Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 218

Warning: Division by zero in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 223

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 354

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php:218) in /home/konradus/domains/konradus.com/public_html/forum/read.php on line 362
WWW.KONRADUS.COM - FORUM MODELARZY KARTONOWYCH - Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi

FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
29-09-15 23:32  [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Jak już wcześniej pisałem, Akagi musi poczekać na lepsze czasy...jeśli w ogóle. Lotniskowce to raczej nie moja bajka.
Wracam więc do tego, co lubię najbardziej, czyli do pancerników. Zgodnie z obietnicą, będzie to Nagato wydawnictwa Dom Bumagi. Prace nad modelem zacząłem już jakiś czas temu, jednak ze względu na brak czasu idą one bardzo wolno.
Model będzie wykonany w standardzie, jednak pewnie gdzieniegdzie dodam coś od siebie.

Okładka:

Szkielet z podposzyciem części podwodnej:

Oczywiście serdecznie zapraszam do uczestnictwa w relacji :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:38)

Odpowiedz na tę wiadomość 

29-09-15 23:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
gen84 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6

Witam:D
No to się zaczęło :D:D:D:D
Powodzenia życzę w budowie, choć o efekt końcowy mogę być spokojny :D:D

30-09-15 00:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Cześć Radek
Melduję się z uwagą i życzę przyjemności z budowy.
Pozdrawiam
stachu

30-09-15 06:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7

- 3

Witaj
Tego Akagi to nie odpuszczaj, trochę jednak szkoda...
Mam prośbę, mógłbyś mi zrobić zdjęcia miejsca mocowania podstawki ??
Z czego to robisz ??
Wiem, ze sto razy było na forum .....
Pzdr

30-09-15 06:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Czekałem na tą relację z nieukrywanym zainteresowaniem :-)
Wycinanka prezentuje się rewelacyjnie. Zobaczymy jak będzie się sklejała. Ilość detali w standardzie jest powalająca. Będę wiernym kibicem i życzę powodzenia i wytrwałości!

--
Pozdrawiam Darek

30-09-15 06:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Fotogrimes   

O jaaa. Będzie się działo :)
Aż żal taką wycinankę brać na matę.

30-09-15 07:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Lazarus 

Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19

Spychacz, już zasiadłem na krzesełku i podglądam, Swój egzemplarz będę oglądał w 2D, a Twoja relacja w zupełności mi wystarczy-to istna kopalnia wiedzy. Bardzo ambitny i piękny temat. Powodzenia! Będę tutaj często zaglądał.
pozdrawiam,
Łukasz

--

30-09-15 07:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19

- 2

Hej Z przyjemnością będę śedził Twoją relację z budowy kolejnego bardzo ciekawego modelu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

30-09-15 07:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Modelman   

Witaj Spychacz

Uprzedziłeś mnie. Powodzenia w budowie . Pisz co jest nie tak w razie czego. Gdzie jakie błędy. Będzie łatwiej potem. Ja się biorę za niego po Shinano.
Ja będę robił full zestaw z laserami, pokładami grawerowanymi itp.

30-09-15 09:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Może to by Ci się przydało?
http://shop.homepaper.com.ua/product_info.php?products_id=426&osCsid=h2v1rnnvo38ricmhc73tpik8p2

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

30-09-15 10:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Witaj Spychacz

Temat wybrałeś rewelacyjny. Mam prośbę czy mógłbyś opisać krok po kroku ,,jak chłop krowie na rowie" jak wykonujesz podposzycie.

Pozdrawiam

30-09-15 10:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Ehhh, widzę że będziesz miał kolejny piękny okręt do kolekcji :) Powodzenia .

--
Mężczyznę należy traktować jak kota : karmić go , przytulać , a na noc wypuszczać z domu ...

30-09-15 14:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2

No nareszcie :D
Piękny okręt i projekt modelu, a do tego na pewno dołączy Twoja jakość wykonania. Będę regularnie zaglądał i kibicował, od kilku lat coraz bardziej jarają mnie okręty, a Nagato jest jedną z tych jednostek, która marzy mi się sklejona na półce :P (i pewnie marzeniem pozostanie :( )
Jak się ma sprawa z bąblem przeciwtorpedowym poniżej linii wodnej? Planujesz coś zmieniać?
Pozdrawiam

--

30-09-15 16:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25

- 8

Widzę, że już miejsce na podstawkę masz. W pewnym lotniskowcu nie mogłem się u Ciebie jej domęczyć i owa decha Cię wymęczyła.
Tutaj jest od początku inaczej :))
Życzę powodzenia w budowie i efektownego zakończenia tego projektu.

--
W budowie: Pancernik HMS DREADNOUGHT; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

30-09-15 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

NAGATO z DB ma jedną wadę, różnice w kolorze poszycia i pokładów. Czy myślałeś jak sobie z tym poradzić??? Powodzenia w budowie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

SPM sekcja kartonowa
Kartonowa Broń Pancerna

30-09-15 19:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki za wsparcie już na starcie :) Przyda się na pewno bo model skomplikowany, a budowa zajmie sporo czasu.
Odpowiadając na Wasze pytania.

1. @Dokker:

Nakrętki są ułożone na wodnicy, oklejone kartonowymi ściankami. Przestrzeń pomiędzy nakrętkami i ściankami zalewam niewielką ilością wikolu i dodatkowo wciskam w nią cienkie paski tektury. Pewnie niepotrzebnie, ale mocowanie jest na pewno mocne :)

2. @Syjek.
Jeszcze nie wiem. Wybór jest dość spory. Są elementy od Model Hobby i GPM-u. Mam z tym dylemat, bo o ile bardzo drobne elementy oraz siatki wolę fototrawione, ale te większe, jak np. katapulta, dźwig czy tory lepsze są laserowe, bo łatwiej się je klei. Muszę to jeszcze przemyśleć. Czy można te blachy u nas dostać i ile kosztują? Czy są gładkie, czy trójwymiarowe, tak jak na przykład u Halińskiego? Do tego widzę, że radar typu 21 jest bardzo uproszczony, podobnie jak w Model Hobby. Z tego, co widzę jest od przodu zamknięty i nie ma całego tego wnętrza.

3. @Salmon.
W skrócie. Wewnątrz wręg należy przykleić tzw. podwręgi, krótsze o 1 mm, na których będzie opierało się podposzycie. Następnie trzeba odrysować kształt oklejek, np. na kalce technicznej, wyciąć wewnątrz linii i odrysować kształt na tekturze piwnej. Wyciąć najlepiej wewnątrz linii i uformować przymierzając. Pewnie trzeba będzie jeszcze nieraz dociąć, bo oklejka musi wejść między wręgi. Ważne aby oklejki odrysować w taki sposób, żeby zaginać wzdłuż włókien kartonu. W przeciwnym razie, karton będzie się załamywał.
Na Papermodels Ceva opisał świetnie tę metodę:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3960.40
Nie wiem tylko, czy uda Ci się otworzyć tego linka, bo ja od wczoraj nie mogę wejść na ich stronę ani z kompa ani z komórki.

4. @ Cordel.
Też jeszcze nie wiem. Problem w tym, że nie wiem czy poszycie przechodziło w bąbel gładko, czy było jakieś łączenie. Zakładam, że było, bo bąbel dorabiany podczas jednej z modernizacji. W modelu takiego łączenia nie ma. Później będę nad tym myślał. Tym bardziej, że na jednym z rosyjskich for jest relacja, w której widać delikatne różnice w odcieniach oklejek dna. Ja na razie u siebie ich nie widzę, ale oklejki są jeszcze na arkuszach i trudniej je porównać. Czasami różnice widoczne są dopiero po wycięciu. Jeśli będą, pomyślę nad barwionką zgodnie z radą IJN Łukasza i wtedy będę zastanawiał się nad bąblami. Możliwe, że spróbuję zrobić poszycie z imitacji blach.

5. @Art.
W Akagi też miałem takie miejsca :) Tym razem podstawka już zamówiona. Możliwe, że nawet już się robi. Dla Akagi też :)

6. @Konradoo
Faktycznie. Pierwszy model, który dostałem miał bardzo wyraźne różnice odcieni, ale udało mi się go wymienić. W tym, który mam, różnice wydają się delikatne. Najbardziej martwię się o poszycie dna, choć tu, jak pisałem wcześniej, można poradzić sobie barwionką, i pokład. Pokład niestety nieznacznie różni odcieniem. Burty są w jednym odcieniu, więc problemu nie ma. Nadbudówki raczej też. Najważniejsze, żeby elementy poszczególnych struktur miały taki sam odcień. Tak raczej jest, z wyjątkiem pokładu :( Zobaczymy w "praniu". Co z tym zrobię? Niestety nic :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:37)

30-09-15 21:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

No jedno się już klei, zainteresowani widzieli, tylko oba z przeciwnych stron zaczęte i można się dzięki temu uzupełniać.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

30-09-15 21:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Jestem stalym zagladaczem w tej relacji. To do prawdy piekna jednostka. Mam nadzieje, ze Lombardo nada odpowiedni rytm budowie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia a ludzie pierwotni na mchu jadali.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

01-10-15 10:29  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Spychacz: Nie mam jeszcze tych blach w ręku, bo właśnie dopiero się trawią. Na pewno są 3D, jak wszystkie blachy :)
Jak będę miał w ręku, zrobię fotki i powiem co, jak i za ile.

--
Pozdrawiam
Sylwek

Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

01-10-15 11:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Zastanawiam się czy nie narysować kompletu blach fototrawionych do tego modelu, tak jak kiedyś do Yamato. Roboty jest od groma ale model zacny i może kiedyś bym się o niego pokusił a wtedy blach używałbym na pewno. Musiałbym jednak najpierw zakupić model i wykonać skany 1:1 interesujących części. Ile kosztuje wycinanka?

Już znalazłem około 180 zł.
A co do pokładu proponuję wykleić deseczki. Roboty trochę jest ale satysfakcja duża :-)

--

Post zmieniony (01-10-15 13:44)

01-10-15 13:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

@ Spychacz - poszukaj pokładów z forniru, kilka wydawnictw je oferuje. Rozwiążą ci problem pokładu a do tego dodadzą smaczku dla całości modelu.

@ ADAM 12 - nie wiem dlaczego jeszcze nie ma tutaj relacji Vercyna :)

--

SPM sekcja kartonowa
Kartonowa Broń Pancerna

01-10-15 19:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3

To ja też zasiadam do kibicowania.

Pzdr.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

01-10-15 20:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 14
Galerie - 13

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

- 0

Zasiadam na widowni i kibicuje :).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

02-10-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Konradoo, wiem, że Model Hobby ma takie w ofercie. Wyglądają dość ciekawie, choć ten kolor wydaje się zbyt jaskrawy, ale może to wina zdjęcia. W ogóle, przydałoby się większe zdjęcie, bo na tym na ich stronie niewiele widać. Poza tym, nie jestem zwolennikiem zbytniego mieszania materiałów. Wolałbym, żeby model kartonowy pozostał w jak największym stopniu kartonowym. Z kolei, na arkuszach różnice kolorów nie wydają się aż tak bardzo widoczne. Zobaczę gdy je wytnę i bezpośrednio do siebie przyłożę. Wtedy pomyślę nad tymi fornirami. Nie wiesz przypadkiem, czy te pokłady należy jeszcze podkleić kartonem, czy są takiej grubości, że same wystarczą?

Syjek, będę czekał na info.

Doody, jakby udało Ci się zrobić ten radar tak jak u Halińskiego, to ja chętnie bym go od Ciebie kupił.

Pozdrawiam.

--
Relacja: NAGATO
Relacja z galerią: FUSO , KING GEORGE V
Galeria: RICHELIEU

Slayer \m/

06-10-15 17:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3

Spychacz - specjalnie nie sugerowałem ci akurat tego sklepu ale sam powinnieneś się przekonać bo to dobra opcja dla tego modelu :) I nie ograniczaj się tak bo to nic złego a model tylko zyska :)

--

SPM sekcja kartonowa
Kartonowa Broń Pancerna

01-11-15 20:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Miesiąc minął, a prace niewiele posunęły się do przodu. Jednak coś tam zrobiłem, więc jakiś powód do aktualizacji jest.
Najpierw oszlifowałem podposzycie, następnie przykleiłem pokład w części rufowej. Jak widać na zdjęciu, są różnice odcieni pokładu pomimo tego, że oba elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Wprawdzie zdjęcie trochę wyostrzyło te różnice, w rzeczywistości nie są one aż tak wyraźne, ale jednak są. Pomimo tego nie zdecydowałem się na pokład z forniru, bo jak już pisałem wolę karton, ale też prawdopodobnie nie poradziłbym sobie z równym pomalowaniem tych fragmentów pokładu, które powinny być szare, np. jego brzegów.
Następnie wkleiłem elementy podposzycia w części nadwodnej, oszlifowałem, ubytki uzupełniłem szpachlą i ponownie oszlifowałem.
Rufa po tych wszystkich zabiegach:

Jednocześnie zastanawiam się jak podejść do błędu w projekcie. Chodzi o pokład kazamatowy, który w modelu jest pod kątem i unosi się w stronę pancerza kazamat:

W rzeczywistości pokład ten był poziomy:

Wydawałoby się, że poprawka będzie bardzo prosta - wystarczy odciąć te skośne fragmenty i przykleić pokład na płasko. Niestety uniemożliwia to kształt oklejek kazamat.

Jedynym chyba wyjściem byłby zakup drugiej wycinanki i próba dorobienia tych fragmentów z jakichś innych elementów poszycia burt. Nie wiem, czy warto. Więc chyba musi zostać tak, jak jest :(

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:48)

01-11-15 20:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Spychacz na Twoje kolejne odsłony w relacjach czeka się z niecierpliwością.
Jeśli chodzi o podposzycie z piwnej jesteś dla mnie niekwestionowanym maestro.
Błąd w opracowaniu, którego pewnie bym nawet nie zauważył a i decyzja moim zdaniem rozsądna.

--

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia a ludzie pierwotni na mchu jadali.

01-11-15 21:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Ja bym zostawił jak w wycinance .

Na zdjęciu które dałeś także widać że jest skos .

--
Mężczyznę należy traktować jak kota : karmić go , przytulać , a na noc wypuszczać z domu ...

01-11-15 21:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Spychaczu nic nie kombinuj jest dobrze. Aż musiałem wygrzebać moje materiały z Nagato, oczywiście w modelu Grzegorza to miejsce jest płaskie, ale pokład jest płaski dopiero kawałek za tą rynną. Zdjęcie nie oddaje tego skosu przy kazamatach, ale trzeba dobrze się przyjrzeć. Na potwierdzenie jeszcze dodam to:

Co do pokładu, jest on opracowany na zasadzie nałożenia podziału desek na bitmapę.
Chodzi o to, że bitmapa z jednej strony ma jaśniejsze kolory a z drugiej ciemniejsze. Zauważ, że przez środek pokładu biegnie bardzo cienka biała kreska, nawet na zdjęciach to widać, bo każda połowa pokładu ma swoje lusterko bitmapy i stąd te różnice nie wina drukarni, jest to jeden z niewielu błędów wycinanki, którą dość mocno studiowałem i można go spokojnie kleić bez szukania szczegółów na zdjęciach z epoki.

EDIT: Andrzej mnie uprzedził :D

PZDR

--

Post zmieniony (01-11-15 21:43)

01-11-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Podposzycie wyszło fenomenalnie. Formowanie na zagięciach i wyobleniach musiało być wyzwaniem, a tutaj równiutko.
Uważnie podglądam i kibicuję i czekam na więcej :)

01-11-15 22:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

No nie wiem. Ja tam żadnego skosu na tym zdjęciu nie widzę. Na pewno nie tak dużego jak w wycinance. Porównajcie sobie oklejki z mojego zdjęcia ze zdjęciem oryginału. Gdyby pokład był skośny burty na tym pokładzie wyglądałyby mniej więcej tak jak te oklejki. Wynika to z faktu różnej odległości od krawędzi burty. Im dalej od burty, tym wyżej sięgałby skos:

--

Post zmieniony (01-11-15 22:23)

01-11-15 22:26  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Może być to wina perspektywy, że widzisz różnice, a na rysunku widać, że skos ma wznios 35cm, więc w modelu powinno być dobre 1,5 mm i jeszcze jeden rysunek ukazujący gdzie jest płasko, a gdzie skos:

A co myślisz o tym pokładzie?

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

01-11-15 22:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

To jeszcze jedno porównanie:

Jakoś rysunki mnie nie przekonują, gdy na zdjęciu (zdjęciach, bo na innych też jest płasko) widzę coś innego.

Pokład prezentuje się dość ładnie. Cienka kreska, deski też. Nie wiem tylko, czy nie jest zbyt pomarańczowy.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:01)

01-11-15 23:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Teraz już rozumiem, przy samych kazamatach powinno być płasko, a potem dopiero skos.

Niestety tego już nie przeskoczysz, lepiej zostawić jak jest, ale dziwie się projektantowi, tak by było łatwiej.

O pokład chodzi mi co sądzisz o mojej teorii nt koloru.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

01-11-15 23:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Z pokładem już się poprawiłem. Nie zajarzyłem na początku :) A na druku się nie znam, więc pewnie jest tak jak piszesz.

--

Post zmieniony (01-11-15 23:21)

01-11-15 23:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Mam kilka kawałków Teakowego drewna, mogę wrzucić foto jak to wygląda, ale po nie długim czasie nawet nie od słonej wody, kolor robi się szaro-brązowy, kolor w Fuso jest najbardziej zbliżony.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

01-11-15 23:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

No właśnie. Ten z Fuso też mi wygląda na najbardziej naturalny.

--

Slayer \m/

02-11-15 09:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Spychacz , a zobacz na to zdjęcie
http://livedoor.blogimg.jp/irootoko_jr/imgs/3/a/3a4f9507.jpg
Patrząc na zdjęcie Mutsu wychodzi że ma być prosto

Możliwe ze było to przerabiane .
--

Post zmieniony (02-11-15 09:06)

02-11-15 18:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Raczej nie było. Spójrz jeszcze na to zdjęcie. Nagato z tego samego okresu, co Twoje zdjęcie, tyle że w większej rozdzielczości:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Japanese_Battleship_Nagato_1946.jpg

Nagato w 1944:

Skos był na początku tego pokładu. W miejscu, gdzie zaczynały się kazamaty było już płasko, ewentualnie tak, jak pisał Adam. Z tym, że jeżeli był tam jakikolwiek skos, to bardzo delikatny. Na pewno nie taki jak w wycinance. Dla zobrazowania zdjęcie modelu z rosyjskiego forum:

Link do relacji:
http://only-paper.ru/forum/36-18046-1

Tak to na pewno nie wyglądało. Zwróć uwagę na barbety (chyba można tak je nazwać) kazamat. W modelu prawie całkowicie giną pod tym skosem.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

02-11-15 19:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Warship Pictorial nr 38 potwierdza: ani pokazany na początku przez Spychacza Mutsu, zdjęcie z 20 lutego 1936 w Yokosuce, ani inne doskonałe zdjęcia tego okrętu, oraz szczególnie zdemolowanego w 1945 r. Nagato pokazują, że żadnych skosów przy kazamatach nie było, ani też na dziobie. Bąbel przeciwtorpedowy zachodził pod kazamatami prosto. Jedyne skosy, to te jakie tworzył schodząc na rufie i dziobie poniżej łukami do kadłuba.

--
Sven

HMS Ark Royal

02-11-15 19:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Sven :)

--

Slayer \m/

02-11-15 20:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

A ja mam pytanie odnośnie podziału blach na poszyciu i burtach czy Nagato miał coś takiego jak model plastikowy hasegawa, bo wygląda to troszkę dziwnie.
http://www.hasegawausa.com/product-images/hsgs4024bs01l-lg.jpg

02-11-15 20:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Ani Nagato, ani Mutsu nie miały poszycie kadłuba "w kratkę jak na tym modelu :)) Na zdjęciach widać poziome pasy blach na które są nałożone wąskie zakładki. Najlepiej to widać na Mutsu w suchym doku, podczas budowy okrętu. Takie pasy były na całym kadłubie, jeszcze przed dobudowaniem bąbli przeciwtorpedowych.

--
Sven

HMS Ark Royal

02-11-15 20:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

A czy posiadacie takie zdjęcia?

02-11-15 20:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Piszę o zdjęciach które są w WP nr 38.

--
Sven

HMS Ark Royal

02-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Oglądam zdjęcia, na tamtym linku i rzeczywiście słabo to wygląda, ale przecież nie wstawisz tam teraz takich klinów. Nie ma tam zapasu koloru? Może wystarczy, żeby zrobić chociaż tak jak proponowałem.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

04-11-15 14:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Adam, zapasu jest sporo, niestety w całkiem innym odcieniu niż burty :( Niektóre arkusze mają druk dwustronny, ale tam odcień też jest inny, choć bardziej zbliżony. Jest jeszcze trochę koloru na różnych elementach, które są dwustronne i które trzeba zagiąć i skleić, jak np. zastrzały. Ich tzw. lewa strona to pole w całości pokryte szarym drukiem. Na tym polu można znaleźć trochę koloru. Jeszcze nie wiem jak, ale prawdopodobnie będę musiał coś z tym pokładem zrobić, bo to, co jest w modelu bardzo mi się nie podoba.

Sven, a masz może jakieś zdjęcia na których widać podwodną część bąbla? Jak on przebiega, czy widać łączenie z kadłubem i czy jego poszycie składa się z podobnych pasów jak reszta kadłuba, czy też łączenia blach są prawie niewidoczne tak jak w części nadwodnej tego bąbla?
Na zdjęciu Mutsu z moich poprzednich wpisów widać fragment bąbla w części podwodnej i widać tam też pewne łączenie. Ciekawe, czy niżej też tak było i jeżeli tak, to jak ten bąbel wyglądał. Czy szedł prawie do samego dziobu, jak w tym modelu z Hasegawy (raczej mało prawdopodobne, bo w tej części nie ma co chronić, a szczególnie na stępce dziobowej), czy też tak jak na innych japońskich (i nie tylko) okrętach, zawijał się w odległości kilkunastu metrów od dziobu?
Znalazłem takie zdjęcie Kongo z suchego doku, na którym widać wyraźnie łączenie bąbla z kadłubem i widać też, że blachy poszycia tego bąbla nie mają tak wyraźnych łączeń jak na dziobie:

Na razie to już wszystkie dylematy związane z tym modelem. Mam nadzieję, że więcej nie będzie.
Tymczasem, dokończyłem wklejanie wzmocnień pokładu i go przykleiłem. Jak widać znów są różnice w odcieniach, również szarości, pomimo tego, że wszystkie te elementy znajdowały się na tym samym arkuszu. Masakra jakaś:(

P.S. Przepraszam za jakość zdjęć, ale dzień ponury i szary, to zdjęcia też takie wyszły.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 21:52)

04-11-15 17:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Na doskonałym zdjęciu Mutsu w suchym doku, po zwodowaniu gdy kadłub jeszcze nie miał bąbli widać podłużne pasy blach biegnące od dziobu do rufy. Dopiero później na taki kadłub dobudowano bąble. Na najlepszych zbliżeniach burt obu okrętów, Nagato i Mutsu nie widać żadnych wzdłużnych pasów na bąblu, na wskutek tego jak budowano kadłub: pasy blach poszycia kadłuba chowają się pod bąblem. Po prosto gdy okręt wszedł do służby w 1920 tych bąbli nie miał. Dopiero kompletna rekonstrukcja i modernizacja w 1934 wyposażyła go w nie. Sam bąbel jest tak jakby gładki na wszystkich zbliżeniach, ale nie widziałem zdjęcia żadnego z tych okrętów w suchym doku po modernizacji w 1934.

--

Post zmieniony (04-11-15 17:27)

04-11-15 17:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4

- 1

nieaktualne, do kasacji.

;-)

Post zmieniony (05-11-15 08:09)

04-11-15 17:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Jedno ze zdjęć już się pojawiło, ale może i z tego coś się skorzysta

--

Post zmieniony (04-11-15 20:22)

04-11-15 22:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Na zdjęciach Svena widać że moja teoria jest najbliżej faktycznego stanu, jeśli uda Ci się tak to zrobić, to jesteś gość :) Muszę Sławka zapytać co o tym myśli.

A Daracki i Janisz zaraz dostaną po łapach, znowu swoje!

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

04-11-15 23:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Sven, to co napisałeś potwierdza moje przypuszczenia. Dzięki.
Pytałem, bo w tej relacji z rosyjskiego forum widać, że oklejki dna też mają dwa odcienie i w związku z tym myślę o wykorzystaniu barwionki. Jeśli z niej skorzystam, to pewnie pokuszę się o jakieś odwzorowanie tego bąbla i blach poszycia w części dziobowej i rufowej.

Adam, jeżeli znajdę wystarczającą ilość szarego w takim samym odcieniu, spróbuję coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

05-11-15 00:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SAW 

Witam polecam ten filmik burta pokazana jest od 1:53 minuty.

https://www.youtube.com/watch?v=90l4P-N0-lk

Również i ja dodam kilka zdjęć. Takie same co koledzy wcześniej ale inaczej wykadrowane. Pokazujące jak ten pancerz wygląda na dziobie i rufie.

Pozdrawiam i oglądam. Mariusz

--

Post zmieniony (05-11-15 00:36)

05-11-15 07:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
rysiu62   

Zaczyna się nasza durna polska dyskusja czyja prawda jest bliższa prawdy.

05-11-15 10:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Mogę się mylić, bo to tylko takie moje przypuszczenia, ale myślę, że w kwestii tych blach poszycia na kadłubie i bąblach to było tak: kadłub był nitowany więc musiały być zakłady poszczególnych bach na siebie co jest widoczne na zdjęciach. Bąble były dorabiane później i może przy nich już zastosowano spawanie i dlatego nie widać łączenia blach bo były w jednej płaszczyźnie.
Tak jak wspominałem to jest tylko moje przypuszczenie, tutaj pomocny by był dobry przekrój poprzeczny jeśli taki istnieje.

--
"Si vis pacem para bellum"

05-11-15 10:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
mardru   

Witam Może ja dodam swoje trzy grosze i mam cichą nadzieje że zakończę wszelakie tematy podnoszące CIŚNIENIE . Każdy co skleja powinien informować to jest dobre to mi nie wyszło z tym miałem problem itd. Ocena modelu powinna być miarą jego własnych skojarzeń. Ten co ma zamiar kupić dany model i tak go kupi i zrobi na miarę swoich możliwości , lepiej lub gorzej. Najważniejsze aby przyniosła mu frajdę. Pokazywanie prac na tym forum przybliża nam trudności i pokazuje skale postępu w rozwoju modelarstwa kartonowego. Pomaga nam w pokonywaniu trudności jakie napotykamy ,uczymy się na błędach innych. Kadzenie na projektantów jest GŁUPIE I NIEMĄDRE . Rynek sam weryfikuje ich prace. Nikt nas nie zmusza do kupienia danego modelu. Jak kupie to go sklejam lub nie. Jak mam problem to go rozwiązuje albo klnę jak szewc i do pieca . Moderatorzy powinni usuwać lub zmieniać posty które sugerują bitwę na słowa, i nic nie wnoszą do meritum sprawy. Znając życie będzie jak będzie ale przynajmniej mi ulżyło. Jak są jakieś błędy to tak miało być i proszę bez komentarzy. wystarczy że moderator to zastosuje i będzie dobrze dla dobra wszystkich.

05-11-15 11:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
OSTOJA 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11

- 17

Ci co podnoszą "ciśnienie" to już tak mają od urodzenia i nic się na to nie poradzi. Jedyna rada to "olać ciepłym moczem" czyli nie reagować. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

05-11-15 16:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Mariusz. Wszystko na pewno się przyda.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

05-11-15 16:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Hiszpan 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Wysłałem Ci coś szybko z pracy na @ Spychacz :)
zobacz, może to pomoze

06-11-15 09:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
XYZ    

Wg mnie zdjęcia historyczne są poprawne.

Post zmieniony (06-11-15 09:38)

19-11-15 19:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

- 1

Cieszę się że robisz pancernika )) Poszukam materiałów jak coś znajdę dam znać na maila.
Jak zawsze pięknie to wychodzi )

--
http://hobby.webwavecms.com/

25-11-15 12:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Podposzycie skończone. Pozostało jeszcze wyciąć kluzy kotwiczne i ewentualnie gdzieniegdzie doszlifować, jakby coś nie pasowało:

--

Post zmieniony (09-10-18 21:54)

25-11-15 13:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wygląda imponująco.
Powodzenia w dalszej budowie.

--
Pozdrawiam Darek

03-12-15 22:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Zacząłem oklejać burty. Część dziobowa podzielona jest na 4 elementy na burtę. Ten czwarty, oddzielny element to rant pokładu. Wszystko ładnie pasowało, ale niestety po raz kolejny nie spisała się drukarnia. Dwa elementy stewy dziobowej są wyraźnie ciemniejsze, pomimo tego, że wszystko było na tym samym arkuszu. Jak tak dalej pójdzie, model będzie cały w ciapkach :( Szkoda, bo bardzo się na niego czaiłem, a tu taki zawód. Mam nadzieję, że z Rodneyem będzie lepiej.
Ne wyciąłem dwóch dolnych rzędów bulajów, bo w 1944 były one już zaślepione.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (09-10-18 21:58)

04-12-15 06:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wygląda super. Inny odcień rzeczywiście jest widoczny ale nie jest źle.

--
Pozdrawiam Darek

04-12-15 07:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Zupełnie nie pojmuję jak można drukować na jednym arkuszu z jednego podajnika różne odcienie. Nie dosyć, że modele są coraz droższe to mam wrażenie, że coraz bardziej niedbałe.
Spychacz głowa do góry

--

05-12-15 16:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Dla mnie sklejenie elementów dziobowych w standardzie na takim poziomie jest i chyba nigdy nie będzie osiągalne na takim poziomie jak u ciebie, szkoda rzeczywiście że drukarnia się nie popisała jestem ciekaw powodu tak rożnych odcieni na jednym arkuszu, być może podczas projektowania autor zawalił i dał minimalny inny odcień.

Post zmieniony (05-12-15 16:18)

05-12-15 18:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3

Czasem zastosowany kolor jest ten sam a odcień wychodzi inny jeśli np duże fragmenty burt były rozłożone na arkuszu wzdłuż włókien w papierze a te małe dziobowe w poprzek włókien.

--
"Si vis pacem para bellum"

10-12-15 16:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Luzik, Łukasz. Daję radę, ciął się z tego powodu nie będę.

Tymczasem, przykleiłem kolejne elementy. Niestety, przy okazji upaprałem czubek bąbla klejem :(

Jak już wcześniej pisałem, postanowiłem poprawić, a właściwie zlikwidować ten skos nad bąblem, którego nie powinno być. W związku z tym, musiałem dorobić fragmenty burt na pokładzie kazamatowym. Niestety, z powodu zbyt dużych różnic odcieni na poszczególnych arkuszach nie udało się tego zrobić tak, jak pierwotnie chciałem. Dlatego postanowiłem dokupić jeszcze jeden egzemplarz i wykorzystać elementy z tego samego arkusza. W razie "w", drugi model zawsze się przyda.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:03)

10-12-15 17:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Pewnie decyzja o zakupie przyszła później niż poklejenie dziobka? Bo dałoby się go dociąć nawet jako jeden wyoblony fragment L i P strony.
Ale brawo za decyzję o pokładzie kazamatowym. Zupełnie nie widać łączeń. Retuszowałeś krawędzie styku?

--

10-12-15 17:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Tak ,decyzja zapadła później. Czy dałoby się go tak wyciąć - ciężko powiedzieć. Krawędzi nie retuszowałem.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

10-12-15 17:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

To jest dobry sposób na docinki. Jednak retusz zdaje się być bardziej widoczny na styku niż jego brak.

Z innej beczki ciekawi mnie co zrobisz z osłonami dział kazamatowych? Bo jednak ich miejsca montażu chyba się powiększyły.

--

10-12-15 17:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Te szersze otwory, to otwory na barbety dział. One wg projektu będą montowane bezpośrednio na pokładzie, więc problemu nie ma.

--

Slayer \m/

11-12-15 09:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Mariaszek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5

Ale ładnie Panie, ale ładnie.
A nie boisz się, że te poręcze się pourywają, gdy będziesz dalej poszycie montował?
Chociaż Ty robisz wszystko tak starannie, że pewnie podobny wypadek nie ma szans się zdarzyć.

Pozdrawiam

13-12-15 12:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Mariaszek :) Tak samo robiłem drabinki w Fuso i Akagi i się nie poniszczyły, więc mam nadzieję, że tu będzie podobnie. Pourywać się nie powinny, bo są zaglutowane od lewej strony. Mogą się ewentualnie lekko powyginać, ale latwo je wyprostować.

Przykleiłem burty w części rufowej. Nie wyszło mi łączenie oklejek na rufie. Prawdopodobnie szlifując podposzycie nadałem jej nieco zły kształt i musiałem w tym miejscu lekko dociąć oklejki:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:09)

16-12-15 13:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Bąbel w części nadwodnej skończony:

Post zmieniony (09-10-18 22:13)

16-12-15 15:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Naprawdę fajnie wychodzi. Kibicuję dalej.

--
Pozdrawiam Darek

16-12-15 16:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wygląda świetnie.

--

16-12-15 19:46  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Cześć Radek ,ostrzysz mi mocno apetyt na niego,niezle to już wygląda ,
Pozdrawiam
stachu

16-12-15 20:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,brawo Ty, ,pozdrawiam Marek

--

W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | Grom 40 | IJN Hiei
Ewa
kuter PT

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254 proj 253
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

17-12-15 21:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki za wsparcie :)
Staszek, odpuść sobie. Nie warto. California czeka ;)

A że bez zdjęć się nie liczy, to zamknąłem otwory w prawym bąblu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

17-12-15 23:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Cześć Radek,co Ty mówisz że nie warto,zobaczysz pójdziesz w nadbudówki i wieże to dopiero będzie power że aż strach się bać
A Californię na razie sobie odpuszczam ,już miałem ją ciąć kiedy wypatrzyłem jak dla mnie poważny mankament ,otóż nie ma wnęk kluz kotwicznych na dziobie ,w szkielecie nie jest uwzględniona taka opcja ,po wycięciu otworów w pokładzie prawdopodobnie byłaby widoczna wręga. Jakoś nie chce mi się borykać na razie z takimi problemami już w początkowej fazie budowy,
Powodzenia w dalszych pracach
Pozdrawiam
stachu

17-01-16 20:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Właściwie, to ze względu na jakość zdjęć ten wpis nie powinien się pojawić, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie. Niestety, padł mi aparat, a że kupno nowego to wcale nie taka łatwa sprawa, więc zdjęcia zrobione są telefonem.

Zacząłem prace nad poszyciem dna. Chcąc uniknąć różnic w odcieniach, postanowiłem skorzystać z kartonu barwionego. A skoro poszycie nie będzie z wycinanki, to stwierdziłem, że można zabawić się w odwzorowanie bąbla oraz blach poszycia. Tak to wygląda w części dziobowej:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:17)

18-01-16 06:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Bardzo dobrze to wygląda. Zawsze taki zabieg "uplastycznia" :-)

--
Pozdrawiam Darek

18-01-16 10:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Jestem ciekaw Twoich odczuć co do barwionki. Impregnowałeś ją?

--

18-01-16 11:44  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,to nie moja liga,pytanie tęż,ja barwionkę impregnuję jak każdy karton,tyle ,że nawet jak wygląda to dobrze jeszcze szlifuję ,uzupełniam akwarelą łączenia i lakieruję aby mieć więcej roboty ,

Tu jest to bardziej widoczne z przodu jest barwionka ,z tyłu kadłuba oryginalna wycinanka,tęż szlifowane ale nie podbarwiane.Szkoda ,że to tak mało rude ,jaśniejsze pola.,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

18-01-16 22:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Jestem pod ogromnym wrażeniem czystości klejenia burt, ja jestem teraz właśnie na tym etapie i przechodzę pierwsze zmęczenie tym modelem. A tak swoją drogą dobrze że robisz imitację blach będę miał od kogo zgapić ich ułożenie ;)

Post zmieniony (18-01-16 22:02)

19-01-16 13:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki za zainteresowanie :)
Odpowiadając na Wasze komentarze:

Łukasz, świetna sprawa. Najważniejsze, to brak konieczności retuszu, a szczególnie problemów z jego odpowiednim doborem oraz brak różnic odcieni poszycia. Dochodzi do tego możliwość kombinacji, czyli np. odwzorowania blach poszycia, co byłoby o wiele trudniejsze, gdybym korzystał z wycinanki. Na minus - problem ze znalezieniem odpowiedniego koloru, gramatury i faktury. Zakupiłem 8 różnych rodzajów i wydałem prawie 100 zł. a i tak nie znalazłem koloru, który bym chciał. Większość było zbyt czerwonych i żarówiastych. Choć na zdjęciach tego nie widać (aparat w moim telefonie nienaturalnie nasyca kolory), w rzeczywistości ten kolor jest ciemniejszy i bardziej bordowy. Wg mnie najbardziej odpowiedni. Ponadto, ma idealną fakturę i gramaturę - wygląda jak z wycinanki.
Barwionki i modelu nie impregnowałem.

Marek, bardzo fajnie to wygląda, jednak u Ciebie w grę wchodzi malowanie, a ja staram się tego unikać.

Tomo, z imitacją blach w części dziobowej problemu nie ma. Jest w sieci zdjęcie kadłuba Mutsu w trakcie budowy ( wrzucił je zresztą Sven do Twojej relacji) i tam wszystko dobrze widać. Gorzej z bąblem. To co jest u mnie nie jest podparte żadnymi zdjęciami, a tylko domysłami. W części nadwodnej nie ma wyraźnego podziału na blachy (jak się przyjrzeć to jest, ale tak delikatny, że nie ma sensu go odwzorowywać w tej skali. Wynika to z faktu, że bąbel był spawany), więc uznałem, że pod wodą jest tak samo. Jeśli chodzi o kształt bąbla, to po prostu zrobiłem jego najbardziej prawdopodobny przebieg, taki jak na większości jednostek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

19-01-16 17:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Spychacz jeżeli już piszesz o tym najbardziej odpowiednim barwionym w masie kartonie to może zdradź nam nazwę producenta, czy to był karton w luźnych arkuszach A4, A3... czy może z bloku i pytanie dodatkowe, gdzie go ewentualnie poszukiwać- w empiku, sklepach papierniczych czy może z artykułami dla plastyków ?

Post zmieniony (19-01-16 17:30)

19-01-16 19:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Halogen proszę bardzo:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/750-papier-sirio-color-210-g-a4-cherry-20-ark-psc210cha4.html

Oprócz tego kupiłem też:

http://www.paperconcept.pl/papiery-barwione-w-masie/749-papier-sirio-color-210-g-a4-lampone-20-ark-psc210laa4.html

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/06-czerwony/

http://www.szal-art.pl/karton-everbal-a4-25-arkuszy_1666_5441/82-bordowy/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/218-czerwony/

http://www.szal-art.pl/papier-canson-iris-a3-185g_631_1798/229-burgund/

Oraz 2 w Penatapie (to taki pilski sklep z artykułami papierniczymi) i 1 w Empiku. Czyli w sumie wychodzi 9, a nie jak napisałem wcześniej 8.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

19-01-16 19:52  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Wielkie dzięki Spychacz.

21-01-16 18:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Mariaszek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 11
Galerie - 5

Jak to mówi ADAM 12 - Barwionka rządzi:).

Spychacz - sklejasz czysto do obrzydliwości:).

Pozdrawiam

22-01-16 16:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Mam do ciebie pytanie odnośnie burt nie bardzo wiem jak zrobić ten fragment mniej więcej w połowie okrętu po stronie gdzie jest ten bąbel na burtach, czy masz może już go zrobiony?

22-01-16 17:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Możesz wrzucić zdjęcie tego miejsca?

--

Slayer \m/

22-01-16 17:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Chodzi o ten fragment zaznaczony.

22-01-16 18:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Faktycznie, pominąłem tę część przy ostatniej aktualizacji.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

22-01-16 18:14  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

A miałeś ten element sporo za długi?

22-01-16 18:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Rzeczywiście, przypomniałeś mi. Trzeba było go przyciąć.

--

Slayer \m/

22-01-16 19:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Dzięki tobie jestem w domu ;) Dobrze kleić model równocześnie z tak doświadczoną osobą jak ty.

04-04-16 22:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Witajcie po dłuższej przerwie. Przez cały ten czas bardzo powoli dłubałem sobie przy modelu.
Skończyłem oklejanie poszycia dna. Niestety, nigdzie nie znalazłem schematu układu blach poszycia w części rufowej, więc to co zrobiłem to moje własne fantazje na ten temat. Okleiłem burty kazamatowe i dorobiłem pas demagnetyzacyjny, który o dziwo nie był uwzględniony w wycinance. Pokusiłem się również o wykonanie klamer na tymże:

Ponownie przepraszam za jakość zdjęć, ale wybór aparatu to wcale nie taka łatwa sprawa, więc nadal korzystam z komórki.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:31)

05-04-16 09:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Włodek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Pięknie to wygląda. Wykonanie świetne i pomysłowość. Załamuje człowieka podczas oglądania.

06-04-16 14:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

ZbiG, szkielet jest wycinany laserowo i nie ma tu co podziwiać. Podziwiać należy kolegę i innych modelarzy, którzy decydują się na cięcie szkieletu "laserem ręcznym". Raz tak zrobiłem, w przypadku Richelieu i wiem, że był to raz ostatni.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-05-16 20:34  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Prace przy kadłubie powoli dobiegają końca. Uporałem się w końcu z okapnikami, zrobiłem też stępki, stery oraz napęd:

Wały wykonałem z elektrody rutylowej. Można je kupić w marketach budowlanych, a wyglądają tak:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:36)

04-05-16 21:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Pięknie wygląda te twoje Nagato, za każdym razem jak widzę kolejną twoją aktualizacje relacji to otwieram relację z zapartym tchem, i za każdym razem jestem w szoku. Teraz cię czeka to co ja w okrętach lubię robić najbardziej.

06-05-16 21:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
SOWA 

Na Forum:
Relacje w toku - 3

Ja również jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy.

Ciekawy pomysł na wały napędowe, ja w swoim Akagi zrobiłem z pręta mosiężnego.

Powodzenia w dalszej pracy.

--
W budowie: AKAGI / BISMARCK / ET22

06-05-16 23:45  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Witek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Model wychodzi pięknie ale co do zastosowania elektrody na wały to jeśli nie jest to elektroda do połączeń chromoniklowych to po jakimś czasie zardzewieje a wymiana będzie niemożliwa bez uszkodzenia części kartonowych, przerabiałem to w Yamato. Zmień je jeśli jeszcze możesz.
Masz rękę do standardu, czekam na kolejnie zdjęcia precyzyjnie wykonanych detali.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy

08-05-16 20:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dziękuję za doping koledzy :)

Witek, dzięki za ostrzeżenie. Niestety, na wymianę jest już za późno. Zbyt duże ryzyko uszkodzenia. Pozostaje nadzieja, że zbyt szybko nie zardzewieją. W KGV też takie mam, już 4 lata i nic się nie dzieje, więc może nie będzie tak źle. Tak czy owak, przy następnym modelu poszukam nierdzewnych.

Tymczasem zrobiłem sponson pod dźwig wodnosamolotu:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:41)

08-05-16 20:52  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,może wystarczy pomalować lakierem bezbarwnym razem z dławicami,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

08-05-16 21:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Faktycznie, myślę że można by spróbować. Zaszkodzić nie powinno, a może pomoże :) Dzięki Marek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

08-06-16 13:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Kadłub praktycznie skończony, więc można w końcu zabrać się za to, co na nim, czyli nadbudówki. Zaczynam od głównej, bo na jej pierwszym poziomie są też kazamaty, a chciałbym je wkrótce zrobić, aby definitywnie zakończyć prace nad kadłubem.
Pierwotnie, planowałem zrobić 2 poziomy, bo ze względu na 2 oklejki stanowią one całość i zabrać się za kazamaty...

...ale z rozpędu zrobiłem też poziom trzeci i podstawę wieży dowodzenia:

Niestety, część 77c okazała się za krótka:

...i trzeba było ciąć i sztukować:

Nadbudówka z trzecim poziomem:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 22:58)

08-06-16 13:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Art 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25

- 8

Bardzo smakowity standard.
I do tego pomysłowe przeróbki.

--
W budowie: Pancernik HMS DREADNOUGHT; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

09-06-16 07:45  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,śliczny,standardowy ,standard,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

15-06-16 14:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Vercyn 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Witam
Miałem ten sam problem z częścią 77e, i widzę , że poradziłeś sobie lepiej niż ja .
Czysta i konkretna robota modelarska jeśli chodzi całość . Podziwiam kunszt.

22-06-16 13:07  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Podziękowania za doping :)

Art, wiem, powtarzam się, ale kiedy wrócisz do Dreadnoughta?

Marek1, Twój Hiei też już długo czeka.

Vercyn, pochwaliłbyś się modelem, zamiast sklejać tak w tajemnicy.

Tymczasem, zrobiłem nieco drobnicy oraz osłony stanowiska armat 127 mm:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:09)

22-06-16 20:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Vercyn 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Nie kuś, nie kuś ....
Premiera w przyszłym roku w Przeciszowie , najpewniej . Roboty masa a czasu mało . No i Wiedźmin wyszedł .
Pozdrawiam i do zobaczenia .
Vercyn

24-06-16 17:14  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
lafala74 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Przepiękna robota, a właściwie rękodzieło artystyczne. Tylko podziwiać i zazdrościć umiejetnosci.

--

26-06-16 14:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Zatkało mnie... Nie mogę się podnieść...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

08-07-16 12:04  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki koledzy :)

Robert, miło widzieć Cię znów na forum. Czyżby była to zapowiedź powrotu do Bismarcka?

Zapowiadana wcześniej artyleria średnia.

Stanowiska są już wklejone na swoje miejsca. Były pewne obawy, czy będą pasowały po tych wszystkich przeróbkach, ale jest OK.
Nadbudówka nie jest jeszcze przyklejona.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:15)

08-07-16 12:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 4

Precyzja Twojego warsztatu robi na mnie ogromne wrażenie! Coś czuję, że trzeba będzie wprowadzić do Navigi platynowy medal - specjalnie pod Twoje modele.

08-07-16 20:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Pięknie ci to wychodzi, aż się boję efektu końcowego.

09-07-16 22:55  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,ano czeka,mój Japończyk na lepszy czas,,chciałem przypomnieć sobie jak wygląda Nagato i wyszperałem coś takiego,może ,,.http://www.tehnoart.eu/ijn-nagato.htmlpozdrawam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

10-07-16 20:30  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Jorzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 13
Galerie - 19

- 2

Podziwiam Twój warsztat, przecudna robota.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,Typ 5 Chi Ri,

14-07-16 18:20  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

To, że się bardzo mało odzywam nie oznacza, że mnie tu nie ma.
Z modelarstwa nie można się wyleczyć.
Wykonanie i instalacja artylerii średniej wzorowa!

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

14-07-16 18:45  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
QN 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 21
Galerie - 9

- 3

Pisałem już, że Twoje wykonania okrętów podnoszą chęć do pracy?

--
Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie: Ki-84 HAYATE,

14-07-16 20:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

- 1

Masz wprawę w tych Japończykach ) I jak zawsze super Ci wychodzą )

--

15-07-16 21:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dziękuję :))
Ruch taki, to i aktualizacja musi być. Zrobiłem kolejny poziom nadbudówki:

To przeszklone stanowisko musiałem nieco zmodyfikować.
1. Wyciąłem okna:

2. W wycinance przewidziany był pełny szkielet tego stanowiska. Aby nie rzucał się zbytnio w oczy, ale jednocześnie stanowił jakieś usztywnienie, musiałem go lekko zmienić:

3. Część 102, czyli pomost kolejnego poziomu zaprojektowany jest tak, że jego fragment jest dachem tego stanowiska i nakleja się ją na jego szkielet. W efekcie krawędź tego dachu zamiast chować się w ściankach tego stanowiska, wygląda jakby na nim leżała. Postanowiłem odciąć fragment dachu z części 102 i wkleić go tak, aby był równo ze ściankami stanowiska:

Na koniec kilka ujęć całości:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:29)

16-07-16 10:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Ja osobiście również wolę jeśli płaszczyzny pomostów maja osłonięte krawędzie oklejką. Bardzo dobrze jeszcze jeśli udaje się to poprawić bez konieczności dorabiania elementów.

--

18-07-16 22:38  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
syjek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2

Widzę, że rozcinasz na elementy sześć kolumn masztu.
To tylko na dolnym poziomie, czy zamierzasz tak robić na każdym?

--
Pozdrawiam
Sylwek

Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

19-07-16 21:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Przednie kolumny podzieliłem, bo przebiegają wewnątrz nadbudówki i są prawie niewidoczne. To, czy będę je dzielił na wyższych poziomach uzależniam właśnie od tego, jak bardzo będą widoczne. Boczne nie będą dzielone. Tylne podzieliłem ze względu na drabinki klamrowe. Łatwiej je zrobić przed wklejeniem masztów. Na kolejnych poziomach też je podzielę, przynajmniej na dwóch następnych, bo tam też są drabinki.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-08-16 10:52  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Post zmieniony (10-10-18 21:53)

03-08-16 15:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
ADAM 12 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4

Jak dobrze pamiętam, to trzymali tam te zapasowe dechy, przynajmniej tak to wyglądało w kilku modelach, musiałbym spojrzeć w "papiery".

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI

03-08-16 16:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Te dechy to niżej, na wentylatorach. Już je zrobiłem.
Jeśli chodzi o pomosty, to już wiem. Oba były sygnalizacyjne, tyle że ten niżej był używany w morzu, a ten wyżej w porcie.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-08-16 20:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

To znowu ja :) Jednak, tym razem z aktualizacją. Wspomniane wcześniej elementy wyposażenia pomostu sygnalizacyjnego:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:34)

03-08-16 22:21  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Precyzja wykonania tych ,,duperelków" oszałamiająca. Podziwiam.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

W budowie:PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1,

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

05-08-16 23:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

- 1

Pojechałeś po bandzie normalnie z tymi flagami )

--

23-08-16 11:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki :)
Kolejny poziom, pomost nawigacyjny. Jeszcze bez wyposażenia, ale już sklejony i przyklejony, więc można pokazać:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:44)

23-08-16 20:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wiesz na co nachodzi mi ochota jak patrzę na te fotki?
Także kuś dalej...

--

23-08-16 22:19  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Mmmmmmm............Spektakularnie ,ciśnienie rośnie :)

Pozdrawiam
stan

02-09-16 11:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Łukasz, kończ Tamę i dawaj Nagato, będzie raźniej. A najlepiej, to weź się za Hiei. Chętnie bym go zobaczył w świetnym wykonaniu.

Tymczasem, wykonałem wnętrze stanowiska nawigacyjnego, choć i tak niewiele będzie z tego widoczne:

I wgląd do środka, zanim wszystko zostanie zakryte przez kolejne poziomy:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (09-10-18 23:46)

02-09-16 12:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Nagato korci ale miałem inny okret na myśli. Ten z paroma pagodami więcej.
Natomiast pan Answer zachęcił mnie do jeszcze innego : )

--

02-09-16 18:30  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
szebi 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Cześć. Model piękny, czekam na całą pagodę!
Pora chyba wziąć się za Sendaia i później za coś większego ...
Twój model motywuje ;)

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

09-09-16 20:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Cześć Szebi. Miło Cię "widzieć" :) A ja myślałem, że już dawno Sendaia skleiłeś, ale o nas zapomniałeś. Skoro nie, to niecierpliwie czekam na Twój powrót.

Łukasz, jesteś bardzo tajemniczy...

A teraz relacji ciąg dalszy:

Skleiłem też drugą część następnego poziomu. Autor projektu nie przewidział w barierkach tego pomostu otworów na kolumny masztu. Ja też zorientowałem się dopiero po sklejeniu elementu:

Pomost na swoim miejscu:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-10-18 22:12)

02-10-16 21:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Ciąg dalszy nadbudówki:

Zrobiłem również sygnalizatory, o które pytałem w poprzednim poście. Nic więcej się nie dowiedziałem, więc wykonałem je kolorowe, tak jak widziałem w kilku modelach IJN w sieci. Lampki wykonane z pomalowanej markerem żyłki:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-10-18 22:18)

02-10-16 22:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

O tym jak to kilka drucików tworzy coś wspaniałego. Brawo na stojąco Radku.

--

03-10-16 08:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6

- 1

Aż się chce oglądać. Super robota.

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

03-10-16 09:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

03-10-16 10:14  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5

Takie relacje i jakość wykonania potrafią wbić człowieka w fotel...
Piękna robota!

03-10-16 21:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

RE-WE-LA-CJA!!!
Pełen podziw i szacun - dziękuję za kolejne zdjęcia - jest czym się poinspirować i porelaksować oczy. Jak robisz lornety?

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

04-10-16 18:55  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki za pozytywne komentarze. Cieszę się , że się podoba.
Robert, wykonanie lornet to nic szczególnego. Lekko nawilżam BCG i formuję na cienkim druciku, takiej średnicy jak węższy koniec lornety. Formuję pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, dociskając węższy koniec lornety do drucika i jednocześnie starając się nie dociskać zbyt mocno szerszego końca. Potem tylko rozchylam i ewentualnie formuję szerszy koniec odpowiednio oszlifowaną wykałaczką. Nie robię lornet od razu na wykałaczce, bo mi się do niej przyklejały. Na zakończenie dodaję oszklenie z BCG, choć na zdjęciu tego nie widać. :-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-10-16 21:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Raziel_3 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Modelarstwo przez duże M. Patrzę i podziwiam, z lekką nutą zazdrości :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

05-10-16 08:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 4

Piękna robota!

11-11-16 12:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Minął miesiąc, więc chyba najwyższy czas pokazać kolejny poziom nadbudówki.

Dalmierze:

Stanowisko dowodzenia.Postanowiłem przy nim co nieco zmienić. Przede wszystkim zrobiłem z zapasu koloru nową oklejkę tego stanowiska. Ta z modelu nie zasłoniłaby krawędzi pomostu, do którego jest przyklejone to stanowisko.
Na górze - oryginalna oklejka, na dole - moja:

Po drugie. W wycinance stanowisko jest przeszklone. Na tym zdjęciu szyb nie widać:

Ponadto, na większości zdjęć jest ono od przodu zasłonięte żaluzjami, a po bokach brezentem:

Postanowiłem więc tak to stanowisko zrobić. Dorobiłem żaluzje oraz imitację brezentu:

Całość po przyklejeniu ukończonego pomostu:

Jako, że zrobiłem to już jakiś czas temu, ale nie mogłem znaleźć chwili na aktualizację, w międzyczasie zacząłem prace nad kolejnym poziomem:

Pozdrawiam.

EDIT

Ta dorobiona oklejka jest od poziomu 7. Tak to jest, jak się aktualizuje po pewnym czasie, a elementy wyglądają podobnie :)

--

Post zmieniony (10-10-18 22:36)

11-11-16 14:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Naprawdę EXTRA!
Czy w opracowaniu są wszystkie drobiazgi na ścianach nadbudówki, czy dorabiasz samodzielnie? Majstersztyk...
Pociąłeś filary masztu heptapodalnego - i chyba nie można inaczej z powodu drobnych części. Ale uważaj na dokładne zgranie wszystkich w liniach prostych. Ten element może być pułapką - mnie się to nie udało, ale wtedy nie miałem doświadczenia.
Nie wiem, ale może przed rozcięciem zrobiłbym po niewidzialnej stronie jakieś znaki ułatwiające idealne dopasowanie.
Zdjęcia powalają.

--

Post zmieniony (11-11-16 22:46)

11-11-16 16:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Saburo jaki to jest maszt heptapodalny - w jakim to jest języku ? Chyba heksagonalny,czyli sześciokątny, jest 6 podpór.

11-11-16 17:47  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Idziesz w górę jak się patrzy. Fantastycznie już wygląda.

--

11-11-16 18:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Halogen, taka nazwa masztu występuje między innymi w monografii Larsa Ahlberga o Nagato.

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

12-11-16 12:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Robert, większość tych detali jest z wycinanki. Tylko te najmniejsze kółka i kwadraciki są moje. Dorabiam też te druty biegnące wzdłuż środkowego masztu.
Co do masztów. Właśnie, gdyby ten wewnętrzny maszt był zaprojektowany jako jeden element, jak to jest w Fuso od Hala, o wiele łatwiej byłoby zachować liniowość i spasowanie otworów w kolejnych pomostach. W Fuso masztów nie rozcinałem i tam wszystko świetnie pasowało. Tu zdecydowałem się je pociąć i dobrze zrobiłem, bo są lekkie przesunięcia. Przednimi odnogami się nie przejmuję za bardzo, bo większość biegnie wewnątrz nadbudówki i prawie ich nie widać, więc każdy poziom zrobiłem oddzielnie. Boczne odnogi podzieliłem na razie na dwa elementy i miałem pewne problemy z przeciśnięciem ich przez otwory w pomostach. Tylne, z kolei, przeszły bez problemów, ale je podzieliłem ze względu na drabinki klamrowe, których nie dałoby się przecisnąć otwory.
Co do terminu heptapodalny, to znalazłem w internetach, że heptapody to kosmici z siedmioma kończynami, więc pewnie stąd to określenie u Ahlberga ;-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-11-16 13:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Jak sprawdzałem wcześniej czy istnieje słowo heptapod to wyświetliło mi się takie cudo o sześciu nogach http://quisum.deviantart.com/art/Heptapod-183926944 i to by pasowało do tego masztu o sześciu nogach z IJN Nagato.
Tylko nie wiem, czy ten ogon to nie jest 7 noga ?
Generalnie nie ma Londynu jest Lądek Zdrój : ))))))
Dobra to są tylko peryferie tej relacji.

Post zmieniony (12-11-16 13:42)

29-11-16 22:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Vercyn 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Cześć
Wywołany w innym wątku wpiszę się tu.
Nie będę zaśmiecał twej relacji swoimi zdjęciami ale mogę wrzucić jak chcesz na skypa , albo na adres e-mail . Daj znać
.

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

29-11-16 23:36  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Vercyn, śmiało możesz je tu wrzucić. Nie będzie to żadne zaśmiecanie, ale jeśli nie chcesz, to poproszę na maila.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

30-11-16 15:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Vercyn 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Podaj adres i wrzucam.

--
"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

11-12-16 13:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Witajcie w kolejnej aktualizacji :)
Udało mi się w końcu uporać ze wszystkimi przyrządami optycznymi aktualnego pomostu. Przyznam, że dały mi nieźle w kość, ale na szczęście mam już to za sobą :)

PS. Zmieniłem tło na bardziej męskie, ale chyba na tym czerwonym zdjęcia są trochę ostrzejsze i lepiej widać na nich szczegóły.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-10-18 22:45)

11-12-16 13:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wspaniale to wygląda.

--

15-01-17 00:25  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Kolejny poziom. Szyny dalmierza wg wycinanki powinny być zrobione z drutu 0,5 mm. Nie byłem w stanie zrobić tak równego okręgu z drutu, więc wykonałem je z kartonu:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-10-18 22:46)

15-01-17 10:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Świetnie to wygląda. Super precyzyjnie.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS

15-01-17 13:02  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Karton w tym miejscu wygląda nawet lepiej. Druciki w Twoim wykonaniu wyglądają rewelacyjnie.

--

15-01-17 14:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Varran 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 6

Trudno uwierzyc ze nie bylses stanie wykonac tych szyn z drutu obserwujac co juz do tej pory zrobiles. Co nie zmienia faktu ze obecne wykonanie prezentuje sie perfekcyjnie.
Jakich drutow uzywasz do "powyginanych" drutologii? Miedzianych czy sztywnych mosieznych czy nawet stalowych? I jaki masz patent na takie perfekcyjne formowanie drucikow: "same paluchy" i szablony czy kopytka indywidualne pod kazdy drucik
?

--
Pozdrawiam ;)

15-01-17 15:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
QN 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 21
Galerie - 9

- 3

Miodnie to wszystko wygląda. Drutologia czyściutka, retusz idealny.

--
Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------
Na warsztacie: Ki-84 HAYATE,

15-01-17 17:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2

Pięknie to wszystko wygląda, efekt końcowy będzie wręcz boski.

15-01-17 19:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki koledzy :-)
Vercyn, prawdę mówiąc, to szyny z drutu spróbowałem zrobić tylko raz. Nie wyszło równo, więc pomyślałem o kartonie. I zgodzę się z Łukaszem, że takie wyglądają nawet lepiej. Bardziej przypominają prawdziwe szyny. Jest jeszcze jedna zaleta. Są przyklejone BCG, więc łatwiej było coś skorygować. Przy drucie i SG nie miałbym takiej możliwości.
Co do drutów, używam miedzianego z kabla od jakiegoś sprzętu. Wewnątrz takiego kabla jest kupa drucików ok. 0,2 mm, więc starczyć powinno na kilka modeli :-) Kształtuję bez żadnych kopyt. Palce, rękojeść Olfy lub pędzelka, podkładka pod myszkę itp.

--

Slayer \m/

15-01-17 19:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Varran 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 6

Hm.. kolejna osoba bierze mój nick jako Vercyna - cieszenie się (+/-) ;)
Jak będą moje modele brać za Vercyn'owe - cieszenie się +10 ;)

That's all folks ;)

--
Pozdrawiam ;)

15-01-17 19:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

O, faktycznie. Sorry Varran! :-)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

30-01-17 22:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Pomost jest na swoim miejscu. Doszły anteny radaru typ 22, dalmierz 10 metrowy oraz linki sygnałowe. Z tymi ostatnimi stoczyłem nierówną walkę. Ramiona pomostu są tak giętkie, że każda nowa linka luzowała poprzednie. W sumie każdą ze stron zrywałem dwa razy i to jest maksimum jakie udało mi się uzyskać. Trochę to wymęczone, ale tak już zostanie. Dalsze próby grożą zmasakrowaniem dolnych mocowań linek.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

31-01-17 18:55  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Dajesz radę to mało powiedziane :-) Prezentuje się zacnie!

--
Pozdrawiam Darek

31-01-17 18:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
lafala74 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Dla mnie bomba!!! Żeby się do czegoś przyczepić to trzeba być straszną marudą, Pięknie to wszystko wygląda, a na prawdziwym okręcie z pewnością też wszystko nie było napięte i równe jak od linijki.

--

Post zmieniony (01-02-17 20:22)

31-01-17 20:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Gdybym Cię nie znał to większą część fotografii wziąłbym za modele 3D zrobione w komputerze.

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

31-01-17 23:14  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Witek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Dałeś popis zawodowstwa w 100% coś pięknego!!!
Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

Samoloty. Okręty, Pojazdy

09-02-17 21:44  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

To słowo (maszt heptapodalny) pochodzi z greckiego. Hepta to siedem, pod to stopa. Sprawa wyjaśniona.

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

10-02-17 10:23  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Hehe, widzę, że nie dawało Ci to spokoju, Robert :) Najważniejsze, że już wszystko jasne.
Przy okazji, dzięki za komentarze!

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-03-17 20:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Witajcie.
Dziś tylko taka drobna aktualizacja, żeby pokazać, że coś przy modelu się dzieje, choć tak naprawdę to przez cały luty nie wziąłem go do ręki.
Parę lornet oraz dwie lampy. Te ostatnie zrobione z żyłki:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-03-17 23:02  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Jest na co popatrzeć a dokładnie przez co popatrzeć :-) Fajne drobiazgi.

--
Pozdrawiam Darek

13-03-17 23:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Doody. Dawno nie widzieliśmy nic Twojego. Działasz jeszcze z Yamato?

Wygląda na to, że Wstaw.org padł, więc wrzucam ostatnie dwa zdjęcia jeszcze raz. Miejmy nadzieję, że ten hosting nie padnie, bo pozostanie pogodzić się z Photobucketem, a tam z kolei masakra z reklamami i tempem otwierania zdjęć.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-03-17 23:07)

15-03-17 18:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Niestety Yamato przechodzi przez fazę kurzenia się :-)

--
Pozdrawiam Darek

17-03-17 09:39  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Szkoda Doody, bo świetna relacja się zapowiadała :(

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

17-03-17 11:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5

Pełen odjazd.
Podziwiam dalej :-)

03-04-17 22:31  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Powoli powstaje ostatni poziom nadbudówki:

Zmieniłem nieco sposób montażu wiatrochronu. Wg projektu należało wyciąć w mocowaniach wąskie szczeliny, w które później trzeba było wsunąć środkową osłonę:

Jako, że obawiałem się że owe szczeliny nie wyjdą mi równo przez co osłona nie będzie w nich równo leżała, postanowiłem tych szczelin nie wycinać, lecz rozciąć osłonę na mniejsze fragmenty i powklejać je pomiędzy mocowania:

Wiatrochron po montażu:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-04-17 08:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Super precyzja i dokładność. Podziwiam.

--

Wykonane:

05-04-17 13:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
szebi 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

To pagoda za niedługo gotowa, bajka!

Pozdrawiam
szebi

--

06-04-17 13:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
janekg   

Spychacz mieszkasz w Pile,jeżeli tak to bardzo chciałbym zobaczyć Nagato na żywo
a model super Pozdrawiam

06-04-17 21:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki :)

Janekg, tak jestem z Piły. Reszta na privie.
Szebi, najwyższy czas. Niedługo minie rok jak z nią walczę.

Idąc za ciosem, dorobiłem kolejny element. Zdaje się, że to dalocelownik art. głównej, ale pewności nie mam. Tym samym, pozostał jeszcze radar i kilka dupereli, i pagoda będzie gotowa. Jest jeszcze art. plot, ale to w późniejszym terminie.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-04-17 13:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Radar typ 21:

Antena wykonana z zestawu laserowego Model Hobby dla Shinano. W zestawie brak układu nadawczo-odbiorczego, który musiałem dorobić, posługując się takim oto prowizorycznym przyrządem:

Zmieniłem też nieco mocowanie radaru. To w wycinance jest wyraźnie za niskie, przez co obrót radaru wokół osi byłby niemożliwy ze względu na rozmiar wspomnianego w poprzednim poście dalocelownika.
Mocowanie wycinankowe:

...i moje: (uchwyty też zrobiłem inaczej. W tym celu skorzystałem z Anatomii Fuso J. Skulskiego)

Ostatnim dziś elementem są liny łączące ramiona poziomu 8. i 10. Wykonane z drutu mosiężnego 0,1 mm oraz wikolu i, za radą IJN Łukasza, zamalowane końcówki:

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (14-04-17 14:53)

20-04-17 09:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1

Congratulation with your model so far. I am always wondering how people can build such clean build models, really amazing !!!!!

John.

02-05-17 21:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
janekg   

Byłem,widziałem na żywo ,szczęka opadła i nie mogę mówić /dobrze że mogę pisać/.Rewelacja a zarazem motywacja że powrócę do okrętów.

03-05-17 15:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Janek. Bardzo miło było Cię poznać i porozmawiać o modelarstwie i muzyce. Jeszcze raz zachęcam do pokazania nam swoich prac, bo jest się czym pochwalić.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

03-05-17 22:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
szebi 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Kolejna pagoda zakończona, chyba druga co do wysokości po Fuso. Brawo, mnie się podoba ;-)

--

14-05-17 12:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Zgadza się. Pagoda już dawno zakończona, ale jakoś nie mogłem zabrać się za zrobienie i wstawienie zdjęć.
Natomiast, udało mi się zrobić reflektory sygnałowe oraz pływaki trałów:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-05-17 13:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Jest moc. Dużo mocy. Kapitalnie to wygląda.

--

14-05-17 21:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Masakra

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

15-05-17 07:59  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
szebi 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 11

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Zmiotłeś panie jeno piach w oczach :-) Bedzie idealna parka z Fuso :-)

--

15-05-17 11:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Andreas 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Pięknie się to prezentuje . Aż mnie ochota na japońca bierze widząc takie cudeńka .

--

15-05-17 18:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
lafala74 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Długo kazałeś czekać na koleją aktualizacje, ale było warto- oj było warto. Naprawdę jakość wykonania powala na kolana.

--

15-05-17 20:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Nadbudówka robi wrażenie, ogromne wrażenie. Podziwiam Twoje umiejętności.

--

Wykonane:

15-05-17 22:30  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

No to dołożyłeś do pieca.... :-) Pięknie jest!

--
Pozdrawiam Darek

20-05-17 23:06  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Ostatnie zdjęcie wygląda jak render wyjęty z jakiejś monografii, jedynie widoczne wręgi świadczą o tym, że to zdjęcie fantastycznie klejonego modelu.
Niesamowicie to wygląda !

21-05-17 11:05  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Dokładnie to samo napisałem na pampersach ale post wcięło.
Zagwozdka jak wykonać radar aby był wilk syty, owca cała pasterz szczęśliwy. Ja sobie myślę, że wydrukuję na folji wraz z wnetrzem i po sklejeniu prysnę matem. To plan ale do realizacji daleko więc jeszcze się pewnie wiele zmieni.

--

11-06-17 22:53  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Minął miesiąc, najwyższy czas coś pokazać. Wprawdzie dużo tego nie ma, ale coś tam powoli powstaje.
Barbety. Zdjęcie tylko tych większych, bo mniejsze w sumie takie same, tyle że mniejsze i bez poręczy. Musiałem dorobić otwory, bo autor nie przewidział, choć jeszcze nie wiem, czy zrobię obrotowe wieże. I tak ich później nie obracam.

Trochę drobnicy:

Bębny:

Najtrudniejsze przy bębnach jest równe nawinięcie nici. Zawsze robiłem to po sklejeniu bębna, zawsze przy akompaniamencie różnego rodzaju przekleństw. Jakiś czas temu (dość dawno) zadzwonił do mnie nasz forumowy kolega Lazarus z patentem polegającym na tym, żeby najpierw zrobić dłuższą rurkę i na nią nawinąć nić, a potem dopiero przyciąć ją na odpowiednią długość. W końcu miałem możliwość sprawdzenia tego pomysłu. Polecam bardzo:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

12-06-17 19:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Super! Jak już wyciąłeś otwory to zrób obrotowe. Potem będziesz żałował jeśli nie zrobisz.
Model to nie zabawka ale niezwykle efektownie wygląda z wieżami w pozycji do salwy burtowej. Można robić efektowne zdjęcia, fotomontaże i na wystawie stanowi dodatkowy "smaczek".

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

13-06-17 20:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5

Ta relacja przyprawia o zawrót głowy, co można wyczarować z kartonu...

Pięknie to wygląda, a skoro tak dobrze radzisz sobie z drobnicą, to może pokusisz się jeszcze o załogę na pokładzie ;-D ?

14-06-17 19:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki :-)
Robert, tak też zrobię. Pomimo tego, że w żadnym ze swoich modeli nie obracałem jeszcze wieżami, a i na konkursy z nimi nie jeżdżę, to chyba lepiej mieć taką możliwość. A może kiedyś zachce się pobawić modelem, albo pojechać na jakiś konkurs...

Tommy, figurki odpadają. Gdyby model był do linii wodnej, na jakiejś dioramie, jak najbardziej. Ale w takiej konfiguracji, moim zdaniem, marynarze nie pasują.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

04-07-17 18:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dziś kolejna mała porcja wyposażenia pokładu: jakieś wywietrzniki, stojaki pod szalupy i wyciągarki:

Przykleiłem też reling na pierwszym poziomie pagody i właściwie zakończyłem nad nią prace. Zostały jeszcze tylko p-lotki, ale one w późniejszym terminie i jedna szalupa, którą chyba wykonam jako następny element.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

05-07-17 23:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Piękna robota! Oby tak dalej! :-)

--
Pozdrawiam Darek

06-07-17 19:57  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Doody.

Jest i szalupa.

Na razie tylko jedna, bo chciałem przetestować metodę jej kształtowania. Chodzi o to, czy uda się ukształtować burty bez ich nacinania oraz wycinania klinów w ich dennej części. No i udało się, co widać na ostatnim zdjęciu.Trzeba tylko oddzielnie kształtować prawą i lewą część, a następnie lekko przyciąć je na stępce, tak aby w miejscu ich łączenia nie było zbyt dużego łuku.
Jeszcze rada dotycząca wioseł. W modelu należy skleić ze sobą lewą i prawą stronę, przez co wiosła mają grubość dwóch arkuszy. Moim zdaniem takie wiosła wyglądają zbyt topornie, więc postanowiłem zrobić je z jednej warstwy. Spodniej strony i tak nie widać, a takie wyglądają bardziej realistycznie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (06-07-17 20:34)

06-07-17 20:11  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
marek1 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 5

- 12

Witam,śliczności,pozdrawiam Marek

--

Ewa
kuter PT

Garland

21-07-17 16:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki Marek :)

Ostatnie trzy szalupy zrobione:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

21-07-17 19:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Szalupy wyszły kozacko. Niby mała rzecz ale potem dodaje smaku całości.

--
Pozdrawiam Darek

21-07-17 20:10  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Radosław jak widać też nie śpi. Ładnie wychodzą te krągłości.

--

22-07-17 00:40  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

No a jakże. Krągłości muszą być ładne;)
A propos krągłości, to na "białym" zapytano mnie jak je uzyskuję. Na pewno można to zrobić łatwiej niż ja to robię, ale może komuś się przyda.
Wg projektu burty są połączone na stępce. Ja je rozcinam i kształtuję oddzielnie. Najpierw te małe obłości na rufie, szprychą na palcu. Następnie dziób rękojeścią Olfy na gumce. Potem wstępnie kształtuję środek końcówką rękojeści Olfy, też na gumce. Następnie delikatnie nasączam BCG i dalej końcówką rękojeści na gumce, pomagając sobie palcami. Ważne, żeby nie nałożyć za dużo BCG, bo się papier pognie. Pozostawiam do wyschnięcia. Druga burta, oczywiście tak samo. Następnie łączę burty na dziobie przy pomocy malutkiego kawałka papieru. Po wyschnięciu kleju łączę kolejny odcinek ok. 6-7 mm, i tak dalej aż do rufy. Na koniec jeszcze wygładzam ewentualne nierówności końcówką rękojeści Olfy, ale tym razem na macie. Uzyskany kształt jest, oczywiście wstępny i przed przyklejeniem rufy oraz wklejeniem wewnętrznych elementów trzeba jeszcze tu i ówdzie ponaginać. Ogólnie, nadanie takiego kształtu to ciągłe miętolenie kartonu na skraju jego wytrzymałości, przynajmniej ja tak mam.
Przed wklejeniem wnętrzności kadłub wygląda tak:

Dobrze widać, jak bardzo jest wymęczony, aż druk schodzi. Na szczęście podłoga to zakryje.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

31-07-17 10:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Witajcie.
Dziś kolejny etap walki z łodziami. 9 metrowe kutry motorowe:

Odbojniki wykonane z chusteczki higienicznej, drutu i BCG:

Masztu nie robiłem, bo gdy kuter był na pokładzie okrętu, maszt był zdejmowany.

Pozdrawiam

--

Slayer \m/

31-07-17 20:43  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Pięknie!. Widziałem kiedyś te druciane pałąki szalup pokryte taśmą teflonowa (taka do uszczelniania kranów). Trzeba ja rozciągnąć w palcach aż zrobi się cieniuteńka i położyć na drutach lekko dociskając aby się "pozapadały" Możesz spróbować :-)

--
Pozdrawiam Darek

31-07-17 21:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Też to gdzieś widziałem. W Fuso zrobiłem tę plandekę z papieru. Mam ją nawet w wersji elektronicznej w odpowiednim rozmiarze i z czerwonymi krawędziami, ale postanowiłem ich nie robić. Za bardzo namęczyłem się z druciarnią stelaży i szkoda było mi je, te stelaże, zakrywać.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-08-17 14:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Kolejne dwie łodzie - 17 metrowe pinasy, co do których mam wątpliwości czy były na wyposażeniu w '44. Skulski w Anatomii Fuso podaje, że na Fuso były do '37 i ku temu bym się skłaniał, bo na żadnym wojennym zdjęciu żadnego pancernika IJN tych łodzi nie widziałem. Jednak w wycinance są, a ponadto są dość efektowne, więc trzeba było je zrobić:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

14-08-17 14:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Ryszard 

Na Forum:
Relacje w toku - 23
Galerie - 24

- 9

Zegarmistrzowska precyzja ! Super !

14-08-17 14:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7

- 3

Jestem za ! :-) Pływające salonki :-)
pzdr

14-08-17 16:18  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wyglądają doskonale! Świetna robota!

--
Pozdrawiam Darek

14-08-17 17:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
megami 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Szkoda że starsze zdjęcia powygasały bo z relacji można było się bardzo dużo nauczyć.

Post zmieniony (14-08-17 17:17)

14-08-17 17:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Borowy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2

- 2

Witam. Mógłbyś je wystawiać jako osobne modele :) Wykonanie mistrzowskie. Podziwiam.

--

Wykonane:

14-08-17 18:02  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Perfekcja w każdym calu. Coś pięknego.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy

14-08-17 18:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Fajne. Ja właśnie też je zrobiłem ale z domowego wydruku i w dwóch wersjach za namową żony.

Edit, nie ma dwóch wersji. Coś mi się pomyliło jak zwykle.

--

Post zmieniony (15-08-17 10:21)

14-08-17 19:48  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
janekg   

Zegarmistrzowska robota.Pozdrawiam

15-08-17 11:13  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki :) Cieszę się, że łódki się podobają.

Łukasz, zaglądam do swojego Ise i nie widzę tam takich łodzi.

Megami, zanim zlikwidowałem konto na Photobucket, ściągnąłem sobie wszystkie zdjęcia. Pewnie kiedyś je uzupełnię. Problem w tym, że zapisały się w losowej kolejności i czeka mnie kupa roboty. Na razie mi się nie chce, wolę pokleić w tym czasie.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-08-17 14:39)

15-08-17 13:50  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
megami 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Jak możesz to wstaw w jakim jednym zipie.

15-08-17 14:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Tylko gdzie to wstawić i przede wszystkim jak? :)

--

Slayer \m/

20-08-17 11:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Sampan - ostatnia, najmniejsza łódź gotowa:

Wszystkie razem. Właściwie, prawie wszystkie bo jedna łódź jest już przyklejona do okrętu:

Jeszcze pytanie za 100 punktów. Czy posiada ktoś zdjęcie jakiegokolwiek okrętu IJN, na którym widać mocowanie łodzi do pokładu białymi pasami. Widać je na wielu modelach. Sam takie zrobiłem w Fuso, ale mam co do nich pewne wątpliwości. Co więcej, trochę poszperałem w sieci i znalazłem kilka zdjęć, na których widać mocowanie zwykłymi linami:

Ktoś, coś???

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

24-08-17 00:01  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Nadszedł czas na komin. Zrobiłem jego podstawę, która jest jednocześnie miejscem mocowania dwóch kutrów:

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-08-17 00:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
goral_44 

napisz na priv. Pozdrawiam. Waldek

10-09-17 13:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Komin gotowy. Trochę nie spasowały się rury parowe z miejscami mocowania, przez co trochę upaprałem klejem podstawę komina. Na szczęście przyjdą jeszcze pomosty, które, mam nadzieję, wszystko zasłonią. Ponadto, przy przyklejaniu najwyższej szarej poręczy SG przebił mi lekko na prawą stronę kartonu i powstały delikatne plamki. Nie wiem dlaczego, bo kleiłem tym samym klejem co pozostałe poziomy i tam jest OK.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (10-09-17 13:19)

10-09-17 13:42  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Świetna robota Radek ,ale najbardziej podoba mi się to że robisz jeden model, konsekwentnie jeden od początku do końca ,ja już tak nie potrafię ,ba znowu rozkopałem nowy model :)
Pozdrawiam
Stachu

10-09-17 19:41  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Super. Co do przebicia SG na druk - przecież masz jeszcze jedną wycinankę :D

--

11-09-17 19:37  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

Nie mogę się doczekać jak wszystko spocznie na swoim miejscu.

--
Pancernik Nagato
Pancernik Bismarck

24-09-17 13:28  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Staszek, nie ukrywam, że mnie też ciągnie do innych modeli. Na szczęście, jakoś na razie daję radę się im oprzeć :) Co ciekawego rozgrzebałeś?

Łukasz, ha ha. Dobre :) Wystarczy męczarni z tym jednym.

Robert, dzięki. Zrobię pomosty wokół komina, przykleję wszystko do pokładu i wrzucę zdjęcie.

Tymczasem, pierwszy pomost częściowo zrobiony. Pozostałe elementy przykleję dopiero po przymocowaniu go do pokładu. Zanim jednak to nastąpi muszę jeszcze wykonać kilka części, które będą znajdowały się na pokładzie wewnątrz podstaw tego pomostu.

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-10-18 12:47)

24-09-17 17:56  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Równiutko jak spod prasy. A reling to najwyższa szkoła jazdy. Jak udaje się tobie takie kształty do tego stopnia perfekcyjnie ułożyć to chyba nigdy nie pojmę.

--

24-09-17 20:23  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Relingi...palce lizać!

--
Pozdrawiam Darek

24-09-17 21:12  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dzięki, ale nie ma się co ekscytować. Akurat ten reling jest fototrawiony, choć faktycznie trochę się z nim pomęczyłem. Właśnie dlatego na ten pomost wybrałem fototrawkę. Gdybym miał sam go robić, obawiam się że wyszedłby znacznie gorzej.

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

25-09-17 12:00  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Fototrawkę też można koncertowo spieprzyć a że ten kawałek relingu do najłatwiejszych nie należy więc słowa uznania jak najbardziej się należą :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy

25-09-17 17:15  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Doody 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Blacman wrzucił zdjęcia wraku, jakbyś nie miał oczywiście..
http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=89&t=59535&start=30

--

Post zmieniony (25-09-17 17:16)

21-10-17 09:02  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Jakoś ostatnio brakuje mi weny do klejenia, więc i postęp niewielki. Zrobiłem jedynie dwie małe podstawy pod reflektory i przykleiłem wszystko na swoje miejsce:

Doody, mam, ale mimo wszystko dzięki :)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-10-18 12:45)

21-10-17 09:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Stanisław  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 4

Tak ,tu jest co oglądać
Pozdrawiam

21-10-17 10:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1

Nie tylko należy podziwiać kunszt modelarza który jest wybitny, ale i jakość prezentacji, czyli skadrowanie, tło itd. ... i tego się trzymajmy.
Jeżeli chodzi o wenę - to ma być relaks, przyjemność - wiem, że to się tak łatwo pisze, ale sklejanie na siłę to nie jest dobry pomysł.

21-10-17 19:51  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Modelarz klasy Spychacza klejąc nawet na siłę nie odpuści co do jakości. Tego jestem pewien bo to się ma albo nie.
Ale bywa tak że czasami trzeba coś skleić mimo braku weny. Po prostu żeby przebrnąć przez jakiś etap budowy modelu którego się albo nie lubi albo jest zwyczajnie nudny z powodu np. powtarzalności elementów. Ale może tylko ja tak mam ;-)
Wracając do tematu to z pierwszą częścią wypowiedzi mojego przedmówcy zgadzam się oczywiście w zupełności.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy

21-10-17 20:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Tommy T.B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 5

Pięknie Ci to wychodzi :-)
Mam nadzieję, że będę go mógł kiedyś zobaczyć na żywca.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację :-)

22-10-17 10:32  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Dziękuję koledzy :-)
Co do weny i jej braku, to chyba po prostu nadeszło chwilowe przemęczenie tematem. Wszak niedawno minęły dwa lata prac nad tym modelem. Ale najgorsze jeszcze przede mną, czyli kupa małych powtarzających się elementów - artyleria p-lot i wywietrzniki. Stary, nie jesteś sam, ja też tak mam :)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-10-17 12:16  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

Wreszcie mam możliwość obejrzenia nowych zdjęć na rozsądnym ekranie. Szacuneczek.
Nie martw się brakiem weny bo chyba coś wisi w powietrzu. Ja mam tak samo z tą jednak różnicą, że nie mam nic nowego do pokazania.

--

23-10-17 14:17  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Najlepiej zacznij kolejny model z innej floty ;) Sklejanie kilku na raz to wiele korzyści: ćwiczysz technikę np. ulepszajac sklejanie kadłubów nie raz na kilka lat ale na bieżąco, jak lekko znudzisz się jednym to bierzesz kolejnego no i sterta modeli nie czeka na następne pokolenia coby ją zutylizowały jako makulaturę ;)

--

Post zmieniony (23-10-17 14:18)

23-10-17 21:24  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Niby tak. Sam jesteś tego najlepszym przykładem. Jednak, w przypadku ok.trzech lat na jeden model, wydłuża to czas ich ukończenia dwukrotnie. Chyba wolę po swojemu :)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-10-17 22:49  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Ale model sklejony po kilku latach, odłożony na półkę nie cieszy jak modele sklejane właśnie, bo proces tworzenia to największa zabawa a nie patrzenie na półkę. Zbyt wiele modeli nie "ugryziesz" w ciągu krótkiego życia, nie nacieszysz się tą makulaturą na której stertę wyłożyłeś sporo kasy. Lepiej gdy oko cieszy np powiedzmy..20 sklejonych kadłubów w trakcie procesu w ciągu kilku lat niż jeden skończony. A mając już te kadłuby możesz sobie w pewnym momencie wyznaczyć cel: teraz kończę ten ;)

--

Post zmieniony (23-10-17 22:50)

23-10-17 22:54  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

No widzisz, a mnie z kolei bardziej cieszy osiągnięcie celu i oglądanie gotowego modelu na półce. Ilu modelarzy, tyle filozofii klejenia ;)

Pozdrawiam.

--

Slayer \m/

23-10-17 23:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5

- 3

Po 8 latach które poświęciłem na klejenie Washingtona wyszły modele które teraz nieco już się zestarzały, cel jaki osiągnąłem: ukończenie to tylko moment i przeszłość. Ale spokojnie, te wiele modeli na raz klejone w systemie taśmowym dadzą jeszcze większy cel: cała armada skończona na półce ;) Może nieco później ale zejdą na wodę seryjnie jak ze stoczni amerykańskich w czasie wojny ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

24-10-17 16:03  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
And 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6

- 1

Moim zdaniem najlepsza metoda to jeden rozpoczęty i jeden skończony. Dzięki temu jest się na bieżąco z nowościami . A tak na marginesie to co robisz z Nagato to jest świetne

--
Na morzach i oceanach NAGATO 1:200 | KING GEORGE 1:200 | ZARA 1:200 | TAKAO 1:200 | HOOD 1:200 | KAGA 1:200 | LONDON 1:200 | VICTORY 1:96 | WARSZAWA 1:200

02-11-17 16:33  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Spychacz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2

Wena powoli wraca :) Są reflektory. Od siebie dodałem tylko przewody zasilające (podwójny drut 0,1 mm):

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (13-10-18 12:44)

02-11-17 17:08  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
lafala74 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1

Kawał dobrej roboty. Zresztą każda aktualizacja w tej relacji to prawdziwa uczta dla oczu.

--

02-11-17 20:22  Odp: [R] NAGATO 1:200 Dom Bumagi
Saburo 

Na Forum: