FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
23-03-20 23:37  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

W następnej kolejności chce nanieść na to błoto kurz w jaśniejszym kolorze (kombinuje z ochrą i natural sienną) i mam nadzieję wygładzić/wycieniować to co teraz widać. Oczywiście koła i resztę wokół terz "ukurzę" i mam nadzieję nie przesadzić bo to podróż w jedną stronę... Jak nie zrobię/spieprzę to się nie nauczę! ;)

 
23-03-20 23:44  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Kamuflaż zdecydowanie na plus - niestandardowe kamo z Hiszpanii - super:-)
Błoto i inne zabrudzenia to jest temat rzeka i wiele trzeba przeprowadzić prób i wiele zepsuć, nim dojdzie się do zadowalających rezultatów.
Nie wiem z czego robiłeś te błoto, ale tak jak powiedział Tomek - ostre krawędzie trzeba zgubić i nieco zróżnicować kolorystycznie efekty zabrudzeń, by nie były tak jednorodne - na pewno to ciekawiej wtedy wygląda. Na razie błoto wygląda jakby malowane pędzlem, ale wydaje mi się, że można to jeszcze przerobić. Sam robiąc zabrudzenia używam pigmentów w połączeniu z 40% alkoholem - efekty są naprawdę niezłe - tylko trzeba cierpliwości i po kawałku do celu:-)

Na Youtube można znaleźć wiele poradników jak wykonać dobry weathering, ale jak mówiłem - jedynie droga przez własne błędy, ale i ciągłe próby mogą dać naprawdę super efekty. Czego Ci życzę, bo model w tym malowaniu wygląda naprawdę nieźle:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
24-03-20 20:03  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Po małej dogrywce opanowałem nieco sytuację. Oczywiście kilka poprawek lakierniczych trzeba jeszcze wykonać. Myślę jeszcze jak ogarnąć przednie koła napędzające. Wnioski na dziś Panowie?



--

 
24-03-20 21:22  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Już jest super :-)
Przód zrób coś w ten deseń jak tył.
Skoro boki wanny masz tak utytłane, to taki sam ton musisz zachować na rolkach podtrzymujących.

Wiem, że to nie koniec zabawy dlatego trzymam kciuki :-)

Post zmieniony (24-03-20 21:36)

 
24-03-20 22:22  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ja bym jednak dostosował boki wanny kadłuba do przodu i tyłu, które teraz wyglądają o wiele lepiej, ale dalej widoczna jest wyraźna granica między błotem a czystą częścią czołgu. Spróbuj rozmazać te błoto trochę do góry, by ją zatrzeć.
Oczywiście wszystkie koła do pobrudzenia no i zróżnicuj kolorystykę brudu.
Idziesz w dobrym kierunku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
25-03-20 07:26  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo fajnie to wygląda.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
25-03-20 07:31  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Super! Ja również podglądam już od dawna relację i muszę powiedzieć, że naprawdę konkretnie podchodzisz do tematu. Kamuflaż rewelacyjny, aż dla mnie osobiście szkoda, że nie został czołg w wersji czystej. :)

 
10-04-20 14:28  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wyszedłem z założenia, że gąsienice to jedna z niewielu niepomalowanyuch części pojazdu, dlatego mogły skorodować w najszybszym stopniu. Poza tym raczej nie będę na czołgu pokazywał rdzy. Na końcu malowanek zostaną jeszcze okurzone.

Tu pytanie do Stuga, jak pracujesz z pigmentami i 40%? Jak zaaplikowałbyś lekki kurz? Pigment Binder na kartonie zostawia brzydki biały nalot. Trochę napsuł mi krwi na kołach. Nadaje się raczej do błocenia aniżeli kurzu.




--

Post zmieniony (10-04-20 21:58)

 
10-04-20 14:48  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeszcze nie widziałem pordzewiałych gąsienic a wręcz przeciwnie ogniwa lśniły od wytartego metalu, ale może się mylę bo tanki to nie moja bajka :-)

 
10-04-20 15:13  Odp: [R] Pzkpfw. I Aufs. A - Answer 6/2013
tymek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Na żywo nie są aż tak pomarańczowe mój telefon uwypukla tę pomarańcz. Myślę czy nie dodać jeszcze troche brązu lub więcej metalu. Generalnie starałem się uzyskać efekt jak poniżej:





Post zmieniony (10-04-20 15:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 10Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024