FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
31-10-17 21:26  Problem MM1-2-3/2010 Mosquito
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Zbliżam się do końca pracy z Mosquito z Małego Modelarza.
Generalnie model skleja się fajnie ale jest on najlepszym przykładem jak nawet niezły model można sknocić poprzez "cienką" instrukcję ". "Kartonowej młodzieży" go nie polecam. Ciągłe zastanawianie się co autor miał na myśli moze was zniechecić.
Mam wątpliwości co do gondoli silnikowych w miejscu gdzie będzie montowane podwozie. Z symboli na kartach części wynika, że należy wyciąć zaznaczone strzałkami miejsca. Powoduje to, ze zostają w spodniej części gondoli "dziury" - zdjęcie. Obawiam się, ze podwozie ich nie zamaskuje. Na akuszach brak części które miałyby być zamontowane w tym miejscu. Moze ktoś "lepił" tego "Moskita" i coś podpowie.


 
31-10-17 22:26  Odp: Problem MM1-2-3/2010 Mosquito
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Niestety ale taki urok tego opracowania. Klapy luków obejmą (zakryją), ale nie zmienia to faktu, że na wrędze będzie dziura. W modelu golenie są trochę za głęboko w komorze - przednia ścianka powinna być bardziej przesunięta do przodu, tak by golenie 'opierały" się o wycięcia.


W tym wydaniu albo można coś posztukować i zaślepić dziury, albo przykleić golenie po drugiej stronie wręgi (od str. niezadrukowanej). Chyba, że masz jeszcze możność przesunięcia wręgi do przodu - tak by była równo z krawędzią wcięcia we wnęce

Post zmieniony (31-10-17 23:15)

 
31-10-17 22:32  Odp: Problem MM1-2-3/2010 Mosquito
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3


Nie sklejałem, ale po zerknięciu na kilka zdjęć wydaje mi się, że w tych trapezowych wycięciach umieszczone są po prostu golenie głównego podwozia, a odcięte "klapki" powinny być doklejone do klap podwozia. Niebieskie nożyczki oznaczają chyba alternatywne rozwiązanie - model można wykonać ze schowanym podwoziem i wtedy nie wycinasz zaznaczonych elementów, a przy otwartym podwoziu wszystkie te zaznaczone na niebiesko elementy odcinasz. Tak jest u innych autorów (P. Mistewicz).
Po wprowadzeniu goleni w te wycięcia powinny one zająć dużą ich powierzchnię, ale warto byłoby wewnętrzne powierzchni gondoli silników zaczernić i po sprawie. Nie pasuje mi jednak umiejscowienie wręg, wg mnie powinny one być bardziej "schowane", przesunięte w kierunku silników...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-11-17 12:20  Odp: Problem MM1-2-3/2010 Mosquito
toudee 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Dzięki za odpowiedzi.
No właśnie z Waszych zdjęć i tych które znalazłem w necie wynika, że golenie powinny być zamocowane po innej stronie wręgi niż to przewidział autor. Nie będę ich wycinał teraz już raczej nic nie zrobię - wklejone na amen. Boję się, że zniszczę gondole. Spróbuję tę dziurę załatać a golenie wkleję tak jak powinny być - z drugiej strony wręgi od strony śmigła. Zobaczymy jak wyjdzie. Szkoda cholera taki babol a model w sumie niezły (pomijając instrukcję i malowanie - czytałem dyskusje na forum).
Jeszcze raz dzięki.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024