FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-09-17 07:54  [R/G] Duyfken 1606, czyli odkrywamy Australię (1:100 od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witajcie Koleżanki i Koledzy

Rozpocząłem pracę nad dwoma baaaardzo dużymi żaglowcami i dość szybko zorientowałem się, że uzależnienie od nożyczek i kleju jest zbyt silne, bym nic nie robił manualnie.
Wykreśliłem więc niedużą "łajbę" i połapałem pierwsze elementy klejem. Ale co to będzie? Zgadnijcie:-)))


Pozdrawiam

--

Post zmieniony (13-09-18 23:02)

 
27-09-17 09:52  Odp: [R] Kolejny żaglowiec. Co to?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Strzelę... Żółty Lew? :P

Duże projekty są realizowane? Zżera mnie ciekawość!

--

Post zmieniony (27-09-17 09:53)

 
27-09-17 10:25  Odp: [R] Kolejny żaglowiec. Co to?
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Vasa

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
27-09-17 10:40  Odp: [R] Kolejny żaglowiec. Co to?
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 



"Zółty Lew" - Niby lew na galionie jest, ale w tej epoce na galionach rzadko pojawiało się cokolwiek innego. A do tego nie jest żółty.
"Wasa" - miało być coś małego, a galeon Wasa zjadłby ten mój okręcik na śniadanie:-)))

Wiem, że z prostego szkieletu niewiele można wywnioskować, ale ja się jeszcze nie poddaję i wierzę, że ktoś z was zgadnie. Jeśli model zostanie wydany, to egzemplarz będzie nagrodą dla zwycięzcy:-)))

Może to zdjęcie pomoże:


--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
27-09-17 10:57  Odp: [R] Kolejny żaglowiec. Co to?
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Duyfken
Dziękuję. ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
27-09-17 11:10  Odp: [R] Kolejny żaglowiec. Co to?
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Mam :)



Duyfken? Szczerze mówiąc, po tym czerwonym lwie bardziej natrafiłem...


To mnie Patryk uprzedził :/
--

Post zmieniony (27-09-17 11:13)

 
27-09-17 11:53  Odp: [R] Duyfken 1606, czyli płyniemy do Australii (1:100 od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

I ja dziękuję.:-))) Gorące brawa dla Patryka:-)


Duyfken (czyli "Gołąbek") odkrył Australię! Taka to już jest na tym świecie niesprawiedliwość, że o Kolumbie wiedzą wszyscy a Wiliem Janszoon jest w zasadzie nieznany. W roku 1606 Duyfken jako pierwszy dopłynął do Australii.
Cóż z tego, skoro facet który w tym samym roku NIE DOPŁYNĄŁ do Australii, niejaki Luiz Vaez de Torres, ma swoją Cieśninę Torresa:-)))
Replika na zdjęciu jest jedną z najbardziej udanych replik holenderskiej sztuki szkutniczej tamtej epoki. Zwodowana została we Fremantle w Zachodniej Australii w roku 1999. Mimo dużej ilości zdjęć na pewno nie uda mi się odtworzyć każdej deseczki i każdego gwoździa, ale zrobię co się da:-))) Zwłaszcza, że mam podpowiedzi i wsparcie od p. Aba Hovinga, więc jakoś to będzie.
Oryginalny Duyfken był niedużym (ok. 20 m) jachtem(!) zbudowanym około 1596 roku. Należy pamiętać, że Holendrzy nazywali "jachtem" w zasadzie każdą niedużą jednostkę.
Duyfken był zbudowany w typowy dla jachtu sposób, tzn. na mocnym, potężnym kadłubie, budowano delikatną, jak najlżejszą resztę.
Tak też wyszło mi w modelu, więc sam szkielet z pokładem nie przypomina sylwetką Duyfken'a. Dopiero na tym pokładzie planuję dokleić "nadbudówki", całość ma wyglądać jakoś tak:


Dla ciekawskich: informacje, zdjęcia i sporo filmów z pokładu Duyfkena tu.

Pozdrawiam
Seahorse

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
29-09-17 17:58  Odp: [R] Duyfken 1606, czyli odkrywamy Australię (1:100 od podstaw)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Chyba nie odkryję Ameryki, wróć - Australii, jeśli powiem, że chyba zanosi się na kolejny świetny modelik:).
Oczywiście kibicuję - w ramach "żaglowej" sekty.

Pozdrawiam

 
30-09-17 18:39  Odp: [R] Duyfken 1606, czyli odkrywamy Australię (1:100 od podstaw)
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Z tematem trafiłeś w dziesiątkę, uwielbiam kontynentalne żaglowce.
Następny projekt, który będę z uwagą śledził i już deklaruję chęć zakupu :)

--

 
01-10-17 18:43  Odp: [R] Duyfken 1606, czyli odkrywamy Australię (1:100 od podstaw)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ahoj
dziękuję za pozytywne reakcje:-)
Mimo, że się narobiłem, to nadal nie widać szlachetnych holenderskich rysów Gołąbka.
Nakleiłem poprzeczne, podłużne i dodałem finalny pokład, ale nadal jest to szkaradne. Może jak w bajce - z brzydkiego kaczątka powstanie piękny Gołąbek. Kilka zdjęć tylko:


Pozdrawiam
Seahorse

--

Post zmieniony (18-10-17 20:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024