie gotowe w połączeniu z relingami stworzą dość ciekawy widok - będzie sporo detali.



Pozdrawiam :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
02-03-18 20:10  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wpis anulowany (ktoś już napisał to, co ja chciałem tu zamieścić :-)

Post zmieniony (02-03-18 20:12)

 
06-03-18 20:02  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.

Przedstawiam kolejne zdjęcia z budowy HMS Athene.




Model spasowany bardzo dobrze. Większość elementów drukowana jest na papierze barwionym co bardzo przyśpiesza i ułatwia sklejanie.
Już niedługo pokażemy kadłub przez co moim zdaniem zapowiedź będzie dużo ciekawsza.


Pozdrawiam.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
08-03-18 13:34  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam.
Trochę fotek z budowy kadłuba wg mojej wizji :)




















Możecie się teraz pastwić :)

PZDR

--

Post zmieniony (07-05-18 20:41)

 
08-03-18 13:37  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
yak   

Dam radę zepsuć nawet najlepiej zaprojektowany kadłub :-)

 
08-03-18 17:04  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
F4kL0gic   

Tutaj mamy pewność, że model przed wydaniem został sklejony...nawet kilka razy z tego co widać;)
Nadal mam wątpliwości która sztanca będzie lepiej dobrana do modelu w skali 1:200...1,5 mm czy 2mm.

 
08-03-18 18:39  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Adam, oklejanie dna na pogrubionych wręgach to zły pomysł: i tak między wręgami oklejka wisi w powietrzu i może się odkształcić, min na wskutek zmiany wilgotności otoczenia, zapaść się i uwypuklić krowie żebra, które widać na tym co skleiłeś. Fakt, pasy poszycia naklejane na to minimalizują, ale nie likwidują całkowicie. Sam widzisz, jedni robią podposzycie, inni wzmocnienia by podeprzeć oklejki między wręgami. Zobacz, przykład Igora Kuniewskiego (jakby nie patrzeć na jego projekty): mamy zwiększoną liczbę wsuwanych wzmocnień poprzecznych. Inny przykład to Tico z Answera, coby nie napisać o projekcie to rozwiązanie z ogromną liczbą wręg, nieco upierdliwe w oklejaniu daje bardzo dobry efekt w postaci idealnie płynnej bryle kadłuba. Nic się wtedy nie zapadnie, nawet wzmocnienia poprzeczne które tam zastosowałem nie są konieczne.

Może coś pośredniego między wzmocnieniami poprzecznymi i mniejszą odległością między wręgami. Ile ta odległość w tym modelu wynosi?

Wątpię by Twoje rozwiązanie zastosowało większość okrętowców: i tak po swojemu zrobią podposzycie lub wzmocnienia, wiec jak widzisz, nie ma to sensu.

Dałeś na dno i boki burt płyty tektury i dobrze, proste i mniej skomplikowane od wzmocnień. Ale nie wszędzie da się takie płyty wstawić, chodzi głównie o obłe powierzchnie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-03-18 20:21  Odp: [Z] HMS ATHENE 1:200 made by SZKUTNIK
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven odpuść, to model testowy ( lub jak kto woli surówka ). Zamysł Adama jak najbardziej słuszny . To poszukiwanie idzie w kierunku całkowitego odrzucenia dotychczasowego rozwiązania polegającego na klasycznych oklejkach poprzecznych na bazie pasów o szerokości od 34 do 50 mm , które tak naprawdę są tylko namiastką tego co można zrobić .
Popatrz na to co wyrabiamy na pokładach naszych modeli okrętów , prawdziwy " laserowy obłęd z maniakalną dozą szczegółów ". Jeżeli można to zmienić to trzeba próbować - jak z K2 - jest niezdobyty zimą ..... do czasu, aż ktoś tego dokona i w ślad za nim pójdą inni.

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024