FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
28-09-17 23:41  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Dzięki, ale obstaję jednak przy swoich metodach.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
29-09-17 07:57  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Seweryn F.   

Ależ ja do niczego nie namawiam. Jedynie poinformowałem, ze takie cos jest, bowiem wczesniej żadnej wzmianki na forum o tym nie widziałem. To wszystko :)
pozdrawiam

 
29-09-17 09:12  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Sponio :)
Wydaje mi się że ten klej o którym mówisz jest jednak bardziej dla plastikowców, do przyklejania przeźroczystych owiewek do polistyrenu tak by nie było śladów kleju na nich. Pamiętam z dzieciństwa klejenie plastików i owiewki w Łosiach z "ZTS Plastyk Pruszków" zapaćkane nieodwracalnie klejem na bazie acetonu. Nie wiem czym teraz kleją plastikowcy, ale raczej skłaniałbym się ku temu, że ten klej jest raczej dla nich, żeby uniknąć zniszczenia owiewki przy przyklejaniu.
W kartonach naprawdę, stary dobry Butapren jest moim zdaniem do tego najlepszy.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
29-09-17 09:22  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
lubię placki   

Święta racja,nic nie jest lepsze do oszklenia niż nieśmiertelny Butapren.

--
modele to moja pasja.

 
29-09-17 09:53  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Seweryn F.   

Laszlik - plastikowcy mają do dyspozycji bardzo dużą gamę klejów do kabin, które nie brudzą przezroczystego tworzywa a nawet nie zostawiają śladów. Ten klej o którym wspomniałem wyżej to klej do folii, krystalicznej żywicy i kabin vacu, których nie 'łapie' normalny klej, a nie każdy ma odwagę przyklejać takie rzeczy za pomocą kleju ca (no bo te 'gorszego sortu' mglą na biało).
pozdrawiam

 
29-09-17 17:09  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Nigdy nie miałem w ręku owiewki tłocznej, mógłbyś powiedzieć dlaczego postanowiłeś sam tłoczyć?

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
29-09-17 17:23  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Żeby mieć owiewkę naprawdę przejrzystą. Kupne takie nie są. O ile jeszcze w niektórych modelach gdzie owiewki są mniejsze, nie ma to takiego znaczenia, tak tutaj szklarnia jest dość duża więc warto by było, żeby była ładniejsza. Zresztą zawsze przejrzyste oszklenie podnosi walory estetyczne modelu.

--

Post zmieniony (29-09-17 17:24)

 
29-09-17 17:53  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Warto było wytłoczyć tą owiewkę samemu.
To, co zostało do tej pory wykonane, wygląda obłędnie.

Pozdrawiam

 
29-09-17 21:02  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak zawsze z wielką przyjemnością obserwuję relacje w takim wykonaniu i świetnie, że wreszcie po 12 latach ponownie na Konradusie : )
Nie ukrywam, że po końcowych galeriach modeli, które w tak fascynujący sposób sklejasz z niecierpliwością czekam na zapowiedź kolejnej, i nie ukrywam, że moim marzeniem jest, to aby tą następną była relacja ze sklejania Helldivera - dlaczego akurat tego modelu, dlatego, że ten model daje wielkie pole do popisu przy waloryzacji, która będzie mocno widoczna po sklejeniu, a jak do tej pory żaden sklejony model nie był w pełni zwaloryzowany.
Dobra to tyle o moich oczekiwaniach.
Co do modelu - to nic tak nie poprawia wyglądu modelu samolotu, czy to kartonowego, czy plastikowego jak tak krystaliczne oszklenie, które tu można zobaczyć i ważne, że wykonane przy użyciu oleju i niekoniecznie z pierwszego tłoczenia : )
Tak już przy okazji patrząc na to co dotychczas skleiłeś rzuciła mi się w oczy jedna rzecz - z tego co widać zamierzasz otworzyć drzwi do kabiny - te drzwi były na zawiasach, a widzę, że z zewnętrznej siatki poszycia nie wyciąłeś tych miejsc w których te zawiasy są zamocowane
http://www.aircraftresourcecenter.com/awa01/601-700/awa632-P-39-pt2-Bailey/42.jpg, zamknięte drzwi tak wyglądają w tym miejscu http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234956464-bell-p-39-airacobra/ otworzone tak 0:48 https://www.youtube.com/watch?v=Jz0QO4QF4Qk
Będziesz to jakoś zmieniał ?

 
30-09-17 18:03  Odp: [R] Bell P-39D-1 Airacobra (K.A. 1-2/2016)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Osz kurde... Nie pomyślałem o tym. Przeoczyłem.
Jasne że będę w takim razie wycinał te zawiasy z poszycia. Nie powinno być większego problemu. Dzięki za spostrzegawczość.
Pewnie sam bym też do tego doszedł na samym końcu, przy montażu drzwi, ale wtedy byłoby o wiele trudniej wyciąć te zawiasy z poszycia z racji kompletności bryły samolotu i zapewne też przez zamontowane już podwozie. Teraz, póki jest tylko kawałek kadłubka będzie o wiele łatwiej.
Co do Helldivera, to raczej inne modele mam w planach na najbliższą przyszłość, więc będziesz chyba musiał jeszcze poczekać. Może się to jeszcze zmieni, ale na dzień dzisiejszy to nie Helldiver będzie następnym modelem.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 23Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024