FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
20-11-03 22:06  Re: [relacja] F15E - FlyModel
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Kolejne dwie fotki tych elementow. Zwrocic moga uwage lotki - te dluzsze. Dziwnym trafem jedna z czterech ma jakby wciecie (w postaci bialego trojkata). Nie wiem czy to celowy zabieg, czy po prostu pomylka. Szukalem po necie, ale jakos nie znalazlem rozwiazania tego dylematu...
Na trzecim zdjeciu czesc dziobowa kadluba...

 
20-11-03 22:08  Re: [relacja] F15E - FlyModel
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
I ostatnie dwa - tym razem dodatkowy zbiornik paliwa. bardzo fajnie sie skleja, dobrze spasowany i wiekszych problemow nie ma. Oczywiscie trzeba uwazac na koncowki, ktore nie dosyc ze listki to jeszcze male.
No i jak wam sie podoba?

 
20-11-03 22:28  Re: [relacja] F15E - FlyModel
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Super

Dawaj dalej

 
20-11-03 23:26  Re: [relacja] F15E - FlyModel
Ka21k 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękne. Ja też tak będe kiedyś umiał :)

Karton mnie wyzywa :))) (że go nie mam czasu kleić)
Ka21k GG: 4571542

 
20-11-03 23:44  Re: [relacja] F15E - FlyModel
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

łojeju - piękniuśki !!!
gratulacje.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
21-11-03 00:07  Re: [relacja] F15E - FlyModel
Czesiek 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Bez retuszu też ma swój urok!
Czekam na podwozie :-)
Pozdrawiam
- Czesiek -

 
21-11-03 18:38  Re: [relacja] F15E - FlyModel
Kacper   

8-O

 
21-11-03 23:20  Re: [relacja] F15E - FlyModel
Gutor 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
 

Twój model wygląda lepipj bez retuszu niż moje z retusszem.
Jest super.

...

 
22-11-03 11:26  Re: [relacja] F15E - FlyModel
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Teraz jest super, a co dopiero jak przyjdzie retusz. A co do F15 to jaki jest według was najlepszy: ten od AH, z Fly Model czy może któreś z GPM?

 
22-11-03 12:12  Re: [relacja] F15E - FlyModel
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

;-), caly problem w tym, ze ja z reguly modeli nie retuszuje, no chyba ze ewidentnie wymaga tego sytuacja - jakies nezadrukowane elementy, kola itd - poza tym staram sie wyrobic raczej w standardzie.

A co do roznych wydawnictw:
FlyModel - jest typowym przedstawicielem szkoly p. Sajdaka - szkielet jak okret, mnostwo szczegolow, rysowany recznie. Z reguly jego modele sa trudne w budowie, wymagaja nie lada koncentracji zwlazcza przy zachowaniu geometrii no i z faktu, ze sa to przewaznie odrzutowce o dosyc oplywowych ksztaltach wymagaja doskonalej umiejetnosci formowania kartonu. F15 jest akurat o tyle wrednym osobnikiem, ze jego odcienie sa dosyc ciemne i wymaga on szczegolnie retuszu w miejscach, w ktorym sie mozna "posliznac" ...

AH - mam go niesklejonego na skladzie, dlugo polowalem i zbieralem kase no i jest. Glownie chcialem go miec z powodu autora no i gwarantowanej doskonalej jakosc opracowania. Szczerze powiem jeszcze nie robilem nic od Hala - po prostu nie mam kiedy sie zabrac, wiec trudno mi ocenic sklejalnosc. Co do opracowania to wydaje sie lepsze - otwarta kabina i hamulec z lepiej odwzorowanymi mechanizmami, malowanie i szczegoly oznakowan ( w porownaniu do szlaczkow w FM duzy plus). Jest to wersja C wiec byc moze przy poprzedniku bedzie wygladal jak jego chudszy brat, co jednak powinno zostac zrekompensowane jakoscia druku i uzbrojeniem, ktorego w obydwu modelach nie brakuje...

Co do GPM - to chyba wyszly tam dwie wersje? Niestety zadnej nie widzialem z bliska a tylko na marnej jakosci fotkach. Kazdy model na fotkach wyglada bardzo fajnie, wiec trudno tutaj o obiektywna opinie, no ale pewnie po podwieszeniu uzbrojenia znikna nawet jakies bledy, o ile istnieja w opracowaniu...

Najfajniejsza sprawa dla mnie byloby wydanie wersji E w opracowaniu AH z kamuflazem z FM, to byloby dopiero cos ;-).

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024