FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
10-09-17 17:07  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Seweryn F.   

Te farby to lakiery przemysłowe. Tez ich uzywam do modeli żywicznych i do plastiku (acz do tych ostatnich tylko z podkładem, bo czasem żrą tworzywo). Bardzo dobre są. Też je polecam, tym bardziej, że jest spora gama kolorów, których nie robi nikt inny.

Post zmieniony (23-09-17 13:25)

 
10-09-17 18:03  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Lakiery samochodowe? Teraz to mnie Seweryn F. zaskoczyłeś.
W rozmowie z właścicielem firmy wynikało, że są to farby do modeli plastikowych.
Nie są to jednak akryle, ale nie śmierdzą tak jak np.: humbrole. Natomiast ich właściwości, moim zdaniem, przewyższają nawet farby Gunze.
Ja jestem nimi zachwycony:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (23-09-17 13:13)

 
10-09-17 19:26  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co tam panie w internetach http://www.modelpaint.pl/2017/05/22/metalizery-i-lakiery-bilmodelmakers-recenzja/

 
10-09-17 19:54  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Seweryn F.   

Ale ja przecież nie twierdzę, że to wada, że to lakiery przemysłowe :). Wręcz przeciwnie. Mają dzięki temu dobrą przyczepność i schną błyskawicznie. Sam ich używam niemal 'od zarania', czyli od momentu, gdy Tomasz wpadł na pomysł ich 'produkcji'. Do modeli żywicznych są idealne (a zatem do kartonowych również). Przy plastikowych trzeba uważać, bo jak chlapniesz to zeżrą tworzywo (możesz przeprowadzić eksperyment na kawałku ramki z modelu, jesli posiadasz, jeśli 'na słowo' nie wierzysz).
To, że są to 'samochodowe', to nie znaczy, że producent bierze spraye czy puszki i rozlewa do butelek. Miałem na mysli to, że są to dokładnie te same lakiery, które służą do malowania karoserii aut. Oczywiście dobór kolorów to już skomplikowany proces mieszania i ustalania proporcji. Wiem to, bo miałem swój udział w powstawaniu tychże farbek. Skromny, ale jednak. Do tego ich cena jest świetna. Dokładnie taką samą bazę mają słowackie farby Mr. Paint okrzyknięte nie tak dawno rewelacją rynku modelarskiego. Tyle, że posiadają profesjonalnie zaprojektowane opakowania, ponad dwukrotnie wyzszą cenę i kupę kasy w marketing włożone :).
Gdyby nie to, że nie chcę zaśmiecać Ci wątku wrzuciłbym fotkę modelu od poczatku do końca pomalowanego farbami Bilmodel.

Post zmieniony (23-09-17 13:26)

 
10-09-17 20:28  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Dla mnie to też nieistotne czy to lakiery samochodowe czy też inne;). Najważniejsze to że są rewelacyjne i jak powiedziałeś mają konkurencyjną cenę:)

Pozdrawiam Mariusz

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
11-09-17 19:31  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Większość malowania już za mną:). Pozostało jeszcze kilka drobiazgów.







Postanowiłem jeszcze namalować „rybki”, znaki przynależności państwowej oraz numery taktyczne.
Kolega wyciął mi na ploterze w folii samoprzylepnej maski powyższych elementów, więc dlaczegoby nie spróbować, ale to już w następnej odsłonie:)

C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (26-04-18 07:21)

 
11-09-17 20:31  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Tomek 

 - 2

Kopareczka mocno w dół poleciała! Proszę założyć odrębne forum dla cudotwórców! Piękna robota! Bardzo mi się podoba!

 
12-09-17 00:08  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Seweryn F.   

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Twój 'Smok' wygląda zupełnie jak mój plastikowy (1/48), tylko większy i bardziej zdetalowany. Szacun!

 
12-09-17 20:53  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...jestem ciut oszołomiony.

Post zmieniony (12-09-17 20:54)

 
14-09-17 22:00  Odp: [R] J35 Draken - Fly Model nr 93
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Witajcie:)

Malowanie w zasadzie zakończone:)
Teraz cały model zostanie pokryty sidoluxem i na tak przygotowaną powierzchnię nałożę kalki.
W tej chwili model prezentuje się następująco:






C.D.N.

Pozdrawiam Mariusz

--

Post zmieniony (26-04-18 07:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024