FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
23-12-17 15:48  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Z tego co wiem, to Answer tak zapakowane modele wysyła tylko do Empiku oraz za granicę. W bytomskiej księgarni są te same modele, tyle, że bez folii. W koszulkach właśnie.

 
23-12-17 16:21  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zapraszam do księgarni Mercurius w Gliwicach. Wszystkie modele, a sporo tego, eksponowane w pudłach, w koszulkach. Można powyciągać, pomacać, powąchać i pomietolić ile się chce.

 
23-12-17 17:45  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

W Mercuriusie bywam, robię tam zakupy zarówno książkowe jak i modelarskie. No a poza tym znajomy jest jej kierownikiem ;)

 
23-12-17 18:11  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo przepraszam, ale chyba nie będziemy teraz w tym temacie zajmować się omawianiem jakimi narzędziami należy otwierać zafoliowane modele kartonowe wyd. Answer i w którym mieście można pooglądać modele kartonowe w koszulkach - nazwa tematu jest chyba precyzyjnie sformułowana, czy nie ?
Seweryn chyba nie myślisz, że pierwszy raz byłem w empiku i pierwszy raz chciałem zobaczyć jak wygląda model z wyd. Answer/Angraf - raz pozwalano rozfoliowywać model innym razem nie, ale zawsze proszono, aby model przynieść z powrotem do zafoliowania.
Szkoda, że w XXI wieku nie ma innego sposobu dostarczania modeli do empiku tylko foliowanie pojedyńczych egzemplarzy, nie wiem w jakich kapsułach dostarczają do empiku swoje modele inni wydawcy, że modele są niezafoliowane - to tłumaczenie do złudzenia niestety przypomina problem z oznaczaniem przez was czytelnie na okładce, czy model jest drukowany w offsecie czy w cyfrze, podobnie sprawa ma się z okładkami z napisami tylko w języku angielskim.
Podsumowując dalej będą modele foliowane ?

 
23-12-17 21:36  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Halogen - głównym problemem nawet nie jest transport do Empiku przez firmę outsourcingową, tylko to co się dzieje z towarem w Empiku zanim trafi na półkę. Najczęściej właśnie na tym etapie ulega zniszczeniu lub uszkodzeniu. Wydawca magazynu Okręty Wojenne pokazywał mi zwroty z Empiku (niesprzedane egzemplarze, a często nawet takie, które nie opuściły magazynu). Nadają się tylko na makulaturę, bo nawet za pół ceny ich już nie da się sprzedać. Spora sterta takich zwrotów leży u mnie w domu.
O ile jeszcze w przypadku czasopisma da się poczytać coś co jest pogniecione lub podarte, to model w takim stanie jest bezużyteczny. Właśnie z tego powodu Answer daje do Empiku niewielki stosunkowo nadział, zawsze zafoliowany i to ze sporym opóźnieniem w stosunku do sklepów internetowych.

Post zmieniony (23-12-17 23:28)

 
23-12-17 23:51  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Proszę aby projektanci, zaznaczali np. krzyżykiem środki okręgów. To bardzo pomocne dla osób korzystających z cyrkla do wycinania. Proszę też o nr farb dla osób malujacych modele.

Post zmieniony (23-12-17 23:55)

 
24-12-17 00:16  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nr farb dla malujących modele ? Do retuszu to rozumiem...ale do malowania ? Sensu nie widzę :-/

 
24-12-17 08:19  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Seweryn sorry, ale kolejne wersje w którym momencie folia zabezpiecza modele kartonowe przed zniszczeniem w empiku już mnie mało interesują - oczekiwałem tylko odpowiedzi, czy taki sposób eksponowania modeli z tego wydawnictwa będzie kontynuowany - nic więcej.

 
24-12-17 09:38  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Halogen - tak, będzie; znaczy się Łukasz będzie nadal dostarczał do Empiku towar w folii. To już zależy od sprzedawcy w jaki sposób eksponuje towar. Zakładam więc, że nadal będzie to wyglądało tak samo.

 
24-12-17 09:44  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No i nie ma sprawy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024