FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-06-17 14:34  [R]amerykański czołg lekki M3 Stuart
mirabelka 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam

W niniejszym linku przedstawiam relacię z budowy modelu czołgu lekkiego M3A1 Stuart.
Prace nad nim rozpocząłem ponad rok temu i w zależności od wolnego czasu i motywacji bardziej lub mniej 'popycham' go do przodu.
Jest to model z wydawnictwa Fly Model opracowany w skali 1:25 a autorem projektu jest Henryk Wiszniewski.

Do tej pory kleiłem modele "do szuflady" ale pomyślałem że pora zacząć co nieco pokazać z własnych prac i tak wczoraj zamieściłem relacię z U-25 a dziś czołga.


Wracając do Stuart-a jak widać na foto podjąłem się próby waloryzacji modelu z dwóch powodów
- pierwszy to chęć bardziej realistycznego przedstawienia modelu i tak okleiłem ranty kadłuba cienkimi paskami aby stworzyć wrażenie płyt pancernych, oraz wyduszam szpilką od spodu "łby nitów" całość zostanie pomalowana w jeden z wariantów jakie były i jaki mnie się podoba
- drugi to chęć ukrycia niezbyt czystego klejenia modelu :( a także ukrycia struktury papieru, standardowy model nawet bardzo czysto i poprawnie wykonany jest papierowy i to widać dlatego maluje aby spróbować to ukryć jak wiadomo czołgi są metalowe a nie kartonowe ;)

Zapraszam do oglądania i komentowania, wszelkie uwagi mile widziane


Pozdrawiam Radek






































--

Post zmieniony (06-05-18 11:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024