FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-09-17 20:16  [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

zacznijmy od answera:












Plusy i Minusy
Moim zdaniem model fajny, nie wygląda na przesadnie trudny, kamo na arkuszach bardzo fajnie się prezentuje, nie ma śladów eksploatacji, model ma opcje składanych skrzydeł i pełne uzbrojenie, w dużej ilości na arkuszach, do modelu dokupiłem lasery, na chwilę Przeciszowa, wydawca nie dysponował niczym więcej. Nie znam projektów tego autora więc nie wiem jak ze sklejalnością.

a teraz GPM










Plusy i Minusy
Fajne malowanie, kolorowy statecznik, bardzo dobry wydruk, model prosty w budowie, brak składanych skrzydeł, uzbrojenie ma być dostępne w formie PDF, do ściągnięcia ze strony, sklejalność chyba będzie ok, stary model na którego bazie powstał, dobrze się składał.
W momencie zakupu, wydawca dysponował kabinką, kołami i laserami, więc wziąłem komplet

Bardzo mnie cieszą oba modele, oba mam zamiar skleić, promocyjne ceny modeli na konkursach są również mega plusem

Jak mi się jeszcze coś przypomni dopiszę. Pytajcie :) jeśli coś.
Na konkursach w Jaworznie i Przeciszowie kupiłem jeszcze 3 modele. (uboot gpm i dwa okrety podwodne wspołczesne)

Post zmieniony (19-09-17 20:17)

 
19-09-17 20:33  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Niestety, nie wyświetla mi się żadne ze zdjęć.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
19-09-17 20:35  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Ja też nic nie widzę...

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
19-09-17 20:38  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Seweryn F.   

Zdjęcia mi się wyświatlają, tyle, że z opóźnieniem. Długo się ładują, stąd trzeba poczekać aż 'wskoczą'. Ale za to są duże i wyraźne :)))

Post zmieniony (19-09-17 20:39)

 
19-09-17 20:58  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
GrubyCzarnyKOT 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4


 - 6

Jeśli chodzi o projekt Answer to o sklejalność można być spokojnym.
Pozdrawiam.

 
19-09-17 23:10  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kto opracował model dla Answera?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-09-17 02:20  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Seweryn F.   

Autorem jest Marcin Straszewski. O ile się nie mylę, to on właśnie opracował wcześniej wydane przez Answera MIGi 21 i 23. Czyli poziom wysoki.

 
20-09-17 07:56  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Kartonik39 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 1

Zdjęcia są tylko trzeba niemiłosiernie długo czekać na ich otworzenie.

--
Vivat czołgusie!

 
20-09-17 08:12  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Seweryn F. kleję właśnie Mirage F1 z Answer i tak podejrzewałem, że to ten sam autror. Fakt, model "sam się skleja" ale jest małe ale...

Grzegorz82 Mógłbyś zamieścić zdjęcie poszycia zrobione z bliska? Tak żeby było widać nity?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-09-17 08:35  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Proszę:

GPM:


ANSWER


Poszycie tego z Answera jest zdecydowanie ładniejsze.
Z fotkami, to niewiem czemu tak długo się ładują :(, Mam relacje tu i na PM, i te same zdjęcia tutaj ładują się dużo dłużej. Korzystam z img.ur

 
20-09-17 09:30  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Greg77   

Windus co masz na myśli :" Fakt, model "sam się skleja" ale jest małe ale..." ???

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
20-09-17 09:56  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
kari   

A7 GPMu miał być prosty i jak widać jest ... nawet prostszy, malowanie USN ciekawe.
A7 Answera miał być bardziej wymagający i taki jest, malowanie niszowe ... żeby nie powiedzieć mało ciekawe. ;-)

Zamiast tego warto było rozważyć zdecydowanie ciekawsze malowania SEA z wojny wietnamskiej:
http://miprofiles.i.m.f.unblog.fr/files/2015/12/a-7-myr1.jpg

czy "myszowate" USN:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/5c/95/a7/5c95a729d4f2f66985cfe81e26e7f96b.jpg
https://www.aviationgraphic.com/4781/a-7e-corsair-ii-va-46-clansmen-tc-252.jpg
https://www.aviationgraphic.com/3287/a-7e-corsair-ii-314-va-15-ik-99.jpg


Ostatecznie są jeszcze np. camo maszyn:
portugalskich;
https://abpic.co.uk/pictures/full_size_0323/1485406-large.jpg

czy greckich;
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/55/pics/23_5.jpg

tajskie pomijam ... z wiadomych względów :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
20-09-17 09:56  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Powiem Ci, że model z Answeru robi wizualnie bardzo dobre wrażenie. Widzę, że jest lepiej graficznie opracowany niż Mirage F1 (jedyny model Answer, do którego mam porównanie) dlatego chciałem zbliżenia nitów. Widać także, że paski łączące poszycie mają kolory odpowiednie do kamuflażu. Widać postęp. Jeśli ten A7-E jest tak samo spasowany jak wspomniany Mirage to już bajka :)
Greg77 Moim zdaniem Mirage mógłby być bardziej zdetalizowany za cenę 69 zł. Za jakiś czas napiszę wiecęj o tym modelu.
Nawiązując do grafiki porównaj zdjęcie poszycia, które zamieścił Grzegorz82 ze zdjęciem elementu Mirage F1.

Widzisz różnicę?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
20-09-17 10:24  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

A mi się podoba bardzo malowanie A-7 z Answer . Przywiozłem sobie go jako pamiątkę z Przeciszowa , i nie mogłem się powstrzymać aby go pociąć . Jak na razie szkielet , kabina i wnęka podwozia składają się jak klocki Lego . Czekam teraz na lepszą pogodę aby polakierować arkusze

 
20-09-17 10:28  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Seweryn F.   

kari - temat malowania modelu Answera był już wałkowany kilka razy. I kilkukrotnie było tutaj napisane (w wątku o nowościach), że jest to PIERWSZY z Corsairów II Answera. I że będą kolejne malowania, w tym i szare. Nawet juz gdzieś po sieci krąży okładka kolejnego. Więc nie wiem skąd ten problem i utyskiwanie na malowanie. Jednym się podoba, innym nie. Kto zechce, to kupi, kto nie, to poczeka na następnego. A i tacy pewnie będą, którzy obydwa wezmą. Dla każdego coś miłego.

 
20-09-17 10:40  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Nie jestem jakimś fanem Answera,(przez czas wysyłania.. dlatego corsaira na stronie bym nie kupił), ale to malowanie akurat dla mnie jest super.
A skoro mają być i inne.. to już wogóle super :) Mam nadzieje że wydawca niedługo przyszykuje kabinkę :)

 
20-09-17 10:40  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Greg77   

Dzięki Windus! Wszystko jasne.

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
22-09-17 00:34  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
witya 

Na Forum:
Galerie - 3
 

Może przeoczyłem - offset czy laser?

 
22-09-17 01:16  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Seweryn F.   

Offset. Ostatnio Answer wszystko na offsecie drukuje. Nawet wagony i lokomotywy, które dotąd były w laserze puszczane.

 
22-09-17 11:11  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Matey   

Trzeba pochwalić GPM za odświeżanie projektów, bo poprzednie graficznie to inna generacja, gruba kreska i kiczowate ślady eksploatacji (to ja już wolę bez). A jeżeli model był dobrze opracowany to już połowa sukcesu. Konkurencja pewnie zmotywowała do działania (wcześniej MiG 21 teraz Corsair II). Może niech GPM wyprzedzi konkurencję i odświeży coś co inni jeszcze nie mają w katalogu... może Intruder?

 
22-09-17 11:57  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

MiG-21 Afghanistan-wywiadowca absolutnie nieprawidłowy, to był błąd. Nie wolno było dawać MF w tym zabarwieniu. Prawda, edycja zestawu, gdzie było cztery czy pięć wariantów na jednej bazie jeszcze niepoprawniej...
A oto Intruder Wietnam War było by prosto doskonale! Ta i temat Skyhawk`u jest daleki do "zamknięcia".

--
Pieniądze to nie wszystko

 
24-09-17 16:35  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Roli zamierzasz robić relację z budowy A7 -E?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-09-17 19:14  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Niewiem jak Roli, ja jutro powinienem wrzucić fotki. Moja druga połówka wybrała jako następny do budowy. Powoli kończę lakierować mosquito, i wrzucam galerie :-)

 
24-09-17 19:54  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia ;)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-09-17 20:36  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Windus relacji zaczętych a nieskończonych mam trochę , więc będę kleił "skrycie" . Małżonka dała mi zadanie , aby przez rok skleić i dać na wystawę modeli chociaż jeden :-) Powinno iść szybko bo początek obiecujący . Troszkę pogoda mnie spowalnia bo dopiero dziś arkusze polakierowałem .



--

 
24-09-17 20:59  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Te małżonki :)
Nawet po wnęce podwozia widać postęp względem Mirage. Takie pustynne malowanie A7-E dobrze komponowałoby się z Tornado AH. Swoją drogą zgaduję, że golenie podwozia są wydrukowane na kartonie o grubości tej samej co np. poszycie?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
24-09-17 21:30  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Łukasz Ż    

Witam
Brawo model klei się naprawdę sam. Polecam rewelka Pan Straszewski pokazał klasę .
Pozdrawiam

 
29-09-17 10:36  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Roli, odezwałbyś się do mnie. Albo wrzucił jakieś zdjęcia mam małe problemy z przednią częścią. A może tobie udało się już z tego wybrnąć

 
29-09-17 11:13  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Łukasz Ż    

Chłopaki z która częścią .

 
29-09-17 11:52  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Element 37

 
29-09-17 15:38  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Hej Grzegorz82 . Jeszcze nie dotarłem do tej części , może dziś albo jutro będę ją sklejał .

 
30-09-17 08:54  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
mac_br   

Witam, od dawna przegladam to forum, w koncu jednak trzeba bylo cos napisac... Tez zakupilem model wydawnictwa Angraf w Przeciszowie, to malowanie jest swietne. Przegladajac prowadzone relacje sobie po niego siegnalem na polke z zamiarem przegladniecia, jak to dokladnie wszystko wyglada. I tutaj mam problem z niektorymi czesciami: czy tylko mi sie wydaje, czy czesci 144P i 144L (klapy skrzydel - oddzielne powierzchnie, te z numerem '400') od spodu nie powinny byc w kolorze ciemnobrazowym ? Jesli tak - to moje pytanie do wydawnictwa - czy bedzie jakas errata do tych czesci ? Jeszcze zastanawiaja mnie plamy na 145 - czy tez beda sie pokrywac z plamami na skrzydlach (nie sprawdzalem tego dokladnie), bo chyba ksztaltem sie troche roznia do tych, co sa wydrukowane razem z czescia skrzydla.

 
30-09-17 09:14  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

O tych klapach ktoś już pisał, w tym wątku, albo w tym o nowościach.
Dołączam się do pytania.
Jak również gorąca prośba o oszklenie dedykowane.

Post zmieniony (30-09-17 11:01)

 
30-09-17 13:21  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
AleksWro 

 

Wiadomo może kiedy LTV z Answera pojawi się w Empikach?

 
30-09-17 14:32  Odp: [N] LTV A7-E answer i A7-E gpm
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ten model niestety na razie nie jest w planach sprzedaży w EMPiKu.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024