FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-03-17 09:00  [R/G] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Wiem, że nie skończyłem jeszcze Cromwella, ale znużył mnie troszeczkę i wziąłem się za model, którego pocięcia nie mogłem się doczekać,ponieważ jest to jeden z moich ulubionych czołgów. Jest to nowy model wydawnictwa Angraf Model w opracowaniu Mariusza Kity. Od momentu gdy tylko otrzymałem ten model zdecydowałem się, że bede go malował, ponieważ po pierwsze. wnętrze jest uproszczone i chcę je podkręcić a po drugie. kolory są paskudne. Model jest po prostu zielony, a do tego każdy arkusz jest w innym odcieniu. Zacząłem tak jak projektant nakazuje, czyli od szkieletu kadłuba i juz na dzień dobry trzeba się było domyślać co i jak ponieważ nie ma jako takiego rysunku do szkieletu, coś o wręgach kadłuba jest wspomniane na rysunku ogólnym przekroju kadłuba. Wręgi do siebie pasowały bardzo dobrze, nastepnie wkleiłem wewnętrzne wewnętrzne poszycie modelu, które przypomina wycinankowe poszycie z Jagi Tommy-iego T.B (Pozdrawiam :) ). Zanim jeszcze wkleiłem poszycie odrysowałem na nim miejsca montażu wózków do kadłuba, żeby następnie wkleić tam sruby. Powklejałem jeszcze kilka elementów, i zabrałem się za przód, czyli najtrudniejsza część każdego Shermana. Skleiłem szkielet i poszycie główne, do tej pory wszystko było dobrze spasowane. Pozytywnie nastawiony tym faktem wziąłem się za osłony bocznych przekładni, które docelowo miały tworzyć jeden element z resztą poszycia, pierwsza przymiarka i ryp... wyłazi około 3mm dziura którą możemy mieć na górze lub na dole, do tego kształt listków nie bardzo chce pasować do reszty poszycia tak więc łatanie i szpachla obowiązkowo. Następnie wziąłem się za skrzynie biegów, ale szczerze to nie wiem co projektant miał na myśli projektując ten element. Na szczęscie została mi cała skrzynia po Shermanie od Hala, tak więc bardzo szybko podjąłem decyzję o przeszczepie. Na jednej z fotek aktualny stan skrzyń dla porównania. Wycinankową skrzynię również skleję dla porównania. Niektóre elementy są pomalowane warstwą podkładową.




I wspomniane początki skrzyni. Prawa to wycinanka, a lewa docelowa skrzynia od Hala.



Post zmieniony (24-09-18 18:22)

 
28-03-17 09:19  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Lesio73 

 

Płakać się chce...
Od dawna marzyłem o Achillesie... ucieszyłem się, że wyszedł... że kolory nie grają? Pal licho, pomaluje się... ale teraz jak słyszę o brakach rysunkowych czy kiepskim pasowaniu to już ręce i głowa opadają...

Nie wątpię Andrzeju, że wybrniesz z tego znakomicie dlatego z zaciekawieniem będę patrzył na postępy Twoich prac. Tym niemniej wstrzymam się jeszcze z zakupem wycinanki.

 
28-03-17 09:27  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

LuZaK mimo, że mało się udzielam to zawsze śledzę Twoje poczynania. Tutaj też będę z ciekawością zaglądał.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-03-17 09:28  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Lesio, Rysunki nie są najgorsze, fakt mogłyby by być lepsze, ale tragedii takiej jak np. w Abramsie nie ma.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 09:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Będzie na co popatrzeć.
Powodzenia w budowie!

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
28-03-17 10:12  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Szkoda, że nie pokazałeś osłony przekładni przed szpachlowaniem. Jeżeli chodzi o pasowanie części - podobno była sklejona surówka przed wydaniem...

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 10:15  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, zaraz poszukam może gdzieś się zdjęcie uchowało.

Edit:
Fotka znaleziona, co prawda jakości warsztatowej, ale widać szparę o którą mi chodzi. W czasie robienia zdjęcia jeszcze nie wszystkie ząbki były dokładnie przyklejone, ale widać o co chodzi. Wiem, że surówka była klejona i stąd moje zdziwienie babolem.




Post zmieniony (24-09-18 18:24)

 
28-03-17 10:37  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Dzięki za zdjęcie. Widzę teraz, że poza szczeliną to sama osłona jakoś tak niezbyt przypomina oryginał - jak dla mnie zbyt mocne uproszczenie.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 10:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, Co masz na myśli mówiąc, że niezbyt przypomina oryginał? niestety nie jestem specem od Shermanów i nie wiem o czym mówisz...

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 11:59  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Muszę wtrącić swoje trzy grosze. Model nie jest łatwy, kolory to nie moja działka, a co do osłon przekładni u mnie spasowały się tak jak na zdjęciach.
,,
Myślę,że nie jest tak tragicznie.
( nie wiem który link w photobucket jest od miniaturek, przepraszam za wielkie zdjęcia).

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
28-03-17 12:09  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Mała aktualizacja na szybko. Znalazłem kolejnego porządnego babola. Jako, że nie bardzo pasowały mi boczne wręgi postanowiłem poskładać na próbę górną część kadłuba i dopasować do dolnej i okazało się, ze przednia płyta jest o około 2mm za wąska i nie pasuje. Poradziłem sobie z tym przyklejając po obu stronach odpowiedniej grubości tekture i wkleiłem to do modelu. Będę jeszcze szpachlował i szlifował, ale to jak gluta kupie.

Było:





Jest:




Post zmieniony (24-09-18 18:27)

 
28-03-17 12:22  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Żeby było wesoło, to tego babola widać też na surówce - czad!
Odnośnie osłony transmisji napiszę coś jeszcze wieczorem, jak będę miał dostęp do własnego archiwum.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 12:31  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Chyba nie przyjrzałem się na tyle dobrze surówce zeby zauważyć tego babola...A co do osłony to czekam na fachowy opis :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 13:50  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Andrzeju, idziesz jak burza. Ja nie mogę się z jednym uporać a Ty już w tym samym czasie chyba czwartego zaczynasz. Doba jest krótka, a może Ty w ogóle nie sypiasz po nocach. Oczywiście przyłączam się do widowni i będę śledził Twoje poczynania. Wszak Achilles też jest na mojej bardzo długiej liście modeli do zrobienia. Skoro go malujesz to mam nadzieję, że będzie to kolejny pojazd z "wiewiórką" lub przynajmniej II KP. Na koniec takie małe sprostowanie. Achilles mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda na czołg to był klasyfikowany był jako działo samobieżne lub działo pancerne. To taki amerykański patent na przekór wszelkim europejskim standardom. Zakładam, że wiedziałeś o tym i to był tylko taki skrót myślowy. No bo dlaczego Tobie nie wolno stosować takich skrótów myślowych skoro nasza pancerna generalicja sprowadziła Jacksona (młodszy brat Achillesa) z Iraku, który teraz udaje Shermana w Żaganiu. To też przecież taki skrót myślowy :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
28-03-17 13:54  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Endrju, nazwanie go czołgiem było oczywiście skrótem myślowym :-). Model będzie oczywiście w polskich barwach.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 13:56  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Super. No to już mnie nikt z widowni nie wygoni :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
28-03-17 14:12  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Co do płyty przedniej, zemściło się na mnie nie poprawienie tego elementu od razu, a potem zapomnienie. Nie doliczyłem do wymiaru grubości elementów. Gdy zauważyłem błąd model był w druku. Sugerowałem wydawcy wydrukowanie tego elementu i dodawanie go luzem do modelu.Ale podobno byłby kłopot z kolorem.

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
28-03-17 14:17  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Wątpię, że problem z kolorem był realnym powodem, bo i tak każdy arkusz w tym modelu ma inny kolor. A co do przekładni, to faktycznie u Ciebie spasowanie jest ok, więc nie wiem dlaczego u mnie żadnym sposobem ni chciało to spasować. Może wydawnictwo mieszało w plikach i tak wyszło...

--

Post zmieniony (28-03-17 14:53)

 
28-03-17 19:41  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Czyli dla klejących w standardzie mogą pojawić się "interesujące" problemy do rozwiązania, szkoda.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
28-03-17 20:48  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Madness, problemy są, jednak w modelu jest całkiem sporo rezerwy koloru, więc powinno dać radę.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 20:53  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Osłony spasowały się autorowi, ponieważ nie oklejał nimi wręgi, co widać na zdjęciu, natomiast LuZaK okleił nimi wręgę, więc mu zabrakło na długości, aby pokryło miejsce przyklejenia.

 
28-03-17 21:05  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Halogen, słuszna uwaga. Nie pomyślałem o tym.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 21:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Spróbuję napisać kilka słów odnośnie osłony transmisji w Achillesie (oczywiście mogę się mylić). Na podstawie dostępnych zdjęć niszczycieli M10 z naszej 1DPanc. mogę stwierdzić, że wszystkie Achillesy z angielskim działem 17pdr ( czyli jak w prezentowanej relacji) posiadały kadłuby późnej produkcji z ostronosą osłoną - tak jak w poniższym linku:

http://orig02.deviantart.net/2d83/f/2014/285/a/4/old_m10_achilles_mk_iic_by_liam2010-d82j2hw.jpg

Co ciekawe, na okładce modelu widać taką osłonę.
Natomiast w modelu widać, że mamy do czynienia z osłoną występującą we wczesnych wersjach produkcyjnych Achillesa, czyli taką :

https://static1.squarespace.com/static/54da549ae4b04e41c0eb8f88/57b47705414fb5d54f1cabcf/57b47706d2b8577c9621f2f4/1471444743993/VH-M10_33-64-27.jpg

Najczęściej Achillesy z takim kadłubem występowały z oryginalnym, amerykańskim uzbrojeniem, choć i zdarzały się sztuki z działem 17pdr. Ale jak już pisałem, w dostępnej ikonografii nie widziałem żadnego polskiego niszczyciela w takiej konfiguracji.

--
http://messer.cba.pl

 
28-03-17 22:17  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, wczoraj rozmawiałem na temat tej osłony z Piterpanzerem i ustalilismy, że występowały zarówno osłony późne jak i te wcześniejsze, dlatego stwierdziłem, że nie będę z tym kształtem nic robić, bo nie czuję się na tyle mocny, żeby go zmieniać i mógłbym tylko zepsuć. Ale dziękuję za fotki. Kazdy merytoryczny post jest bardzo cenny w dyskusji.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-03-17 22:26  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Jasne, rozumiem. I tak, to co zrobiłeś z tą osłoną bardzo poprawiło jej wygląd.

--
http://messer.cba.pl

 
29-03-17 13:29  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Jako, że siedzę w domu chory to tempo troszkę mi podskoczyło. Generalnie sklejam skrzynię biegów, ale w sumie przypadkiem, bo grając w grę War Thunder, w której akurat mam Achillesa, zwróciłem uwagę na to, że w prawej scianie kadłuba jest wnęka na antene. Szybkie sprawdzenie zdjęc oryginałów w necie potwierdziło moje przypuszczenia o błąd, bo każdy M10 miał tą wnękę, a w modelu brak tego elementu :/. Tak więc w eter poleciała dość niecenzuralna wiązanka i wziąłem się za wycinanie otworu w scianie czołgu. Następnie z wyciętego kawałka burty, oraz kawałka brystolu zrobiłem wspominaną wnękę. Oczywiście będzie jeszcze szpachlowana i szlifowana, oraz dodany zostanie spaw, ale nie mam gluta i nie mogę szlifować.


--

Post zmieniony (24-09-18 18:30)

 
30-03-17 08:31  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dzisiaj więcej klejenia niż marudzenia :-). Skleiłem skrzynie biegów. Efekt jest zdecydowanie lepszy, zresztą oceńcie sami. Na jednej fotce jest porównanie wycinankowej skrzyni ze skrzynią od Hala. Do tego wystrzeliłem w kosmos elementy ryflowane widoczne we wcześniejszym poście, ponieważ nie przypominały oryginału. Niestety nie udało się tego zrobić bezboleśnie, więc wkleiłem nowy kawałek podłogi i wkleiłem skrzynię, nową ryflowaną płytę oraz właz ewakuacyjny. W przypadku ostatniego poszedłem na kompromis, ponieważ wczesniej nie zauważyłem, że w oryginale nie było przedniej scianki podestu, ale nie chciałem jej już odrywać, bo skończyłoby się to destrukcją modelu, więc wkleiłem po prostu kawałek włazu, który jest przed podestem.




Wszystko jak na razie pomalowane warstwą podkładową.

--

Post zmieniony (25-09-18 08:18)

 
31-03-17 14:06  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Ogłaszam przerwę w budowie Achillesa do momentu zakupienia modelu Sherman III z WAK. Musze go kupić, ponieważ w Achillesie praktycznie nic nie przypomina oryginału... Dla przykładu mechanizmy napinające. Pierwsza fotka przedstawia co odwalił projektant a druga przedstawia elementy przeszczepione z resztek pierwszej wycinanki Shermana III, którą niestety skopałem. Element wycinankowy wygląda jak wzięty z Shermana, który miał bliskie spotkanie z Tygrysem, ale był odrywany od modelu.



--

Post zmieniony (31-03-17 14:10)

 
17-04-17 12:13  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam świątecznie :-),
Korzystając, że mam trochę czasu to siadłem do modelu, a, że w środę przyszły od Beaty ryfle, za które jeszcze raz dziękuję, Dzisiejszy odcinek sponsorują elementy pokryte ryflami. Wszystkie elementy poza stanowiskiem kierowcy i płytę stanowiska radiooperatora zrobiłem z wycinanki. Jedyny problem to trochę za wysoki element nr.50, (mała prostokątna skrzynka z tyłu podestu), nie właziła pod nagrzewnice(?) na tylnej scianie. reszta ok. Stanowisko kierowcy wzięte z Firefly-ia od Hala, poniewaz wycinankowy element to kpina. Teraz biorę się za fotele, które biorę z wycinanki, oczywiście zostaną uplastycznione. Mam jeszcze pytanie do projektanta: do czego służy element nr.35? Jest to jakaś wajcha, niestety na planach nigdzie jej nie ma. Podejrzewam, że służy to do zrobienia stanowiska kierowcy.



Post zmieniony (25-09-18 08:24)

 
19-04-17 15:52  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć :-),
Mała aktualizacja postępów. Korzystając ze świąt i wolnego zrobiłem fotele, tablice przyrządów oraz radiostacje. Fotele wykorzystałem z wycinanki, ponieważ w miarę przypominały oryginał, co nie oznacza, ze nie obyło się bez przeróbek. Do mocowań foteli dorobiłem sprężyny, a fotele jako takie przerobiłem bardziej, ponieważ tego wymagały. Tablica przyrządów oraz radio to przeszczep od Halińskiego, ponieważ wycinankowe to kicha. Jednym ze zdjęć przedstawiam porównanie radiostacji Hala oraz wycinankowej ( ta po lewej). Żeby było śmieszniej dodam, ze w teorii oba radia przedstawiają ten sam typ... Na zdjęciu radiostacja od Hala jeszcze nie skończona. Niestety przez nieuwagę usunąłem zdjęcie z gotowym elementem. W następnej kolejności dojdzie jeszcze kilka przewodów i innych *******ek.



Post zmieniony (25-09-18 08:30)

 
19-04-17 17:50  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mały idziesz jak kuna z tymi modelami ;) Do pełni szczęścia brakuje jeszcze byś się nauczył w corelu części rysować.. Tommy też stękał że nie umie, nie wychodzi itd... a jak Go pomęczyłem to się jakoś nagle sam "naumiał" a po roku czy dwóch sam widzisz jakie modele buduje ;)
PS: A jak Ci ten "poczciwy staruszek" z Gdańska jeszcze raz każe nity przyklejać cyjanoakrylem to daj mu 5 zeta niech idzie na piwo a Ty rób po swojemu ;)
Pozdrówka

--

Post zmieniony (19-04-17 17:51)

 
19-04-17 18:00  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Witam
Na zdjęciu orginalna radiostacja bez zasilacza.


--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
19-04-17 20:23  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Jaro, może byś mnie trochę podumiał obsługi Corela np. na WSMK? A co do klejenia nitów na CA to już Ci chyba kiedyś pisałem, że kleiłem je na CA bo akurat ten klej miałem pod ręką, a wziąłem go z domu początkowo do ewentualnych napraw :).
Mariusz, co do radiostacji to może są jakieś minimalne różnice w jednym przełączniku lub grafice, jednak są to różnice tak niewielkie, ze sam ich z początku nie zauważyłem. Radio z Shermana zostaje, bo jest dokładniejsze i odnoszę wrażenie, że lepiej zwymiarowane, poza tym w elemencie wycinankowym samo radio i skrzynka obok są jako jedno pudełko.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-06-17 19:21  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć.
pora na kolejną aktualizację. Skończyłem wnętrze. Z efektu generalnie jestem zadowolony, przerobiłem i dodałem to co chciałem. To co mi się średnio podoba to pociski, ale zbyt późno zauważyłem, że mają zły kształt , są za krótkie, jak zresztą całe magazyny i żeby to przerobić na etapie na którym to zauważyłem musiałbym pruć pół wnętrza. Połączyłem też górę modelu z dołem. Poszło na to trochę CA ale się udało. Góra kadłuba na etapie mocno surowym.
Pora na parę słów podsumowania odnośnie wnętrza:
Rozumiem, że wnętrze jest jakie jest z powodu, że model w zamyśle pewnie był projektowany tak aby mogli go skleić także mniej doświadczeni no ale... Trzymajmy się odpowiednich wymiarów, mam tu na myśli wspominane już wcześniej magazyny amunicji. W oryginale przednia ścianka magazynu jest na wysokości krawędzi podestu a nie za nią . Poza tym jeżeli tak jest to pomysł z czubkami pocisków jako szablonami do wykonania z drutu jest lekko nie ok i moim zdaniem lepsze byłyby normalne papierowe elementy z listków, ponieważ uzyskanie odpowiedniej powtarzalności tych elementów nawet dla mnie było niewykonalne a nie uważam się za modelarza początkującego, dlatego skserowałem sobie czubki z Firefly-ia od Hala. Kolejna rzecz, która może utrudniać sklejanie to plany. Moim zdaniem rysunków jest zbyt mało, brakuje mi porządnego rysunku szkieletu, na którym będą pokazane wszystkie wręgi, a nie, że trzeba wręgi wyławiać z rysunku ogólnego przekroju przez kadłub, poza tym brakuje numerków do nielicznych mniejszych detali.



Post zmieniony (25-09-18 08:40)

 
20-06-17 11:06  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powtórzę się...
Jak burza z tymi modelami.
Tak to jest jak ma się sporo wolnego czasu. :)

 
20-06-17 13:57  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Ciśniesz mocno i efektownie . Model będzie malowany ?
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
20-06-17 16:33  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć, dzięki za doping.

Pablos, wydawało mi się, że już Ci wspominałem o tym, że model będzie całkowicie malowany, ponieważ kolory oraz błędy do tego zmuszają.
A właśnie apropos błędów, to wczoraj i dzisiaj wziąłem się za kończenie bryły Achillesa, czyli posklejałem górę z dołem oraz skończyłem temat osłon i błotników i właśnie w temacie osłon pojawił się kolejny błąd, a mianowicie boczne osłony są za krótkie o około 2mm a co do tylnej osłony to musiałem ją o około 0,5 do 1mm zwęzić, bo była za szeroka, ale tutaj nie jestem pewien czy to błąd projektanta czy ja coś skopałem. Poprawiłem tez przednią część błotników robiąc linię podziału i dodając zawiasy, o których projektant najwyraźniej zapomniał. Koła napinające założone na sucho, nie mogłem się powstrzymać.




Post zmieniony (25-09-18 08:46)

 
20-06-17 20:36  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fajnie Ci idzie :-)
Szkoda, że nie pokusiłeś się o pomalowanie pocisków, skoro wnętrze usyfione, a pojazd będzie malowany. Troszkę ten detal odstaje od reszty i zaburza Twoją dotychczasową dobrą pracę; -)

 
20-06-17 20:44  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Tommy, o pociskach już pisałem, że średnio mi się podobają, ale teraz już tego nie zmienie. Mam nadzieję, że detale wieży trochę je zakryją. Seria pocisków do wieży będzie już robiona zupełnie inaczej.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
20-06-17 21:52  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Wreszcie nie oglądam reklam, tylko zdjęcia. Brawo Andrzeju. Łączę się z tobą w bólu za te męczarnie.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
20-06-17 22:31  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Wiem co pisałeś o amunicji, ale ja pisałem o ich pomalowaniu, a nie przerabianiu ;-)
Pomaluj widoczne łuski, resztę zostaw ; -)

 
21-06-17 13:10  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Czy mógłbyś polecić jakąś dobrą farbę do malowania łusek?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
21-06-17 22:16  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Nie wiem czy dobra, czy nie, ale ja użyłem do malowania łusek:
- Vallejo Air - 71.067 Bright Brass

Zobacz na relację mojego Jagdpanzer IV, a sam ocenisz.

 
21-06-17 22:32  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Dzięki Tommy. Z tą "dobrą" farbą chodziło mi po prostu o odpowiedni kolor :-).

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
24-06-17 16:16  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dzisiaj post nietypowy, bo recenzja/ reklama żywicznego zestawu kół do Shermana produkcji Panzer Hobby Art.
Zestaw jest ogólnie mówiąc GENIALNY. Materiał jest bardzo fajny, bardzo dobry w obróbce a za razem twardy, co zapobiega odkształceniom. Detal kół powala na kolana, bardzo ładnie odlane są nawet najdrobniejsze szczegóły kół jak chociażby napis Goodyear na bandażu koła. Zdecydowanie polecam zestaw każdemu kto ma zamiar zrobić waloryzowanego Shermana lub pojazd Shermano-podobny. W zestawie jest 14 kół jezdnych, więc zostają 2 koła zapasowe, które można umieścić na pancerzu, oraz 6 kół podtrzymujących.



P.S. Niestety koła podtrzymujące jest cięzko sfotografować w innej pozycji gdyż po bokach odstają osie na których mocuje się koło do modelu.

--

Post zmieniony (25-09-18 08:49)

 
30-06-17 16:09  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Ostatnio dopadł mnie brak weny, który spowolnił budowę, ale na szczęście całkiem jej nie zastopował. Skleiłem pierwsze cztery wózki i model już stoi na własnych kołach.





--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
05-07-17 10:39  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jak to dziwnie brzmi. Czołg stoi na własnych kołach. :) Swoją drogą nie mogę doczekać się malowania.

 
06-07-17 13:19  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Skończyłem wózki i model już wygląda fajnie. Do końca zawieszenia brakuje mi kół napędowych, które muszę zakupić, oraz gąsek które się składają. Wziąłem się także za wyposażanie detalami przedniej płyty i tutaj od razu uprzedzam, że jeżeli ktoś się weźmie za ten model to polecam przed przystąpieniem do klejenia detali najpierw porównać to co proponują rysunki montażowe ze zdjęciem oryginału, bo sporej ilości detali brakuje.
Lista zmian na przedniej płycie:
1. Reflektory z osłonami wzięte z Shermana z WAK. Oryginalne osłony nie miały charakterystycznego zagięcia na górze elementu, oraz były dość toporne, a lampy były chyba trochę za duże, poza tym łatwiej było mi wygłaskać listki lamp WAK-u niż pierścienie z wycinanki.
2.Dodałem klakson wzięty z Shermana z GPM. W wycinance brak tego elementu.
3. Dodałem prostokątne podkładki pod uszy do podnoszenia czołgu.
4. Dodałem mocowanie anteny, którego brak w wycinance, oraz jakiś inny detal, który nie wiem do czego służył.
5. Dodam jeszcze uchwyty na zapasowe ogniwa na przedniej płycie, ale czekam na skany jak na razie.







--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
23-08-17 19:50  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dawno mnie tu nie było, ale stwierdziłem, że nie ma sensu robić aktualizacji na forum skoro model buduję dość chaotycznie i jest to zazwyczaj po parę elementów w jednym miejscu a potem robię coś zupełnie innego. Tak czy inaczej mam już gotowy kadłub czekam tylko na koła napędowe i wtedy go pokażę. Dzisiaj będzie odcinek o wieży. Jako, że po sklejeniu bryły wieży oraz założeniu na sucho jarzma z działem stwierdziłem, ze coś tu na oko nie pasuje, ale jak wiadomo na oko to... Więc skorzystałem z rysunku technicznego, z monografii autorstwa Wojciecha Gawrycha, przeskalowanego do 1:25 i okazało się, że o ile ogólny wymiar wieży jest oki to o tyle z przodu boczne ścianki trzeba trochę przerobić oraz trzeba schować bardziej wgłąb wieży elementy na których trzyma się działo. przystąpiłem więc do działania.
Tak było:


A tak jest po przeróbce. mam nadzieję, że widać różnice...



I jeszcze jeden "kfiatek". Okazuje się, że kadłub jest nieco za krótki i stąd problemy z łapaniem proporcji.



--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
23-08-17 20:58  Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Fajnie, że jeszcze chce Ci walczyć z tym modelem.
Mam nadzieję, że tajemniczo pokazywany Sexton będzie lepszym projektem niż Achilles.

--
http://messer.cba.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024