FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-17 20:06  [N] Spitfire AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

http://halinski.com.pl/nowosci/spitfire-XVIe-cover-large.jpg

Post zmieniony (11-07-17 20:12)

 
11-07-17 20:09  Odp: [N] Spitfire AH
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

W końcu, choć trochę szkoda że nie wersja mk XIVe :/
I znowu w pakiecie ^^

--

 
11-07-17 20:17  Odp: [N] Spitfire AH
Robert   

Fajnie,a jednak na skróty,monotematycznie,na kase,co nastepne nowa foka?

 
11-07-17 20:18  Odp: [N] Spitfire AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czekam na pakiet Bismarck / HMS Hood...

Minęły czasy kiedy można kupić jeden model w rozsądnej cenie z tego wydawnictwa. Nie ogarniam polityki...

Post zmieniony (11-07-17 20:19)

 
11-07-17 20:23  Odp: [N] Spitfire AH
Robert   

Nie ma polityki,jest buisness

 
11-07-17 20:39  Odp: [N] Spitfire AH
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Kolejne dwa Spitfire'y w polskich barwach - mi się ta opcja podoba.

--
http://messer.cba.pl

 
11-07-17 20:41  Odp: [N] Spitfire AH
Paweł63   

Witam.
Będę nudny , ale cena powala.
Pozdrawiam,Paweł

 
11-07-17 20:51  Odp: [N] Spitfire AH
F4kL0gic   

Zakładałem że jest jakaś kolejność w tych modelach prezentowanych na stronie wydawnictwa...nowość / w przygotowaniu...a tutaj nagle pojawia się Spitfire zamiast Me-262B.
Skoro modele wychodzą średnio co 4 miesiące to cały misterny plan z Bismarckiem w tym roku poszedł się...ten tam tego.

 
11-07-17 20:56  Odp: [N] Spitfire AH
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Wreszcie Spity, których jeszcze nie było! I to z dwiema różnymi osłonami kabiny.

--
pozdrawiam
Piotr


 
11-07-17 21:07  Odp: [N] Spitfire AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Tak, strasznie szkoda że to nie wersja XIV. Wydawnictwo znowu poszło na skróty, ale chwali się że modele opracowano z różnymi wersjami kabiny. Poza tym bardzo podoba mi się kamuflaż RAFu z drugiej połowy wojny. Poważnie rozważam czy kupić, pomimo ceny.

Odnotowuję brak kół żywicznych u wydawcy. Mam nadzieję że się pojawią.

Jeśli ktoś zakupi to chętnie obejrzałbym zdjęcia arkuszy.

> Zakładałem że jest jakaś kolejność w tych modelach prezentowanych na stronie wydawnictwa

To jest błędne założenie :-) Me 262 już gdzieś z rok wisi, a Hellcat chyba jeszcze dłużej. Ja się cieszę że modele wychodzą w miarę regularnie. I że są to same samoloty, chociaż wiem że miłośnicy szkutnictwa mogą czuć się zawiedzeni.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 21:30  Odp: [N] Spitfire AH
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Sciete koncowki skrzydel i spiczasty ogon - w koncu sie doczekalem :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
11-07-17 22:52  Odp: [N] Spitfire AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Trudno, choć z telefonu, ale napiszę, SUPER, nareszcie porządny Spit LF z kroplową osłoną kabiny. Mało tego dwa Spity LF. Czad jak s..syn.!!! BRAWO!

Życie jest piękne!!!

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI






dopisek moderatora

Ceva zmniejsz avatar, jest za duży.

Dopisek moderatora MARIUSZ:
Avatar prawdopodobnie był umieszczony na photobuckecie,a po jego "strzale w kolano" większość zdjęć właśnie się tak wyświetla...To nie wina Cevy...

 
12-07-17 00:20  Odp: [N] Spitfire AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No cena tytaniczna, 84,-
Moim zdaniem, to sygnał jak teraz mało ludzi zajmuje się tym hobby i aby utrzymać wydawnictwo tak trzeba kombinować. Skok na kasę to wg mnie nie jest, to próba przetrwania.
Oby owocna.

 
12-07-17 06:40  Odp: [N] Spitfire AH
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

AH nie jest najtańszy ale 42zł za model to niezła cena. Mam nadzieję, że wydawnictwo będzie w ten sposób wydawać różne dwa modele tak jak robił FLY Model. Mustanga i Aicobrę w jednym numerze bym wziął. Osobno na żaden się nie skusiłem. Więcej barwnych kamuflaży Panie Marcinie poprosimy :-)

 
12-07-17 09:28  Odp: [N] Spitfire AH
rysiu62   

Radomirze szanowny , jakby nie spojrzał to jednak 84 zł.

 
12-07-17 09:37  Odp: [N] Spitfire AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja też cieszę się z nowej wersji spita. Pewno zakupię,choć w szafie czeka już kilka innych... W końcu trzeba będzie skleić i swojego spita...
Co do ceny - modele tej firmy to szczyt detalizacji i precyzji. To musi kosztować. Oferta rynku jest olbrzymia - można kupić tańsze modele jak brakuje kasy na droższe... Albo trzeba rzucić palenie... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-07-17 10:14  Odp: [N] Spitfire AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Święte słowa. W empiku mamy akurat do wyboru dwa spity, według dwóch całkowicie różnych filozofii. A w internecie kilkadziesiąt innych "złotych środków". Dla każdego co kto lubi i uważa. Jak ktoś szuka jakości to na pewno wie co za 84 złote dostanie. A kto nie chce rzucić palenia, musi się zadowolić biedawersją :]

 
12-07-17 11:32  Odp: [N] Spitfire AH
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Narzekających na ceny i na "znowu nie to co chciałem", chciałbym serdecznie zachęcić do zaprojektowania Spita XIV lub jakiegokolwiek nieodgrzewanego kotleta i wydania go w niskiej cenie. Bardzo chętnie kupię i myślę że wielu kolegów również. Dla większej motywacji dodam że wydawanie modeli kartonowych to złoty interes: droga fura, kasy jak lodu, 50 letnia whiskey, wyjazdy do USA i Chin, spotkania z Putinem na G20, wizyta u Kim Dzong Una itp. itd.

Co do modelu to w pełni zgadzam się z Cevą, Piotrem D. czy Rafelem: nie dosyć że są to modele których jeszcze nie było, to jest to naprawdę ładna wersja Spita i w dodatku w malowaniu polskich dywizjonów. Idę głosować portfelem.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
12-07-17 15:26  Odp: [N] Spitfire AH
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepraszam bardzo: to jest nowość czy tylko zapowiedź? Jest już w Empiku, InMedio, Kolporterze, RUCHU? Widział ktoś środek? Cena jest potwierdzona u wydawcy, czy to tylko taki strzał życzeniowy?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-07-17 15:51  Odp: [N] Spitfire AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To jest nowość i tyle ile piszą będzie kosztować. Co do empiku to jeszcze nie było, a na stronie też nie ma informacji kiedy trafi do kiosków i empiku.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
12-07-17 19:41  Odp: [N] Spitfire AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Modele piękne, nowy Spit z MM tez bardzo fajny, oba na pewno kupię, ale ileż można tych Spitów wydawać...

Ani MM, ani AH nie wydaje w ogóle pojazdów...

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-07-17 20:59  Odp: [N] Spitfire AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Szczerze: pojazdy typu czołgi z plastiku 1:35 wraz z gąskami , czy ciężarówki wraz oponami kosztują mniej niż kartoniak + gąski. A że w pojazdówce panuje mania malowania to sam rozumiesz że amatorów sklejaczy może ubywać. A zbieraczy za 100 zł i więcej też za dużo nie ma. A Spity 1:32 są w cenach 100 - 130 zł. No od biedy niby sztuka hala wynosi 42zł. Ale na co komu drugi. Jednen za góra 45 zł by, kupił a 2 w jednym zeszycie mi na nic.

 
12-07-17 21:01  Odp: [N] Spitfire AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

AH już podobno nie wróci do wydawania pojazdów bo niszowy temat.

A co do cen i utrzymania wydawnictwa - tutaj bardziej chyba chodzi o problemy kadrowe, mniej nowych tematów i trza nadgonić z kasą wydając takie właśnie modele, które powstają mniejszym nakładem pracy niż temat zupełnie nowy, czy większy (Bismarck)

Swoją drogą Bismark już płynie z innego wydawnictwa :)

 
12-07-17 21:46  Odp: [N] Spitfire AH
F4kL0gic   

Przemek coś więcej o innym wydawnictwie od Bismarcka?

 
12-07-17 21:58  Odp: [N] Spitfire AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Model wkrótce się ukaże, wtedy samo wydawnictwo wyłoży kawę na ławę :-)

Post zmieniony (12-07-17 21:58)

 
12-07-17 21:59  Odp: [N] Spitfire AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A co Bismarck z GPM to zły. Mucha nie siada. Po co cudować. Nawet MM 300 setka nie jest obciachowy.

 
12-07-17 22:24  Odp: [N] Spitfire AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kto tu cuduje ? Po prostu wychodzi świeże opracowanie na poziomie w 1/200 ;-)

Mam nadzieje ABC że z tym Bismarkiem z GPM to żarcik...

 
12-07-17 22:43  Odp: [N] Spitfire AH
F4kL0gic   

ABC...15 lat temu skleiłem Bismarcka wydanego przez Super Model i nie uważam aby jakikolwiek model był obciachowy. Mój Bismarck z sentymentu do dzisiaj leży na strychu, ale jego stan jest już agonalny. Chce popełnić go jeszcze raz, jednak jeżeli mam ponownie zabrać się za okręt 1,2m to chce coś opracowanego jak obecne modele Model Hobby czy Neptunia Hobbies.
Przemek...nie ładnie takiego klina wbijać :P

 
13-07-17 06:08  Odp: [N] Spitfire AH
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Może się nie znam na szczegółach ale ten Bismarck z GPMu robi na fotkach dobre wrażenie. I malowanie ma fajne. Chyba że problem tkwi w jakichś znacznych odstępstwach od orginału.

 
13-07-17 07:35  Odp: [N] Spitfire AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Fajnie.
Temat wátku zszedł już na pojazdy i bismarka, znak,że widownia ma już dość. Wátek zamykam. Teraz czekamy na pierwszego klienta,który wstawi fotki arkuszy.
Wtedy można będzie znowu ponarzekać ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024