FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-07-17 21:58  [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Po Sturmtigerze gdzie było wiele przeróbek, coś teoretycznie lżejszego czyli samolot w standardzie. Teoretycznie łatwiejszy bo standard wymaga prawdziwego kunsztu, tu już nie da się niczego ukryć np. brudzeniem.
Model wydrukowany na bloku technicznym i drukarką laserową, impregnowany dwukrotnie lakierem w spreju gdyż capon rozmywał wydruk. Skali jeszcze nie znam bo arkusze rzuciłem po prostu na format A3 i dopiero po sklejeniu się okaże.
Co do klejenia na wręgi to jestem amatorem i testuję różne techniki. Problemem napotkałem przy przyklejaniu wydrukowanych wręg na karton 1 mm gdyż występuje ich łódeczkowanie. Prawdopodobnie problem jest w tym że wręgi nasiąkają wodą z keleju wikol.



Post zmieniony (01-11-17 01:20)

 
25-08-17 20:49  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Prace cały czas trwają. Dwie konkluzje. Po pierwsze przesadziłem z rozmiarem, model jest na prawdę spory :). Po drugie nie umiem kleić w standardzie, wszędzie mam szpary i krowie żebra. Tym bardziej podziwiam osoby którym wychodzi to tak perfekcyjnie, modele takie traktuje jak dzieła sztuki. Pierwsze skojarzenie to między innymi Mi-24 od Hala, który widziałem w Warszawie na Fieście, strasznie zapadł mi w pamięć jako niedościgniony wzór do naśladowania.







Post zmieniony (16-10-17 20:21)

 
21-09-17 22:42  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć,
Model dostał skrzydeł. Przepraszam za tło ale jest trochę duży i dopiero w galerii końcowej będę musiał pomyśleć w jaki sposób poprawnie go uchwycić.









Post zmieniony (16-10-17 20:21)

 
15-10-17 00:02  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Borowy model jest duży co za tym idzie zdjęcia robione z dużego oddalenia więc nie widać mankamentów a jest ich dużo.

Karol długość modelu to ok. 88 cm a drukarka to HP M880.

Co do postępów to zabudowałem cały spód, doszły wydechy, stateczniki poziome i pionowy oraz część oszklenia. Teraz element najtrudniejszy czyli tłoczenie kabinki w oleju.







Post zmieniony (16-10-17 20:20)

 
16-10-17 20:19  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Witek jedno kopyto i trzy osłonki już poszły do kosza więc wymaga to dłuższego treningu.

Lukee pewnie masz racje gdyż modelu przed wydrukiem nie skalowałem tylko po prostu wrzuciłem na A3 z podejściem: "jak wyjdzie tak wyjdzie".

Karol wydruk na bloku technicznym z gatunku tych cieńszych, niestety producent nie podał gramatury. Klej wikolopodobny ale szybciej schnie Pattex express. BCG mam ale jeszcze nie testowałem.

Tym razem uzbrojenie. Zbiorniki do ponownego oklejenia lub do kosza gdyż "trochę" się do nich nie przyłożyłem.



Post zmieniony (16-10-17 20:26)

 
17-10-17 23:29  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Udało się wytłoczyć kabinkę. Ciężko to było wkleić i spasować więc wyszło jak wyszło.







 
28-10-17 01:50  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.

Technick masz rację co do kabinki, kopyto jest z gipsu więc wystarczyło bardziej przyłożyć się do jego wyszlifowania, jednak jak na pierwsze próby to jestem zadowolony z efektu.

Niestety przy dodatkowych zbiornikach musiałem odejść od standardu i wziąć się za szpachlowanie.



Post zmieniony (28-10-17 01:53)

 
01-11-17 01:20  Odp: [R] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

balu109 zgadzam się z tobą, trochę za ostre te linie.

Tap-Chan trochę za grube te węgorze.

 
01-11-17 01:39  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Przyszedł czas na galerię końcową. Standard okazał się dla mnie za trudny stąd liczne wady modelu ale też dużo się przy nim nauczyłem. Przy tym rozmiarze do kadłuba należało by podejść bardziej jak do okrętu, zrobić jakieś pod poszycie itp. Niestety ta refleksja naszła mnie zbyt późno stąd psujący efekt końcowy mankament w postaci krowich żeber. Sam model ciekawy kolorystycznie i całkiem nieźle spasowany aczkolwiek w kilku miejscach były małe problemy.





Mały fotomontaż





Ostatnie zdjęcia dla pokazania rozmiaru:

 
03-11-17 18:22  Odp: [R/G] Izraelski F-4 model darmowy z internetu Skala~1:22
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Cześć.
Dzięki za wszystkie komentarze i opinie.

Windus jak by poszukać to pewnie tak bo gdzieś widziałem zdjęcia. Nie ma opcji składanych skrzydeł.

Art no jakoś nie pomyślałem co niestety często mi się zdarza :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024