FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
30-08-17 15:29  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




31 sierpnia do sprzedaży trafia najnowszy numer (28) "Kartonowej Kolekcji". Tym razem jest to wznowienie modelu samolotu pokładowego SB2U "Vindicator" opublikowanego w 2010 roku. W stosunku do poprzedniego wydania aktualny Vindicator otrzymał nowe malowanie w wojennych barwach (kamuflaż szaroniebieski/jasnoszary). W projekcie wprowadziłem także kilka innych drobnych poprawek.
Model przedstawia samolot SB2U-2 w oznakowaniu dywizjonu VS-72 stacjonującego na lotniskowcu USS "Wasp" na początku 1942 roku. Lotniskowiec operował w tym czasie na Atlantyku i wykonywał zadania związane z ochroną konwojów. Do zadań stacjonujących na nim Vindicatorów należały rozpoznanie powietrzne i tropienie niemieckich U-Bootów. Dlatego też Vindicatory na loty patrolowe uzbrajano zazwyczaj w jedną bombę głębinową podwieszaną pod kadłubem (uwzględniona w modelu).
Model został opracowany w skali 1:33 i składa się w sumie z 590 części rozmieszczonych na 8 arkuszach kartonu offsetowego. Wszystkie powierzchnie sterowe (lotki, stery wysokości i kierunku) zostały opracowane jako dzielone. Klapy można wykonać jako zamknięte lub alternatywnie otwarte. Model posiada dość bogate w detale wnętrze kabiny załogi. Jako uzbrojenie podwieszane przewidziano jedną 1000-funtową bombę lotniczą lub alternatywnie bombę głębinową. Model raczej trudny w budowie, ale za to dość efektowny. Jest delikatnie waloryzowany graficznie. Instrukcja montażu to 6 stron, w tym 3 z rysunkami. Uzupełnienie stanowi tradycyjnie rysunek zestawieniowy z czterema rzutami modelu.
Numer KK z modelem samolotu SB2U Vindicator będzie dostępny w salonach Empik, sklepach modelarskich oraz w sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy od czwartku, to jest 31 sierpnia. Cena detaliczna zeszytu to 30 zł. Do modelu dostępny jest zestaw elementów wycinanych laserem w cenie 15 zł. Szczegóły jak zwykle na stronie Kartonowej Kolekcji. Przy okazji pozwolę sobie przypomnieć o naszym nowym adresie strony internetowej - www.kartonowa.pl i adresie poczty e-mail: biuro@kartonowa.pl
Poniżej okładka, zdjęcia wykonanego przeze mnie modelu roboczego i przykładowy arkusz.



Do następnego modelu,
Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowa.pl

 
30-08-17 15:39  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Ogólnie nie moja tematyka, ale w związku z tym, że skleiłem poprzedniego Vindicatora w ramach relaksu, to teraz znów mam ochotę się zrelaksować. Jeśli tylko karton będzie dobrej jakości, to sklejanie tego modelu to czysta przyjemność.

--
http://messer.cba.pl

 
30-08-17 16:52  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

No ja powiem szczerze jestem bardzo zadowolony, w tym malowaniu jest to dla mnie pozycja obowiązkowa.

 
30-08-17 17:20  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Fajne malowanie, biorę. To poprzednie jakoś średnio mi się podobało. Plus za możliwość wykonania otwartych klap, minus za brak składanych skrzydeł.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-08-17 18:17  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model był znakomity ale karton na jakim go poprzednio wydano to była porażka.

 
30-08-17 19:23  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Mam poprzedniego , który ma efektowne malowanie. Ale kurcze ten wygląda tak bojowo że muszę go mieć.

 
30-08-17 20:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
kari   

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy;
... ok, ... temat był już wałkowany ;-) , ale zaraz ochy i achy?
... inni wieszają psy na "odgrzewane kotlety" typu Bf, Fw czy SM,
a tu kotlet ze stajni V ;-)
... żałuje tylko, że autor nie pokusił się o zaprojektowanie składanych skrzydeł,
a te w tym konkretnym przypadku to wyjątkowo prosta sprawa.
-----------------------------------------------------------------------------------------

 
30-08-17 21:27  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

No kotlet, ale w innej panierce 😁

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
30-08-17 22:23  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Teledzin   

Kotletów o których pisze Kari jest o wyboru do koloru.
Mesiów i spitów rozmaici wydawcy wydają na pęczki w wielu różnych malowaniach.
Vindicatora ktoś wydał w papierze?

--
Sklejam, bo lubię...

 
30-08-17 22:44  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Biorę!:) To następny F-16?:)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
30-08-17 23:02  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Ja również kupuję-obowiązkowo.Panie Pawle,proszę teraz o Devastatora w takim malowaniu,będzie piękny komplet.Pięknie dziękuję za ten model i proszę o nowy temat w grudniu .pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na następny model.

--
modele to moja pasja.

 
30-08-17 23:24  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
tomek   

Szkoda że nie kotlet typu Albatros albo Dr I...😊

 
31-08-17 00:18  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
AleksWro 

 

Jutro obowiązkowa wizyta w Empiku :) Malowanie znacznie ciekawsze moim zdaniem niż to z walk na Pacyfiku.

 
31-08-17 01:23  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 



Post zmieniony (31-08-17 01:26)

 
31-08-17 08:54  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Józef   

A może by tak Swordfisha namalować? :)

 
31-08-17 08:57  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Devastator był tylko raz wydany w prymitywnym opracowaniu na fatalnym papierze. Temat niesłusznie pomijany. Efektowny, wielki samolot z interesującym wnętrzem. Przyłączam się do prośby.

 
31-08-17 14:19  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Model świetny i o spasowanie nie trzeba się martwić.
Mam wcześniejszego Devastatora z KK jednak jeśli będę miał okazję nabyć ten egzemplarz zapewne się zdecyduję:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
31-08-17 17:48  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Widziałem i muszę napisać, że jest to do tej pory najlepiej wydrukowany model z tego wydawnictwa.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-08-17 20:00  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Dewastatora nie było, to tylko życzenia, aby został wydany

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-09-17 02:46  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Szanowny ZbiGu, rację masz, że Devastator nie został wydany w KK. Pomyliłem się. Miałem na myśli wcześniejszego Vindicatora z KK.

Jednak co do Devastatora, to chętnie bym zobaczył nowe opracowanie:)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
03-09-17 16:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piotr 73   

Przeglądam kupione nowe wydanie Vindicatora model jest bardzo ładny, ale mam pewne uwagi, które może wydawca uwzględni dodając erratę dołączoną do następnego modelu, szczególnie, że dotyczy właściwie centropłata (część nr 98).
1. W modelu pomijając uproszczone żebra klap (są zupełnie inne od wewnętrznej części skrzydła) brakuje ich wspólnego połączenia (klapa lewa i prawa tworzyły razem jedną wychylaną całość.
2. W modelu co prawda zaznaczono wylot łusek karabinu maszynowego montowanego w prawym skrzydle, ale ale większy wylot powinien znajdować się od strony koła. W modelu na lewym skrzydle w ogóle brakuje tych wylotów. (według dostępnych informacji w Vindicatorach pomimo, że nie montowano karabinu w lewym skrzydle zostawiano instalacje do jego montażu. Potwierdzeniem tego jest zdjęcie (link poniżej) na którym widoczny jest większy wylot, mniejszy przesłania uszkodzone poszycie skrzydła.
3. Przy okazji można by poprawić wnęki kół chodzi mi o brakujące otwory zgrupowane po dwa obok siebie. Przy wnękach w kierunku goleni podwozia należało również by dodać element blokujący (na zdjęciu w kształcie litery C, jak i również wykonać zagłębienie ( w modelu "zamiarkowane" innym odcieniem koloru szarego.
4. Na górnej części centropłata przy okienku stanu amunicji (małe czarne prostokąty)można by dodać napis AMMUNITION
5. W kabinie można by również poprawić przestrzeń pomiędzy częściami oznaczonymi numerem 34. Tą część należało by przerobić aby była widoczna za nią przestrzeń i znajdujący się tam zbiornik układu hydraulicznego i umieszczona za nim tratwa ratunkowa.(szczegóły na dołączonym przekroju w wersji brytyjskiej V-156-B1 Chesapeake)
Mam nadzieję, że wydawca uwzględni wyżej wymienione uwagi, co sprawi, ze model będzie jeszcze wierniej odzwierciedlał oryginalny samolot.
http://www.worldwarphotos.info/gallery/usa/aircrafts-2-3/sb2u-vindicator/sb2u-71-6-19-bu-0741-pilot-ensign-e-v-wedell/
http://109lair.hobbyvista.com/DETAILSITE/US/USN/sb2u/2u.wing.gear.page.htm
http://aviadejavu.ru/Site/Crafts/Craft26318.htm

 
04-09-17 12:56  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Cały czas jestem pod wrażeniem cen KK biorąc pod uwagę jakość opracowań i estetykę ich wydawania. Świetne materiały i druk. Szacunek dla klienta.
I jak widzę leżące obok w empiku w tej samej cenie wydanie z innej firmy to widzę tylko szacunek do zysku.

Post zmieniony (04-09-17 12:57)

 
04-09-17 15:16  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
kari   

... widziałem, dotykałem i ... w porównaniu z poprzednią edycją zauważalna
jest jak dla mnie zdecydowanie lepsza waloryzacja i cieniowanie, o malowaniu
się nie wypowiadam bo jednym pasuje "jajeczne" innym "szarobure", części
wydają się być nie zmienione.
Autor pisze: "... wprowadziłem także kilka innych drobnych poprawek. "
... i tu pytanie do autora: czy może nieco przybliżyć coś na temat tych poprawek?
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 
05-09-17 00:06  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


W nowym modelu Vindicatora, jak napisałem wprowadziłem kilka drobnych poprawek, głównie związanych ze spasowaniem elementów. Oprócz oczywistej zmiany grafiki/malowania i dodanej bomby głębinowej wymieniłem elementy piasty śmigła i zmodyfikowałem zawieszenie podkadłubowej bomby (dodatkowa belka). Reszta zmian związana jest z pasowaniem elementów. Korekcie uległy między innymi części nr 109 i 110 oraz praktycznie wszystkie elementy szkieletowe. W poprzednim Vindicatorze elementy szkieletów były zaprojektowane do podklejania tekturą o grubości 0,8 mm (łącznej 1 mm). Elementy te przerobiłem na podklejane tekturą 1 mm do łącznej grubości 1,2 mm. W związku z tym niektóre z części należało odpowiednio skrócić, zmniejszyć i poszerzyć wcięcia. Wszelkie poprawki powstały w wyniku ponownego sklejania przeze mnie modelu. To chyba normalne, że przy drugim klejeniu tego samego można zawsze coś wychwycić i poprawić, zwłaszcza że nie projektuję w 3D tylko "ręcznie" co wymaga większej uwagi. Zmian/poprawek jest niewiele, bo w końcu to ten sam samolot i w tej samej wersji co poprzednio.
Dodam jedynie, że nie wprowadzałem w modelu zmian, które mogłyby utrudnić montaż i wydłużyć budowę poprzez dodanie kolejnych kilkuset części. Moim zdaniem model ten jest już wystarczająco trudny w budowie i komplikować go nie będę. Takie rzeczy to już tylko w innych tzw. wiodących wydawnictwach.
To tyle, pozdrawiam.

--
http://www.kartonowa.pl

 
06-09-17 19:13  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Szanowny panie Pawle.Bardzo się cieszę, że pewne elementy zostały przeprojektowane do podklejenia tekturą-1mm,ponieważ tekturę0.8mm ciężko kupić.Szukam w wielu papierniczych czy księgarniach i nic-tylko 1mm i grubsze.Może ma pan jakieś namiary,gdzie kupić tekturę 0.8-0,75mm do pańskich projektów,Bardzo dziękuję za wspaniałe modele i proszę,bardzo proszę o Devastatora w pańskim opracowaniu-z wyrazami szacunku Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
06-09-17 21:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Ja bez problemów dostawałem tekturę 0,8mm w sklepie dla studentów architektury i budownictwa prowadzonym na Politechnice Łódzkiej. Dobrym miejscem do poszukiwań mogą być też sklepy dla plastyków. Polecam udać się na zakupy z suwmiarką żeby zmierzyć rzeczywistą grubość tektury.

--

Post zmieniony (06-09-17 22:32)

 
06-09-17 21:41  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie ma to jak polski język - padają słowa tektura i architektura i od razu następuje pomyłka co kupujemy, architekturę 0,8mm - kasujemy 5 pierwszych liter i mamy tekturę 0,8mm - proste, proste : )

 
06-09-17 22:02  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Seweryn F.   

W sklepach zaopatrzenia plastyków zazwyczaj można kupic tekturę od 0,5 mm do 2,5 mm, a i grubszą też, tyle, że czasem trzeba poczekać kilka dni. Ja akurat teraz zaopatruję się w drukarni, bo biorę ilości hurtowe (no i przycinają pod wymiar od razu), ale wcześniej różne grubości zawsze w sklepach dla plastyków kupowałem. W tym i 0,8 mm.

 
06-09-17 22:18  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Szanowni koledzy,bardzo dziękuję za info.Sklep dla plastyków odwiedziłem ,ale gość powiedział że takiej nie posiada-zapytam w drukarni-może się uda -pozdrawiam.Killy masz rację z tą suwmiarką,lepiej pomierzyć na miejscu i kupić odpowiednią.Pozdrawiam Jacek.

--

Post zmieniony (06-09-17 22:23)

 
06-09-17 22:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No pacz, naczelny forumowy wstawiacz sznurków do internetów nie zadziałał...
Ech, co za ludź. : ))))))))
Proszę oto link do tektury 0,75mm > http://allegro.pl/karton-tektura-modelarska-0-75-mm-35-x-50-cm-i6866307838.html

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
06-09-17 22:35  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> Nie ma to jak polski język - padają słowa tektura i architektura i od razu następuje pomyłka co kupujemy

Haha, faktycznie. Już poprawione.

> Sklep dla plastyków odwiedziłem ,ale gość powiedział że takiej nie posiada

Dlatego trzeba chodzić z suwmiarką. U mnie to co twierdzili że ma 1mm w rzeczywistości miało 0,8mm.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-09-17 22:44  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Cześć Wojtku.Równy z ciebie gość.Dzięki za info ,a tak przy okazji to gratulacje za dotychczasowy dorobek modelarski-piękne modele.Kapon na spita od Hala już położony.Pozdrawiam i czekam na nową relację,

--
modele to moja pasja.

 
06-09-17 22:46  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Killy 9999 nie śmieje się z tego, że napisałeś architektura tylko z tego jak łatwo to poprawić, w tym wypadku język polski okazał się łatwy - hi,hi.

 
06-09-17 23:18  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Seweryn F.   

W kwestii drukarni (w moim przypadku to akurat OKAY w Bytomiu) nie wiem czy tam akurat będą mieli 0,8. Jak kupuje 1,5 i 2 mm. Po prostu na tym maluję. To trochę inna tektura, o innej gestości i właściwościach. Ale sprawdzić można - nie chłonie wilgoci tak jak zwykła i jest mniej podatna na odkształcenia, więc do modeli powinna się nadawać.

Post zmieniony (06-09-17 23:56)

 
07-09-17 03:32  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ech, gdzie te czasy gdy człowiek sam sobie potrafił wszystko zorganizować? W pierwszym lepszym spożywczaku zbierało się kartoniki zbiorcze po batonikach i już miałeś chłopie zapas tekturki 0,5. Szło się do obuwniczego po kartony i nagle 0,8 i 1mm się znalazło... Potrzebna była folijka na lusterka to się kupowało princessę czy inne wafelki i było lusterek w opór...Materiał do tłoczenia owiewek wyciągało się z odzieżowego- pod kołnierzykiem koszul zawsze była taka dobra, sztywna wkładka a jak nie to z kliszy się tłoczyło albo zdjęć RTG. Aż strach wspomnieć o brzeszczotach z żyletek bo pewnie teraz w UE zakazane, w końcu to niebezpieczne narzędzie powodujące rany szarpane :D Nie wiem, może i się czepiam, ale w czasach gdy były w szkole zajęcia ZPT a w sklepach analogicznie- nie wiele było, to jakoś tak ludzie byli bardziej pomysłowi i zaradni :/... Aż mi się przypomniał temat z papermodelsów gdzie się wiara dopytywała: Skąd wziąć drut....
BTW: Paweł, masz w planach coś pancernego?
Pozdrawiam

--

Post zmieniony (07-09-17 03:33)

 
07-09-17 08:30  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
RAVEN6   

@lubię placki - ja kupuję tekturę 0,8 mm w sklepie internetowym wydawnictwa WAK. Jest bez problemu dostepna w cenie 50 groszy za arkusz A4. Proszę link do towaru: http://www.sklep.wak.pl/product_info.php?products_id=688

 
07-09-17 18:07  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
lubię placki   

Witam wszystkich.Serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi,na pewno skorzystam.Pozdrawiam po modelarsku-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
07-09-17 18:27  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A ja do całego modelu niszczyciela od podstaw z kupionego papieru użyłem tylko 100g papieru do drukarki - bo specjalnie gładki, satynowany. A przy Shermanie 100% modelu z domowej makulatury... Nie rozumiem co trzeba kupować, oprócz wycinanki i kleju, żeby skleić model? Dla chcącego - nic. Nie mówię tu o jednorazowym zakupie narzędzi standardowych. Reszta - jak ktoś lubi. Można, choć tak naprawdę nie ma żadnej konieczności.

Żeby było śmieszniej, nie mam suwmiarki i nie mierzę nią grubości tektury. Z reguły jadę na oko. Jak kiedyś chciałem zobaczyć, jaka jest dokładnie grubość niektórych reprezentantów makulatury w mojej kolekcji, to skleiłem 10 warstw ze sobą i zmierzyłem linijką. Błąd pomiaru pojedynczej warstwy poniżej 0,05mm. A dowolną grubość można uzyskać klejąc ze sobą kilka warstw - co mi jakoś chyba wychodzi.

A do tego z kupnych narzędzi to tylko kleje, nożyczki, pęsety i nóż AK1, bo reszta to też home made... No może za wyjątkiem otrzymanych kiedyś w darowiźnie skalpeli trzonkowych - wiecznie ostrzone i nie do zdarcia (podobnie jak ostrza do AK1).

Być EKO jest trendy ;-)

Wykorzystanie surowców wtórnych motorem postępu i przyszłością narodu!!!

A jak napisał Jaroslav, myślenia nic nie zastąpi...

Model klei modelarz, a nie jego narzędzia i materiały. Sam zakup nie gwarantuje wykonania modelu na najwyższym poziomie - tylko pomysłowość, cierpliwość i praca.

--

Post zmieniony (07-09-17 18:31)

 
07-09-17 20:06  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że kupując różne specjalnie narzędzia, elementy dedykowane takie jak wręgi, relingi, oszklenia i inne gotowe cuda, po prostu kupujemy CZAS.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
07-09-17 20:41  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Racja, właśnie czas,modele są co raz bardziej zdetalizowane,jest ich co raz więcej,a czasu niestety mamy coraz mniej,więc kogo stać ten go kupuje,w postaci dodatków, chodź to chyba trochę niweczy czar modelarskiego hobby

 
08-09-17 00:56  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Robert, uwierz mi, że zorganizowanie sobie za darmochę albo ewentualnie za drobne śrubki materiałów pomocniczych w postaci tekturek, drutków, igiełek, żyletek itd... Nie zajmuje więcej czasu niż oczekiwanie na kuriera ;) Ok. gotowe żywice i lasery są jak najbardziej wskazane dla tych, którzy chcą sobie skrócić czas pracy nad modelem dla własnej satysfakcji.I ja to w każdym względzie popieram! Na wszelkiej maści wystawach taki model nie ma jednak szans z modelem wykonanym "po Mariuszowemu..." od początku do końca z tego co pod ręką... Jest to jednak szeroki temat pod osobną dyskusję, której nie czuję potrzeby zaczynać. Doskonale to kiedyś ujął mój serdeczny Kolega Andrzej Ziober wyróżniając 2 grupy: modelarzy budujących swe miniatury z pasją i dla prestiżu oraz modelarzy, którzy kleją z pasją dla frajdy co wywołało niepotrzebne kłótnie w środowisku przez jak podejrzewam, niezrozumienie Jego intencji... Tak siak czy owak, używanie dodatków w postaci gotowych szkieletów ciętych laserem i zestawów żywicznych nigdy nie zdobędzie takiego uznania w środowisku jak rękodzieło choć jest równie mile widziane, choćby w relacjach, które możemy tu wspólnie oglądać ;)

--
GG 6801515

 
08-09-17 12:00  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić,sam mam dwie szafki różności,tektur,drutów ,foli itp,ale nie do tego zmierzałem,chodziło mi tylko o to ze jak ktoś chce kleić a nie ma komfortu czasowego to gotowe zestawy sporo ułatwiają w tym zakresie,sam staram się dłubać własnym przemysłem,koła wycinanie szkieletów,eksperymenty z oszkleniem,czy gąsienice,ale przez to staje się bardziej zbieraczem niż modelarzem, zbiory na kupce rosną,a przerabiam 1-2 modele rocznie kupując 10-15,a wciąż wychodzą nowe ciekawe pozycje:). To jest powód dla którego od jakiegoś czasu zastanawiam się nad gotowcami,do tego żona klnie że zbieram makulaturę z którą nic z nie robię he he.

 
08-09-17 23:19  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
tomek   

Temat nowości KK ,a połowę wątku o tekturze....Zapraszam za tydzień do Przeciszowa będzie tektur do wyboru:D

 
09-09-17 10:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

ZbiGu Szanowny, jak Cię szanuję tak tym razem nie mogę się zgodzić z Twoimi uwagami, a co gorsza zło... uszczypliwością. Dyskusja w tym wątku daleko odeszła od tektury dedykowanej modelowi jak w temacie i zatacza coraz szersze kręgi. Konia z rzędem temu, kto chcąc się dowiedzieć czegoś o tekturze ogólnie kliknie na temat "[N] - SB2U-2...". Tektura sama w sobie została zaszczycona kilkoma (kilkunastoma ?) wątkami na tym forum i drążenie tego tematu wraz z każdą kolejną nowością wydaje się mało uzasadnione. Autor wyraźnie zaznaczył, że model jest przeprojektowany na tekturę 1 mm i czy naprawdę trzeba o tym dyskutować ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024