FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
08-06-17 16:04  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Przecież model jest wydrukowany na barwionce, więc o co Wam chodzi? To, że na elementach jest nałożone jeszcze wypełnienie? Plusem tego jest to że jednak lepiej widać poszczególne części i krawędzie po wycięciu będą jaśniejsze.
Jak dla mnie (przynajmniej ze zdjęć) bardzo fajnie to wygląda. Nie za mocny "brokat", a i na pewno łatwiejsze w sklejaniu od srebrnej kredy.

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
08-06-17 16:23  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Przecież papier jest srebrny, o co wam chodzi? Poszycie jest dodatkowo tonerem pociągnięte i dlatego jest jeszcze ciemniejsze. Papier tylko na zdjęciach wydaje sie biały. Retusz krawędzi będzie polegał na ubrudzeniu miękkim ołówkiem. Podoba mi się.

 
08-06-17 16:24  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Srebrna kreda = wyłącznie podklejanie.

 
08-06-17 17:16  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie, przepraszam Towarzystwo Recenzentów za moje wpisy, które umieściłem kierując się niewiedzą, gdyż nieopacznie zrozumiałem myśl Pana Wydawcy,
tu cytuję Jegoż i wycofuję się z dyskusji:

"Efekt jest bardzo fajny i przypomina nieco dawne wycinanki NRD - starsi z Was wiedzą o czym mówię"
Koniec cytatu.

Post zmieniony (08-06-17 17:19)

 
08-06-17 19:19  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mnie to wygląda na farbę Minia, tak kiedyś w czasach DDR-u drukowano tam niektóre
modele. Mam w domu kilka takich zabytków właśnie powlekanych taką farbą i muszę
napisać iż jest to fajne rozwiązanie. Mam także reprint oficjalny Mały Modelarz
/ radziecki sputnik/ wykonany tą samą metodą który to reprint wygląda naprawdę
dobrze. Sumując, dobry krok w technice drukowania modeli kartonowych.

 
09-06-17 03:10  Odp: [N] MODELIK 6/17 – Lockheed L-14 Super Electra
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Zbyszek ma rację, wszystko wyjdzie w praniu.
Natomiast trochę mnie dziwi taki negatywny odbiór tego modelu, a w zasadzie jego barwy.
Przecież nie o to chyba chodzi.
Wydaje mi się, że każdy z nas skleja to, co jako całość/bryła mu się aktualnie podoba,
dla jednych to będzie czołg dla innych statek, dla kogoś samoloty ( takie , siakie i owakie),
a wchodzenie w szczegóły typu "bo barwa jest ! #$%&" czyli nie taka jakbym sobie życzył, to chyba coś jest nie tak.

W każdym razie, kupiłem ten model za 50 zł nie dla tego, że miał być srebrny, tylko dla tego że mi się on podoba i tyle.
Model obejrzałem , pomacałem i na chwilę obecną jestem zadowolony.

Czy 50 zł to dużo? Hymm , wiem że to sprawa bardzo indywidualna.
Ale porównując, 50 zł wydaje na paliwo do samochodu co 4-5 dni
Za 50 zł robię raczej skromne zakupy w Biedronce co 2-3 dni.
Więc te 50 zł nie jest dla mnie jakąś barierą, uniemożliwiającą spełnienie przyjemności i zabawy z modelem przez ok. 1 miesiąc.

Tyle mam do powiedzenia.
Jest 3:10 idę spać. Dobranoc.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024