FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
28-06-17 23:10  [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam po raz trzeci Koleżanki i Kolegów w kolejnej odsłonie „rodzinnej” choć sporządzanej oddzielnie dla każdego z jej członków galerii pojazdów SdKfz!

Nadszedł więc czas na prezentację ostatniego z taśmowo wykonanej modelarskiej trójki niemieckich pojazdów pancernych SdKfz 2… czyli wozu łączności SdKfz 263 (8 Rad ). Także wykonany z odgrzebanej wersji zabytkowej czyli „żółtego” GPM-u nr 100. No i jak widać wzbogacony o różne elementy wyposażenia na podstawie znalezionej w Internecie dokumentacji fotograficznej i opracowań, które pokazywałem prezentując w galerii modelu SdKfz 232-Funk (8 Rad ) jak powstawały te modele.
Model SdKfz 263 wyposażyłem w antenę ramową tzw. „materac” (jak w SdKfz 232-Funk) oraz teleskopowy maszt o maksymalnej wysokości w oryginale 9 m. tzw.Kurbelmast „P” i zdejmowaną dodatkową antenę typu „d”(gwiazda Sternantenne).
Te samochody pancerne jako wozy łączności służyły do końca II wś w plutonach czy kompaniach dowodzenia oraz jednostkach rozpoznania wszystkich jednostek pancernych Wehrmachtu oraz Waffen SS. Mój model wykonałem w malowaniu i oznakowaniu 12 Dywizjonu Rozpoznawczego SS 12 Dywizji Pancernej SS „Hitlerjugend” na terenie Francji w grudniu 1943 r. a nadałem mu imię „Hedwig” (Jadwiga) które namalowałem klasycznym gotykiem jak i na pozostałych 2 modelach.

Jak wyglądał model w wersji czystej, czyli bez wyposażenia i bez brudzingu oraz otarć pokazują poniższe zdjęcia.

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

,

Ten model oprócz zdejmowanego Pakschutza i wyjmowanych kanistrów identycznie jak w przypadku SdKfz 232-Funk oraz zdejmowanej anteny typu „d”(gwiazda Sternantenne), aby móc założyć siatkę maskującą na wóz łączności nie ma innych części ruchomych. Całe wyposażenie jest umocowane na stałe czyli przyklejone.
Pokusiłem się także o zniwelowanie w tych modelach drobiazgu, o czym zapomina większość modelarzy umieszczając różne elementy na pancerzach, że w oryginałach te płachty maskujące, menażki, manierki, zwoje przewodów, skrzynki, flagi i inne „badziewie” są czymś przymocowane do pojazdu bo inaczej szybko by spadły. Zazwyczaj w modelu tylko się je przykleja i jest ok., nie kusząc się o zrobienie imitacji mocowania, stąd paski, linki, sznurki, druciki na wszystkich tych moich SdKfz-tach.
Jako że wóz łączności powinien być zamaskowany dorobiłem mu też siatkę maskującą, którą mocuję na przywiązanych do niej w odpowiednich miejscach gumeczkach modelarskich zakończonych haczykami.

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,
, , , , ,

, , , , ,

, ,

Przy okazji przepraszam, że w każdej galerii SdKfz 232, 233 i 263, w niektórych zdjęciach tych już ubrudzonych i w pełni wyposażonych pojazdów w prawym dolnym rogu pojawia się data 08 07 2004 (lub jej resztki po kadrowaniu), ponieważ spiesząc się z wykonaniem fotografii zapomniałem wyłączyć w aparacie funkcję daty na zdjęciach, a dodatkowo po wymianie baterii nie ustawiłem bieżącej daty. A moja kilkunastoletnia Konica Minolta Dimage E50 resetuje datę do początku swojego istnienia. :-). Zauważyłem to dopiero po zgraniu na komputer, ale godzinnej sesji nie chciało mi się powtarzać :-).
Życzę miłego oglądania!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
Sławomir Bloch 2263 28-06-17 23:10
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
QN 324 28-06-17 23:27
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
Sławomir Bloch 573 29-06-17 01:04
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
ABC 341 29-06-17 07:08
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
Demon 449 29-06-17 07:11
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
gienek 222 29-06-17 10:01
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
mrówka 222 29-06-17 20:59
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
Black_Cat 287 30-06-17 19:24
 Odp: [Galeria] Niemiecki ciężki samochód pancerny SdKfz 263-wóz łączności.  nowe
Sławomir Bloch 992 02-07-17 08:41

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024