FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-08-17 11:45  [G] ORP Piorun 1:200 MM
topor305 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich forumowiczów.
Pierwszy raz zabieram tutaj głos, choć od ładnych kilku lato obserwuję wasze poczynania.
Może trochę o sobie.
Modelarstwem zainteresowałem się za dzieciaka, co jakiś czas robiłem sobie większe lub mniejsze przerwy od tego hobby, ale od jakichś 3 lat powróciłem i mam nadzieję, że z każdym kolejnym modelem będzie coraz lepiej.

Nadszedł czas, żeby zaprezentować swoją pracę. Ostatnio klejony przeze mnie ORP Piorun z Małego Modelarza po dwóch latach doczekał się zamknięcia w gablocie i zakończenia prac.
Wiem, nie jest ideał, ale był to pierwszy bardziej skomplikowany model z mojej skromnej kolekcji.
Prezentuję go, ponieważ mam zamiar zabrać się za kolejny okręt (IJN Hiei), a konstruktywna krytyka na temat tego przedstawianego modelu, mam nadzieję, że pomoże mi ustrzec się od błędów.







Mam nadzieję, że drodzy forumowicze wyrazicie swoją opinię oraz udzielicie mi kilku wskazówek na przyszłość.

--
W budowie:
IJN Hiei
Zbudowany ORP Piorun, PZInż 130, Pak 40

 
12-08-17 11:53  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Konstruktywnej krytyji Ci nie udzielę bo się nie znam ale model mi się podoba. Bardzo go lubię a Twoje wykonanie jest ok. Fajnie będzie zobaczyć Twoje zmagania z Hiei. Z mam czy gpm?

--
54323031

 
12-08-17 12:40  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
topor305 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Hiei będzie 1:300 z MM
Wątek założony
tutaj

--
W budowie:
IJN Hiei
Zbudowany ORP Piorun, PZInż 130, Pak 40

 
12-08-17 13:54  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo ładny model,może za grube słupki relingu, nići powinieneś dać jedwabne,nie mechacą się , lepsze są z drutu,mosiężnego lub w ostateczności miedzianego ,zależ co chcesz osiągnąć,np,ugięcie.Myślę ,że w końcu uda mi się też go skleić,a Hiej prz pomocy relacji TomaS to dobry wybór,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
12-08-17 14:39  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, widać ze włożyłeś dużo pracy w model , relingi koniecznie z cienkiego drutu jak pisał kolega Marek bo psują efekt. Ja jak robię reling z nici, to później po sklejeniu impregnuje SG , następnie je maluje . Model mi się podoba gratuluję. Pozdrawiam

 
12-08-17 17:20  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

fajnie zrobiłeś zabrudzenia pod bulajami. Model prezentuje się świetnie i jeszcze ta gablotka. Jakąś diodkę wrzuć do środka będzie rewelacyjnie.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
12-08-17 17:46  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
topor305 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam,
Dziękuję wam za dobre słowo.
I tak...
Jeśli chodzi o relingi, to tak naprawdę była moja pierwsza poważna drutologia. Robiłem ją z tego co akurat miałem. Słupki relingów powstały ze światłowodów z lampki, średnica o ile dobrze pamiętam około 0.5 do 0.7 mm. Przy tej skali, rzeczywiście trochę za dużo. Natomiast poprzeczki ze skręconych dwóch drucików ok. 0.15 mm. Na dobrą sprawę nawet nie wiedziałem dokładnie ile w rzeczywistości powinny mieć.

Jeśli chodzi o nitki.
Nie używałem nici krawieckich. To co może się wydawać strzępiące to nić elastyczna z GPMu. Nie ma ona jednakowej średnicy, a przekrój ma raczej płaski. Natomiast wykorzystałem ze względu na jej świetną elastyczność, przez co jest ciągle naciągnięta.
Na dobrą sprawę nie orientuję się jakiej średnicy były liny na okręcie, więc olinowanie raczej powstało na zasadzie "wydaje mi się, że będzie ok". Jako linki także wykorzystałem żyłkę 0.12 mm oraz druciki miedziane ok. 0.1 mm.

Mam nadzieję, że po relacji TomS, w Hieiu już lepiej dobiorę średnice linek.

Jeśli chodzi o oświetlenie gablotki, nie planuję tego. Chyba wolę, jak w gablotce nic nie przesłania zawartości.

Pozdrawiam

--
W budowie:
IJN Hiei
Zbudowany ORP Piorun, PZInż 130, Pak 40

 
12-08-17 18:18  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Gratuluję modelu - wyszedł bardzo fajnie.

 
12-08-17 20:35  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak. Jest na co popatrzeć.

--
serwusik

 
13-08-17 11:24  Odp: [G] ORP Piorun 1:200 MM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Model całkiem ładny.

Uwagi:
Retusz - miejscami zdecydowanie zbyt ciemny. Popracuj nad doborem koloru do retuszu. Relingi - słupki 0,2-0,3 to chyba rozsądny przedział grubości. Na poziome elementy - drut lub żyłka. ), 0,1 a jak się da to i 0,05mm - choć sam mam problem z dostaniem takiego drutu lub żyłki. Może za słabo szukam.

Drutów używam wtedy, kiedy są łamane krawędzie (głównie na nadbudówkach), tam gzie są długie, proste lub łukowate odcinki to lepiej sprawuje mi się żyłka - nie gnie się, zawsze jest prosta. Przy cienkich drutach każde dotknięcie to pogięty odcinek do prostowania...

Generalnie jak kto woli.

Druga rzecz, która mi średnio odpowiada to brudzenie. Nie przepadam za tym na okrętach, a już na pewno nie w standarcie. Ale tu też co kto lubi...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024