FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-09-17 15:54  [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach
mRqS 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć

Jak już wspomniałem w powitalnym wątku w cafe, do kartonu wracam po 30 latach przerwy.
Poniżej, wrzucam fotki z budowy mojego drugiego, od powrotu modelu, jakim jest P40E

Długo zastanawiałem się nad wyborem (w szufladzie leży kilka innych wycinanek od Pana Halińskiego). Szczerze mówiąc, nie potrafię odpowiedzieć (może dlatego, że jest to jedna z moich ulubionych maszyn?). Tak czy tak - jak na razie, jestem zadowolony z przebiegu budowy.

Aby nie zaczynać zbyt hardcore'owo, zdecydowałem się na "tryb leniwy", czyli z "laserami". ;)

Bardziej zależy mi aby sobie wypracować/przypomnieć technikę, niż zaorać się z powodu błędnego cięcia wręg.

Oto efekt kilku pierwszych dni.
NIgdy wcześniej nie budowałem modelu z taką ilością detali w kokpicie (za wyjątkiem niektórych moich modeli RC czy waloryzowanych plastików).

Jakoś to chyba w miarę nienajgorzej wychodzi jak na razie (poza zaciapaniem klejem folii w tylnej części kabiny (jaki klej, sposób polecacie?)

Na razie tyle.
Jak czas pozwoli - dzisiejszego wieczora walki ciąg dalszy (w przerwach pomiędzy: "Tata, pomożesz mi przykleić skrzydło" a "Tata, czy to jest dobrze wycięte?") :)



P.S. WOW! Nigdy nie budowałem kartonówki, gdzie elementy pasowały by tak dobrze/idealnie :) Ok, moim jedynym, wcześniejszym doświadczeniem był Mały Modelarz z lat 70-80tych, na które przypada moja ostatnia, kartonowa aktywność :)
--

Post zmieniony (18-09-17 16:10)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
mRqS 6744 18-09-17 15:54
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
Black_Cat 270 18-09-17 16:06
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
killy9999 194 18-09-17 17:04
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
mRqS 205 18-09-17 17:08
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
RAVEN6 208 18-09-17 20:01
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
zbin 211 18-09-17 20:30
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
mRqS 205 19-09-17 11:26
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
mRqS 229 18-09-17 22:10
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
laszlik 250 19-09-17 11:37
 Odp: [R] P40E Kartonowy Arsenał - powrót po latach  nowe
mRqS 258 19-09-17 12:03

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024