FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-11-17 20:28  [T] Problem z aerografem.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam odwiedzających,
w mojej relacji z budowy F-15 narzekałem, że nie mogę malować aerografem, przez wadliwą uszczelkę, na co forumowicz Technick zasugerował aby posmarować wazeliną. Problem jaki mam jest następujący, mianowicie spust nie chciał odskakiwać, uszczelkę wymieniłem, dodatkowo posmarowałem ją wazeliną i nadal lipa, następnie posmarowałem ją jakimś olejkiem do golarek i tez lipa, w końcu psiknąłem trochę WD-40 i...i nadal spust nie chce odskakiwać. Element zaznaczony na czerwono był lekko zacięty, myślałem, że przez farbę, więc wypłukałem w rozpuszczalniku, trochę rozszerzyłem łączenie ale w/w zabiegi nie mają wpływu na odskakiwanie tego spustu. Cały czas nie chce odskakiwać. Element zaznaczony na zielono działa bez zarzutów.

Zastanawiam się o co chodzi? Macie jakieś pomysły? chyba, że od razu oddam go na gwarancję...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-11-17 21:02  Odp: [T] Problem z aerografem.
Seweryn F.   

Czołem
Widzę, że czyściutki jest więc problem zagnojenia farbą odpada (co się u mnie zdarza często, no ale ja codziennie po kilka godzin nim pracuję).
Czy masz absolutną pewność, że poskładałeś wszystkie elementy do kupu po czyszczeniu prawidłowo? Tam przed samym spustem (w większości aerografów) jest taka wygięta blaszka dociskająca sprężynę. Można ją przez pomyłkę założyć nie tą stroną i wtedy taki efekt się zdarza. Sprawdź proszę (jesli ten element u Ciebie w ogóle jest).
Jest jeszcze ewentualność, że któryś z nitów łączących ten cylinder z widełkami haczy o wewnętrzną ściankę komory. To też częsty problem w aerografach made in PRC. Wtedy wręcz przeciwnie, nie rozszerzaj, tylko ściśnij widełki, albo przejedź pilnikiem z zewnątrz nity.
pozdrawiam
seweryn

Post zmieniony (09-11-17 21:08)

 
09-11-17 22:04  Odp: [T] Problem z aerografem.
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Może ten link pomoże:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5871

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
09-11-17 22:07  Odp: [T] Problem z aerografem.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A gdzie blaszka odpychająca cyngiel?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
09-11-17 22:26  Odp: [T] Problem z aerografem.
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A ogranicznik cofnięcia iglica ( pokrętło na końcu aero) masz odpowiednio rozkręcony? Bo może masz dokręcony na full? :) Jeśli tak, to iglica i cyngiel będą praktycznie nieruchome. A odkręcając tę śrubę pozwalasz na coraz większy zakres ruchów cyngla i iglicy.

Post zmieniony (09-11-17 22:29)

 
09-11-17 23:31  Odp: [T] Problem z aerografem.
Seweryn F.   

@Piterpanzer - właśnie o tym napisałem post wyżej. Wystarczy ją odwrotnie włożyć i będzie podobny problem.

 
09-11-17 23:54  Odp: [T] Problem z aerografem.
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

A już jak uporasz się ze spustem to polecam obejrzeć ten filmik i zastosować te drobne usprawnienia - kultura pracy aerografu wzrośnie :)

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
10-11-17 13:43  Odp: [T] Problem z aerografem.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i odpowiedzi, @Seweryn F. miał rację, trzeba było docisnąć nit, dodatkowo lekko przeszlifowałem i ten spust odskakuje, powietrze nie uchodzi bokiem, także powinno być ok. @Piterpanzer, blaszka jest i wszystko jest na swoim miejscu, na zdjęciu pokazałem gdzie jest problem. A przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ problem występował tak samo z iglicą jak i bez niej.
Zastanawia mnie tylko fakt, że nówka sztuka działała, lacznie po ok 2h pracy ten spust przestał prawidłowo funkcjonować.. No nic, w każdym razie dzięki za odpowiedzi.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
10-11-17 15:58  Odp: [T] Problem z aerografem.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Widzisz, z "chinolami" jest jak z fiatami, jak trafisz na egzemplarz to popracuje pół wieku, a jak nie, to kaszana już na początku. Ja używam podobnego (model 180) i nie mam powodu do narzekania. To był mój pierwszy aerograf dwufunkcyjny :) Od jakiegoś czasu używam też Evolutiona, ale chinolem nadal sikam podkład i maluję duże powierzchnie jednolitego koloru.

Oczywiście trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu sprzętu.
Fengda jest o tyle fajna, że sprzedaje na polskiej stronie części zamienne do swoich aerografów. Dobrze jest też przelecieć pastą polerską iglicę, jak wspomniał któryś z moich poprzedników. I to nie tylko tę stożkową część, która współpracuje z dyszą, ale też nieco dalej. Na gładkiej powierzchni nie osadza się pigment z przepływającej farby i samo płukanie aerografu (wodą przy akrylach, czy acetonem przy emaliach) jest o wiele wydajniejsze :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-11-17 11:19  Odp: [T] Problem z aerografem.
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam,
chyba trochę za wcześnie napisałem, że wszystko jest ok, otóż cały czas ten spust nie koniecznie chce odskakiwać, jeżeli naciskam normalnie to jest ok, ale jeżeli naciskam delikatnie to już się przycina.
ech...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024