FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-07-17 22:23  [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
tomek   

Na stronie MM pojawił się nowy numer 10-11-12\2013 Spitfire.

 
04-07-17 22:33  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Na okładce to samo oznaczenie boczne co w numerze 3/2005. Ciekawe czy poprawili błąd w kamuflażu oprofilowania skrzydła.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-07-17 22:34  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nooooooo : ))))))))))))

 
05-07-17 08:55  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Bardzo dobra wiadomość.
Wprawdzie Spitfire nie jest w moim kręgu zainteresowań, ale bardzo cieszę się , że MM wznawia działalność.

--


P.s.
Właśnie sprawdziłem, że na stronie MM nie ma tego modelu, a wczoraj jeszcze była?

Post zmieniony (05-07-17 09:10)

 
05-07-17 09:58  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
rysiu62   

A kiedyż zawiesił ową działalność ?

 
05-07-17 11:21  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

http://www.mazowszelok.pl/428-news/news-2017/news-2017-7/2072-maly-modelarz-10-11-12-2013

Tutaj tak ładnie opisane.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-07-17 13:40  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

...a tu tradycja górą :) http://www.mazowszelok.pl/maly-modelarz

Swoją szosą, tabelka pod notką historyczną ma nagłówek: "WYMIARY I OSIĄGNIĘCIA SAMOLOTU" :D
Grunt, to poczucie humoru :)
Ale poważnie, to fajnie, że ktoś pomyślał o tej notce. Wszak walor edukacyjny wpisany jest bodaj w status tej organizacji. Tylko edytorsko troszkę kuleje, tak jakby tylko kopiuj-wklej zadziałało.

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
05-07-17 14:18  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Redaktor naczelny mógłby kapkę przemodelować wąsa, ów wzorek wyszedł z mody w dość spektakularny sposób w czasie drugiej wojny;)

Canta się chyba w tym roku nie doczekają, ci co na niego czekają.

 
05-07-17 19:47  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Kalafior, nie przesadzaj z tym humorem! Co Ci przeszkadza czyjś wąs?

 
05-07-17 20:44  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Od maja, ale nie redaktora wiedziałem, że będzie Spit, gdyż ponieważ od czasu do czasu ucinam sobie pogawędkę z przedstawicielem redakcji MM, informacje są zawsze wyczerpujące.
Opóźnienie wydania Canta nie robi na mnie żadnego wrażenia, a nawet jest to sprzyjająca okoliczność dający mi czas na skończenie obecnie klejonego modelu, a mam taką zasadę, że nie zaczynam nowego modelu nim nie skończę poprzedniego.
Mam tylko nadzieję, że autor opracowania należycie wykorzysta materiały jakimi dysponuje i w efekcie trafi na rynek atrakcyjny model.

 
05-07-17 21:27  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja tam czekam na nowe wydanie Halifaxa. Może kiedyś doczekam się z poprawionymi błędami.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
05-07-17 21:48  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Raziel - polecam Halifaxa z Fly Model. A w MM prędzej doczekajmy się Lancastera....

 
05-07-17 22:08  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A powiedziałem, że mi przeszkadza? Zwróciłem tylko uwagę, że jest ździebko passe. Koniec tematu i ciężkiego humoru.
Żeby chociaż poprawili błąd z przejścia skrzydło-kadłub.

 
06-07-17 00:05  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Nawiasem mówiąc to w Anglii lata Spitfire z Dywizjonu 317, ale z literą boczną C: klik. Egzemplarz naprawdę był używany w trakcie wojny w tym dywizjonie (jak również w 315). Ot, taka ciekawostka.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
06-07-17 05:56  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Grzech 

 

Tak mi coś w głowie zaszumiało ;woda sodowa cy cóś Albowiem teraz MM jest de facto kwartalnikiem to nic by się nie stało jakby został półrocznikiem na przykład 1-2-3-4-5-6/2015 Cant-Z.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
06-07-17 09:56  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzechu, ominąłeś cały rocznik 2014 !! Zaległości w wydawaniu MM już sięgają czterech lat..

 
06-07-17 12:01  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Grzech 

 

E tam. THEO rocznik 2014 załatwimy "jednym smarkiem" ;-)

--

Post zmieniony (06-07-17 12:02)

 
06-07-17 13:06  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seweryn F.   

Dzień Dobry
A czy nie można w tym modelu przy okazji kolejnej edycji zmienić kolorów kamuflażu na poprawne? Barwy DG/DE w połączeniu z oznaczeniem JH-H (m. in. P/O. Stanisław Bochniak) to jakiaś kompletna bzdura. Do 317 Sqn samolot AD140 trafił już w nowej kolorystyce DG/OG. W polskim dywizjonie nigdy nie latał zatem w zielono-brązowym kamuflażu. Co więcej, samolot ten najprawdopodobniej w ogóle nigdy nie posiadał innego kamuflażu jak właśnie ten szaro-zielony.
pozdrawiam

 
06-07-17 18:42  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Właśnie przeglàdałem tego MM w kiosku.
Kamuflarz dk.green/ dk.earth.
Ładny druk i kolory. Zdaje się,że poprawiono kolory na oprofilowaniu kadłub/ skrzydło. Zrobił na mnie dobre wrażenie .
W zapowiedzi Cant- z zastrzeżeniem,że " wciàż w opracowaniu" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-07-17 18:51  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
FloggerB   

Proponuję wydanie B-52 i byłby to numer trzyletni co zlikwidowałoby zaległości :)

 
06-07-17 19:07  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Grzech 

 

Ale Wyście są cyniczni FloggerB ;-) tak jak ja romantyczny.

--
Elektryczne nożyce z gór , w kosmosie nie ma większych....:-) .

 
06-07-17 20:28  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeeeeezu ludzie przecież te "prześmieszne żarty" z numeracji Małego Modelarza to są już tak nudne jak flaki z olejem z 17 tłoczenia. No ile można i co przy okazji ukazania się każdego następnego modelu będziemy znowu czytać kolejne propozycje co mają wydać, aby nadgonić numerację ?!
Również przed chwilą przeglądałem Spita i potwierdzam to co napisał Mariusz - model kosztuje 25zł.

 
06-07-17 20:38  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
zablo1978 



Na Forum:
Relacje w toku - 13
Relacje z galerią - 28
Galerie - 28


 - 11

Witam.
Pan naczelny MM-a to powinien za te wznowienia przejść na emeryturę, kiedyś z niecierpliwością czekałem na model z Małego Modelarza, teraz to czekam na wznowienie, czy oni nie mają żadnej nowości w dobie tylu projektantów?

Pozdrawiam Michał.

 
06-07-17 20:40  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
puchacz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 12

A ktoś może zna projektanta, bo Zbigniew Sapała to pierwsze słyszę.

 
06-07-17 22:08  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

puchacz, zgaduję ze chodzi o literówkę w nazwisku. Bo pan Sałapa to znany projektant.

Co do MM, to wolę żeby wydawali wznowienia niż żeby nie wydawali nic - bo niestety wygląda na to że to są jedyne alternatywy jakie redakcja MM potrafi zaproponować. Zresztą, w MM było kilka naprawdę zacnych opracowań i nie obrażę się jak zobaczę wznowienia.

A czy ktoś może potwierdzić że poprawiono błąd w oprofilowaniu skrzydła?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-07-17 17:52  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
RAVEN6   

@ Kalafior - "Żeby chociaż poprawili błąd z przejścia skrzydło-kadłub". Kupiłem model. Poprawili te kolory. Teraz jest OK.

 
07-07-17 19:51  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

A jak wyglądają koła ? Felgi zostały też poprawione ?

--
http://messer.cba.pl

 
07-07-17 21:35  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
kari   

... pamiętam, że w poprzednim wydaniu wydechy też "trąciły" dziwną "walorką" znaczy się kolorysyką ;-)
... czy w tej materii coś się zmieniło?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-07-17 20:09  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Witam
Miałem nie kupować ale niestety jestem słaby :-)

Oto zdjęcia wycinanki.
http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?p=65366#65366

Pozdrawiam

 
09-07-17 15:31  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Koła mają jakieś dziwnie duże felgi . Ogólnie model prezentuje się bardzo dobrze , tylko to klejenie na jedną wręgę ..... trzeba będzie użyć grubszej tektury 1,5 mm.

 
11-07-17 12:00  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Jarpen   

Witam wszystkich.
Po raz pierwszy na forum.
W Anglii lata spitfire Mk V JH-C BM597 który latał w 317 podczas wojny od września 1942 roku a więc dużo póżniej niż JH-H z MM i też w malowaniu DG DE.To znaczy że też ma
złe barwy kamuflażu ?.Jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi.Dodatkowo w tym czasie obowiązywała póżniejsza kokarda na kadłubie.

 
11-07-17 12:32  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seweryn F.   

Oczywiście, że ma złe kolory. Tym bardziej, że to jest któreś już malowanie tego płatowca. Za dwa lata może być pomalowany na różowo, w zależności od fanaberii właścicieli. Na takiej samej zasadzie jak maluje się hiszpańskie Ha112 w barwy Bf 109 Gallanda czy Hartmanna. Licencia Poetica. I tyle.
A tak przy okazji, to on został wyprodukowany w 1942 roku i w czasie wojny rzecz jasna nigdy nie latał w 317 Sqn ;)

Spitfire Vb BM597 (G-MKVB)

• Aircraft Type: Supermarine Spitfire Vb
• Operator: Historic Aircraft Collection Ltd.
• Year of Manufacture: 1942
• Powered by: Rolls Royce Merlin 45 1,440hp
• Colour Scheme: RAF 317 Squadron

pozdrawiam

 
11-07-17 12:34  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Jarpen, zgadza się, lata w innym kamuflażu niż w czasie wojny. Na stronie którą zalinkowałem na drugiej stronie tematu: "Tim Routsis, the founder of Historic Flying, recovered the aircraft in 1989 as part of a deal with the RAF and sold it to HAC in 1993 with Historic Flying undertaking the complete restoration to original specification and flies now in the colours of 317 Squadron, though in an earlier camouflage paint scheme."

Ciekawym jest że na okładce wydania z 2005 pokazano samolot w poprawnym kamuflażu i z poprawną, stosowaną od 1942, kokardą.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 12:36  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> A tak przy okazji, to on został wyprodukowany w 1942 roku i w czasie wojny rzecz jasna nigdy nie latał w 317 Sqn ;)

Mylisz się - latał w 315 i 317 dywizjonie. Pisałem o tym na drugiej stronie tematu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 12:39  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seweryn F.   

Jasne, nie zwróciłem uwagi. Masz rację co do przeszłości tej maszyny :)
Co zaś się tyczy kokardy, to akurat chyba nie jest problemem w modelu, bo wg fotek poczatkowo posiadał jeszcze stare kokardy w połączeniu z nowym schematem malowania. Częsta praktyka w okresie przejściowym.
Natomiast wydawca chyba zdaje sobie sprawę z tego, że kamuflaż jest błędny. Tak wywnioskowałem z opisu modelu na ich stronie :D. Po prostu nie chciało im się tego poprawiać.
pozdrawiam

Post zmieniony (11-07-17 12:40)

 
11-07-17 13:42  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Jarpen   

No tak.Chociaż co do AD140 to skoro do MU trafił we wrześniu 41 to można by przyjąć ze
został wyprodukowany w sierpniu 41 przed zmianą kolorów kamo.Ale to naciągane trochę.
Piozdrawiam

 
11-07-17 18:36  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

A ja tak z innej beczki przy okazji, killy9999 posiadasz jeszcze silnik do Wildcata wersję do druku?
Pozdrawiam

 
11-07-17 19:34  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Seba, musisz napisać do Krystiana w tej sprawie. Nie wiem czemu ale nie mogę się tego w archiwum maili doszukać :-/

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
11-07-17 19:45  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Seba-Odezwij się do mnie na maila w sprawie silniczka.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
13-07-17 17:49  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
lubię placki   

Cześć Krystian.Proszę również o przesłanie pliku z silniczkiem do wydruku.Właśnie kleję ten model i był by mi bardzo pomocny.Bardzo dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby-Jacek.

--
modele to moja pasja.

 
14-07-17 16:51  Odp: [N] Spitfire Mk Vb Mały Modelarz
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hejka
Dzięki za odzew Krystian . Nie mogę znaleźć Twojego maila, możesz podać mój to krakowiaks@wp.pl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024