FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
07-09-17 18:27  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
QN 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9

- 3

A ja do całego modelu niszczyciela od podstaw z kupionego papieru użyłem tylko 100g papieru do drukarki - bo specjalnie gładki, satynowany. A przy Shermanie 100% modelu z domowej makulatury... Nie rozumiem co trzeba kupować, oprócz wycinanki i kleju, żeby skleić model? Dla chcącego - nic. Nie mówię tu o jednorazowym zakupie narzędzi standardowych. Reszta - jak ktoś lubi. Można, choć tak naprawdę nie ma żadnej konieczności.

Żeby było śmieszniej, nie mam suwmiarki i nie mierzę nią grubości tektury. Z reguły jadę na oko. Jak kiedyś chciałem zobaczyć, jaka jest dokładnie grubość niektórych reprezentantów makulatury w mojej kolekcji, to skleiłem 10 warstw ze sobą i zmierzyłem linijką. Błąd pomiaru pojedynczej warstwy poniżej 0,05mm. A dowolną grubość można uzyskać klejąc ze sobą kilka warstw - co mi jakoś chyba wychodzi.

A do tego z kupnych narzędzi to tylko kleje, nożyczki, pęsety i nóż AK1, bo reszta to też home made... No może za wyjątkiem otrzymanych kiedyś w darowiźnie skalpeli trzonkowych - wiecznie ostrzone i nie do zdarcia (podobnie jak ostrza do AK1).

Być EKO jest trendy ;-)

Wykorzystanie surowców wtórnych motorem postępu i przyszłością narodu!!!

A jak napisał Jaroslav, myślenia nic nie zastąpi...

Model klei modelarz, a nie jego narzędzia i materiały. Sam zakup nie gwarantuje wykonania modelu na najwyższym poziomie - tylko pomysłowość, cierpliwość i praca.

--

Post zmieniony (07-09-17 18:31)

Odpowiedz na tę wiadomość 

07-09-17 19:36  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

I to prawda, Mariuszu. Znudziła się jednak na starość pogoń za materiałami - poszedłem na łatwiznę niestety. Starym już wielce i nie chce się już kompinować... Ale mam jeszcze trochę różnych starych szpargałów, które to szpargały czasem przydatne są wielce!

07-09-17 20:06  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 4

Kiedyś o tym myślałem i doszedłem do wniosku, że kupując różne specjalnie narzędzia, elementy dedykowane takie jak wręgi, relingi, oszklenia i inne gotowe cuda, po prostu kupujemy CZAS.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

07-09-17 20:41  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Racja, właśnie czas,modele są co raz bardziej zdetalizowane,jest ich co raz więcej,a czasu niestety mamy coraz mniej,więc kogo stać ten go kupuje,w postaci dodatków, chodź to chyba trochę niweczy czar modelarskiego hobby

08-09-17 00:56  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 9

Robert, uwierz mi, że zorganizowanie sobie za darmochę albo ewentualnie za drobne śrubki materiałów pomocniczych w postaci tekturek, drutków, igiełek, żyletek itd... Nie zajmuje więcej czasu niż oczekiwanie na kuriera ;) Ok. gotowe żywice i lasery są jak najbardziej wskazane dla tych, którzy chcą sobie skrócić czas pracy nad modelem dla własnej satysfakcji.I ja to w każdym względzie popieram! Na wszelkiej maści wystawach taki model nie ma jednak szans z modelem wykonanym "po Mariuszowemu..." od początku do końca z tego co pod ręką... Jest to jednak szeroki temat pod osobną dyskusję, której nie czuję potrzeby zaczynać. Doskonale to kiedyś ujął mój serdeczny Kolega Andrzej Ziober wyróżniając 2 grupy: modelarzy budujących swe miniatury z pasją i dla prestiżu oraz modelarzy, którzy kleją z pasją dla frajdy co wywołało niepotrzebne kłótnie w środowisku przez jak podejrzewam, niezrozumienie Jego intencji... Tak siak czy owak, używanie dodatków w postaci gotowych szkieletów ciętych laserem i zestawów żywicznych nigdy nie zdobędzie takiego uznania w środowisku jak rękodzieło choć jest równie mile widziane, choćby w relacjach, które możemy tu wspólnie oglądać ;)

--
GG 6801515

08-09-17 12:00  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Robert   

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić,sam mam dwie szafki różności,tektur,drutów ,foli itp,ale nie do tego zmierzałem,chodziło mi tylko o to ze jak ktoś chce kleić a nie ma komfortu czasowego to gotowe zestawy sporo ułatwiają w tym zakresie,sam staram się dłubać własnym przemysłem,koła wycinanie szkieletów,eksperymenty z oszkleniem,czy gąsienice,ale przez to staje się bardziej zbieraczem niż modelarzem, zbiory na kupce rosną,a przerabiam 1-2 modele rocznie kupując 10-15,a wciąż wychodzą nowe ciekawe pozycje:). To jest powód dla którego od jakiegoś czasu zastanawiam się nad gotowcami,do tego żona klnie że zbieram makulaturę z którą nic z nie robię he he.

08-09-17 23:19  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
tomek   

Temat nowości KK ,a połowę wątku o tekturze....Zapraszam za tydzień do Przeciszowa będzie tektur do wyboru:D

08-09-17 23:34  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

Panie tomek: - uprzejmie proszę - o tekturze Pan nie czytaj. Nie wszyscy znają ten temat tak dogłębnie, jak Pan. A grubości tekturki są dla modelu dość istotne i dla tej przyczyny piszemy o tym - dzieląc się swoimi doświadczeniami w tym względzie.
I - myślę, iż pan Paweł nam to wybaczy.
Do Przeciszowa nie każden przecie dojedzie, a tekturka potrzebną będzie niestety.

Post zmieniony (08-09-17 23:39)

09-09-17 10:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
Kilminster 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 13

- 2

ZbiGu Szanowny, jak Cię szanuję tak tym razem nie mogę się zgodzić z Twoimi uwagami, a co gorsza zło... uszczypliwością. Dyskusja w tym wątku daleko odeszła od tektury dedykowanej modelowi jak w temacie i zatacza coraz szersze kręgi. Konia z rzędem temu, kto chcąc się dowiedzieć czegoś o tekturze ogólnie kliknie na temat "[N] - SB2U-2...". Tektura sama w sobie została zaszczycona kilkoma (kilkunastoma ?) wątkami na tym forum i drążenie tego tematu wraz z każdą kolejną nowością wydaje się mało uzasadnione. Autor wyraźnie zaznaczył, że model jest przeprojektowany na tekturę 1 mm i czy naprawdę trzeba o tym dyskutować ?

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spitfire Mk. Vb Trop, Petlakov Pe-3, F6F-3 Hellcat, Curtiss Tomahawk Mk. IIb, Łavockin Ła-5, Hawker Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, Mitsubishi A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb",
Bf 109G-6

09-09-17 14:28  Odp: [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 50

- 21

I - święta racja. Temat wyczerpany.

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018