FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-12-17 00:55  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tego nie wiedziałem.

 
22-12-17 09:01  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Do w sumie małego samolotu w skali 1:32 cena przykładowa za kalkomanie to http://www.sklepy24.pl/sklep/jadarhobby_pl/produkt/peddinghaus-1515-1-32-fw-190-a5-maj-hermann-graf-erg-gr-ost-frankreich-na-zam-for-order-/30704
Do lokomotywy w 1:25 tyle https://sklep.gpm.pl/akcesoria/kalkomanie/1-25/st-43-pkp-1/25-kalkomania

 
22-12-17 09:12  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Halogen - wszystko się zgadza. Zobacz ile kolorów jest w kalkomanii do Foki a ile do parowozu. Za każdy kolor płaci się dodatkowo. I za każdy centymetr. No i jeszcze jedno - w tej chwili minimalna ilość kalkomanii w druku na sicie to 350-400 sztuk. Choć np. Cartograf daje takie ceny, że poniżej 1000 się nie opłaca zamawiać.
Można rzecz jasna drukować na drukarkach, alpsah itd, ale wtedy jakość i trwałość jest jaka jest.

Post zmieniony (22-12-17 09:31)

 
22-12-17 12:29  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Można zamawiać dużą ilość i zmuszać do zakupu wraz z modelem. :) nie drukowac oznaczen, dokladac arkusz i podwyzszac cene :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-12-17 13:46  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Ja mam kilka próśb i wniosków dla mniej doświadczonych modelarzy
- podanie numerów farb malowania danego modelu
- większa ilość rysunków może być w pdf aby obniżyć koszt druku wycinanki
- udostępnienie źródła dokumentacji na podstawie którego powstała wycinanka o ile jest to
możliwe

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
23-12-17 11:05  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Temat foliowania modeli wysyłanych do empiku przez wyd.Answer/Angraf był wielokrotnie poruszany i w zasadzie jest niby nie do ruszenia ?
Byłem wczoraj w empiku - no wreszcie jest Merkava IV, druciak i Spit - ofoliowane jak zwykle. O ile w przypadku tych dwóch ostatnich modeli przy odpowiednim dotykaniu : ) można coś tam podejrzeć - to w przypadku Merkavy jest problem, bo jest szczelnie ofoliowana. W sumie prosta sprawa trzeba pójść do obsługi i poprosić o rozfoliowanie... i tak zrobiłem z zastrzeżeniem, że nie wiem, czy dokonam zakupu. Człowiek za ladą się troszkę zmieszał. ale zaraz rezolutnie stwierdził, że się pójdzie spytać i się spytał... nie można rozfoliować, bo nie mają takiej folii i maszyny do zafoliowania i ja to rozumiem, no taka firma może nie mieć : ) Może to tylko przypadek i płochliwy personel, a może w innym empiku da się, ale jakoś już mi się nie chciało sprawdzać.
W sumie to niech leży, może pojawi się ktoś odważny i zrobi samowolkę, ale znam opowieść, że przyszedł ochroniarz i pan, który tak się rozpanoszył dostał wilczy bilet na ten empik - serio.
Zdaję sobie sprawę, że zawartość modelu można zobaczyć w innych miejscach - na forum, na konkursach, u innych wydawców, czy znajomych modelarzy, którzy akurat mają dany model, ale jednak coś z tym chyba warto zrobić.
Z drugiej strony jest ponad 240 salonów empik -nie wiem, czy do wszystkich trafia oferta modeli tego wydawnictwa, ale jakby tak w prawie każdym rozfoliować modele to straty mogą być, ale z drugiej strony inne wydawnictwa nie mają z taką logistyką problemu, no to reasumując - da się jakoś temat ogarnąć, czy temat foliowania modeli z tego wydawnictwa to temat na wieki wieków zamknięty ?

Post zmieniony (23-12-17 11:18)

 
23-12-17 11:31  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Halogenie drogi - pozwolisz, że wtrącę swoje trzy grosze do tematu poruszonego przez Ciebie.
Na poczatek - masz ŚWIĘTE prawo samemu rozfoliować model i obejrzeć jego zawartość!!! Ten motyw przerabialem niejednokrotnie w księgarniach i w Empiku. Nie dotyczy on wprawdzie modeli, a komiksów, których jestem wielkim fanem i które kupuję często. Ceny zazwyczaj zblizone lub wyższe niż modeli. Wydawcy komiksów, tak jak Answer, większość swoich produktów foliują. Głównie ma to zabezpieczać towar na czas transportu. Niejednokrotnie musiałem rozfoliować samodzielnie publikację, zanim ją kupiłem. Nie dam 150 czy 200 pln za coś, co nie wiem jak wygląda w środku (zarówno w przypadku modeli jak i komiksów to co na arkuszach jest istotne nie mniej niż okładka, nawet najładniejsza). Dwa razy (na chyba dwadzieścia) zwrócono mi uwagę, że nie nie mogę tego robić, bowiem 'nie po to wydawca zafoliował, żebym ja tą folię zdejmował'. Na coś takiego zazwyczaj tylko wybucham śmiechem. Jako konsument nie mam obowiązku kupowania kota w worku. Mam prawo zajrzeć do środka i przejrzeć zawartość. Przy okazji - zwrócono mi uwagę w księgarni Bookszpan (ale tylko raz - za kolejnym juz nikt nie interweniował) oraz notorycznie przypieprzano się w Matrasie (ale ich już na szczęście szlag trafił). W Empiku natomiast nikt się nie przejmuje, że ktoś rozfoliuje towar (no chyba, że są to pojedyncze, nie zszywane czy sklejone arkusze czy karty w woreczku - wtedy problem) - zdają sobie sprawę, że konsument ma takie prawo i koniec, kropka.
pozdrawiam

 
23-12-17 12:07  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sewerynie najdroższy z najdroższych, no chyba czytałeś to co ja wcześniej napisałem - jak widać nie zdają sobie sprawy z praw konsumenta - ja naprawdę nie zmyśliłem całej historii. I jeszcze jedno Sewerynie - to powiedz to na przykład Red.Nacz. "MO", że można dowolnie bebeszyć z folii na przykład Numery Specjalne Modelarstwa Okrętowego w których znajdują się modele kartonowe - właśnie taki rozbebeszony model NSMO leżał sobie w empikowskim dziale Hobby, a model kartonowy okrętu podwodnego wyciągnięty z tego numeru znalazłem całkiem przypadkiem między zupełnie o innej tematyce czasopismami w drugim końcu regału - i to jest według ciebie w porządku ?

Post zmieniony (23-12-17 12:08)

 
23-12-17 15:20  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
Seweryn F.   

Halogenie, pytałem kiedyś Łukasza czemu w folie modele pakuje. Tak jak napisałem - to ochrona nie przed klientem, ale na czas transportu. Nie musisz iść się pytać czy mozesz, czy też prosić o rozfoliowanie. Po prostu zrób to samemu, przy regale. Kluczem, a najlepiej, żeby nie uszkodzić nożykiem (ja wiem, nie każdy z kosą chodzi na zakupy ;) ). A jak ktoś się przypieprzy, to powołujesz się na swoje prawo konsumenta i po zabawie :))). Mają OBOWIĄZEK udostępnić zawartość klientowi.

 
23-12-17 15:35  Odp: [P] Pytania i uwagi do projektantów i wydawców modeli kartonowych.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Za dużo cudowania. Zwykle dziś się ma przy sobie kluczyk samochodowy. Nawet nie trzeba rozcinać po całości, lecz tyle byle przedrzeć folię i dalej to już idzie z górki. Ale swoją drogą to chyba to foliowanie trochę chroni model przed nadmierną liczbą obejrzywaczy. Bo pamietam jak polowałem po empikach (poczułem sie wtedy prawie jak poszukiwacz MM-a za czasów komuny) na Mercedesa strażaka i wtedy jeszcze Answer nie dawał foli, to trafił mi się mocno zmaltretowany przeglądaniem egzemplarz. Tak że szybciej kupują towar ci co decydują się na szybkie zdarcie foli . A tak to modele w empiku bez foli przechodzą przez nadmierną ilość rąk. Zdaje się że Zajonc Poziomka tą samą strategię stosuje , bo na stoiskach przykonkursowych ma towar w koszulkach. I stopień bezproduktywnego przeglądactwa sie znacznie zmniejsza.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024