FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-12-17 18:47  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

gó#&burza, powiadacie? No jak, nawet skrzydła jeszcze nie zrobiłem... ;-)

Przyklejone dwa wloty i jeden pryszcz.


Szkielet skrzydła.
Z wyjątkiem nieco za niskiego żeberka 44C wszystko pasuje jak klocki lego. Połączę w całość po pierwszych przymiarkach poszycia. Połączenie zewnętrznych części płata z centropłatem mogło by być nieco solidniejsze niż sklejane do czoła wręgi.


wasia, o pasku też w końcu pomyślałem. Nie starczy jednorazowo na szerokość, ale z dwóch połówek da rade.
RAVEN6, wydaje mi się, że jednak może być za mało poszycia. Siatka gondoli ma być ukształtowana w kształt przypominający owal, a więc kształtując po łuku ten wystający do tyłu języczek automatycznie zmniejszy się jeszcze bardziej szerokość jego krycia. Oczywiście mogę się mylić, ale przypuszczam że najpóźniej jurto będzie wszystko jasne.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 19:13  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

"gó#&burza, powiadacie? No jak, nawet skrzydła jeszcze nie zrobiłem... ;-)"

Zacznij koniecznie od lewego.

--

 
31-12-17 19:32  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Właśnie przygotowuję poszycie LEWEGO skrzydła...
Poza tym, że szkielet nie uwzględnia grubości pasków łączących, to na razie niczego groźniejszego nie widzę, oczywiście poza gondolą podwozia.

Vansen, a może na priva jakiś screen bym mógł prosić, oczywiście w miarę możliwości. Informacja do użytku prywatnego.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 20:01  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wojciechu, maila obczaj.

--

 
31-12-17 20:02  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A mnie byś wysłał ???

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
31-12-17 20:17  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

OSTOJA, szczerze? To niczego nowego się nie dowiesz, jakbyś po raz setny odtworzył starą płytę...

LEWE poszycie się szykuje,a ja hebluję szkielet.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-12-17 20:20  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wojtku!
Niezależnie od wszystkiego to jest najbardziej dynamiczna relacja jaką widziałem w tym mijającym już roku!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
31-12-17 20:45  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

No to moze do polnocy sie wyrobisz

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
31-12-17 20:51  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Niestety nie dam rady, trzeba iść zarobić na ruskie pierogi i patriotycznego kebaba ;-)

A tym czasem...



:-))))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-01-18 11:31  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Lekka przesada, przy każdym modelu trzeba myśleć co autor miał myśli. Po co zaraz dramatyzmy z koszem.... To modelarstwo czy klocki lego? Przecież w ręku wprawnego modelarza każdy model wyjdzie, a to, że tego projektanta bardziej lubię a tego nie? Co to za porównania jakieś w imię czego, że "ja" umię lepiej? To polityka czy hobby?

Poza tym model jak wspominałem przy wprawnej ręce wychodzi, co zresztą widać w tej relacji.

Pozdro

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-01-18 12:50  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie ma się co gorączkować, manewr nam nie grozi więc tylko spokój i cierpliwość ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-01-18 13:26  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No i jest płat.
Chwilę to potrwało, bo to nie klocki lego.

Otwory pod gondole w górnej części profilaktycznie zaklejone "zapasem koloru". Poszycie centropłata trochę mi się u góry rozjechało, pewnie za mało heblowałem szkielet, albo nieco krzywo przykleiłem do szkieletu.

Jakbym w tej sytuacji chciał to dopasować zgodnie z kreskami to miałbym coś takiego.

Kolejne "rozjazdy" to poszycie spodu na styku centropłata i zewnętrznej części skrzydła oraz styk poszycia końcówek na górze. Dolnego rozjazdu świadomie nie korygowałem, bo występuje tylko na ostatnich 2-3 cm łączenia (okolice klap), nie chciało mi się ciąć, a poza tym w takim położeniu pasowały krawędzie wnęk lotek. Poszycia końcówki nie dopasowywałem również z lenistwa. Skorygowałbym jedno łączenie na górze, drugie pod spodem (rozcięcie i krawędź obrysu) wymagało by tego samego...
Zanim szkielet okleiłem dorobiłem "wnętrze wlotów powietrza" (to to coś namalowane warstwą czarnego markera), których brak w wycinance. Widać heblowany szkielet i pogłębione wycięcie w żeberku centralnym pod wylot powietrza.

Jakby się nie starać, kawałki szkieletu nie pasowały, drobiazg. Żeberka zostały po chamsku odcięte, a te mniejsze dodatkowo skrócone i przyklejone z powrotem.

Gotowy płat przymierzyłem do wycięcia w kadłubie. Otwory pod wloty powietrza i same wnęki na krawędzi natarcia o dziwo się zgrywały.

Ale docisnąć krawędź spływu do kadłuba okazało się nie możliwe.

Centropłat jest u góry ukształtowany "dwuspadziście" i jego "kalenica" najprawdopodobniej opiera się tylko o wręgę F, a może i inne też.
Idę szukać siekiery...

Szebi, możesz sobie uważać co chcesz, szanuję to, ale zgadzać się nie mam obowiązku. Dla mnie jakość pracy jaką oferuję innemu człowiekowi, i to za pieniądze, świadczy o szacunku jaki mu okazuję. I vice versa. Lubisz jak ktoś ma Cię w d...pie i tylko patrzy jak cię wydymać, to Twoja sprawa. Mnie coś takiego nie sprawia przyjemności i to niezależnie od tego czy kupuję eko pomidory hodowane na gó..ie z szamba rolnika, czy model. Ramen.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-01-18 14:29  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tyle że ja nie odbieram tego, że ma mnie ktoś w dupie - widać to Twój problem. Kupuje model i go kleję bądź nie i w efekcie sprzedaje. Tyle.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-01-18 15:16  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podkreślam, każdy model da się skleić. Sprzedaję jak zawartość do mnie nie przemawia. A ciebie zbigu wicewersa za twą finezję pisania.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-01-18 16:14  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Szebi, może i masz rację, kto wie? A może nie...

A jednak to nie wręgi stały na przeszkodzie do prawidłowego osadzenia płata w kadłubie.

Wręgi podcięte, a tu nadal d..pa.

No to tnę dalej.

No i jest zapas koloru!!! ;-)
Podcięcia wymagał też szkielet skrzydła.

Nowy, prawidłowy zakres górnego poszycia centropłata widać poniżej.

Modelarze z Mozambiku i Wysp Owczych będą zachwyceni. :-)

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-01-18 16:35  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ok, jeśli na wygląd modelu ma wpływać taka... MASARNIA to faktycznie szkoda się tak męczyć skoro to model z serii... "nowych technologii". Tutaj przed kupnem modelu powinna przeświadczać surówka. Jak jej brak to chyba odpowiedź gotowa....

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
01-01-18 20:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Gondole podwozia głównego.
Sklejały się dobrze, wręga znajdująca się w ich składzie, tak oczywiście za duża.

Moje obawy co do pasowania gondoli okazały nie do końca uzasadnione. Ich wklejenie w centropłat wymagało oczywiście przycinania poszycia gondoli.
Płat z gondolami został połączony z kadłubem. Oprofilowania poza drobnymi przycinkami nawet pasowały. Poszycie płata w okolicy krawędzi spływu i styku z kadłubem podkleiłem tekturą żeby miało podparcie na czas przyklejania oprofilowania, a które straciło po rżnięciu. Wloty powietrza nieco z dołu powiększyłem bo jednak zapierały się o wnęki wlotów.


CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-01-18 20:38  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Będzie bardzo fajny model (mimo wszystko)...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-01-18 22:30  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

I to tylko ratuje ten projekt, że skleja go "Władca Kartonów", nijaki Ceva.

 
01-01-18 22:48  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Foty surówki z profilu na fejsie pana Autora.
https://www.facebook.com/marek.pacynski/posts/1776064532405264?pnref=story

--

 
01-01-18 22:49  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Co jak co... model może być nijaki, ceva natomiast na pewno taki nie jest;)

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
01-01-18 23:35  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
RAVEN6   

Powstrzymam się od szerszego komentowania dramatyzmu panującego w tej relacji i powiem tylko, że super model wychodzi. Bardzo czysto i dokładnie sklejasz - co jest Twoim tradycyjnie wysokim standardem. No i sam widzisz, że z tymi gondolami na szczęście tak źle nie było jak myślałeś analizując model w 2D. Aczkolwiek nie rozumiem intencji autorów i grafików którzy pola, na których mają być naklejane inne części, zostawiają białe... No i wkrótce powstanie piękny Ił-10 i tylko straszna szkoda, że drukarnia zawaliła z różnymi odcieniami kolorów.. Ale i nawet mimo tego jest super. Gratuluję efektu!

 
02-01-18 08:38  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Surówka też wykazała brak płynności k-ba - czerwony wypukłość, niebieski zapadlisko.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 10:46  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Nie rozumiem zachwytu nad tym modelem... Zachwycać to się można kunsztem sklejającego, ale zachwyt na d modelem? Nad opracowaniem i wydanie? Bez przesady! Gdybym to ja kleił albo kto inny, relacja załamała by się w połowie tego co jest teraz albo i wcześniej! Więc gadanie że to spoko model że da się skleić.. Widać że modelarstwo kartonowe idzie na dno. Coraz gorsze opracowania, Hal nie wiele co wydaje, monotematyczność. Ciężkie czasy dla modelarstwa kartonowego. Natomiast Ceva to geniusz w swoim fachu!

 
02-01-18 11:17  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

ZbiG napisał: Można jedne wręgi podszlifować, do innych co nieco dokleić - i jest w porządku!

Nie bardzo tak się da, wtedy inne oklejki są potrzebne a w oklejkach można tylko obciąć bo z doklejaniem to nie bardzo wychodzi. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 13:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 


ZbiG napisał: Można jedne wręgi podszlifować, do innych co nieco dokleić - i jest w porządku!



Qrde, to by wymagało myślenia... Te zapadliska i wypukłości to pewnie zostały w myśl (ojej, znowu to straszne słowo...) zasady "gupi nie zauważy, mądry pomyśli (!!), że tak musi być. Dobra, ciekaw jestem efektu końcowego. Co do jakości opracowania... Gdzieś na forum, ktoś zapowiadał, co będzie sklejać, padły słowa w stylu "autor niestety Pacyński", więc to chyba nie tylko Wojtka opinia jest taka a nie inna??

--

 
02-01-18 16:39  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zdjęcie surówki, prawie każdy widzi, co tu komentować... Sens tego jest taki jak rozmowa z płytą chodnikową o muzyce klasycznej.

Finał zbliża się wielkimi krokami.
Wlot powietrza do gaźnika, oczywiście trzeba dopasować do krzywizny kadłuba.

Rury wydechowe.

Lotki.

Poszycie lotki zostało rozcięte bo i tak żeberka były za duże do poszycia, poza tym uformowane normalnie robiły się za wąskie.

Koło ogonowe. W końcu do wieków mogłem legalnie i bez żalu pomalować koło markerem. :-)

Podwozie główne. Jak widać pokrywy nie do końca pasują.


I na koniec tego odcinka rebus.



CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-01-18 17:04  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Autor opracowania na swoim profilu twierdzi że to model dla niedzielnych modelarzy.
Nie wiem co powiedzieć normalnie.
Wojtek, jesteś masochistą. Ja bym to piz..ął o podłogę i rozjechał krzesłem na kółkach.
Że Ci się chce w to brnąć. No chyba że to był grubszy zakład?
Jestem nie mniej jednak pełen uznania, że idziesz wciąż do przodu.

--

Post zmieniony (02-01-18 17:04)

 
02-01-18 17:16  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Rebusa nie rozumiem - tępy jestem ale z pokrywami kół jest coś nie tak albo tyś je tak zlepił albo autor źle narysował.



--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-01-18 17:57  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak jest Jarek. Na prawym skrzydle powinno być jak niżej :

 
02-01-18 18:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
zenek   

Wojtek, jestem pełen podziwu. Gratuluję wytrwałości.
PS. Czy kto wie co słychać u Waldka Kalinowskiego z KW Model....
Niech kto przyjdzie z odsieczą! ;-)

 
02-01-18 19:43  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Rebus chyba wyjaśnia, że śmigieła będą od podstaw z papieru czarnego, z bardziej cywilizowanym kształtem krawędzi. co wygrałem??

--

 
03-01-18 12:21  Odp: [R] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Laszlik, dlaczego? W sumie, to nie wiem co Ci odpowiedzieć, bo do końca trudno to mi teraz sensownie uzasadnić, tak samo jakby wytrąbić zgrzewkę harnasia, rano być zbudzonym hałasem wody przepływającej w kaloryferach, o sensacjach żołądkowych nie wspominając i zadać pytanie po co to było...
Zakład? O tym nie pomyślałem, w przyszłości rozważę. ;-)
OSTOJA, masz sokoli wzrok, ja prawdę mówiąc nawet tego nie zauważyłem. Osłony wyciąłem, oznakowałem strony i skleiłem potem przykleiłem i wszystko. A Ty to wypatrzyłeś. Dostałem erratę od autora, niniejszym dziękuję, ale nie skorzystam bo wydruk z drukarki za bardzo by się różnił odcieniem od druku wycinanki.
Vansen, co innego myślałem, a co innego napisałem. Miało wyjść: skoro i jedno i drugie trzeba przed użyciem przycinać i dopasowywać to w sumie po co przepłacać, blok kolorowy jest tańszy... Nieważne.

Łopaty śmigła, a w zasadzie ich kształt wydał mi się dziwny, dlatego zwrócił moją uwagę. Po informacji od autora, że wszystko z nimi jest ok, pomyślałem że pewnie znowu zawiodła mnie moja wyobraźnia przestrzenna. Autor napisał że wystarczy zwinąć i będzie pasować. Nie jestem pewien czy zwinąć znaczy to samo co ukształtować, ale założyłem że tak. No to połówki łopat ukształtowałem i skleiłem.

Ani razu poza wycięciem nie użyłem nożyczek. Musi być ok.
Kołpak, poza normalnym fazowaniem krawędzi wręg, absolutnie bez uwag.

I po retuszu, łopaty zostały wklejone, co prawda według rysunku montażowego dolna krawędź łopaty powinna wejść głębiej, no ale nie miałem ochoty masakrować kołpaka.


Osłona kabiny po raz pierwszy od ponad 30 lat została wykonana przeze mnie w wersji nieprzeszklonej. Kształt daszku nad stanowiskiem strzeleckim wymagałby tłoczenia folii, a mnie już zwyczajnie się nie chciało... Dopasowanie wiatrochronu do kadłuba wymagało operacji wielokrotnego docinania i pasowania, a i tak zrobiłem o jedną operację za mało.
Karabin maszynowy stopniem detalizacji przeczy idei zaadresowania tego modelu do "niedzielnych sklejaczy", zawiera elementy tak małe, trudne do wycięcia i ukształtowania podobnie jak te na zdjęciu poniżej. Tulejka z paska "b" jest zapewne jak najbardziej do zwinięcia dla "niedzielnego sklejacza".


Pozostałe drobiazgi już też na swoim miejscu więc czas na galerię.




Jestem rozczarowany tym projektem, biorąc za odnośnik Fiata Centauro, który choć też nie bezbłędny i w wielu miejscach za bardzo uproszczony, ale chociaż nie był rażąco zniekształcony. Po drodze był jeszcze gwardyjski Spitfire, ale na niego spuszczę zasłonę milczenia. Owego Fiata sklejało mi się o wiele przyjemniej, w przypadku bieżącego modelu pojęcie "kilkudniowego" modelu relaksacyjnego dla niedzielnego sklejacza niestety nie pasuje do mojego wyobrażenia relaksu, nie jestem masochistą. Nie jestem początkujący, ale dla czego nie mógłbym czerpać przyjemności ze sklejenia takiego modelu? Bo potrafię wyłapać i zdefiniować pojęcie błędu? Może komuś sprawi większą przyjemność w trakcie sklejania i finał swojej pracy zwieńczy regułką:
"Model opracowany bezbłędnie, sklejało się wyśmienicie, wszystkie niedociągnięcia to jedynie moja wina"

ps. Jutro rano minie siedem dni od chwili doręczenia przesyłki od wydawcy.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
03-01-18 12:37  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No to Gratulacje!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
03-01-18 12:42  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie, zawiodłem się, kabina nieoszklona !!! To po co była ta tablica przyrządów "dziergana" ????
:-))))

--

Post zmieniony (03-01-18 12:43)

 
03-01-18 12:59  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ceva napisał:
"tak samo jakby wytrąbić zgrzewkę harnasia"
Hehe, dlatego pijam tylko Kasztelana... Z Sierpca ;D
Gratuluję dobrnięcia do końca, choć połowicznie tylko, bo jak dla mnie, samolot bez podwozia i przeszklonej kabiny skończony nie jest.
Mam nadzieję że na razie masz już dość "harnasiów" i weźmiesz się za coś sensowniejszego wkrótce.
Pozdro!
P.S. Nie gadaj, że nie zauważyłeś że osłony kół są dwie prawe. Myślałem że o tym między innymi mówisz pisząc że coś tam nie pasuje.
W sumie to było pierwsze co zauważyłem, dopiero później zwróciłem też uwagę na drzwi gondol.

--

Post zmieniony (03-01-18 13:10)

 
03-01-18 13:07  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej Ceva, gratuluję samozaparcia i czasu klejenia! Tydzień od otrzymania przesyłki...dla mnie nieosiągalne. Co sie tyczy modelu...czyściutko i miło dla oka a , że projekt taki a nie inny...jesteś jednak masochistą;) ja na czasopisma typu MPM, Pro nawet nie spoglądam, szkoda nerwów i czasu, zwłaszcza, że patrząc na Twoje projekty, wiem, że od opracowania oczekujesz wiele.

--
Pozdrawiam !

 
03-01-18 13:18  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo podobają mi się Twoje modele ,cięte i klejone precyzyjnie,gratuluję ukończenia modelu ,coś w stylu Andego i to nie zarzut,wg mnie ciekawiej wyglądała by ta kabina z lekko przyciemnionym oszkleniem,ale to Ty jesteś tu rozdającym karty,dla zwolenników standardu powinno być ok,Tak na marginesie siedem dni ,ale tak godzinowo to ? pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
03-01-18 14:25  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

No i dobrnąłeś do końca! Gratuluje ukończenia modelu, zwłaszcza w tak ekspresowym tempie, nawet bez tego podwozia i oszklenia. Jak dla mnie ta relacja do świetny przewodnik dla tych, którzy się zdecydują na jego budowę. Wszak innego Iła-10 na rynku niema, więc chętni na pewno się znajdą ;)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
03-01-18 14:37  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kamień z serca pewnie Ci spadł. Model spoko, teraz podwiesić pod sufit, albo na prezent dla niedzielnego zjadacza chleba.

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
03-01-18 14:48  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No fajny, ale tyle błędów to się idzie zaj****

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
03-01-18 15:32  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Gratuluję poziomu wykonania ale jeszcze bardziej gratuluję Ci faktu, że w ogóle go skończyłeś.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-01-18 18:05  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Gratuluję ukończenia modelu. Szkoda, że jednak nie pokusiłeś się o zrobienie podwozia i oszklenia. Model wiele by na tym zyskał a znając Twoje moce przerobowe nie zajęłoby Ci to dużo czasu.

Fajnie, że zdecydowałeś się na założenie relacji i mam nadzieję, że nie trzeba będzie długo czekać na kolejną.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
03-01-18 18:17  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Super sklejanie jak na taki model.
Gratulacje Kolego Wojtku!
Też mam takie "niedzielne" modele bez kół i kabiny - daję wnukom do zabawy i jeszcze są!
Tobie też się taki przyda, nie rób "manewru Cevy"! Proszę!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
03-01-18 18:42  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Zazdroszczę - ale bez cienia zawiści :-) - umiejętności.
Świetne wykonanie!

Ale rebus za trudny, moim zdaniem...
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
03-01-18 19:09  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Greg77   

Ja nie gratuluje!!
Straciłeś tydzień na męczenie gniota. TYDZIEŃ!!
To że się da skleić- ok - większość projektów Marka jakoś się da skleić. Ale powinna być jakaś kwarantanna. Powinien sam najpierw skleić każdy projekt z 15 razy a potem wydawać.
I chociaż wiem że Marek P. tak osobiście to fajny koleś to sorry ale za takie przygody należy mu się pręgierz.
Nie ma to nic wspólnego z współczesnym projektowaniem. NIC! Jakiekolwiek próby bronienia tego projektu nie mają sensu. GNIOT!!
Tydzień czasu stracony na to żeby udowodnić, że da się dokleić do końca stwora???
Trzeba było sobie kupić paczkę bibułek jak Rajkub i motocykl jakiś skleić- chyba byłoby łatwiej!
Podziwiam cierpliwość Ceva- ale myślę i mam nadzieję, że projekt ten doprowadziłeś do końca tylko ze złośliwości!
Proszę zajmij się projektowaniem albo klejeniem czegoś sensownego i nie męcz już więcej gniotami.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
03-01-18 19:35  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A dla mnie jest ważny efekt końcowy i tutaj żałuję, że nie doprowadziłeś modelu do końca - z podwoziem i przeszkleniem. Bo byłby to fajny model, mimo wszystko. Teraz patrzy się na niego przez pryzmat Twoich (i nie tylko) uwag i złośliwości pod kątem Autora. Jasne, że model powinien być idealnie zaprojektowany, ale każdy z nas miał chyba w rękach coś, co nie zawsze idealnie pasowało. Zdecydowana większość modeli wymaga indywidualnego podejścia nawet te, które są super dokładne. Często zdarza się, że wymagają dodatkowej ingerencji przez popełniane przez nas samych błędy.
Założę, się, że gdybyś zaprezentował tylko galerię końcową (skończonego) modelu , z krótkim komentarzem, zachwytom nie byłoby końca. I tak niewielu mogłoby osiągnąć efekt choćby zbliżony do Twojego wykonania, a że trochę by przy klejeniu poprzekli... ponarzekali ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-01-18 14:19  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Do Waszych komentarzy dołączył się też autor i pozwolę sobie w całości przytoczyć jego słowa.


"Art. 212 §.1 przewiduje, że "kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności"

Na drugi raz człowieczku jak będziesz tak prowadził "relację" ad personam to ja już nie będę się śmiał.

Jak nie podobają się moje modele to nie kupuj, nie sklejaj, bo jak widać z obsesją nam moim punkcie to nie idzie w parze, a może odbić ci się czkawką na drugi raz. Nie umiesz sobie dać rady z tym to może zrezygnuj z modelarstwa, bo ci szkodzi.

bez pozdrowień

Marek Pacyński"

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-18 14:22  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Co za pajacyński...

 
04-01-18 14:30  Odp: [R/G] IŁ-10 Answer/MPM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Jakby to szkiełko od kaemiarza było nawet proste ale przezroczyste podobnie jak całe przezroczyste oszklenie to wyglądałby jeszcze lepiej. A model kolorystycznie ciekawy. Wstępnie myślałem że ma jakieś biedne jednolite malowanie,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024