FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-02-18 13:05  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mam model, ale nie jestem w stanie zrobić mu zdjęć o przyzwoitej jakości - musisz mi wierzyć na słowo. Zresztą, tu się nie dyskutuje o jakości wydanych modeli, tylko informuje się o nich. Zatem przytoczyłem same informacje o niedawno wydanym modelu, plus kilka subiektywnych uwag.

Przy okazji dorzucę trzy uwagi, nieco bardziej ogólne:
1) modele HMV skleja się "na lekko", bez masywnych szkieletów wzmacnianych grubą tekturą, niemniej kadłuby są dość sztywne i mało podatne na zwichrowanie (jeśli nie przesadza się z ilością kleju); jednak pewna doza staranności jest niezbędna - to nie są modele dla początkujących, nawet te najmniejsze;
2) modele HMV w zasadzie nie posiadają waloryzacji graficznej (np. rdzawych zacieków, deskowania pokładów w różnych odcieniach itp.), jednak są one tak zdetalizowane, że waloryzacja mogłaby powodować wrażenie chaosu plastycznego (uwaga - jedyne znane mi zwaloryzowane wyjątki to model doku pływającego oraz diorama portowa - obydwa modele były prezentowane na Konradusie);
3) modele HMV są trudne do wykończenia, jeśli nie posiada się zestawu "laserów" dedykowanego do danego modelu - a nie do każdego modelu taki zestaw opracowano i wydano; można stosować istniejące prefabrykaty lub własne rozwiązania, ale ich dopasowanie do grafiki modelu może być problematyczne; niestety modele wraz z zestawami potrafią nieźle kosztować (np. model superdrednota SMS Baden z "laserami" kosztuje 400 zł) - ale ceny niektórych polskich zestawów okrętowych też osiągają ten poziom, a nawet potrafią go przeskoczyć...

Na koniec jeszcze nieco konkretów: model pancernika SMS Nassau składa się z 4176 części, a po sklejeniu powinien mierzyć 585 mm długości. Ciekawostka - model przedstawia okręt według stanu na rok 1908, czyli na początku jego służby; niemniej model zawiera alternatywne części, dzięki którym można upozować go na okres Wielkiej Wojny (czyli Pierwszej Światowej) - np. wieże artylerii głównej z białymi kręgami na dachach (znak rozpoznawczy dla własnego lotnictwa).

--

 
03-02-18 13:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam z HMV sporo towaru magazynie to graficznie może nie rzuca na kolana ale wszystko wygląda przyzwoicie z wyjątkiem starocia Victoria Luisa . Na gpmie pokazany sklejony tak na poziomie góra 4+ i dlatego może nie idealnie to się prezentuje. Jak ktoś zbiera SMS-y to co ma za wybór ?. Tylko ta cena na poziomie wybitnie starounijnym sporo ludków w PL odstraszy.

 
03-02-18 14:00  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

> Mam model, ale nie jestem w stanie zrobić mu zdjęć o przyzwoitej jakości - musisz mi wierzyć na słowo

Grisza: z całym szacunkiem ale moich odczuć na temat poziomu graficznego HMV nie zmienią informacje o ilości elementów, druku dwustronnym czy Twoje zapewnienia o jakości druku. Kontynuacja tej dyskusji nie ma sensu bez zdjęć arkuszy.

ABC: jako że Grisza nie jest w stanie, mógłyś wrzucić 2-3 zdjęcia arkuszy? Jestem zainteresowany tematem ale pomijając jakość sklejenia modelu na zdjęciach w sklepie GPM, na zbliżeniach widać grube, nierówne, czarne kreski. Być może to model z innego wydania albo testowy, drukowany na kiepskim sprzęcie?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 14:15  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nassaua nie mam , bo to świeże no i cena. Zdjęcia poglądowe arkuszy okrętów z HMV zrobię . Tylko muszę załatwić wrzucenie na forum bo słabo się na tym znam.

 
03-02-18 14:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Jeżeli tak będzie łatwiej to poproszę na maila. Może w Aleksandrowie GPM będzie miało ten model na stoisku to zrobię zdjęcia i wstawię.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 14:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na kartonbau.de w dziale Schiffahrt / "Frisch ausgepackt"/ jest temat o tym Nassau.
Ktos, kto go kupil na poczatku stycznia opisuje emocje.
Sa zdjecia arkuszy, pytania innych, komentarze rowniez typu a moglo byc tak abo siak.
Ogolnie opinie tamtejszyych bardzo pozytywne,

Nie podaje linka, zeby nie byc zagryzionym za reklame, abo za jakie skany abo i co gorszego.

PS
Na niektorych zdjeciach widac tam przesuniecia farby na szarych elementach,
czyli jednak MM sie klania. :)))

Post zmieniony (03-02-18 14:58)

 
03-02-18 15:47  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Wielkie dzięki za namiar na zdjęcia kolego Brystol. Co prawda zdjęcia arkuszy są lekko poruszone ale widać wystarczająco żeby potwierdzić że jednak druk wygląda lepiej niż to co jest prezentowane na okładce (surówka?) a w konsekwencji w na stronie GPM. Z drugiej strony widać tu i tam przesunięcia, miejscami brak nasycenia koloru ale tragedii nie ma. Jeżeli model wpadnie w moje ręce to zrobię lepsze zdjęcia.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 15:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

El Comandante, zrób też zdjęcia jak będziesz go przekształcał z 2D na 3D i potem nam je pokaż :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (03-02-18 16:00)

 
03-02-18 16:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

@ Brystol

Zdjęcia, o których piszesz, są zrobione telefonem przy słabym, sztucznym świetle, przez co niektóre kontury wydają się rozmyte - dlatego sam nie zamieszczam żadnych fotek, także w trosce o spokój ducha tutejszych moderatorów, wymagających zdjęć ostrych i dobrze naświetlonych ;-)

Na niektórych częściach modelu SMS Nassau kolor szary jest wysunięty o jakiś milimetr poza linię zagięcia elementu, na zapas; taki zapas występuje też na arkuszach drukowanych dwustronnie (na drugich stronach) lub na częściach, które wycina się po złożeniu ramki, w której są wydrukowane. Cały model jest opracowany i wydrukowany bardzo starannie i elegancko. Zasadniczo jest to standard w modelach wydawanych przez HMV, przynajmniej odkąd przestały być wykreślane ręcznie.

Nie wiem, z czego może wynikać uporczywe porównywanie modeli HMV do nieudanych Małych Modelarzy i nie chcę tego dociekać w wątku z zasady informacyjnym.

--

 
03-02-18 16:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Spychaczu, złośliwości nie są potrzebne - prowadzimy kulturalną dyskusję, nikt nikogo nie obraża, nie zaczynajmy więc z docinkami. Do oglądania moich wypocin zapraszam na konkursy. SMS Sachsen powinien być gotowy na wrzesień do Przeciszowa, przywiozę też SMS Moltke w budowie.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
03-02-18 16:33  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Moje porownanie do MM to byl zart.

Nie mam nic do modeli HMV, znam je od samego poczatku ich dzialalnosci, kilka mniejszych kiedys dawno temu skleilem sobie.
a polkownikow sterte, ktorych nigdy nie skleje.

Moja opinia o modelach HMV jest jak najbardziej pozytywna,

Nie sa to modele dla modelarzy malujacych i szpachlujacych/ chyba, ze ktos koniecznie musi
czysto sklejone prezentuja sie bardzo efektownie.

PS
Przesuniecia szarego koloru poza obrys elementu mialem na mysli, tzn widac biale.
Widac to na zdjeciach arkusza z jakimis malymi elementami.

Wywnictwo jst bardzo otwarte na uwagi i sugestie klientow.

Post zmieniony (03-02-18 16:39)

 
03-02-18 16:59  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jedyne, czego się dopatrzyłem na tych zdjęciach arkuszy z małymi elementami, to okienko w pancerzu kazamaty działa średniego kalibru (ten pancerz to pasek zwijany w walec, z otworem na lufę działa i okienkami dla celowniczych). Na pierwszy rzut oka wygląda to jak przesunięcie koloru, ale "rzućmy okiem po raz drugi i trzeci, a zobaczymy, że to WANNOLOT..." - tzn. taka swoista waloryzacja. Dwie krawędzi tego okienka, dolna i jedna z bocznych, narysowane są jasną kreską, a dwie pozostałe, górna i druga z bocznych - czarną kreską. Na tle ciemnoszarego prostokąta "wnętrza" okienka, te jasne i czarne kreski uplastyczniają cały element (o wymiarach ok. 1 x 1.5 mm). Takich detali w modelu SMS Nassau jest całkiem sporo.

--

 
03-02-18 17:04  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

El Comandante, mój post był jak najbardziej na serio, nie był złośliwy, a tym bardziej nie miał nikogo obrażać. Oglądałem zdjęcia Twoich modeli dostępne na forum i wszystkie są bardzo ładnie sklejone i bardzo daleko im do wypocin. A że na konkursach nie bywam, więc tym bardziej ponawiam prośbę o ewentualną relację.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-02-18 18:16  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Spychaczu, przepraszam że źle odebrałem Twój wpis. Gwoli wyjaśnień, relacji nie robię od dłuższego czasu bo kleję tylko po nocach jak już dzieci pójdą spać. Raz że zdjęcia w nocy kiepsko wychodzą (słaba wymówka, wiem) a dwa że po prostu o 23:00 najzwyczajniej już się nie chce... Czas szybko leci, dzieci rosną, na pewno w niedalekiej przyszłości warunki się poprawią i będzie więcej czasu ale na razie jest jak jest.

Na końcu przepraszam za odejście od tematu ale w chyba po to jest forum, żeby sobie pogadać :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
05-02-18 09:44  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

WAK objawił się z nową ciufcią :wąskotorówka Cn2t Hutnik https://www.facebook.com/WAKpl/photos/a.130515487040103.29981.125741570850828/1671908196234150/?type=3&theater

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
09-02-18 17:03  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W naszym sklepie są już dostępne nowości z WMC (Ke-Ni) i Black Cat Models (HMS Albatross). Wieczorem lub jutro pojawi się Bn2t Hutnik (model już odebrany z drukarni).

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
09-02-18 22:16  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jakby w odpowiedzi dla narzekających na nadmiar okrętów IJN, GPM zapowiedział wydanie amerykańskiego lotniskowca USS Yorktown :

https://sklep.gpm.pl/zapowiedzi/uss-yorktown-cv-5-1940-r

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-02-18 22:17)

 
10-02-18 00:04  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Dagom   

W takim razie będzie brakowało z trojaczków Big E - przydał by się w wersji 1944/45.

--
Im, kto głupszy tym szybciej strzela z nie nabitej broni.

 
10-02-18 07:37  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
siedem   

Dagom, myślę że jeśli Yorktown się sprzeda to i Enterprise się ukaże :)

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
10-02-18 10:21  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

póki co, cena 240zł

 
11-02-18 09:39  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
siedem   

Cena jak za Horneta z tego wydawnictwa.
Dla mnie jednak najwiecej szkoda, że kamuflaż nie jest z okresu bitwy o Midway :(

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
11-02-18 11:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
yak   

Dokładnie to samo pomyślałem. Ewentualnie kolor koralowy :-)

Post zmieniony (11-02-18 11:37)

 
11-02-18 12:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

:-))

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
11-02-18 13:54  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
F4kL0gic   

SZKUTNIK się uśmiecha, czyli niebawem usłyszymy o Yorktown lub Enterprise.

 
11-02-18 14:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

No tak, tylko ja myślałem o malowaniu ms 21 zaraz przed zatopieniem i była taka ciekawostka na pokładzie. Otóż dostał on bombą w windę dziobową, którą dość szybko naprawili, tylko został taki ogromny rejon z nowiutkimi deskami, może ciekawie by to wyglądało na modelu.
Fajnie jest jak do modelu można doczepić ciekawostkę historyczną, co więcej to przypieczętowało los okrętu, bo Japończycy nie wierzyli, że tak szybko go naprawili i wydawało im się, że w tym momencie topią właśnie Horneta :)

http://cv5yorktown.com/yorkpress/wp-content/uploads/2015/01/MIL-65301-1024x429.jpg

Ale temat już będzie podobny, to chyba niema sensu się bawić, choć mam leżący złożony szkielet :(
A Enterprisa, też już pewnie ktoś tam już męczy jak tyle materiału poszło w eter :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
11-02-18 17:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
siedem   

Adam Twoje malowanie myślę byłoby bardziej atrakcyjne niż to z 1940roku:) Ja Twój model napewno bym kupił choćby za Twoje podejście do tematu.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
11-02-18 19:14  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
proArte   

dla pamięci
Bien Hua 1887 1/200 już wydany, można go przesunąć na liście.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
12-02-18 12:21  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Orlik zapowiada transporter M113 (1:25) http://only-paper.ru/_fr/32/5788994.jpg

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
12-02-18 17:51  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Seweryn 

 

Nareszcie :)

--
Seweryn

 
12-02-18 19:01  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ribik   

W temacie M113 marzy mi się cała seria, we wszystkich możliwych wariantach. Może kiedyś.

 
12-02-18 19:11  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Drugą Orlikową nowością jest PZL-12 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1745360885514698&set=pcb.1628132957280796&type=3&theater&ifg=1

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
15-02-18 13:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zwolennicy USN mogą być zadowoleni. GPM zapowiada kolejną nowość spod tej bandery - USS Enterprise. Stan na rok 1944.

https://sklep.gpm.pl/zapowiedzi/uss-enterprise-cv-6

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
15-02-18 19:26  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
F4kL0gic   

W temacie kamuflażu USS Yorktown:

"W związku z licznymi pytaniami dlaczego 1940 a nie MIDWAY odpowiadam: bo pokłd jest w kolorze naturalnego drewna i samoloty kolorowe.

Może i chyba na 90 % zrobimy dla zainteresowanych dodtkowe strony na 1942 w najbrzydszym malowaniu z bitwy na Morzu Koralowym lub pod MIDWAY z dwubarwnym malowaniem i obrzydliwym granatowym kolorem pokładu.

To bedzie strasznie żle wyglądało ale zaspokoii życzenia wybrednych osób."

Mając na uwadze zapowiedź USS Enterprise w kamuflażu z 1944r, jak najbardziej jestem za USS Yorktown w wersji na 1940r...będzie jakaś różnorodność przynajmniej.

 
15-02-18 21:10  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Super, poza tym widać że GPM robi szach i mat poprzez współpracę z rosyjskimi projektantami. Tym niemniej to kompletu lotniskowców/przedstawicieli typów brakuje już tylko Waspa, Rangera i jakiegoś Indepedenca.

Nie wiem czy już było ale pojawił się drugi HMS Albatros z Black Cat Models, ciekawa sprawa.

--

Post zmieniony (15-02-18 21:11)

 
15-02-18 21:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Model hobby ma wydać Sanitätskraftwagen I auf PzKpfw. I Ausf.A.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-02-18 00:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

GPM reaguje na dyskusje na forum, to może i Arizonę wyda :)

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-02-18 08:48  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wiesz, Arizona, całkiem bez sensu, na prawdę była wydawana już 3 razy (GPM i całkiem dobry model z Modelcard, oraz Digital Navy), reanimować po raz 4 model tego samego okrętu. Już lepiej bliźniacza USS Pennsylvania (BB-38), albo jakiś inny USN drednot, np New York, albo choćby Wyoming w wersji eksperymentalnej z końca wojny. Nie odgrzewajmy 3-4 razy tych samych kotletów. A co do GPM to mam nadzieje, że wyda w końcu porządnego Essexa, takiego, który został przed wydaniem sprawdzony w 100% w każdym detalu.

--

Post zmieniony (16-02-18 08:50)

 
16-02-18 09:21  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
siedem   

Może źle pamiętam, ale kiedyś chyba kolega SZKUTNIK pisał, że ktoś opracowywuje Arizone. I z całym szacunkiem do wcześniejszych wydań Arizony, ale one naprawdę mocno odbiegają od dzisiejszych standardów (mam z Modelcardu i GPMu, z Digital Navy o ile dobrze pamiętam trzeba samemu drukować, a dla mnie to np dyskwalifikujace).
Przyznaje, że wcześniejsze amerykańskie pancerniki w konfiguracji drugowojennej też by się przydały, ale nie wydaje mi się aby ewentualne nowe opracowanie Arizony miało na to jakiś negatywny wpływ.

--
--
Pozdrawiam Marcin

 
16-02-18 11:21  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wiesz, można i po 5-6 razy wydawać dany model by trzymał dzisiejsze standardy, ale o wiele lepiej coś innego/bliźniaka jw. Nie przesadzajmy, Arizona z Modelcard z dnem zrobionym z barwionki może wyjśc całkiem fajnie, tak kiedyś zamierzam i polecam.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-02-18 11:40  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Myślę, że Arizona będzie miała wzięcie bo ma w sobie "to coś":-) Niedawno wydana West Virginia i California chyba jednak nie maja takiego wzięcia bo mało zarówno relacji jak i galerii tych modeli. A to w końcu okręty mimo wszystko bardzo do siebie podobne:-)

 
16-02-18 11:44  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
siedem   

Sven, patrząc jak GPM wydaje trzy bliźniacze lotniskowce to może i kiedyś doczekamy się też bliźniaka Arizony :)

--

Post zmieniony (16-02-18 11:45)

 
16-02-18 11:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tak symboliczny okręt jak Arizona zasługuje na porządne wydanie, spełniające współczesne standardy, a niestety, nie oszukujmy się, ale oba stare polskie wydania nie spełniają takowych. A wydanie 160 zł, a potem zabawa z drukowaniem, szukaniem odpowiedniego kartonu, kalibrowaniem drukarki itp., tylko po to, aby ostatecznie okazało się, że druk się rozmazuje albo pęka na załamaniach, to nie dla mnie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (16-02-18 11:51)

 
16-02-18 12:17  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Syboliczny czy nie, praktycznie każdy model okrętu wydany teraz za kilka lat nie spełnia standardów, wiec możnaby tak w kółko wydawać te same jednostki. Zresztą jakie to standardy i do czego? Konkursów? Muzeów? Bez przesady. Taki np staroć z Modelcardu USS Washington też jeszcze wiekzsa masakra ale można coś z tego wykrzesać. Dobrze, że teraz jest NC a nie wznowienie tego starocia choć to też sybmol z Guadalcanalu co zniszczył Kirishimę. USS Pennsylvania byłaby lepsza, albo inna jednostka z PH, np USS Nevada czy USS Tennessee (BB-43), albo Maryland. Też symboliczne i nowe tematy. A parząc na ogólnie relacje okrętowe to kompletna posucha albo monotematyka, więc zapaść ogólna.

PS: Ticonderoga z Answera też obecnie nie spełnia standardów, może to nie symbol ale czy jeszcze raz Tico?

--

Post zmieniony (16-02-18 12:19)

 
16-02-18 12:28  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Z tymi standardami, to trochę przesadzasz. Już obecnie są bardzo wyśrubowane. Co można jeszcze zmienić? Bardziej zdetalizować już się nie da, bo i tak nikt tego nie wytnie. Ewentualnie, zrobić poszycie dna w formie poziomych pasów. Ale to można już teraz.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-02-18 12:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

W tym przypadku są to inne obszary standardów, coby wszystko było sprawdzone do detalu aby pasowało do siebie i coby np nie było różowych kolorów na butrach itp. Wiele modeli tego nie spełnia, wiec na nowo?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-02-18 12:50  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Poddaję się. I tak Cię nie przekonam i vice versa :)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-02-18 13:13  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Bo wiesz klejac np. Tico gdzie są takie właśnie kwiatki: detale nie pasujace do siebie i do podłoża, róże, itp dziwne kolory, nawet obecna grafika teoretycznie o galaktykę lepsza niż modele sprzed lat też jest położona, nie chciałbym nowego Tico ale inny temat.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
16-02-18 13:34  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No tak, ale akurat decydując się na to wydawnictwo, mogłeś spodziewać się, że łatwo nie będzie :) Z drugiej strony, masz np. KGV z AH, wydany 13 lat temu, a nadal pod wieloma względami mógłby wyznaczać standardy.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
16-02-18 13:36  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Wątek informacyjny...

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
16-02-18 13:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...no i właśnie wymieniamy się ze Svenem informacjami :)))

A tak poważnie, to sorry za OT. Czasami tak bywa, że dyskusje rodzą się same. Z mojej strony to już koniec.

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 27Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024