FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
28-01-18 18:31  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Trochę przy uboga ta galeria. A przecież jest co pokazać! Wykonałeś model na bardzo wysokim poziomie. Podoba mi się bardzo. Gratulacje.

Post zmieniony (28-01-18 18:44)

 
29-01-18 15:52  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
karlos   

W moim egzemplarzu brak przesunięć kolorów może trafiłeś na jakiś pechowy egzemplarz . Mam pytanie co do owiewki robiona czy zaadopotowana od innego modelu ? Dziękuję za ewentualną odpowiedz

 
29-01-18 17:04  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Dzięki Panowie za dobre słowo i za rady. mares masz rację należy robić większe galerie. Muszę jedno wyjaśnić - przesunięcia koloru są dość dziwne. Wygląda to jakby ktoś źle nałożył kamuflaż a nie, że drukarnia spartoliła robotę. Nie wiem skąd się to wzięło. Później zamieszczę zdjęcia w makro to sami to ocenicie.
Klejąc ten model marudziłem na opis budowy i rendery ale obecnie pracuję nad P-47D z Orlika i tu dopiero jest zabawa, trzeba się domyślać gdzie mają być części... do tego dochodzi różnica koloru poszycia i przesunięcia elementów w konturach.
Jednak nity i linie podziału blach bardziej mi się podobają jednak w Orliku :)
karlos z tego co pisali chłopaki na tym forum pasuje kabinka z Mirage III z WAK.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-18 17:14  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepiękny model. Ja również nie przepadam za francuskimi wyrobami ale uczciwie mówiąc w mojej opinii ten samolot im się udał a Ty potwierdziłeś to swoim bardzo dobrym warsztatem. Szkoda, że nie pokazałeś nam relacji z budowy. Czekam na następny model Twojego wykonania i może tym razem z relacją.
A odpowiadając na Twoje pytanie jak robić dobre zdjęcia to odpowiedź w zasadzie jest bardzo prosta i brzmi następująco. Dobrze oświetlić obiekt zdjęcia. W mojej ocenie zdjęcia masz zrobione na bardzo dobrym jednolitym tle i to jest duży plus. Bardzo dobrze komponujesz zdjęcia. Najpierw kilka ogólnych zdjęć a potem kilkanaście zdjęć bardziej szczegółowych. A żeby było więcej widać to trzeba więcej szczegółowych zdjęć zrobić. Wracając do tematu oświetlenia to u Ciebie na zdjęciach właśnie brakuje trochę światła i dlatego zdjęcia są troszeczkę za mało ostre i troszeczkę za mała jest głębia ostrości. Dobre zdjęcia wychodzą przy naturalnym słonecznym świetle przy czym obiekt nie może być oświetlony bezpośrednio światłem słonecznym, ale i w takich warunkach warto podświetlić obiekt dodatkowymi źródłami światła. Przy dobrym oświetleniu każdy aparat sobie poradzi i zrobi ładne zdjęcie. Nie zmienia to faktu, że Twoje zdjęcia przyjemnie się ogląda a moje uwagi są tylko na Twoją prośbę.


--

Post zmieniony (29-01-18 17:19)

 
29-01-18 19:52  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fakt, Mirage to ładna maszyna, a i jego wykonanie jest zacne :-)

Moje gratulacje!

 
29-01-18 20:42  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Endrju dzięki za podpowiedź. Wszelkie uwagi mile widziane.
Tommy T.B. maszyna ładna a model może być :)

Jak wspomniałem wcześnie widać małe przebarwienia na łączeniach poszycia. Może mi się trafił taki egzemplarz.


Skrzydło ma delikatnie inny odcień niż lotka i oprofilowanie ale na prawdę trzeba się przyjrzeć żeby to zobaczyć. Radziłbym dać podposzycie, u mnie skrzydło wyszło dość płaskie.


Odnośnie różnic w kolorze i przesunięć było gorzej i chwalili :)


--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-18 21:40  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Rzeczywiscie zdjęcia słabe. Z tego co widać to nie ma sie do czego doczepić. Fajne koła! Z tektury? Satynowy lakier też ładnie Ci wyszedł.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
29-01-18 23:21  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

air_22 jak znajdę czas to zrobię lepsze zdjęcia i podmienię linki żebyś mógł się czepiać. Koła robiłem sam z tektury. Autor daje wolną rękę odnośnie ich wykonania... nie ma podanej grubości ani dokładnego opisu czy rysunku :)
Lakier ładnie pokrył model to fakt. Jak chcesz to poszukam puszki i napiszę jego nazwę.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
30-01-18 19:04  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Fajna rura. Mam sentyment do tego samolotu - jeszcze z czasów podstawówki i MM, kiedy skleiłem kilka razy tamto opracowanie...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
31-01-18 12:56  Odp: [Galeria] Mirage F1CT - Answer
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też mam kilka samolotów z dzieciństwa do których mam sentyment. Jest nim np. PZL. Łoś mam nadzieję, że uda mi się go zacząć w najbliższym czasie.
Ale jak powiedział mój kolega - życia nam zabraknie żeby skleić wszystkie marzenie modelarskie :)

--

Post zmieniony (31-01-18 12:57)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024