FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
01-01-18 17:02  [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 22

- 9

W imieniu pracowników Sopockich Warsztatów Lotniczych witam Szanowne Grono Modelarzy życząć realizacji wszystkich zamierzeń w Nowym 2018 Roku !

Wprawdzie niewiele mam do pokazania z budowy - zaledwie jedno zdjęcie, ale chciałem zacząć relację z pierwszym dniem Nowego Roku :-)
W planach miałem własny projekt Farmana MF.11 Jana Nagórskiego z lotu nad Nową Ziemią w 1914 r. ale konstrukcyjnie był podobny do "pchacza" Airco DH.2 (galeria wkrótce) i postanowiłem zbudować "coś innego".
Wybór padł na wielce ciekawą konstrukcję - SPAD-a A.2

Samolot postaram się trochę zwaloryzować i przerobić "po swojemu". Będzie w malowaniu Imperialnych Sił Powietrznych Rosji.
Jak na razie powstał kadłub i swoim zwyczajem gdzie można dodałem wzmocnienia z tektury.

Problemem będzie wyposażenie kokpitów i mocowań przedniej części kadłuba - brak jest planów, zdjęć.
Zdjęć archiwalnych mam dość dużo - głównie z książki "Bojewyje Awiaconnyje Gruppy Pierwoj Mirawoj Wajny" ("Bojowe Grupy Lotnicze Pierwszej Wojny Światowej)

W rosyjskich oddziałach latali na nim Polacy a samolotów A2 (Le Rhone 80 KM) i A.4 (Le Rhone 110 KM) było ogółem 123 egz. (67 zakupionych we Francji i 56 zbudowanych na licencji).
W II Polskim Oddziale Awiacyjnym utworzonym pod koniec 1917 r. w Jassach na wyposażeniu były dwa SPAD-y A.2 (jeden bez silnika). Do kwietnia 1918 r. latali na nim ppor.pil.Jerzy Grabinski i ppor.pil. Bolesław Narkowicz.
Tyle tytułem dość długiego wstępu :-)
Pozdrawiam,
Ryszard

Odpowiedz na tę wiadomość 

01-01-18 17:16  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23

Chyba Spad S.A 2. Własnie mam go zamiar robić za moment. Tam jeszcze jest Dufaux w wycinance, okropny z wyglądu ale mam zasadę że pociętą wycinankę dojeżdzam do ostatniego arkusza i też planuję go zaraz robić. Więc oczywiście będę śledził relację mimo że jest jak zwykle będzie trochę niekompatybilna w stosunku do standartu.

01-01-18 17:30  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. No to kibicuję w budowie kolejnej ciekawostki :)

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

01-01-18 17:55  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 22

- 9

ABC - dziękuję za zainteresowanie.
SPAD SA.2, SA-2, A2, A-2 - wszystkie nazwy są poprawne.
Ja będę stosował SPAD A2 - tak jak określano ten samolot w Rosji.
"...jak zwykle będzie trochę niekompatybilna w stosunku do standartu"
Ze standardem nie będzie miał nic wspólnego tak jak wszystkie moje modele.
Życzę powodzenia w budowie "Twojego" SPAD-a !

01-01-18 20:38  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
Paweł O. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Witam.

Ryszardzie jak widzę słowo ciałem się stało i dziwactwo się klei jak zawsze siedzę po cichutku na widowni i się delektuję.
A majstrom z SWL w nadchodzącym roku życzę werwy, zapału i pasji do pracy ku chwale kierownictwa warsztatów :-)

Pozdrawiam.

Paweł

01-01-18 22:35  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Już jestem :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

04-01-18 16:36  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 22
Galerie - 22

- 9

Witam wszystkich,
Można powiedzieć, że kokpit pilota ukończony.
Coś tam się dodało (elementy kratownicy, naciągi, siedzisko itd.) i uplastyczniło.

Szkoda, że w modelu (dla budujących w standardzie) nie ma zaznaczonych linii belek pionowych kratownicy kadłuba tak jak żebra na płatach.
Poniżej wiwisekcja - przydatna w dalszej budowie.
Tylna część kadłuba drugiej sekcji kryta był płótnem, przednia opłótnioną sklejką i blachą osłaniającą silnik. Pierwsza sekcja (nos) - sklejka.

Poniżej jedyna dwa zdjęcia jakie znalazłem - kokpit strzelca

Pozdrawiam,
Ryszard

04-01-18 16:53  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
mario9 

Na Forum:
Relacje z galerią - 17
Galerie - 53

- 12

Popatrzę sobie cichutko;)
Jak się tak napatrzę to tak znienawidzę, że w końcu może i ja się wezmę za jakiegoś druciaka;)

04-01-18 17:03  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,umiesz znaleźć temat,chyba pierwszy raz widzę takie latadło,albo nie zwróciłem uwagi,oczywiście gdzieś zza kulisów obserwuję,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

04-01-18 17:12  Odp: [R] SPAD A2 WAK 8/2008 (1:33)
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Ja też podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018