FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-10-14 13:37  [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po wielu zapowiedziach i testach zrealizowałem w końcu swoje marzenie.
Kalka jest w druku.


Kalka o wymiarze A 4, duża, bo dzielenie arkusza i zajmowanie miejsca powtórzonym logo to zabieranie wam kilku opcji pojazdów czy opcjonalnych oznaczeń.
Na kalce znajdziecie 21 oznaczeń do historycznych wozów IAWP oraz jeden z drogowskazów .
Kalki drukuję w niewielkich limitowanych seriach. Jeśli temat chwyci natychmiast wejdzie do druku kalka z oznaczeniami pojazdów I Dywizji Pancernej Genarała Maczka. Gotowe są także kolejne kalki dla IAWP i 1DP, bazujące na nieznanych dotychczas zdjęciach polskich pojazdów. Większość kalek pozwala na zbudowanie już dostępnych modeli, ale będą także kalki do sextonów czy innych jeszcze niewydanych modeli kartonowych. Może trochę sprowokuję projektantów?




W części pierwszej znajdziecie:

PHA_Polish_Army_part1
1) T34 N106, wóz z plutonu rozpoznawczego I Pułku Czołgów 04.1944
2) T34 N128, pojazd 2 kompanii, 1batalionu IBP spalony pod Żabinkiem 1945.
3) T34 N122 pojazd z 2 kompanii, 1batalionu IBP , rejon Żabina 1945.
4) IS 3 jeden z dwóch polskich pojazdów, sfotografowany podczas ćwiczeń w latach 50-tych. Obecnie pojazd znajduje się w zbiorach MBP.
5) T34 wieża hexagonalna, N117, pojazd dowódcy 3 plutonu, 1 kompanii, 1batalionu IBP, forsowanie Bzury 1945.
6) T34 wieża hexagonalna, N210, pojazd z 1 kompanii, 2batalionu IBP, przeprawa przez Bzurę, 1945.
7) T34 wieża hexagonalna, N235, pojazd z 2plutonu, 3 kompanii, 2pułku czołgów dowodzony przez chor. Krzysztofiaka, przeprawa przez Wisłę 1944.
8) IS 2 , N414, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.
9) T34-85 RUDY 102, wóz IBP , na podstawie pojazdu wojennego z odcinka pt "Rozstajne drogi"
10) T34-85 N214, 2 pluton, 1kompania, 2 batalion czołgów IBP, Gdynia 1945.
11) T34-85 N1000, wóz produkcji zakł. 112 z wieżą tzw 8-cześciową należący do dowódcy IBP ppłk Malutina , Wał Pomorski, Mirosławiec –Gdańsk 1945.
12) Willys Yeep,” Za wolną Polskę”, IBP Gdańsk 1945.
13) IS 2 , N422, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.
14) IS 2 , N433, 4PCzC, Wał Pomorski 1945.
15) SU57, N509, 7 Samodzielny Dywizjonu Artylerii Samobieżnej , Operacja Berlińska.
16) Willys Yeep, F-0-30-14, najprawdopodobniej należący do 4PCzC. Pomorze 45.
17) Drogowskaz „ Warszawa 14”
18) T 70M, N245, IBP, 4 kompania, 2pułk czołgów, przeprawa przez rzekę Wisłę 1944.
19) F-0-33-69 Studebacker z kolumny transportowej 4 DP im J. Kilińskiego. Jastrowie 1945.
20) SU76M, N515 , 27PAS (4 bateria), I Korpus Pancerny, maj 1945.
21) SU85 N321, 13PAS, wóz dowódcy 2 baterii, kpt M.Biedieńczuka, Friedersdorf 1945.
22) SU85 N324, 13PAS , obecnie pojazd MWP w Warszawie.

Post zmieniony (31-12-14 12:12)

 
18-10-14 15:34  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny pomysł, ale jeśli potrzebuję oznaczenia tylko do T-70 to muszę kupić cały arkusz kalkomanii?

--
Pozdrawiam!

 
18-10-14 16:56  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Niestety Jaśku tak.
Nikt nie wydrukuje małej kalki w przystępnej cenie, w krótkich seriach, a tylko o takich możemy rozmawiać w przypadku kartonówek.
Ja zamówiełem 30szt licząc na płodnych modelarzy, budujących i malujących sporo modeli.
Zawsze oczywiście pozostaje wspólny zakup i pokrojenie kalki w ramach modelarni czy wśród Kolegów.
Rozważałem druk na A4 i cięcie na pół, ale to by wymagało powtórzenia logo i stratę kolejnych cm2 na martwe pola. Uznałem po konsultacji z kilkoma Kolegami, że tak będzie lepiej i ekonomiczniej.
Wy, jako nabywcy zweryfikujecie moje szacunki i decyzję czy drukować kolejne arkusze.

Post zmieniony (18-10-14 16:57)

 
18-10-14 22:14  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Agand 

 

O Wielki Piterpancerze - wydawaj wydawaj ja od razki na pniu zamawiam po jednej sztuce kazdej wydanej. Bo nigdy nie wiadomo na zrobienie czego przyjdzie mi ochota, a pacykowanie pedzelkiem (nooo kazden sam wie).

Bo jak nie ma jakiegos modelu, a sie ma na niego wieka ochote - trzeba se go samemu zmajstrowac. W koncu od tego sie jest modelarzem. I kalki sa baaaardzo pomocne :D

--
Pozdrówka
Agand

 
18-10-14 22:47  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

"RUDY" mial namalowane dlonie na lufie o ile dobrze pamietam, moze jeszcze daloby sie upchnac, zeby wykorzystac miejsce.

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
18-10-14 22:50  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Taaa, Kolega pewny jest ?
Uwzględniłeś wszystkie grające w serialu czołgi? Który dokładnie?
Ja bazowałem na zdjęciach pojazdu wojennej produkcji, który wystąpił w jednym z odcinków.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
19-10-14 13:37  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Aż taki biegły w pancerce nie jestem, po prostu kojarzy mi się, że w którymś odcinku były ;)

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
19-10-14 13:39  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Wiadomo już jaka mniej więcej będzie cena za arkusz?

--
Pozdrawiam!

 
19-10-14 17:51  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Za kilka dni będę znał cenę dokładnie. Będzie Pan zadowolony ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
19-10-14 19:59  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
tommy-79 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

fajna sprawa takie kalki, ułatwi bardzo życie modelarzom

--
w produkcji: ferrum
w arsenale: to i owo
w planach: Leopard 2A5, TY-23, Bułgar, ST-44,
na rowerze: 24 000km

 
19-10-14 20:52  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Liczę na to, że takie ułatwienie zachęci Kolegów do malowania pojazdów i będziemy oglądać wysyp polskich pojazdów z różnych pól bitewnych, zróżnicowanych kamuflażowo, także pod względem wyposażenia czy użytkowych uszkodzeń, a nie tylko w barwach zaproponowanych przez Wydawców.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-10-14 18:03  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam
Dzięki Piotrze za odpowiedź na @ . W sumie to widzę że indywidualne zamówienie kalek raczej nie wchodzi w grę ,a mało osób buduje modele te co ja np. Dodge WC-54 MP z Modelika. następny będzie Staghound Mk I też z Modelika i w twoich kalkach nie ma znaków do niego. W sumie doszedłem do wniosku że pozostanę przy technice malowania oznaczeń. Ale na pewno kupię u ciebie te co już masz opracowane tak na przyszłość żeby były pod ręką i wymusiły budowę czegoś w barwach Polskich

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
24-10-14 20:08  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Od razu uprzedzę kolejne pytania.
Poprosiłem Kolegę Primo by zadał pytanie z maila w tym wątku bym nie musiał odpowiadać indywidualnie.
Otóż kalek do polskich pojazdów z 1DP mam na kilka arkuszy A4 .Będę je wydawał sukcesywni w zależności jak szybko kupicie kolejne wydania. To jednak logistycznie spore zaangażowanie finansowe przy jak już pisałem krótkich seriach. Robię wszystko by na dużym arkuszu zmieścić maksymalną ilość pojazdów i by zoptymalizować Wasze wydatki.
Ja także będę tych kalek używał i tylko dlatego inwestuję i ryzykuję swoje pieniądze. Zobaczycie malowania, których nigdzie dotąd nie widzieliście, bo miałem to szczęście, że dotarłem do archiwuwów z których niewielu korzystało. Prawie 2 lata pracy i przygotowań.

Co do Dodga to kalka będzie, ale w kolejnych edycjach.
Wersja MP znajdzie się na kalce aliantów, a ci muszą poczekać i oddać pierwszeństwo Polakom!
Dziś już wiem, bo jestem po testowaniu kalki na zimmericie, że bez lęku o efekt mogę zacząć szykować kalki dla pojazdów niemieckich. Jak nazbieram malowań na arkusz A4 by było taniej, to taka kalka się ukaże. Jestem otwarty na Wasze propozycje.
W kręgu moich zainteresowań są 4 i 116 DPanc oraz 1 DP LAH oraz 12 DP HJ. Interesują mnie także wszelkie pojazdy zarchiwizowane na zdjęciach z okolic Trójmiasta. To chyba zrozumiecie ;-)
Chętnie także nawiążę kontakt z osobami mającymi autorskie opracowania malowań do pojazdów niemieckich czy alianckich.

--

Post zmieniony (24-10-14 20:12)

 
25-10-14 11:48  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Konfigurując kolejne zestawy chciałbym zapytać o Wasze preferencje, a mianowicie czy na kolejnych kalkach starać się wstawiać pojazdy z jednego pułku czyli czyli np willys`a, humbera, shermana, ciężarówkę, crusadera AA, half-track`a itd ?
Pozwoli to zbudować Wam kolekcję pojazdów na dioramę, gdzie wszystko będzie spójne.
Oczywiście jednostki działały też razem i pojazdy mogły być wymieszane.
Czekam na opinie.

--

Post zmieniony (25-10-14 12:27)

 
28-10-14 10:50  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Z jednej strony, to dobra możliwość takiego ugrupowania modeli, z drugiej strony spychamy na drugi plan pojazdy z innych jednostek Dywizji. Skłaniałbym się raczej ku różnorodności .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
28-10-14 16:15  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A co gdy ktoś chce kalki z jednego pułku? Gdy w kolejnej edycji będzie kolejny pułk to kupi ten którym jest zainteresowany. Mało głosów w dyskusji , szkoda.

Post zmieniony (28-10-14 16:54)

 
28-10-14 17:37  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

I w drugą stronę, gdy będzie zainteresowany pojazdami z konkretnej jednostki, to kupi kolejny zestaw celem skompletowania oznaczeń dla nie j;-p

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
29-10-14 22:43  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak dla mnie to zgrupowanie różnych pojazdów z jednego pułku było by ciekawszym rozwiązaniem. W takim wypadku z czasem można by wypuścić i inne jednostki a wszystko pozostało by pogrupowane tematycznie. Zestawy różnych malowań dla jednego typu pojazdu też były by ciekawe ale wydaje mi się, że się słabiej sprzedadzą.

--
GG 6801515

 
30-10-14 11:40  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Temat super. Też jestem za tym aby znaki jednej jednostki były do wszystkich pojazdów na jednym arkuszu.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
05-11-14 18:45  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalka już w sklepie.
Cenę ustaliłem na 65 PLN, co arkuszu A4 i przy 20 pojazdach podniesie koszt modelu o 3zł.
Dodatkowo na kalce zapasowe orły, godła 4 PczC , znak drogowy i słup graniczny znad Odry.
Jako, że to moja pierwsza inwestycja w kalki to zamówilem serię limitowaną 20szt.
Będę czekał na Wasze opinie. Przygotowana jest także druga kalka z pojazdami 1DP. Jeśli kalki jako produkt Was zainteresuje to ruszam z drukiem.
Zapraszam!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-11-14 16:14  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Po 1 DP stoję pierwszy w kolejce.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
08-11-14 22:45  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A to widać, że stoisz :-)

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
09-11-14 10:40  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

W służbowym mundurze ;-)

Witaj dawno nie widziany :-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
22-11-14 14:47  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Tak się zastanawiam Piotrze, czy jednak na początek nie zaserwowałeś nam zbyt dużego tortu. Dałeś w obu zestawach mnóstwo kompletów oznaczeń do różnych pojazdów, świetnie, ale z drugiej strony ile kompletów potrzebuje się w danej chwili , nawet jeżeli planuje się przemalowanie już posiadanych modeli lub budowę kolejnych ?
2-3-5?
Czy nie praktyczniej byłoby robić mniejsze zestawy,np. kilka wersji tego samego pojazdu, albo kilka pojazdów konkretnej jednostki. Ma to zapewne swoje minusy choćby strata cennej powierzchni na tytuł i dane wydawcy, ale za to cena jednostkowa byłaby zapewne sporo niższa i nie zostawałyby kalki na zapas po wykorzystaniu 1-2 kompletów z dużego arkusza .

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
22-11-14 15:24  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Hmmm... Właśnie poszła do druku pierwsza kalkomania z 1DP Gen Maczka.
Układając kalki miałem na uwadze maksymalne wykorzystanie powierzchni, którą oferuje drukarnia, tak by straty byly minimalne, a relacja cena-zestaw najkorzystniejszy dla kupującego.
Cięcie arkusza na 2 czy 4 części jest możliwy, ale jak pisałeś na każdym wejdzie logo, a i rozłożenie dużych kalek, takich jak duże gwiazdy, czy deski rozdzielcze może być trudne. Te 2 zestawy będą na A4, a Kupujący zweryfikują zaotrzebowanie rynku .
Trochę fajnych modeli na forach jest, można by je dzięki kalkom ciekawie zindywidualizować.
A może, po prostu trzeba je przeskalowac do 1-35 i o 1-25 zapomnieć.
Czas pokaże, jeśli nie będzie innych głosów w dyskusji.

--

Post zmieniony (22-11-14 15:39)

 
26-11-14 23:02  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Agand 

 

Mnie najbardzej pasuje ze w ogole jest - to po pierwsze primo.
Po drugie primo - A4 tez pasuje. Niby ze jednorazowo troche szmalu idzie - ale suma sumarum i tak sie kalkuluje. Jakby pociac na mniejsze kawalki to koszt jednostkowy automatycznie podskoczy (pewnie z 4 dychy by wyszlo za sztuke abu cos wedle tego).
I po trzecie primo - nie dajmy sie zwariowac - 65 zeta za A4 pelne konkretow przy niskim nakladzie (bo wysoki nie ma szans sie rozejsc w rozsadnym terminie) to jeszcze ciagle jest cena zupelnie sensowna.

--
Pozdrówka
Agand

 
20-01-15 21:29  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalka "Wojsko Polskie część 4" już w sklepie.
Na kalce znajdziecie oznakowania do następujących pojazdów

1) Scammell, 16 kompania warsztatowa

2) Chevrolet CWL C15, 11kompania saperów.

3) Willys Yeep, serial 38057, 11kompania saperów.

4) Cromwell T187914, kadłub D, wersja bojowa, 10Pułk Strzelców Konnych.

5) Cromwell T187921, kadłub D wersja Command, wóz Gen Maczka o nazwie „Hela”.

6) M5 half track, 2pamot, ostatnia defilada w Meppen 1946.

7) M5 half track, Z 5533444, Szwadron regulacji ruchu, most nad Senną oraz znaki drogowe przy moście.

8) Morris II, M-5204521, 11kompania saperów, Holandia 1944

9) Sherman M4A4 Firefly, T228699 z 1PP zniszczony na Maczudze, 1944

10) Willys Yeep, serial 38057, 11kompania saperów.

11) Scout Humber, F193964, dowództwo 1DP, Holandia 1944

12) M5A1 Stuart o nazwie Bessie z 1PP.

13) Sherman M4A4 OP o nazwie własnej Rokitna z 1Pułku Artylerii Motorowej.

Na kalce znalazł się błąd w nazwie czołgu sherman M4A4 OP. Zamiast Rokitno jest Rokitna. W części kolejnej ten element zostanie dodany w prawidłowym brzmieniu.
Niestety powtarza się także pozycja 3 i 10. Nie popełnia błędów tylko ten, który nic nie robi.
Nakład 28szt.

Post zmieniony (22-01-15 22:04)

 
20-01-15 23:10  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

To już cz. 4? Piotrze, czy możesz zrobić podsumowanie w jednym poście, bo już się trochę gubię...

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
20-01-15 23:15  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wydałem cz.1 i cz. 4 .
Cz 1, 2 i 3 to będą pojazdy WP z frontu wschodniego, cz4, 5 i 6 to będą pojazdy 1DP Gen Maczka.
Jak skonfiguruję dalsze części jeszcze nie wiem. Materiału mam już na dziś na wiele więcej. Będą także pojedyncze kalki do pojazdów niemieckich.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-01-15 21:04  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

To ja mam jeszcze pytanie jako laik pancerny: jaka to wersja Stuarta M5A5 i czym się różni od M5A1? Od dawna noszę się z zamiarem wybudowania modelu tego czołgu z MM albo Agandowego, ale obie wersje to M5A1. W Wikipedii też nie ma słowa o takiej wersji.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
22-01-15 21:39  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

A co to za czołg ten M5A5 Stuart? Pierwsze o takim słyszę.
Był Stuart, który miał dwie takie same cyfry, ale to był M3A3 Stuart. Pewnie się komuś coś pomieszało.

--
gienek

 
22-01-15 21:50  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Literówka Panowie, już poprawiam.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
24-01-15 07:49  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

No i teraz wszystko się zgadza. Zamówienie poszło :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
24-01-15 10:21  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Dziekuję, wysłałem wczoraj.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-01-15 17:07  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Kalkomanie otrzymałem.
Próbowałem napisać na maila, ale wiadomość wróciła, więc napiszę tutaj: czy rzeczywiście zestaw nie zawiera żadnej instrukcji co do malowań pojazdów i umiejscowienia kalkomanii, czy po prostu ja czegoś nie otrzymałem???

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
28-01-15 20:42  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witaj.
W zestawie powinna być dołączona kartka z zestawieniem pojazdow umieszczonych na kalce.
Szczegolowe rozmieszczenie znakow na pojezdzie bede wysylal na maila, ponieważ kalki sa do nabycia tylko u mnie, a kazdy kupujacy i wypelniajacy formularz maila podaje.
Nie wiem czy to dobre rozwiazanie, jesli sie Klientom nie spodoba to albo instrukcja bedzie dolaczana w postaci klasycznej albo bedzie do pobrania na stronie kalki.

P.S. na ktorego maila wysylales, ze wiadomosc wrocila?
--

Post zmieniony (28-01-15 20:44)

 
28-01-15 21:16  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Odpowiedziałem na maila z którego dostałem potwierdzenie zamówienia.
Dołączona kartka jest, ale nie bardzo jest ona pomocna, bo nawet nie wyjaśnia, które kalkomanie są do których pojazdów - i choć tam, gdzie są nazwy własne pojazd można zidentyfikować, to nie wszędzie jest to oczywiste.
Myślę Piotrze, że nie ma co kombinować i zastosować rozwiązanie sprawdzone przez innych, czyli instrukcję z sylwetkami pojazdów do ściągnięcia ze strony internetowej.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
28-01-15 21:33  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wydawalo mi sie to jasne, bo albo nazwa wlasna, albo numer T pojazdu był wymieniony w opisie. Dobrze, ze piszesz, bo bede to musial przemyslec. W drukarni zniknely takze pionowe czarne kreski oddzielajace pojazdy. Na szczescie sa widoczne na prezentowanych kalkach na forach i nie maja wplywu na nic.
Za kazda uwage dziekuje, bo jeszcze sporo kalek przede mna i musze je dopracowac.
Czy zestawienie zdjec pojazdow , na podstawie ktorych kalki powstawy zamiast rysunkow to dobry pomysl?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
28-01-15 22:27  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, weź pod uwagę że nie wszyscy nabywcy kalkomanii to będą pancerni maniacy, niektórzy chcą sobie po prostu skleić fajny model czołgu bez pisania doktoratu, czego przykładem jest niżej podpisany :-)

Odnośnie ostatniego pytania: osobiście mnie to nie robi różnicy, byle było wiadomo co gdzie przykleić :-) Zdjęcia mają tę zaletę, ze nie pozostawiają wątpliwości co do wyglądu pojazdu (np. czy Stuart dla którego jest kalkomania miał osłony boczne podwozia?)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
29-01-15 09:24  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Kalki mają ułatwić odtworzenie oznaczeń pojazdu, ale schemat czy zdjęcie nie zastąpią zbadania tematu przez budującego.
Jeśli pójdziemy tylko w zdjęcia, to pokażą one jedno ujęcie.
Kalka jest zrobiona na podstawie fotki, a pozostale oznaczenia są dodane wg innych pojazdów jednostki z dodanym opisem "opcja" .
I bądź tu mądry, jest niewiele pojazdów obcykanych wokół i wtedy tak jak na Bredzie wiewiórkę mamy w 2 rozmiarach, tył /przod inna, bo tak było.
Podobnie z T34, gdy fotka pokazyju czołg z takiego kąta, gdzie widzisz tylko numer.
Orła wybierzesz sam badając temat i analizując wozy pokrewne. Część z nich miała numery z tyłu wieży, cześć z przodu na pancerzu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
29-01-15 09:48  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, Twoim zadaniem jako sprzedawcy jest zaoferować kompletny produkt. Problemy o których piszesz dotyczą tak na oko 90% schematów malowania. Mało kto dysponuje zdjęciami danego pojazdu ze wszystkich stron. Skoro już jednak decydujesz się sprzedawać coś takiego, musisz się zdecydować i zaproponować konkretny wariant malowania i oznaczenia, z ewentualnym zastrzeżeniem "wygląd drugiej strony pojazdu z powodu braku dokumentacji domniemany" (jak robią inni). Wtedy ci ambitniejsi poświęcą czas na zgłębienie tematu, a ci mniej ambitni będą mieli gotową propozycję, której i tak 99% oglądających nie będzie potrafiło zweryfikować.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
30-01-15 21:15  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Zamiescilem instrukcje w sklepie w 2 wersjach. Schematy czy zdjecia zdecyduje po urlopie.
Pzdr Piterpanzer.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-01-15 12:21  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

A gdzie są te instrukcje? Przy kalkomaniach widzę tylko zdjęcia i rzuty half tracka.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
08-02-15 16:37  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Stealth, przepraszam, że się nie odzywalem, ale byłem na urlopie.
Jeśli newsletter`a sklepowego czytaleś to informowałem o tym.
Napisz dokładnie o co Tobie chodzi, bo nie wiem jak pomóc.
Kalka wykonana jest na podstawie jednego lub kilku dostępnych zdjęć pojazdu.
Zostały zamieszczone na stronie produktu.
Pozostałe elementy przeznaczone dla niego są wykonane na podstawie zdjęć innych, pokrewnych wozów jednostki. Tam, gdzie pojawiały się różne wzory nie oszczędzałem i dokładałem je jako opcje.
Ty jako modelarz masz zdecydować którą opcje sobie wybierzesz lub w ogóle jej nie użyjesz.
Również miejsce w którym dany symbol się pojawia bywało różne, dlatego nie bardzo wiem jak stworzyć taką instrukcję, która miały by pozwolić Tobie bez wkładu własnej pracy zbudować dobry model.
Istniejące instrukcje w sposób autorytatywny nakazują położenie kalki tu i tylko tu, ale może to mieć miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy dobrze obcykany pojazd ze wszystkich stron.
Zdjęcia halfa na chwilę obecną nie chcę pokazywać, dlatego dołączyłem rzuty.
Czy takiej drogi na skróty oczekujesz?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-15 18:52  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Piotrze, żadnego newslettera nie otrzymałem.
Przyznam szczerze, że kompletnie nie rozumiem Twojej polityki jako sprzedawcy. Pierwszy raz spotykam się z producentem który robi tajemnicę z instrukcji do sprzedawanej rzeczy. Z całym szacunkiem, ale nie mam czasu ani ochoty na dalsze dyskusje. Jeżeli Ty nie wiesz w jaki sposób powinno się opracować taki produkt, ja nie mam żadnego interesu, aby Cię w tym zakresie instruować. Zwłaszcza, że wystarczy kupić jeden z dziesiątków takich zestawów dostępnych na Allegro żeby zobaczyć jak to się robi. Kalkomanie gdzieś pewnie sobie kiedyś nakleję. Pozdrawiam.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
21-03-15 18:57  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Wracając do tematu, który dojrzewał długo, chętnych było wielu na forach i w trakcie prywatnych modelarskich rozmów.
Dziś widzę, że to kolejna inwestycja w coś, co ma wirtualne zapotrzebowanie wśród sklejających i chciałem się z Wami zastanowić czy kroczyć tą drogą dalej.
Arkusz za duży i mimo, że przez to zoptymalizowana cena dla pojedynczego modelu, to całość za droga? Podzielić arkusz na 1/2 , na 3 cześci ? Musicie mieć świadomość, że to podniesie cenę.
Do instrukcji nie wracam, bo temat wałkowany, kto badał położenia godeł i znaków wie, że tylko bazowanie na zdjęciu daje wiarygodność, czego nie widać jest domniemane i może być tu albo tam.
Niedługo ruszę z kolejnymi kalkami w 1-35 i 1-72 i nie wiem czy tak naprawę 1-25 komuś jest potrzebne .

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-06-15 12:26  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Witajcie ponownie!
Jako,że chciałbym zobaczyć jak najwięcej modeli w polskim malowaniu, za namową Rajkuba i kilku innych Kolegów postanowiłem sprzedawać kalki na części , tnąc je na poziome paski.
Koszt paska 15zł. 2 paski z jednego arkusza 27zł
Pierwsze kalki znalazły już nabywców. Takie kalki bedą jednak sprzedawane tylko po indywidualnym kontakcie mailowym, przez skypa lub GG.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
21-06-15 13:16  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
daroo761 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 5
 

Witam to super wiadomość nareszcie można będzie kupić tylko to co w danej chwili jest potrzebne.

 
30-06-15 10:35  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Po przemyśleniu tematu uwolniłem kalkomanie tnąc je na poszczególne pojazdy .
Teraz możecie kupić kalkę do budowanego aktualnie modelu.
Traktuję to jako eksperyment, jeśli chwyci potnę kolejne arkusze.
Na chwilę obecną stany wykazują po 1szt.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-06-15 11:35  Odp: [N] Kalkomanie Armia Polska by PHA
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Piter, Czy zestaw kalek do pojazdów z 1 Dywizji Pancernej obejmuje również polskie A30 Challengery?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024