FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-11-17 07:57  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

@vansen możesz jeszcze modele wystawić na licytację.
A co do Twojego przypadku to załóż temat w osobnym wątku na forum i zobaczymy co da się zrobić ... :)

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
08-11-17 09:36  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

vansen - powtórzę - napisz o co chodzi, czego Ci trzeba, i tylko nie pisz o NAS jako czy "wszystkim pomagacie"... Bo w moim rozumieniu nie ma WAS i NAS - ale jesteśmy tu na forum Konradusa jednością modelarską, tak przynajmniej ja to pojmuję od 2001 roku, od kiedy tu jestem. Czyli nie WY pomagacie - ale MY pomagamy - sobie wzajemnie, na ile to możliwe. Jeśli grzeszę naiwnością - cóż, nie mój jedyny grzech.

Jak pisałem - mam trochę modeli, które mogę wystawić pod młotek jako pomoc dla Ciebie vansen, czy innych osób. Nie wystawiam ich na siebie samego, bo to w moim pojęciu nieco głupio, aby windować ceny własnych modeli dla samego siebie niejako... Wystawiłem jednego Titanica tak po prostu symbolicznie.

Jakub - bardzo dziękuję za wsparcie i postawę, jaką prezentujesz. O ile mi wiadomo skarbówka może czepiać się większych kwot, powyżej 4,9 tys, kiedy jest od jednego darczyńcy na przestrzeni 5 lat. Może - nie musi. Jeśli jednakże te limity zostałyby przekroczone dajmy na to w moim przypadku, to ja odpowiadam przed US, nie żaden z darczyńców - chyba, że jeszcze czegoś nie wiem.

Dzięki Wam koledzy - połowa kwoty na dawkę grudniową już jest uzbierana!

--
MacGregor

 
08-11-17 16:21  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za wsparcie, na razie duchowe. Napiszę wieczorem, tylko sie waham, tu, na głównym, czy w Cafe?

 
11-11-17 01:02  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Grześ..przeczytaj maila ode mnie ostatniego...podałem nr, tel. nie mogłem się do Ciebie dodzwonić...
pozdrawiam

Jakub

 
11-11-17 01:09  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Grzesiu...znam pewnego znanego kapitana jachtowego..., który zwykł był mawiać... "nie myśl o tym...sraj to."....ja ze swojej strony zrobię wszystko, żebyś nie musiał przed obliczem szacownej skarbówki stawać...w końcu do Ciebie aż tak daleko nie mam i zawszę mogę "lewą" kasę z rączki do rączki wręczyć i jak napisałem mam w "dużym" poważaniu służby skarbowe.. zawsze mogę powiedzieć że za kawę , którą u Ciebie dostałem podarowałem 1000 zeta :) Grześ jak napisałem...Damy kurcze Radę!!!!

 
11-11-17 11:20  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jakub, dzięki - z telefonami do mnie to słabo bywa, kiedy trzymam Gabrysia i karmię z butli, albo zasuwam po mieście po jakieś lekarstwa, zakupy itp. Jak nie odbieram, to znaczy nie mogę gadać :-)

--
MacGregor

 
11-11-17 11:58  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - jesteście wspaniali i wciąż mnie zatyka, że MacGabryś spotkał się z tak wielką życzliwością... Na chwile obecną na koncie Gabrysia jest 2 203 zł na grudniową dawkę leku i większość to głównie Wasze DARY, wpłaty poza licytacją!!! Licytacje trwają, zakończona była jedna z wpłatą 150 zł.

DZIĘKUJĘ w imieniu MacGabrysia, jego mamy i swoim :-) Chciałbym po wszystkim móc opublikować listę wszystkich darczyńców, bo wszystko księguję, ale nie wiem, czy osoby te wyrażą zgodę...

--
MacGregor

 
16-11-17 20:16  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zakończyły się trzy aukcje modeli, które wystawiłem. Wygrały je dwie osoby : JakubT i Luzak. Jak wpłyną pieniądze proszę o potwierdzenie na l-gajus1@wp.pl
No i zdrówka dla Gabrysia !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-11-17 09:46  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

I ja zakończyłem cztery aukcje, koledzy przelali wylicytowane kwoty a ja proszę o potwierdzenie. Chodzi o te aukcje:

Borowy:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=9&i=41808&t=41808&filtr=0&page=1

kadlubek
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=9&i=41807&t=41807&filtr=0&page=1

JakubT
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=9&i=41809&t=41809&filtr=0&page=1
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=9&i=41810&t=41810&filtr=0&page=1

Wyżej wymienionym Osobom dziękuję za udział a ja już szykuję kolejne modele na grudzień.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
17-11-17 09:51  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prośba do autora wątku albo moderatora aby prze-edytował swojego pierwszego posta i zebrał tam wszystkie istotne informacje dotyczące przelewania pieniędzy, nr konta itd. Ja znalazłem, ale chwilę to trwało.
Dziękuję.

 
17-11-17 16:45  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - po kolei informuję jak tylko spływają przelewy w dziale Giełda Kartonowa osobno w każdym wątku, proszę tam sprawdzać, chyba nie ma sensu powielać tu potwierdzeń.

--
MacGregor

 
17-11-17 17:58  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Na tą chwilę łączna uzbierana kwota z licytacji - 950zł
Numer konta podaje MacGregor po zakończeniu licytacji.

 
18-11-17 14:17  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na dziś jest 1 680 zł z zakończonych aukcji i otrzymanych przelewów.

Proszę kolegów o podawanie w przelewach jaka aukcja, jaki model, bo trafił mi się dziś przelew, którego nie umiem zlokalizować na Giełdzie, a chciałbym potwierdzić wpływ wylicytowanej kwoty 70 zł. Mam tylko info: "Licytacja modelu na cel charytatywny LuZaK" i nie wiem, czy LuZaK jest sprzedającym, czy kupującym. Mam imię i nazwisko osoby dokonującej przelew, ale nie wiem jaki nick dopasować...

--

Post zmieniony (18-11-17 14:18)

 
18-11-17 15:17  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Przepraszam za mało precyzyjny tytuł. Chodziło o wylicytowany na licytacji prowadzonej przez Borowego Model Type-69 IRAQ z GPM. Jestem oczywiście kupującym i dane z przelewu proszę dopasować do mojego Nicku.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
20-11-17 08:17  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
andre   

Dziś dokonałem przelewu na w/w konto za wylicytowane modele od Jorzika i SIDA więc niedługo następna kwota dotrze dla Gabrysia.
Ps. Mam propozycje dla organizatorów lub moderatorów która może trochę ułatwi aukcję a chodzi o to że aukcje które się zakończyły i został dokonany przelew zamknąć łatwiej by było odróżnić od tych co jeszcze trwają.

--

Post zmieniony (20-11-17 08:25)

 
20-11-17 09:17  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witam
Dzisiaj poszło 500 zł ode mnie za licytacje 3 modele okrętów - Neptunia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
20-11-17 10:00  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dobiegła końca licytacja modeli, które wystawiłem.
Wygrał Kirishima z kwotą 300 zł.
Proszę go o przelew na wskazane przez Grzesia konto.
Jeszcze raz dziękuje wszystkim licytującym.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-11-17 18:23  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mimo że licytacji nie wygrałem , to i tak wygrałem :)
I to są chyba najlepiej wydane ( to chyba złe słowo ) zainwestowane ( to juz chyba lepsze ) , moje pieniądze w ostatnim czasie :))
Powodzenia , i nie poddawajcie się .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
20-11-17 18:32  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - serdeczne dzięki! Dziś zamiast pracować w pracy, księgowałem, czyli zapisywałem do swojego "kajecika" wszystkie kolejne wpływy z dnia dzisiejszego i potwierdzałem w Giełdzie w kolejnych zakończonych aukcjach.

Podsumowując na dziś, na godz. 18:00 jest na koncie Gabrysia z licytacji 5 114 zł, tak więc grudniowa dawka leku Synagis ZAPEWNIONA!!! W dodatku apteka jakimś cudem rezygnuje z marży i mamy Synagis nie za 5 200, ale równo za 5 tysięcy zł dawka. Niby 200 zł przy takiej kwocie to niewiele, ale jednak to WIELE! :-)

Poza licytacjami wpłynęły jeszcze inne pieniądze na konto Gabrysia, które częściowo pokryły dawkę listopadową a częściowo przeznaczone będą na dawkę za styczeń. Za te wpłaty wszystkim, których tu nie mogę wymienić SERDECZNIE DZIĘKUJĘ!!!

--
MacGregor

 
21-11-17 14:08  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy - BŁAGAM!!! Podawajcie więcej danych w przelewach na konto Gabrysia, bo niektórzy są mistrzami lakonicznych wpisów. Mam przelew, którego nie umiem potwierdzić na Giełdzie, a chciałbym, bowiem wpłynęło 130 zł "z licytacji" - tak brzmi tytuł przelewu. Przelał to kolega nie podając nicka, ani od kogo aukcja ani za jaki model... Nie chciałbym publikować nazwiska, ale jeśli będę musiał, to proszę wybaczyć.

--
MacGregor

 
21-11-17 14:57  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
RafałKr.   

Witam.
Kwota się zgadza. W tytule przelewu wpisałem 'AUKCJA SID ORLIKI - RAFAŁKR", czyli że aukcja kolegi SID'a modele Orlika no i na końcu mój nick. ( przepraszam że tytuł z dużych liter, ale skopiowałem go z potwierdzenia ).
Jeśli jednak to nie ja, czekam cierpliwie na potwierdzenie przelewu za modele Boeing, Kania i Martin Baker.

--
Pozdrawiam Rafał Kr.

 
21-11-17 15:36  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

RafałKr - to nie o Ciebie chodzi, Twój przelew nie wzbudzał problemów, potwierdziłem w aukcji wpływ kwoty, więc wszystko ok. :-)

--
MacGregor

 
21-11-17 15:37  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kwota na dziś na koncie Gabrysia z licytacji zamyka się kwotą 8 244 zł. Wygląda więc na to, że dzięki WAM Synagis na grudzień i styczeń jest zapewniony :-)

--
MacGregor

 
21-11-17 17:39  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

MacGregor nie zbieram modeli ale postaram się Ci pomóc. Z tego co wiem od naszego wspólnego znajomego zostaliśmy ojcami w podobnym czasie. Moja córka trochę nerwów mnie kosztowała ale to pewnie tylko kropla w morzu tego co Ty przeżywasz. Ciężko mi nawet sobie wyobrazić Twój stres. Wiem, że za kilka lat spotkamy się na jakimś konkursie gdzieś w Polsce:) Trzymaj się.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-11-17 00:17  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wielu ojców przeżywa stresy. Nam pierwsi lekarze zasądzili SMA, państwa dziecko nie dożyje dwóch lat. Drudzy zaś jakąś dystrofię, dziecko wyląduje na wózku. Trzeci lekarze zaś nie wiedzą, co to, ot wrodzona wiotkość, małe napięcie mięśniowe, takie tam. Dzieci żyją już 5 i 3 lata.
MacGregor- Kirishima wpłacił, ale nie doszedł do mnie mail z jego danymi adresowymi, upominam się niniejszym o te dane, chciałbym wywiązać się z mojej części aukcji i wysłać Tirpitza w rejs.

Post zmieniony (22-11-17 00:18)

 
22-11-17 08:29  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Windus - cóż mogę powiedzieć... - DZIĘKUJĘ :-) Najgorsze stres był pierwszego dnia po urodzeniu, kiedy trwała walka o utrzymanie MacGabrysia przy życiu a potem największy chyba "dół" był trzeciej doby, kiedy byliśmy świadomi, że idzie na operację, której może nie przeżyje. Ale przeżył i wszystko powolutku zaczęło się poprawiać. Teraz rozwija się bardzo dobrze, mamy też nadzieję, że płuca w końcu dogonią jego normalny rozwój. Jak na razie dwie dawki Synagisu chyba spełniają swoją rolę, bowiem (odpukać) nie imają się na razie infekcje. A dla niego mała infekcja teraz to prawdopodobnie od razu zapalenie płuc i szpital. Mamy więc w domu wręcz sterylne warunki, my wszyscy zaszczepieni przeciwko grypie i najgroźniejszemu dla niego krztuścowi, córka wycofana z przedszkola, aby nie przyniosła nie wiadomo jakich bakcyli, osoby trzecie (nawet dziadek) nie mają dostępu do Gabrysia. Ot takie środki bezpieczeństwa...

Vansen - oczywiście, że wielu ojców przeżywa stresy, doły i wpada w depresje z wielu przyczyn. Są też dla odmiany ojcowie, którzy mają wszystko gdzieś, czasem w przypadku wad wrodzonych dziec umywają ręce i znikają zostawiając matki same sobie. A lekarze? Szkoda słów... Nawet w centrum Zdrowia Dziecka co lekarz to inna diagnoza, opinia, inne rokowania... Ale z drugiej strony - oni też są tylko ludźmi, z mniejszą czy większą wiedzą, zaangażowanie i doświadczeniem. My mieliśmy chyba wiele szczęścia w przypadku pani lekarz prowadzącej jak i chirurga, który przeprowadzał operację. Jestem im bardzo bardzo wdzięczny za to wszystko, co zrobili.

--
MacGregor

 
23-11-17 08:50  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

MacGregor jak to mówią każda ciąża jest inna. Moja żona przechodziła ciążę bajkowo, chyba ja miałem większe zachcianki i mdłości. Nawet w 8 miesiącu wyglądała bardzo dobrze. Ale jak mi powiedział nasz znajomy "życie nie znosi próżni". O ile ciąża była lekka to końcówka była koszmarem dla mojej lepszej połówki. Od soboty do czwartku ( czyli porodu) miała spokojne, względnie mało bezbolesne tylko 2 godziny jak jechaliśmy do Bartoszyc. Nie będę się rozpisywał ale nie było kolorowo, łącznie z porodem. Nie wiedziałem co z sobą w tym czasie zrobić. Ale teraz wszystko jest w najlepszym porządku. Wierzę, że u Was też się sytuacja unormuje. I pisząc, że się spotkamy na jakimś konkursie myślałem o nas i naszych pociechach :)
Mogę wiedzieć kiedy dokładnie urodził się Twój syn?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
23-11-17 09:00  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mój syn też miał problemy po urodzeniu: wcześniak, 32 tydzień, płuca jeszcze nie rozwinięte, nie mógł sam oddychać, był pod respiratorem 2 tygodnie, do tego problemy z krzepnięciem krwi (ponoć częste u wcześniaków), z tego powodu wylewy wewnętrzne, stan krytyczny, OIOM przez miesiąc, walka o życie. Teraz ma 14 lat i już mnie przerósł :)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
23-11-17 15:39  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Windus - u nas ciąża była wzorcowa, choć żona obawiała się z racji wieku, że nie będzie wesoło, ale ciąża była ok. Poród nie zapowiadał się w żaden sposób podejrzanie, bo planowana była od początku cesarka (córka 3,5 roku temu tez przyszła na świat przez cesarkę). Żonę prowadziło dwóje niezależnych ginekologów (kobieta i mężczyzna), żadne z nich nie dostrzegło wady, którą miał Gabryś. Dlatego to był szok, kiedy dziecko po urodzeniu zaczyna w ciągu godziny gasnąć z powodu słabnącego oddechu. Dobrze, że na dyżurze była "nasza" pani doktor-pediatra, która nam córkę prowadzi od urodzenia i nas zna. Od razu przystąpiła do rzeczy, prześwietlenie, respirator, inkubator i podejrzenie o przepuklinę przeponową. I dzięki jej kanałom i znajomościom Gabryś po niespełna 6 godzinach już był w CZD w Warszawie. gdyby nie ona i jej szybkie działanie, zapewne wszystko poszłoby inaczej...

Gabryś urodził się 16 września. tego samego dnia wiele wiele lat temu urodził się niejaki Karl Donitz... Nie wiem, czy to dobrze, czy źle? W każdym razie Donitz miał dłuuuugie życie :-)

Sven - bardzo się cieszę, że Twój syn wykaraskał się z kłopotów i dziś jest duży facet - mam nadzieję, że i Gabryś mnie kiedyś przerośnie. Starszy syn już dawno mnie przerósł (w marcu skończy 18 lat).

--
MacGregor

 
25-11-17 19:36  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Grześ...biorąc pod uwagę takie zbiegi okoliczności .. to może doczekamy się projektu HMS "Royal Oak" ...zatopionego przez "asa" Donitz'a - Günther Prien (U-47) .. ? ;)

 
26-11-17 13:04  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
L_Sz_Misiek   

Czy forumowicz Maverick wywiązał się z płatności za modele które licytował, czy tylko podbijał cenę?

--
Praca wykonana szybko, to praca wykonana dobrze za pierwszym razem.

 
26-11-17 19:04  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Zachowaj spokój Misiek.....

 
27-11-17 10:36  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Niby nie moja sprawa, ale skoro osoba która rozpoczęła tę chwalebną akcję (tu biję Ci brawo, Mavericku) nie przelała pieniędzy w ciągu siedmiu (co najmniej!) dni po zakończeniu licytacji, ani też nie uprzedziła sprzedawcy modelu o planowanym opóźnieniu transferu (i wtedy wszystko byłoby OK!) - to wezwanie do zachowania przez niego spokoju jest raczej nie na miejscu...

 
27-11-17 16:41  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Koledzy, spokojnie - bank miał chyba wolne przez weekend, bowiem nic nie wpływało, aż tu dziś wysyp przelewów!

Kolega Maverick wykonał pierwsze przelewy, które za chwilę będę potwierdzał w dziale GIEŁDA przy właściwych aukcjach dla MacGabrysia.

Na ten moment na konto Gabrysia wpłynęło z aukcji 11 443 zł!!!!

Poza aukcjami wiele osób wsparło Gabrysia na jego leczenie kwotami poza aukcjami. Mniejszymi i większymi. Dziś jeden z naszych forumowiczów przywalił taką kwotą, że spadłem z krzesła przed komputerem... Podał tylko nick, nie znamy się chyba osobiście, a żałuję. To co zrobił dla Gabrysia sprawiło, że mi się w głowie zakręciło. Poza Synagisem, na który jak widać mamy fundusze na grudzień, styczeń i prawie już na luty, zakupimy do pokoju Gabrysia zalecony przez lekarzy nawilżacz powietrza, który podobno bardzo pomoże mu w oddychaniu.

DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM!!!!

--
MacGregor

 
27-11-17 18:52  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
zebra   

O - nawilżacz, szczęsliwy przypadek że temat się pojawił. Mam dwie wiadomości - złą i średnią. Zła jest taka że najlepszy nawilżacz to nie takie "pingwinki" z których bucha para, ale nawilżacz firmy WENTA, który kosztuje co najmniej 7 stówek. Nie wiem na jakiej zasadzie działa, moja wiedza z fizyki wymięka - to takie mega pożebrowane kółko które obraca się w ZIMNEJ wodzie - i jakoś z tego nawilża się powietrze, a w powietrzu nie czuć wilgoci, nie kapie ze ścian itp. W każdym razie jest nawilżone bez pary. Ta średnia wiadomość to taka że mam taki nawilżacz i być może będę mógł oddać, używany ale za to za free. To być może bierze się z tego że nie wiem czy nie był już komuś obiecany, wyjaśnie do końca dnia. Oczywiście towar używany, ale skoro podejrzewam że każda złotówka na wagę złota, to może to nie ma znaczenia?
Proszę ustalić z lekarzem czy taki "zimny" nawilżacz może być (no i przepatrzec internety), a ja wyjaśnie czy dostępny.
Jeśli to że Pana (Twoje?) konto jest w Inowrocławiu to nie przypadek, to jest opcja odbioru osobistego (!).

 
27-11-17 18:56  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
zebra   

Ale skoro to srogi OT to zapraszam na priv, no chyba że tamat nawilżaczy powietrza wzbudzi gorącą dyskusję (bo to wszystko się wzięło z kolejnej modyfikacji silnika DB601 itp)

 
28-11-17 08:06  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zebra - dzięki, ale temat nawilżaczy zgłębiła już (od tygodni) moja żona i kupiła już ten, który uznała za najlepszy. To model firmy Triada, tu masz link jakby co:

https://www.nawilzacz.pl/?gclid=EAIaIQobChMIjJfzh9rg1wIVQecbCh1gAQw8EAEYASAAEgL42PD_BwE

Zresztą polecany przez lekarzy.

--
MacGregor

 
30-11-17 15:46  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

No cóż drogi Grzesiu - cholernie się cieszę że tak ładnie to poszło i wciąż idzie. Gdy już cały cykl leczenia zostanie zakończony, liczę na zobaczenie na forum fotki młodego dżentelmena, przez którego przez pewnie czas zamiast ulubionego Chivas Regal musiałem pić ordynarną siwuchę :-(

Brrrrrrr.........

 
30-11-17 17:10  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
NoName   

Panie Akra Konradus to FORUM MODELARZY KARTONOWYCH więc może takie fotki na prywatny email, to nie Facebook czy inne takie tam.

Post zmieniony (30-11-17 17:11)

 
30-11-17 18:23  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Pani Judyto - widać że jest Pani tu nowa i dlatego o wielu od dawna przyjętych zwyczajów na naszym forum nie ma Pani zielonego pojęcia.
Z tego też powodu pozwalam sobie traktować Pani - NIGDY DOTĄD NIE UDZIELAJĄCA SIĘ NA TYM FORUM! - wypowiedź jako puszczenie bąka przez kogoś obcego w dobranym, dobrze znającym się i rozumiejącym towarzystwie.
Moja prośba zwrócona była wprost do MacGregora,więc proszę łaskawie nie odpowiadać ani w Jego imieniu, ani też w imieniu Wielce Szanownego Konradusa.

 
30-11-17 18:48  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
pawcio37   

Jeśli zadaje Pan pytanie wprost do MacGregora to można takie pogaduchy pisać sobie na prywatny email. Forum kartonowe powinno być o tym co ma w nagłówku czyli o modelach kartonowych. Tematy na forum obserwuję od dawna i niestety niektórzy traktują to forum coraz bardziej jak Facebook i inne gdzie pisze się o wszystkim nawet o wspomnianym przez Pana użytym powyżej w innym kontekście "bąku". A wymienianie to co Pan pija to raczej nie na to forum...

 
30-11-17 19:15  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Ludkowie, naprawdę uważacie że te złośliwości i uszczypliwości uczynią cokolwiek oprócz rozkręcenia kolejnej kłótni? Odpuśćcie sobie rozróby chociaż w tym jednym wątku. Nie trzeba usprawiedliwień czy tłumaczeń, po prostu nie kontynuujmy zaczepek, któryś z moderatorów posprząta. Dyskusję tę przenieście do Karton Cafe.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
30-11-17 19:51  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zaskakujące, a może nie, jest to, że najwięcej do powiedzenia o forum kartonowym mają ci, którzy nie wnieśli do niego żadnego wkładu.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
30-11-17 20:21  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Już wszystko ogarnąłem, kasa poszła....

Post zmieniony (30-11-17 20:43)

 
30-11-17 21:45  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Zupełnie nie rozumiem osób którym pomoc innym przeszkadza. Jeżeli Macie z tym problem to po prostu omijajcie ten wątek i nie przeszkadzajcie. Od kiedy jestem na tym forum zawsze staraliśmy się pomagać innym, choćby Śp. SYRIUSZOWI. My MODELARZE jesteśmy specyficzną grupą ludzi zawsze gotowych nieść pomoc w różnych dziedzinach, nie koniecznie czysto modelarskich. I nie podoba mi się gdy jednostki chcą decydować jak to forum ma wyglądać, od tego jest założyciel forum i moderatorzy. Z wyrazami szacunku Qzek3.

P.s MAC GABRYŚ rośnij zdrów.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
30-11-17 22:13  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Najwięcej do powiedzenia o forum kartonowym mają ci, którzy nie wnieśli do niego żadnego wkładu"

Nic dodać, nic ująć. Zdaniem pawcia37 akcja pomocy dla synka MacGregora (a zatem i poprzednie aukcje dla nieodżałowanego Syriusza) nie powinny się odbywać na forum Konradusa, ponieważ "forum kartonowe powinno być o tym co ma w nagłówku czyli o modelach kartonowych". A gdzie człowieczeństwo i empatia?

Przy okazji: złośliwy komentarz do mojej ewidentnie żartobliwej uwagi o alkoholach jest po prostu żenujący. Kiedyś na taki sposób myślenia mówiło się "fiksum dyrdum".

I tylko żal wielki, że tak szczytne przedsięwzięcie zostało zapaskudzone komentarzami ludzi, którzy - jak sądzę - nie dołożyli się do niego ani jednym groszem. Jeśli jednak się mylę, to z przyjemnością cofnę moje ostatnie zdanie.

I - proszę bardzo- skończmy na tym tę Wielką Żenadę.

 
01-12-17 00:04  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć. Chciałbym serdecznie przeprosić kolegę Kirishimę i kolegę MacGregora, ale moja część licytacji, czyli wysłanie modelu odbędzie się dopiero koło 10.12. Przepraszam, nie mam teraz kasy, zrozumcie i sie nie gniewajcie. Piszę otwarcie, żeby nie było, że jakiegoś wałka chcę zrobić. I tyle. Pozdro.

 
01-12-17 09:56  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Judyta - sądzę, że od czasu do czasu nawet na forum głównym jeden wątek na inny temat nikomu szkody nie przynosi. Nie musisz go otwierać, skoro szukasz samych tematów kartonowych - i już.

Vansen - mam nadzieję, że kolega Kirishima nie będzie miał żadnych obiekcji, bo na tyle na ile go znam to wiem, że jest wyrozumiałym człowiekiem a tym bardziej, kiedy wiemy, jaką Ty masz sytuację. Z mojej strony masz pełną wyrozumiałość.

Akra - bardzo Ci dziękuję za tyle ciepłych słów, za wsparcie dla MacGabrysia. I niestety, nawet jeśli się komuś to nie podoba uważam, że mam prawo w tymże właśnie wątku pochwalić się zdjęciem sprawcy zamieszania - mam nadzieję, przyszłym modelarzem kartonowym, co niniejszym czynię serdecznie pozdrawiając wszystkich, którzy NAS wsparli i NADAL wspierają!



--
MacGregor

 
01-12-17 10:13  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wspaniały! Gratuluję syna! Życzę dużo, dużo zdrowia! Miło zobaczyć tego małego sprawcę wielkiego zamieszania... ;) Gorąco pozdrawiam!!!

--
Pozdrawiam Tomek C.

 
01-12-17 12:41  Odp: MacGregor - pomoc dla synka Gabriela!!!
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

MacGregor syn Ci się udał, bez dwóch zdań. Nie można być obojętnym, dziecku trzeba pomóc. Żona powiedziała, że jest słodziak. Jest taki dość "kudłaty", ma ciemne oczy?
Moja córka urodziła się 28 września także jest tylko trochę młodsza. Pomimo, że jestem za samolotami czytałem książkę "Żelazne rekiny Donitza" także wiem o kim mowa :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024