FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-12-03 23:00  Re: [nowość] Kartonówka 2-3/2003
Łasica   

Nigdy nie uważałem, że załączone modele są niepotrzebne. Problem jedynie w proporcjach: modele v artykuły. Ostatni numer przekroczył, według mnie, granice rozsądnych proporcji. Oprócz niewielkiej serii - notabene, uroczych zdjęć i opisu modeli (GPM!) nic w modelarstwie kartonowym nie działo się od ostatniego numeru (sic!) nic!!!

 
03-12-03 23:30  Re: [nowość] Kartonówka 2-3/2003
Jarski 

 

Witam

Lasica, swieta prawda. Ja Kartonowke kupuje od dwoch lat i po ostatnim numerze chyba wiecej tego nie zrobie.

Pozdrowienia
Jarek

 
03-12-03 23:40  Re: [nowość] Kartonówka 2-3/2003
Łasica   

Aż tak daleko bym nie poszedł. Kartonówkę kupuję od pierwszego numeru i chętnie będę robił to nadal. Obawiam się jednak, że teraz, zanim kupię - dokonam przeglądu. To nawet nie jest kwestia ceny. Zawartość wymagała ewidentnej pracy i jest warta tych pieniędzy, ale to przestało być czasopismo fachowe tylko dobrze wydany Mały Modelarz z reklamami. Mam nadzieję, że to jedynie wypadek przy pracy, bo jak nie to do poczytania zostanie tylko forum. A może to jest rozwiązanie?
Pozdrawiam Łasica

 
17-12-03 17:46  Re: [nowość] Kartonówka 2-3/2003
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak sobie oglądam te pismo......i faktycznie - diorama to prawie cała gazeta!!!
Troszke przesadzili!!! Chyba mają brak ciekawych tematów !

A diorama - wypassssssss....... lecz byłem troszke zaskoczony jak zobaczyłem trawena której widać piksele!!! A może to specjalny zabieg artystyczny!?
Lecz i tak jak ktoś zrobi wozy transportowe na dioramie to będzie miał piękną prace :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
17-12-03 20:05  Re: [nowość] Kartonówka 2-3/2003
Witold   

Chyba mamy jakiś kryzys w pismach tego typu. Modele są coraz piękniejsze i coraz bardziej skomplikowane i ku mojemu zaskoczeniu coraz mniej jest tematów do opisania. Niestety brak profesjonalnego składu redakcyjnego tak się zwykle kończy. Myślę, że przede wszystkim sprawdza się sprzedaż modeli kartonowych i przegięcie w tym kierunku jest wyrazem tej tendencji. Kartonowy Fan stracił chyba czytelników przede wszystkim z tego powodu, że brak mu wkładek kartonowych. Cena niestety nie usprawiedliwia czarno białych zdjęć i braku interesujących treści. Tylko skąd je brać. Widać, że na społeczny ruch w tej sprawie nie ma co liczyć. Nie chcę pisać diagnozy sytuacji, ale coraz bardziej obawiam się, że to już ostatnie podrygi tych pism. Oby znalazł się jakiś pomysł na ratunek. Niektórzy chcą wydzielenia na Forum miejsca na porady warsztatowe. Myślę, że miejsce na to jest w Kartonówce i Kartonowym Fanie. Wtedy warto je będzie zatrzymać na dłużej i zastąpią one brak zwartych publikacji w naszej ukochanej dziedzinie. Sam coraz bardziej dojrzewam do publikacji typu "Powstaje model", gdzie chciałbym zawrzeć cały proces technologiczny od czytania planów, rozrysowania elementów i późniejszego ich sklejania i malowania na przykładzie wybranego statku (nie okrętu), bo modelarstwo szkutnicze jest tym, które najbardziej lubię.(Czekam ciągle na obiecany program Siatki w wersji o oczko wyższej niż ta, którą kupiłem, który ten proces znacznie ułatwi). Można to rozpisać na każdy model robiony od momentu zakupu wycinanki do końcowych zdjęć pamiątkowych, więc każdy może być autorem podobnych opracowań niekoniecznie dotyczących całości, a np. istotnych fragmentów procesu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024