FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-08-17 23:07  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Z maszynowni już tylko jeden krok do kambuza



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
22-08-17 09:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Yarpen Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zamiast robić kambuz, z którego guzik będzie widać, powinieneś był otworzyć drzwi do pomieszczenia maszyny maszyny sterowej i ją wykonać. :D

 
22-08-17 09:47  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak już takie szczegóły to pieniek do rąbania mięsa blat miał z drewna dębowego/bukowego i nie może być pomalowany (ciemnobrązowy) :-)

 
22-08-17 12:48  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Yarpen Zirgin: W kambuzie będzie widać trochę więcej niż guzik ponieważ będzie wykonany w modelu ściągany świetlik.
Był pomysł, aby ukazać także wnętrze sterówki, niestety wiązało się to z utratą sztywności rufy, zwłaszcza nadburcia dość mocno naprężonego. Dlatego też zrezygnowano z tego pomysłu, podobnie jaj z otwieranej ładowni w dziobowej części statku.

Ryszard: innego odcienia brązu nie było pod ręką stąd ten "mahoń". :-).
Jeżeli kiedyś tam w przyszłości ..... zdecydujemy się na wydanie kartonówki.... to kolor pieńka i blatu zostanie zmieniony. :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-08-17 08:40  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

You guys have a lot of critic on this beautiful build, just let Szkutnik do his work, something beautiful will come out eventually ! :)

 
23-08-17 10:34  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A to SOŁDEK był okrętem o napędzie atomowym, skoro w siłowni widać tylko szczyt stosu reaktora? ;-) :-P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
23-08-17 11:14  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wariat, Wisła się pali! To chociaż powiększ świetlik parę razy, żeby wszystkie te detale były doskonale widoczne!

 
23-08-17 11:51  Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ribik   

Najlepiej gdyby cała skorupa i ściany były z pleksi, byłyby ochy i achy, że wszystko widać.

 
23-08-17 18:26  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Budowa budzi jak widzę, duże zainteresowanie.
Takie podejście do tematu bardzo mi się podoba. Co z tego, ze niektórych szczegółów nie będzie finalnie widać ?
Są zdjęcia, dokumentujące "co siedzi w środku" a dbałość o jak największą zgodność z oryginałem zapewne przynosi dużą frajdę "stoczniowcowi" :-)
Steady As She Goes !

 
24-08-17 10:28  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Senkan 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

No, SOLDEK was not a nuclear powered ship, look here:
https://en.wikipedia.org/wiki/SS_So%C5%82dek

 
24-08-17 10:53  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Senkan - Chopin only made a joke because the parts in the engine room look like the tips of nuclear rods from the core:) Some of guys here have been on Sołdek or served on her. I have been on Sołdek once as it still exists. It is a museum now.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
24-08-17 11:37  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Takie modele są w CMM w Gdańsku ale jako modele z przekrojem. Pamiętam na jednym z nich był kubek i okulary na biurku bosmana;) Uważam że tutaj dobrze byłoby przewidzieć opcjonalną wersję modelu z przekrojem/otworzeniem części kadłuba.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
24-08-17 13:01  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Widzę, że zaczynacie żartować i fantazjować :-) Cieszy nas to bardzo. Stoczniowcy mają "frajdę".

To w tym miesiącu jeszcze część pierwsza fotek z budowy poszycia kadłuba.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-08-17 14:18  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Piotr Kaczkowski, jakieś półtorej dekady temu albo i dwie, zrobił składankę zatytułowaną "Jazda obowiązkowa'. Jeżeli, Państwo wydacie ten okręt, to będzie własnie taka jazda obowiązkowa. Obojętne czy model będzie miał napęd atomowy czy parowy, i tak nie będzie tego widać.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-08-17 15:00  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Albo jak widzę modelarze będą mogli zrezygnować z części poszycia kadłuba, coby więcej pokazać wnętrza, czyli poszycie opcjonalne;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 
25-08-17 23:01  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Druga seria fotek z oklejania kadłuba. Teraz to wszystko zapaskudzimy farbami i będzie koniec budowy.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
25-08-17 23:53  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

P I Ę K N O Ś C I - i co tu dużo pisać.

 
25-08-17 23:54  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kadłub - marzenie!
Czy od dzisiaj już tylko tak będzie się projektować modele jednostek pływających?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-08-17 08:20  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Superowo !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
26-08-17 09:26  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83)
kari   

... robi wrażenie :-O i to nie mniejsze od dajmy na to "popularnego" wojennego pływadła ;-)
... uszczegółowienie zwala z nóg, poszycie burtowe wręcz prekursorskie i co najważniejsze
gotowy model nie będzie wymagać ... podstawki ;-)
... i pytanie do SZKUTNIK'a: czy poszycie burt nie jest nieco za grube?
... no chyba, że to złudzenie optyczne wywołane "grą cieni" ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-08-17 10:11  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

kari: Poszycie w modelu wykonane jest z papieru 200g. Skala 1:100 - więc płaty poszycia muszą być troszkę widoczne. Jak się pacnie kadłub farbą powinno się to jeszcze bardziej stonować. Podobnie było po pomalowaniu kadłuba w modelu Dar Pomorza.
Poszycie burtowe.... zwykłe poszycie kadłuba nitowanego. Żadna prekursoria. W kadłubie spawanym, już by tak pięknie to nie wyszło.
Uszczegółowienie.... w tej skali nie da się inaczej. Braki od razu będą widoczne.

Na fotografii i "grze cieni" się nie znam.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
28-08-17 23:57  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kari'emu zapewne chodziło o prekursorskie poszycie jak na model kartonowy. Ale zapewne to wiesz, tylko się (jak zwykle) zgrywasz :-)
Tak na poważnie, to jestem za tym, aby wyłącznie tak projektować modele z oryginalnie nitowanymi kadłubami. Zresztą wczesne kadłuby spawane też miały blachy "na zakładkę", więc i w ich przypadku ta metoda by się sprawdziła.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-08-17 17:19  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Aż szkoda to malować, takie blade surówki też wyglądają ciekawie dla oka.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
29-08-17 20:22  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

ADAM12: Ale takie blade modele nie mają żadnych szans na konkursach modelarskich ;-)

--

Post zmieniony (29-08-17 20:22)

 
29-08-17 20:30  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ale jeżeli ktoś będzie chciał wystąpić na konkursie to może model pomalować i według Naviga model można śmiało wystawiać.

 
29-08-17 21:19  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Eeee tam z tymi konkursami. model ma się modelarzowi podobać, choć nie ukrywam, że chyba jedną "bladź" sobie pomaluje aero dla nauki :)

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
01-09-17 11:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Króciutka informacja. Może kogoś zainteresuje.

JACEK potwierdził swoje przybycie do Przeciszowa.
Tak więc podczas konkursu, będzie można na żywo zobaczyć kadłub SOŁDKA i porozmawiać z autorem modelu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
09-09-17 13:02  [R] - Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 - made by SZKUTNIK
Wojciech Cięciwa   

Hej modelik przepiękny. Ja mam tylko jedno pytanie: Czy na dziobie dodatkowe elementy są mocowane poziomo, czy tak, żeby potem stanowić mocowanie dla pasów poszycia ?
Bo pasy poszycia nie są poziome...
Jakby można zaprezentować jeszcze kilka zdjęć samego dziobu, byłbym wdzięczny.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
09-09-17 17:50  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Wojciech Cięciwa: Nie wiem, czy dobrze skumałem... te dodatkowe elementy na dziobie. Podejrzewam, że chodzi o "blachy ogniowe" wykuwane na gorąco i zamykające kadłub na dziobie i rufie. Poziome pasy poszycia klejone są na swoich końcach do pionowej podłużnicy. Elementy na dziobie i rufie o których mowa, są klejone na wierzch w pionie w kilku fragmentach. Nie obeszło się jedna bez wklejania klinów pomiędzy pasy poszycia "spodu" a te elementy zamykające kadłub elementy. Powstawały szczeliny.
Co ciekawe, w oryginale podczas budowy jednostki również wstawiano kliny w poszycie kadłuba.

Co do fotek dziobu to znalazłem tylko trzy.



--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-18 15:29  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Prosimy o dalszy ciąg - sympatycy.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-18 16:53  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!



OSTOJA: przepraszam za brak polskich liter. Zima za oknem - prace stoczniowe przy Soldku przystopowaly. Dalszy ciag na pewno za jakis czas nastapi. A tak na powaznie,
Jacek obecnie bardziej skupia sie nad modelem DAR POMORZA. Jest duze parcie na ten zaglowiec ze strony muzeum . Jak skonczy model DARU wroci do pracy nad SOLDKIEM.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
03-01-18 17:27  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Dzięki za wyjaśnienie i powodzenia w 2018.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
03-01-18 20:02  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
henrykk   

SZKUTNIK napisał:
>OSTOJA: przepraszam za brak poskich liter.

To co prawda nie najważniejsze (jeżeli w ogóle ważne), ale „ten problem” da się dość łatwo rozwiązać – jeżeli ma się na to ochotę i uważa to za istotne/potrzebne. Mój teraz pisany tekst jest pisany Wordem na klawiaturze niemieckiej. W tym programie (i chyba we wszystkich innych) można wprowadzić przez kombinację klawiszy polskie litery, idąc do menü „wpisać symbole” (chyba tak się to tłumaczy – Symbol einfügen). Tam są „wszytkie litery świata” – a ich pisanie następuje, u mnie, można to indywidualnie ustalić, przez kombinacje różnych klawiszy; np. „ł” powstaje u mnie przez kombinację „CTRL” i „l”.

--

Post zmieniony (04-01-18 12:01)

 
03-01-18 22:46  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Coś pięknego!!!!! Jakim klejem to jest montowane, że takie czyste?? Nie wiem, moc Jedi to trzyma w kupie, cy cóś??

--

Post zmieniony (03-01-18 22:49)

 
04-01-18 13:10  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

vansen: butapren z komunistycznych czasów co się po Dziadku został, nakładany w śladowych ilościach.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
04-01-18 13:53  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A w temacie s/s "Sołdek".
W Gdańsku zmieniono ulicę Sołdka i powoli nadciągają ciemne "chmury" nad ( zmianą ?) nazwy statku.
W wybrzeżowej prasie ("Dziennik Bałtycki") był wywiad z dyr. Narodowego Muzeum Morskiego J.Litwinem, który powiedział, że do tego nie dopuści.
I dalej z prasy:
"Marcin Węgliński, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału IPN, przekonuje, że „SS Sołdek nie jest ulicą, stąd sprawa jego nie dotyczy”. Lecz w ustawie o dekomunizacji czytamy, że zakaz propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego dotyczy nie tylko ulic, ale też „publicznej nazwy budowli, obiektów [!] i urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów”.
:-)

 
04-01-18 17:50  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak już tak Ryszardzie wspomniałeś to może warto przedstawić uzasadnienie IPN jeżeli chodzi o osobę Stanisława Sołdka - wiem, że jest to polityka, ale jak się mówi A to trzeba również i powiedzieć Ż :
https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/polityka/zmiany-nazw-ulic/nazwy-ulic/nazwy-do-zmiany/40118,ul-Soldka-Stanislawa.html
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/1,13,21825619,35612,-Dobra-zmiana--bierze-sie-za-ul--Soldka--A-co-ze-s.html

 
04-01-18 19:56  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

:-)

 
04-01-18 20:58  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Panowie to jest relacja z budowy modelu kartonowego. Proszę trzymać się tematu i nie zaśmiecać wątku polityką. Nie życzę sobie tego.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-09-18 09:57  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ciąg dalszy???

ps. A zdjęcia to tylko mnie się nie wyświetlają?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-09-18 14:01  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

ceva: Ciąg dalszy nastąpi. Rzeczywiscie zdjęcia zniknęly. Byly umieszczone na wstaw.org. Jak tylko znajdę chwilę poszukam innego miejsca i wrzucę je ponownie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-09-18 11:54  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Wojciech Cięciwa   

Wy7staw może jako całą "paczkę" od razu a nie poszczególne zdjęcia.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
18-09-18 15:51  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

PRACE NAD PROJEKTEM MODELU TRWAJĄ NADAL.
ROBIMY TO DLA SOŁDKA.
NALEŻY MU SIĘ GODNIE OPRACOWANY MODEL KARTONOWY

Zgodnie z sugestią na razie wstawiamy całą paczkę zdjęć , jeśli znajdziemy dobry hosting to podlinkujemy w relacji od nowa

https://photos.app.goo.gl/MJfnsooJV2sVyM3y6

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-09-18 16:23  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

SZKUTNIK napisał:

> Ahoj!

Ahoj!

> jeśli znajdziemy dobry hosting to podlinkujemy w relacji od nowa

Po co szukać? Podlinkuj to co jest pod Twoim linkiem. Google to chyba nie najgorszy hosting ;>

pozdr,
k

 
18-09-18 16:34  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Ale nie wiem jak sie generuje link do miniaturki , chyba że nie ma takiej opcji i będą tylko linki do klikania aby otworzyć zdjęcia

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
18-09-18 17:52  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
skarczew   

@SZKUTNIK:
Można miniaturki zrobić, chociaż wymaga to minimum pracy (ok. 1 minuty na każde zdjęcie).

1. Otwieramy album (np. Twój link powyżej).
2. Otwieramy konkretne zdjęcie.
3. W widoku zdjęcia klikamy prawym klawiszem myszki na zdjęcie, i kopiujemy adres (u mnie pod FireFoxem jest to "Copy Image Location". Otrzymany link będzie bezpośrednim linkiem do zdjęcia.
4. Otwieramy nową zakładkę w przeglądarce i wklejamy skopiowany link. Następnie przechodzimu na koniec adresu i szukamy frazy w rodzaju "=w1468-h1101-no" (liczby oznaczają szerokość i wysokość zdjęcia, i prawie zawsze będą się różnić dla różnych zdjęć).
5. Zastępujemy "=w1468-h1101-no" na końcu zdjęcia przez "=s250" (bez cudzysłowów).
6. Otrzymany link bedzie linkiem do miniaturki.

Wstawiamy oba linki według wzoru:
[ url=bezpośredni_link_do_zdjęcia][ img]link_do_miniaturki[ /img][ /url]

Przykład:


Zamiast "=s250" można popróbować inne wartości:

"=s50"


"=s450"


Pozdrawiam,
S

Post zmieniony (18-09-18 17:56)

 
18-09-18 20:13  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@skarczew - dzięki za wpisanie sposobu :) , nie mogłem szybko odpowiedzieć Szkutnikowi, bo byłem poza domem.

pozdr,
k

 
18-09-18 21:23  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
Jarek 

 

@SZKUTNIK

Możesz powiedzieć mniej więcej na jakim etapie jest ten projekt i kiedy planujesz wydanie modelu? Zastanawiam się czy czekać, bo surówka wygląda super, no ale pojawił się Sołdek w setce z GPM'u i mocno mnie kusi, żeby kupić już teraz i jesienią coś pokleić.

Pozdrawiam

--

 
19-09-18 20:59  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Janek: Jak masz parcie i kuszenie to kup SOŁDKA z GPM. Nie będziesz przecież siedział całą jesień bez sklejania tylko dlatego, że Szkutnik nie wydał teraz modelu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
06-11-18 12:18  Odp: [R] – Rudowęglowiec SOŁDEK (MM 8/83) powiększony do 1:100 – made by SZKUTNIK
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Dzisiaj jest rocznica zwodowania prawdziwego Sołdka, i to okrągła bo 70-ta, więc pozwolę sobie spytać jak się ma Sołdek na waszej pochylni?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024