FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-10-17 18:23  [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam w kolejnej relacji. Kolejny model jaki będę sklejał padł na Sopwith PUP z Kartonowej Kolekcji projektantem modelu jest Paweł Mistewicz. Malowanie jakie wybrałem to okładkowe bardzo mi się podoba do modelu wykorzystam karabin żywiczny, laserowo wycinane wręgi oraz koła żywiczne. Więc zapraszam do oglądania.

Okładka modelu:


Fotel pilota z drążkiem sterowym, pasami i orczykiem


Lecz zanim skleiłem cały szkielet kadłuba postanowiłem dodać coś od siebie w kabinie pilota. Pomyślałem o zwaloryzowaniu naciągów co doda nie co smaczku i będzie fajnie wyglądać i muszę przyznać, że wyszło całkiem ładnie i jestem zadowolony z efektu

Naciągi w kabinie pilota:


Po wykonaniu naciągów złożyłem wszystko w całość:


Kolejnym etapem budowy będzie oklejanie szkieletu poszyciem. Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (07-10-19 20:21)

 
22-10-17 19:15  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo fajne to jednolite tło. Niepotrzebnie popsułeś fotki wstawiając pod powstające elementy pstrokate pudełeczko... Nie wiadomo na co patrzeć ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-10-17 22:51  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Wielokrotnie byłem już bliski pocięcia tego modelu, ale zawsze coś innego trafiało na matę. Będę więc tutaj z chęcią zaglądał. Mariusz ma rację co do zdjęć - to tło z pudełka bardzo utrudnia podziwianie twoich dokonań.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
23-10-17 04:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

W następnej aktualizacji będzie już bez pudełeczka, a co do tła które pisał Mariusz już było zastosowane przy galerii końcowej budowy Nieuporta 11c.1 "BeBe" też oczywiście z Kartonowej Kolekcji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 06:59  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonały wybór modelu !
Drążek i orczyk stanowczo za grube. Pilot to chyba mańkut - klamra pasa z prawej strony ?
Fotel zapewne taki jest w wycinance z otworami na siedzisku. Generalnie to był kosz wiklinowy z poduszką (spadochronów nie stosowano).
Powodzenia w budowie życzę i pozdrawiam,
Ryszard

 
23-10-17 18:28  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard wybór o do modelu był trafiony ogólnie rzecz biorąc podobają mi się druciaki, ale jest mało takich modeli wydawanych, a tematyka jest bardzo fajna. Jeśli chodzi o klamry pasa to są z prawej strony tak jak pokazuje to rysunek montażowy:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-10-17 20:54  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czyli wniosek z tego, że jest to błąd projektanta (męskie paski mają klamrę z lewej strony - damskie z prawej) :-)

Replika Sopwith Pup z muzeum a poniżej Airco DH. 2 - pas z prawej strony bez klamry

Różnych "druciaków" wydano już chyba z ponad 20 więc jest w czym wybierać.
Powodzenia !

 
23-10-17 21:29  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Na to wygląda, ale jak to mówią musztarda po obiedzie. Dziękuję za zdjęcia będą bardzo pomocne w budowie modelu. Ale nie tylko ja zrobiłem błąd również kolega Tadeusz Modelarz który skleja również ten model u niego klamra też jest z prawej strony przyklejona.

--

Post zmieniony (23-10-17 21:39)

 
23-10-17 22:05  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Będę śledzić poczynania . Działaj , działaj bo jest w czym wybierać :)
Gwoli sprostowania , druciaków do zbudowania posiadam 80 w samej tylko 1:33 i to nie są wszystkie wydane :)

--

Post zmieniony (23-10-17 22:20)

 
23-10-17 22:58  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Może być pomocne
http://www.wingnutwings.com/ww/productdetail?productid=28&cat=1
http://thevintageaviator.co.nz/projects/aircraft/sopwith-pup/detail/walkaround

 
24-10-17 16:31  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard jeszcze raz dziękuję 2 link będzie na pewno pomocny przy wykonywaniu naciągów przy górnym i dolnym płacie i dzięki nim wiem jak mam to wykonać.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
25-10-17 19:11  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. W kolejnym etapem budowy modelu było oklejanie szkieletu kadłuba poszyciem. Lecz zanim okleiłem szkielet poszyciem przykleiłem od nie zadrukowanej strony linki do sterów kierunku i wysokości oraz przykleiłem linki do naciągów i kilka elementów waloryzacyjnych model. Muszę powiedzieć, że model jest bardzo ładnie spasowany i bardzo mi się podoba opracowanie modelu.

Poszycie z linkami sterów i pierwsze linki do naciągów:


Kolejnym etapem budowy modelu będzie silnik oraz osłona silnika.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-10-17 09:20  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i fajnie.
Choć wystarczyłyby 3 fotki do ostatniego postu...
Ta plątanina nitek kojarzy mi się z wyrwanymi włosami... Dlaczego nie wiem... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-10-17 09:29  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Master - ładnie i składnie .
Czego uzyłeś na linki ? Zyłka ?
Mariusz mnie tez jakoś tak się skojarzyło :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-10-17 10:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jeśli to jeszcze możliwe proponuję wypoziomowanie góry poszycia końcówki kadłuba - wtedy stateczniki będą równo osadzone.

Pozdrawiam,
Ryszard

 
27-10-17 15:51  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Mariusz ja też sam nie wiem czemu mi się to kojarzy z wyrwanymi włosami ta plątanina nitek.
CIDER to nie jest żyłka tylko nitka monofilowa taką samą użyłem przy zrobieniu naciągów przy Sopwith F1 Camel i Nieuport 11c1 "Bebe".
Ryszard udało mi się wypoziomować górne poszycie końcówki kadłuba, ale o tym w następnej aktualizacji budowy modelu.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-10-17 18:12  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Fajnie wychodzi.
Też mam Pup'a ale w nieco innym malowaniu.
Niemniej kusisz coby pociąć:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
27-10-17 18:22  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Black_Cat jeszcze jednego kolegę kuszę, aby skleił ten model. Lecz jeśli ktoś posiada lasery do modelu to powiem, że szkielet kadłuba jest dobrze spasowany natomiast wręgi nr 32 i 33 są za duże i trzeba je oszlifować, aby pasowały do korpusu silnika część nr 31 by najmniej ja musiałem tak zrobić. Będzie to pokazane w kolejnej aktualizacji.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
01-11-17 17:16  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witam. Kolejnym etapem budowy modelu był silnik. Budowę silnika rozpocząłem od korpusu silnika który wyprofilowałem i oba końce skleiłem z sobą.Po wykonaniu korpusu wyciąłem wręgi. Wręgi nr 32 i 33 okazały się za duże i nie pasowały do korpusu silnika więc trzeba było je oszlifować. Po oszlifowaniu wręgi przykleiłem do korpusu. Następnym elementem krokiem było przyklejenie do korpusu cylindry i kolektory natomiast walec do silnika wykonałem z wykałaczki i pomalowałem. Po wykonaniu całego silnika zabrałem się wstępnie za wykonanie tylnego usterzenia. Wykonałem usterzenie poziome oraz ster kierunku i wysokości. Zapraszam do oglądania

Silnik:


Usterzenie poziome z kadłubem:


Ster kierunku i wysokości:


W następnej aktualizacji pokażę gotową osłonę silnika.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (02-11-17 16:50)

 
01-11-17 18:54  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Proponowałbym dokonać drobnych poprawek

Silnik - rotacyjna gwiazda taka jak w Nieuporcie 11 C1, Camelu. To już Twój trzeci silnik tak samo zrobiony. Może warto by spróbować malej waloryzacji np.owinąć cylindry.
PS - drążek w Fokkerze E.V. też był za gruby. Szkoda, że nie uwzględniłeś tej uwagi w tym modelu.
Powodzenia

 
01-11-17 19:33  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard to prawda to już mój trzeci silnik tak zrobiony, ale nie czułem się jeszcze na siłach, aby zwaloryzować silnik np owinąć cylindry w następnym postaram się to wykonać, a co do sterów kierunku i wysokości to jeszcze spłaszczę i powinno być dobrze.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-11-17 11:27  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Model idzie bardzo fajnie. A z nieco innej beczki. Mógłbyś wgrać swój avatar na jakiś inny serwis hostingowy? Bo ten z photobucketa się nie wyświetla - patrz.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
02-11-17 14:24  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

killy9999 awatar oczywiście zmienię jak wrócę do domu po pracy zmieniłem na inny hosting do zdjęć więc dziś zmienię awatar.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
04-11-17 10:45  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem swój awatar przeniosłem na inny hosting do zdjęć. Kolejnym elementem budowy modelu była osłona silnika i muszę powiedzieć, że wygląda na prawdę dobrze i jestem zadowolony z efektu lecz osłonę silnika i silnika jeszcze nie przyklejałem do kadłuba ponieważ nie chciałbym uszkodzić elementu i planuję teraz ukończyć usterzenie tylnej części kadłuba pora na fotki

Osłona silnika:


przymiarka do kadłuba:


W następnej aktualizacji będzie płat górny i dolny.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (11-11-17 11:06)

 
04-11-17 11:43  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładnie. Proponuję przed przyklejeniem lekko przyciemnić blachy wewnętrzne osłony.
powodzenia.

 
04-11-17 11:52  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Cześć, także zaglądam z ciekawością. Powodzenia !

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
04-11-17 22:30  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję osłony silnika!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-11-17 13:55  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
sun     

Cześć, jestem Jowita i od dziś będę użytkownikiem tego forum. Pozdrawiam

 
21-11-17 20:35  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Jako, że miałem dokończyć tylne usterzenie postanowiłem wykonać płaty dolne i muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi wyszły i jestem zadowolony z prac nad modele. I tu natknąłem się na jeden drobny szczegół w modelu otóż wręgi 69 L 69 P należy zamienić miejscami ponieważ będzie wdać tekturę w tym miejscu gdzie będzie przyklejona lotka do płata ja musiałem tak zrobić, ale o tym w następnej aktualizacji. Po wykonaniu płatów decydowałem się przykleić do kadłuba silnik i osłonę silnika po czym zrobiłem małą przymiarkę płatów do kadłuba jeszcze wykonam płat górny i zacznę powoli składać wszystko w całość więc zapraszam do oglądania

Płaty dolne:


oba płaty


przymiarka na sucho do kadłuba z przyklejonym silnikiem i osłoną silnika:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
21-11-17 20:39  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Master tak trzymaj !
Widzę , że masz tajemniczą obserwatorkę :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-11-17 20:43  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

CIDER dziękuję za doping to prawda grunt, że budowa idzie modelu

sun witam naszą szanowną koleżankę na forum i serdecznie pozdrawiam.

Ryszard jeszcze pozostaję w lekkim standardzie i będę stopniowo dodawał do modelu coś od siebie, aby dodało co nie co uroku.

Post zmieniony (21-11-17 21:35)

 
23-11-17 15:24  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładnie wyszedł kadłub i łączenie z osłoną silnika.
Natomiast sugeruję poprawić krawędź natarcia prawego skrzydła dolnego płata (jeśli nie kaponowałeś/lakierowałeś) - minimalnie zwilżyć w miejscach gdzie się załamuje i b.lekko jakimś prętem (przekrój koła) kilka razy przewałkować. Podobnie środkowy odcinek krawędzi natarcia prawego skrzydła (widać, że jest wypukła).
Powodzenia.

 
23-11-17 15:35  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard model był impregnowany trzema cienkimi warstwami bezbarwnego lakieru i nie wiem czy mi się uda, ale też nie chciałbym popsuć elementu lub postaram się wykonać na nowo element i powinno być dobrze.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-11-17 18:15  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Aha,lakierowany - zostaw jak jest. Na nowo ? Raczej nie bo to wszak całe skrzydło :-)

 
24-11-17 18:24  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Ryszard chyba że zamówię wycinankę, ale postanowiłem za twoją radą zostawić płat. I tu mam do innych forumowiczów pytanie odnośnie wiatrochronu pilota.Jakiej foli użyć tak aby nie popsuć elementu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
25-11-17 16:42  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Różnych folii jest całe mnóstwo. Musisz sam metodą prób i błędów dobrać odpowiednią.
Wersja z kaemem strzelającym przez otwór w baldachimie ma mocno wygięty wiatrochron. Może dobierz jakiś już wygięty kawałek np. z opakowania, butelki plastikowej itp.
Powodzenia.

 
25-11-17 18:40  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ja używam chyba czegoś co zwie się astralon , ale nie jestem pewien .
Jestem na takim samym etapie jak Ty , też poszukuję nadal materiału na wiatrochron

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
26-11-17 12:38  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

CIDER powiem ci, że nie wiele zostało mi do wykonania i ukończenia modelu. Wracając do budowy modelu kolejnym etapem budowy było wykonanie płata górnego i muszę przyznać, że model bardzo przyjemnie się skleja i to jest bardzo fajny projekt, a teraz fotki

płat górny:


Kolejnym elementem który wykonam będą lotki

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-11-17 14:53  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Górny płat co widać na zdjęciach jest płaski jak deska.
Ale to nie "Camel" a "Pup" .
Skrzydła dolne i górne miały wznios (dolne chyba wkleiłeś bez wzniosu).

I ta sama uwaga co do krawędzi natarcia prawego skrzydła górnego płata jak poprzednio.
Nie wiem czy uda Ci się zrobić poprawki (wznios) ale warto spróbować.
Powodzenia życzę.

 
26-11-17 19:02  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Wznios poprawiony udało się pokażę w następnej aktualizacji modelu i teraz mam dylemat jak zacząć przyklejanie płatów od dolnych płatów czy górnego płata.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
26-11-17 21:32  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zawsze od dolnych. Po wklejeniu dobrze jest kadłub unieruchomić tak by nie przesuwał się na boki, do przodu lub do tyłu.
Najlepiej na prostokącie tektury ustaw kadłub z dolnymi skrzydłami. W miejscach pod końcami skrzydeł wklej klocki z kilku warstw tektury by skrzydła (które są uniesione do góry) na nich się opierały. Wzdłuż krawędzi natarcia L/P skrzydła wbij w odstępach szpilki i tak samo na krawędzi spływu - nie pozwoli to na przesuwanie się. Po bokach kadłuba naklej na tekturę (podstawę) kawałki tektury.
Będziesz miał unieruchomiony kadłub z dolnymi skrzydłami.
Wklej stójki i zastrzały w górny płat klejem Magik Puzzle i potem jak klej lekko chwyci (będą się one ruszały) wklej ich dolne końcówki (tym samych klejem) w otwory w dolnym płacie.
Jak już ustalisz prawidłowe położenie górnego płata to w dolnym płacie w miejsca gdzie wchodzą stójki/zastrzały wpuść kropelkę cyjanoakrylu z igły. Jak chwyci na mocno - tak samo z wejściem zastrzałów w górny płat.
Powodzenia.

 
27-11-17 10:34  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

No, no, Blaster, pięknie idzie. Osłona silnika pierwsza klasa, reszta też przejdzie w tłumie :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-12-17 20:01  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć ostatnio brakło mi weny, ale postaram się kleić częściej Zanim przykleję płaty wraz z zastrzałami postanowiłem wykonać trójnóg na którym będzie przymocowany karabin maszynowy Trójnóg wykonałem z drutu do kwiatków z których wykonałem przy pomocy szablonu i pomalowałem farbką Vallejo Black Model Color. Jeszcze mam do przyklejenia wiatrochron po którym będę zabierał się za montaż płatów to tyle zapraszam do oglądania

trójnóg:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
20-01-18 20:56  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Cześć i czołem. Kolejnym etapem budowy modelu było przyklejenie zastrzałów oraz płata górnego do kadłuba samolotu. Lecz nie uniknąłem błędu który jest widoczny na poszyciu górnego płata. Zamiast wcześniej nakłuć igłą pola gdzie mają iść zastrzały to zdecydowałem się nakłuć po wykonaniu całego płata i to był kosztowny błąd, ale również mam nauczkę na przyszłość.Zapraszam do oglądania

Kadłub samolotu z przyklejonymi zastrzałami oraz płatem górnym:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
20-01-18 21:35  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Cześć,nieśmiale zapytam dlaczego kleisz płaty w takiej kolejności.

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 20:16  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Lubię placki płat górny przyklejałem w taki sam sposób jak przy Bebe. W Bebe też płat górny przyklejałem na początku aby mieć łatwy dostęp do wykonania naciągów. Lecz też nie byłem pewny czy ten płat górny powinienem zostawić czy zamówić model i od nowa wykonać, ale doszedłem do wniosku, że zostawię tak jak jest i ukończę budowę modelu.Myślę, że to była dobra decyzja niż wydawanie kolejnych pieniędzy.

--

Post zmieniony (21-01-18 20:20)

 
21-01-18 20:56  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Dzięki za odpowiedź, szanuję twoją decyzję -powodzenia.

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 21:30  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Twój wybór czy wpierw dolny czy górny płat, natomiast ja uważam, że zawsze wpierw dolny.
Zwróć uwagę, że "Pup" w odróżnieniu od "Camela" miał górny płat tzn. jego L/P skrzydło było uniesione pod kątem takim jak dolne (w "Camelu" tylko dolne ).
Jeśli to możliwe popraw ustawienie statecznika poziomego i górnego płata względem kadłuba (vide zdj. 3 i 7)
By nie było widocznej podłużnicy płata (zdj.2) warto przed oklejeniem na jej krawędź nakleić pasek brystolu (wpierw trochę ją zeszlifować).
Powodzenia w budowie życzę.

 
21-01-18 21:40  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
lubię placki   

Szanowny Ryszardzie ja też tak uważam ,ale może odwrotnie jest łatwiej.Pozdrawiam i bacznie obserwuję Jacek.😊

--
modele to moja pasja.

 
21-01-18 22:21  Odp: [R] Edwin Harris Dunning i jego maszyna Sopwith PUP [Kartonowa Kolekcja 1:33]
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Gdyby Blaster wpierw wkleił dolne skrzydła stosując odpowiedniej wysokości podkładki pod ich końce miałby ich wznios a wtedy łatwiej mógłby skleić górny płat z takim samym wzniosem (vide wpis 26.11.) Nie chcę być złym prorokiem ale teraz mogą być problemy.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024