FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-04-18 14:19  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Czasu na klejenie bardzo mało,
lecz przez ten czas coś tam jednak powstało.
Zaprezentuje szanownym kolegom i koleżankom to co zrobiłem,
jak z kartonową materią modelu się biłem.
Podobać lub nie podobać może się to dzieło moje,
gdyż cały czas staram się podnosić umiejętności swoje.

Taka wiosenna wena mnie naszła ;-) Ale to co w wierszyku jest jak najbardziej prawdziwe.

Dziękuję koledzy za doping.
Stare tematy – akurat Narvik był pierwszym modelem jaki kupiłem i nie był to Mały Modelarz, wtedy dla mnie to była nowa jakość w modelarstwie kartonowym, dziś kiedy go w końcu wziąłem na matę jest już modelarsko przestarzały i do dzisiejszych standardów mu daleko, ale i tak klejenie daje dużo frajdy ;-)

Prace skupiłem na 2 elementach modelu.

Jako, że doszły do mnie toczone lufy to postanowiłem skończyć wieżę dziobową:

W makro nie wygląda zbyt pięknie, ale w realu aż tak źle nie jest, wymaga jeszcze kilku poprawek, no i 2 tratw do przyklejenia po bokach.

Drugim elementem był maszt dziobowy/główny:

Z tej plątaniny linek i drucików jakoś po wielu skokach ciśnienia udało mi się w końcu coś utkać;-)

Linki sygnałowe wymagają jeszcze naciągnięcia, dlatego robię je z cienkiego drucika, który można przygiąć i naciągnąć, na koniec jak nie zapomnę to pomaluje je na czarny kolor (w poprzednim modelu zapomniałem pomalować i zostały takie miedziane).
Pozostałe olinowanie robię z cienkiej przezroczystej, czarnej nici poliamidowej.

--
"Si vis pacem para bellum"

Odpowiedz na tę wiadomość 

17-05-18 12:52  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Witam

Po ustawieniu dziobowej wieży na podstawie/barbecie coś mi nie pasowało, jakoś tak dziwnie i nienaturalnie wyglądała.
Po porównaniu ze zdjęciem oryginału doszedłem do wniosku, że podstawa/barbeta jest za wysoka:

Niestety barbetę oraz falochron miałem już przyklejone do pokładu, ale jakoś udało się ją odkleić i to bez uszkodzenia i skróciłem ją o połowę wysokości.

Tutaj widać na górze stan przed przeróbką a na dole już po obniżeniu barbety:

Teraz chyba wygląda dużo lepiej;-)

A tak się prezentuje Narvik na dzień dzisiejszy:

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady, sugestie i słowa krytyki też ;-)

--

17-05-18 14:47  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4

- 1

Witam
Nie wiem czy to tylko efekt zdjęcia (oryginału) ale według mnie barbeta powinna mieć mniejszą średnicę niż ta w modelu, powinna być bardziej schowana pod wierzą i nie wystawać.
Poza tym wykonanie super :-).
pozdrawiam Paweł

--
"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat
J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

17-05-18 23:10  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Pawelecd - masz rację, też to zauważyłem, ale przerabiać tego już nie chciałem, bo by zostało białe pole na pokładzie. W modelu niestety nie ma zapasu koloru, a ten który udaje mi się wygospodarować nie starczył by na zamaskowanie tej powstałej białej obwódki w okół barbety jak bym jej zmniejszył średnicę.
Mi aż tak za szeroka barbeta nie przeszkadzała, jak za wysoko osadzona wieża.

--

17-07-18 17:37  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Witam

Prace nad Narvikiem skupiły się nad radarem, tylnym kominem oraz pojedynczymi wieżami art. głównej. Musiałem też zrobić tratwy aby wieże były gotowe do przyklejenia.

Tratwy zrobiłem w kolorze szarym, chociaż znalazłem zdjęcia innych okrętów, gdzie chyba były w kolorze czarnym, lub ciemnoszarym.

A tak Narvik prezentuje się na dzień dzisiejszy:

Tradycyjnie już u mnie od jakiegoś czasu nazwa okrętu na linkach sygnałowych ;-)

--

18-07-18 23:13  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Hastur 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 5

- 3

Cześć Najger, z czego zrobiłeś tratwy? Mają taką dziwną fakturę...

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo

19-07-18 19:19  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Hastur - tratwy zrobiłem z takiej pianki do wycinania, jest w arkuszach A4 i ma 2 mm grubości, można ją kupić w sklepach z art biurowymi.
Tu na zdjęciu u mnie tratwy są w dość sporym powiększeniu, w rzeczywistości mają mniej niż 1x1 cm i tej faktury aż tak nie widać.

--

12-09-18 18:41  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Witam

Tym razem prace stoczniowców skupiły się na artylerii przeciwlotniczej. Zdecydowałem się na działka fototrawione, jednak ich wykonanie z powodu wielkości części jest na granicy moich zdolności manualnych.

Podwójnie sprzężone działko kal. 37 mm:

oraz poczwórnie sprzężone działko kal. 20 mm:

A oto obecny stan prac nad okrętem:

--

12-09-18 20:31  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19

- 2

Działka wyszły bardzo dobrze. Całość już ma ładny wygląd. Dajesz radę. Podziwiam.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

13-09-18 16:22  Odp: [R] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu "Narvik" 1:200; GPM 18'98
Winek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 9

- 10

Trzymam kciuki za termin!
Czasu zostało niewiele.
Wychodzi fajnie.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018