FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-01-16 01:18  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Bogdan D.   

Witam
Uprzejmie informuję, że modele samolotów Messerschmitt Me 163 Komet i I-22 Iryda w "Małym Modelarzu" oraz modele samolotów P-38 Wilk, P-50 Jastrząb, Fairey Battle, Potez 63.11 w wydawnictwie "Modelarstwo" są moimi projektami. Możliwe, że nie są najbardziej udane.
Pozdrawiam
Bogdan Dams

Post zmieniony (24-01-16 14:20)

 
24-01-16 03:10  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Takie wątki lubię , coś , kiedyś , gdzieś wydano ale nadal jest zbyt mało informacji . Dorzucę więc coś od siebie , dotyczy modeli kartonowych wydawanych w pierwszych latach powojennych na terenie Polski Ludowej .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rok 1953 / Oddział Miejski Ligi Lotniczej w Ostrowcu / arkusz formatu 610 X 870
- samolot ZUCH-1
- samolot ŻAK-3
- samolot SZPAK-2
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rok 1955 / Spółdzielnia Wydawnicza POZIOM w Łodzi / format 600 X 850 , skala 1/25
- samolot ZLIN-26 TRENER
- samolot JAK-18
- samolot RWD 5 bis
- samolot JAK-12
- samolot JAK
- szybowiec IS-2 MUCHA
- samolot RWD-6
- samolot CSS-13 / PO-2
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
to nadal tylko informacje , bez jakichkolwiek zdjęć okładek czy arkuszy do wycinania .
Totalna prehistoria , aczkolwiek ciekawe tematycznie modele jak na tamte czasy .
Jeśli ktoś posiada coś w tym temacie , proszę o kilka fotek poglądowych .
Mam w moim małym zbiorze jeszcze jeden ciekawy egzemplarz , ale o tym w kolejnym poście jutro . Muszę porobić fotki .

 
24-01-16 08:48  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
bathory   

Tylko z czytaniem ze zrozumieniem niefajnie. PzKpfw w pierwszym zdaniu napisał:
"Z racji tego ze, interesują mnie wyłącznie modele pojazdów wojskowych (klapki na oczach) ,poszukuje wszystkich wydawnictw jakie ukazały się w Polsce na ten temat ". To po co wpisujecie informacje które nie wnoszą nic do wątku w sprawie niszowych wydawnictw modeli pancerki?

 
24-01-16 22:20  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

MarekKEL - dawno temu napisał ,,,,,W latach 80-tych były też próby "prywatnej inicjatywy". Z ogłożeń w Modelarzu i Skrzydlatej Polsce można było kupić ksero wycinanek (nawet niemieckie Fw, Me, Ju, He itd) przerysowanych lub samodzielnie opracowanych.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wiem coś o tym , bo sam tak kupiłem takie modele w latach 80-tych . wtedy byłem ogromnie szczęśliwy z tego faktu ,posiadałem wszak ciekawe typy samolotów do sklejania . Do dnia dzisiejszego posiadam jeszcze kilka ich egzemplarzy . Kilka skleiłem . Na dowód zapuszczę Wam kilka fotek moich modeli .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- to przykład światłokopi z lat 80-tych . Do-215 , JU-87 to kopia z GELI . Natomiast KATE został wydany po latach jako CARDPLAST nr 02 / Czyżyński , Oleś , Wrzosek / .

--

 
24-01-16 22:33  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mam jeszcze jedną ciekawostkę wydawniczą , w mojej ocenie to preludium wydawnictwa ALFA . Taki modelarski przed start . Sami popatrzcie , oryginalna wycinanka .


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------może się mylę , ale napis MODEL KARTONOWY jakiś podobny . Z mojego egzemplarza zostało wycięte info , kto projektował i kto wydał . Myślę że , jest to pierwszy model z tej serii . Potem dodano okładkę , pokolorowano na czerwono jeden napis i jest Alfa . Jeżeli coś wiecie na ten temat , byłbym rad informacji . Pozdrawiam , Marek .

 
30-01-16 15:50  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
jeszcze odświeżę ten wątek, kto pamięta to wydawnictwo?



pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
30-01-16 16:49  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mirmic - ten Heinkel 111H to opracowanie Andrzeja Halińskiego ze Stegny , jednakże jest to przerysowany model z wydawnictwa Geli . To lekko zmieniona kopia , nie wyrób autorski .

 
31-01-16 09:10  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Okręty z Super Model
Pancernik ''Bismarck''
Moniotor ''Warszawa''
Statek bocnokołowy ''Krakus''
Niszczyciel typu ''Narvik''

--
Małe jest piękne!!!!

 
04-02-16 18:46  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Felipe - kupiłem ten model / egzemplarz ze dwa tygodnie temu . Jest u mojej mamy w Polsce . Poproszę żonę by mi go wysłała , to machnę fotki zawartości . Właściwie ta fotka to mój model . G Rajnert to ten sprzedawca . Zatem , jak tylko będę go miał w łapkach to zrobię fotki .
Mam jeszcze coś ciekawego , co kupiłem kilka dni temu . Światłokopia z lat 90-tych FW-189 .
Jak nic to model przerysowany z niemieckiej wycinanki Matthiesen 1941/42 . Mam reprint , więc mogę porównać .
dla porównania .
Aha , jeszcze jedna sprawa , Liga Lotnicza Warszawa .
Takie były początki modeli redukcyjnych .

 
04-02-16 19:05  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ten Focke Wulf to nawet bardzo ladnie sie klei :) Moj powstal z ksero takiej swiatlokopii,gdzies na poczatku lat 90-tych zeszlego wieku...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 10Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024