FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-12-17 00:58  [R/G] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Galeria końcowa (strona 9)

============================================

Nieco nietypowo dla mnie postanowiłem zacząć drugi model równolegle do Mustanga. Jeden powód to męczące klejenie kredy. Drugi to chęć postawienia na półce jakiegoś brytyjskiego dwusilnikowca. Wśród kandydatów były Blenheim, Mosquito i Sea Hornet, ale ostatecznie padło na Beaufightera z GPMu:



Bardzo kiedyś czekałem na ten samolot, ale zawsze na macie lądowało coś innego. Uznałem że pora w końcu zacząć go kleić. Model recenzowałem kiedyś w tym temacie - tam odsyłam po uwagi odnośnie wycinanki.

Zamierzam wykorzystać lasery, kabinkę i koła żywiczne z GPMu.

Na początek kabina:



Jak widać panele boczne wzmocniłem tekturą. Fotel pilota, wolant i kilka innych detali wkleję na późniejszym etapie budowy, żeby ich przypadkiem nie urwać przy manipulowaniu modelem. Co do fotelu pilota, to dziwna sprawa jest z pasami. Nie ma ich w wycinance (a przynajmniej ja nie widzę mimo kilkukrotnego obejrzenia arkuszy), nie ma ich na rysunkach montażowych, ale są za to w dodatkach wyciętych laserem:



Na zdjęciu części kabiny można też zauważyć, że po bokach fotela pilota są białe miejsca na przyklejenie pasów, czyli jednak powinny być, a osoby nie kupujące dodatków laserowych albo muszą dorobić we własnym zakresie albo poprosić autora o erratę :-)

Przyznam, że mnóstwo się nakombinowałem w jaki sposób okleić kabinę poszyciem żeby było dobrze. Ostatecznie zdecydowałem skleić poszycie osobno (przy czym część łączeń została sklejona paskami z cienkiego papieru do drukarki), a następnie wsunąć w nie kabinę wraz z tylną wręgą. Post factum wydaje się to dosyć oczywistym rozwiązaniem, ale wcale nie od razu było jasne że to będzie dobry sposób.



Z przodu wyszedł mi jakiś luz pomiędzy poszyciem zewnętrznym a poszyciem kabiny, dlatego ostatecznie jest podwójna warstwa pasków łączących - jedne wklejone w segment, drugie wystające z poszycia wewnętrznego. Dzięki temu luz zniknął. Segment za kabiną został uzupełniony o podposzycie. Zbędny ślad po obrysie osłony anten, której tu nie powinno być, będę próbował usunąć.

--

Post zmieniony (16-08-18 11:11)

 
22-12-17 09:51  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
lubię placki   

Cześć killy.Bardzo fajnie prezentuje się dotychczasowy dorobek pracy przy tym modelu.Podglądam ,ponieważ przygotowuję się do budowy nocnego Beaufightera.Przyłączam się do pytania o możliwość kupna klap osobno,do wersji nocnej były by jak znalazł-pozdrawiam i bacznie obserwuję Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
22-12-17 10:20  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
zenek   

O extra, ile żem czekał na tą relację.

 
22-12-17 10:46  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
zenek   

Ta ścienka za fotelem pilota, chyba cz. B3, to żenada. Tam dalej jest bogato wyposarzona kabina, jakby projektant nie mógł się bardziej wysilić i wyciągnąć wnętrze o jeden segment. Nienawidzę tego u projektujących. Masakra. I co najgorsze Proarte zrobili to samo w swoim modelu. Agrrr...

 
22-12-17 11:15  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajnie!
Takie relacje nakręcają mnie na kolejny model.
Zatem jak skończę swojego drewniaka to...
;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-12-17 11:39  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Cieszy mnie niezmiernie, że masz zapał i czas, a i efekty są na dobrym poziomie - planujesz do parki skleić Beau z ProArte, który ostatnio został zapowiedziany ?Ciekawie takie porównanie by wyglądało.

 
22-12-17 12:23  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

zenek >> cóż, Haliński to to nie jest.

Halogen >> jeśli już coś to do pary skleiłbym wersję nocną z ProArte. Ale raczej małe szanse żeby to się w najbliższej przyszłości wydarzyło.

I po cichu liczę że klapy od ProArte będą się dały spasować do tego modelu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
22-12-17 22:13  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
AWOT   

Brak wyposażenia za fotelem pilota to świadomy zabieg. Wynika to z rozmów z wieloma modelarzami, którzy oczekują modeli łatwiejszych w budowie.

--

AWOT

 
22-12-17 22:26  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1
 
23-12-17 00:22  Odp: [R] Bristol Beaufighter TF Mk.X - GPM 29/2016, skala 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

AWOT, ze mną na pewno na ten temat nie rozmawiałeś... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024