FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-05-16 15:41  [R/G] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Witam szanownych forumowiczow.
Pomimo "sredniego" wieku modelarstwem zajmije sie od niedawna, pomijajac mlodziencza przygode z MM.
To pierwszy post na forum zatem przepraszam za bledy.
Niestety ze wzgledu na slabe lacze satelitarne polskie znaki nie chca sie "zainstalowac" stad ubogo jezykowo :-(
Troche z nudow zaczalem zabawe ze statkiem typu Aframax na ktorym obecnie pracuje.

rl]

Pomyslalem, ze model jest dosc ciekawy ze wzgledu na "niewojenna" tematyke.
Niestety ze wzgledu na fakt, ze pomysl przyszedl mi do glowy dopiero na statku stad brak odpowiednich materialow, wibracje podczas wykonywania tej 1:400-setki oraz brak umiejetnosci spowodowal, ze jest to wlasciwie zaczynek do wlasciwego modelu. Pomyslalem, ze nie warto tego kontynuowac lecz z drugiej strony "zachwyty" gawiedzi na statku zachecily mnie aby dalej probowac.
Przedstawiam kilka dalszych zdjec i prosze o wyrozumialosc.

Plany statku sa w skali 1:200 i 1:100 w pdf stad wydrukowanie wszystkiego w odpowiedniej skali nie jest duzym problemem. Niestety brak kartonu na burcie spowodowal, ze wlasciwie wiekszym problemem jest znalezienie materialow. O wiertlach < niz 3 mm mozna marzyc a drut rowniez od 2mm wzwyz stad relingi i inne "delikatesy" mowiac delikatnie raczej bardzo dowolne.







Wszystko drukowane na laserowej drukarce i malowane prawdziwymi farbami statkowymi :-)







Model wydaje sie prosty ale na zdjeciach widac, ze ilosc "makaronu" na pokladzie jest znaczna.
Mam tylko jeden problem - jak rozumiem, prawa wlasnosci musza byc przestrzegane i w tym rozumieniu wiem, ze stocznia nie za bardzo jest chetna aby pdf konstrukcyjne udostepniac. Nie wiem jak maja sie przepisy w tej dziedzinie odnosnie modeli redukcyjnych.
Prosze zatem o porade aby wilk byl syty i owca cala w przypadku gdyby byl ktos chetny aby plany statku otrzymac.

--

Post zmieniony (25-09-18 07:56)

 
05-05-16 16:10  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Gawiedź statkowa ma całkowitą rację, bardzo fajny.
Chyba tylko JSC ma w ofercie takie cudo, niestety płaskodenne.
Bardzo chętnie bym się pobawił w te "makarony" :-)
Chyba warto by pomyśleć co z tym dalej..... I jak by się dało parę "lepszych" zdjęć, choć nie wiem jak u Ciebie teraz z netem
Pzdr

 
05-05-16 16:25  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Fajnie, ze sie podoba pomysl.



Niestety lepszych zdjec nie ma sensu wstawiac bo moje wykonanie jest po prostu mizerne i sie "wstydze" :-)
Nie mam na statku nawet pozadnego noza do ciecia i mizerne chinskie nozyczki stad dokaldnosc marna. Jak juz wspomnialem wibracje rowniez powoduja, ze nie mam mozliwosci przyklejenia elementow bez ich wczesniejszego przewrocenia sie :-). Pozostaje jedynie kotwica albo pobyt w porcie ale wtedy czasu malo.

Plus modelu jest taki, ze oryginalne pdf sa w skali 1:200 zatem mozna w pelnym detalu zrobic kolosa o dlugosci ponad metra.
Prawdziwy statek ma 249.9 metrow dlugosci.

Bede mial z soba wszystkie pdf-y oraz wiele oryginanych zdjec z pokladu. Sluze zainteresowanym pomoca od polowy czerwca - wtedy szybkie lacze pozwoli mi podzielic sie pelnymi informacjami.

Post zmieniony (05-05-16 16:27)

 
05-05-16 21:30  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Podoba mi się ten "tanker".
Wstaw więcej zdjęć, wyjaśniłeś jakie masz możliwości i warunki pracy nad modelem, więc nie ma się co wstydzić. A budowa modelu z planów stoczniowych też musi być ciekawa i za to dodatkowo podziwiam Twój model. Fajnie wyglądają wręgi ze skanów projektu statku.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
06-05-16 08:23  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Zazdroszczę nudów w pracy.
Nigdy bym nie pomyślał że farby statkowe tak świetnie kryją papier :-)

Tak trzymać,

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
07-05-16 15:21  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Nudow w pracy nie mam ale poniewaz prawdziwy statek jest "alkohol free" nie ma za bardzo co robic wieczorami :-)
Mowiac powazniej - bede wrzucal sukcesywnie dalsze "postepy".

 
07-05-16 16:24  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Fajnie, że zacząłeś korzystać z planów, które masz dostępne w pracy!
Mam nadzieję, że po powrocie do domu zrobisz ten model jeszcze raz korzystając już z "normalnych" materiałów:-)

Chwała Ci za to zdanie:
>Nudow w pracy nie mam ale poniewaz prawdziwy statek jest "alkohol free" nie ma za bardzo co robic wieczorami

Ludziom cały czas trzeba kłaść to do głowy, że na statkach się nie pije. Niestety u nas w kraju, gdzie każdy jest ekspertem od wszystkiego często można spotkać się ze "sprawdzonym info", że marynarze ciągle chodzą pijani. A są to zazwyczaj informacje typu: "Kuzyn szwagra którego kolega ma przyjaciela co pływa opowiadał że oni to tam nie trzeźwieją więc wiem co mówię!!!" Ja już parę razy mało w pape nie strzeliłem jednego z drugim, którzy z minami znawców opowiadali mi jak marynarze chleją na prawdziwych statkach.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-05-16 19:40  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Statek "alkohol free" - do dziś pamiętam datę wejścia tego przepisu w mojej kampanii - 15 sierpnia 2012.
Stary w biurze zebrał załogę (drill) i na naszych oczach wylał do zlewu 2 kartony wina "Carlo Rossi". Po tym wydarzeniu jeszcze 3 dni wszyscy podchodzili do zlewu i wąchali opary.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
07-05-16 23:49  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Statki to nie do końca mój klimat, tankowce szczególnie, ale bardzo podziwiam modelarską "partyzantkę" :-) Lubię takie kombinowanie. Efekty są bardzo zacne.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
07-05-16 23:56  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Bajanki o pijanych marynarzach i kobietach w każdym porcie faktycznie kiedyś może zawierały ziarno prawdy jak się robiło 18-sto i więcej miesięczne kontrakty.
Obecnie pracując w systemie 3x3 raczej ludzie się pilnują, świadomość utraty pracy i zdrowia większa niż kiedyś.
Pochodzę z Pomorza ale życie rzuciło mnie na Mazowsze gdzie czasem zdarzy mi się na weselu wystąpić w mundurze no i pytań typu: czy zna pan kapitana Wrone nie zliczę. Znam tez kilka osób po 20-stce którzy nigdy nie byli nad naszym morzem...
Ot: życie.

Odnośnie farby statkowej "dobrze kryjącej" to emalia Hempel do malowania sprzętu p-poz. z dużą ilością rozpuszczalnika :-) Nadal gęsta ale dobrze kryje wszelkie nierówności i nieco niweluje "krowie żebra" Szpachla w płynie :-)

W domu zacząłem nierozważnie Titanica - coś z kilka lat zejdzie na tego wielko-luda zatem czasu mało na inne modele. Przygotuję się lepiej następnym razem i będę "lepił" na statku :-) Zony niet :-)

Na koniec wracając do alko - tematu. Wcale nie tęsknię - za dużo problemów się naoglądałem z nim związanych. Nie mówiąc o nieszczęsnych wypadkach śmiertelnych. Obecnie raczej organizacja zawodów w ping-ponga, rzutki czy piłkarzyki. Odkąd firmy zwracają uwagę na BMI - grubasom mówi się nie, nawet jakby byli najlepszymi marynarzami. Znak czasów.

 
09-05-16 15:45  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
karlos   

Fajny model czy jest szansa ze wyda go kiedyś jakies wydawnictwo ?

 
30-05-16 13:48  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Panowie.
Miesięczny problem z komunikacją satelitarną w końcu rozwiązany. :-)
Odnośnie planów:
Toczą się rozmowy. W sumie mam 6 planów tankowców od 35.000 poprzez 52K, 110K do 333.000 tysięcznika. Zdjęcia również do analizy.
Mama nadzieję, że się uda i znajdzie się projektant.

 
31-05-16 18:52  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
ROBO 

 - 10

Ciekawe czemu marynarze chodzą wężykiem skoro nie piją ...:)

Fajny tanker :)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
12-06-16 21:42  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Zabawa z Blenderem na podstawie książki Pana Witolda Jaworskiego :-)



 
12-06-16 21:45  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Teraz tylko muszę rozkminić UV rozwinięcie textury z 3D na 2D i wycinanka gotowa.
Polecam książkę - darmowa w sieci - autor wykonał kawał dobrej roboty.

 
13-06-16 09:17  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj
Ciężko będzie z tą wycinanką w Blenderze ale trzymam kciuki

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-06-16 19:26  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej
Faktycznie ciężko :-) ale staram się z powodu nadmiaru czasu :-). Za 4 dni domek a handover już napisany.
Rozwijałem już siatkę za pomocą UV ale faktycznie wielkie problemy z wymiarowaniem w skali. Ot zabawa aby się wczuć w temat.
Poniżej dalsza walka ale dam sobie chyba już spokój.

Rozmawiam z pewnym kompetentnym człowiekiem na temat zakupu Rhino :-)))





Pozdrawiam.

 
30-09-16 22:34  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dla zainteresowanych mały update.

Plany przekazane kompetentnej osobie, która w odpowiednim czasie się nimi zajmie.

Ja w międzyczasie zassałem 90 dniowe Rhino i małe efekty nauki na załączonych zdjęciach.

Widoczne już rozrysowane wręgi na A4 i niedługo wstawię zdjęcia surówki. Dużo błędów nadal. Rhino nie wybacza nieznajomości programu ale pierwsze koty za płoty.
Zabawa przednia.







--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
01-10-16 07:34  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Teraz to juz z gorki......

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
01-10-16 18:27  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dzięki...

ale to droga przez mękę....

poniżej dalsze wypociny... w skali 1:200 warto zrobić przekrój zbiornika.... uffff



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
01-10-16 18:43  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Moim zdaniem nie warto. To nie masowiec,żeby otworzyć pokrywy. A w modelu nikt raczej nie będzie kroił burty aby ten przekrój pokazać. Podziwiam dalej Twoją pracę i mam nadzieję zakupić kiedys ,,gotowca".

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-10-16 02:56  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Uwazam podobnie jak Pan Prezes.To nie masowka gdzie mozna w sposob naturalny pokazac klapy ladowni otwarte lub zamkniete.. Darowal bym sobie te przekroje wnetrz,

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-10-16 18:55  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Jasne, rozumiem.

To tylko w ramach nauki ;-)

Uczę się wymiarowania i osadzanie przedmiotów w przestrzeni.

Na razie w porcie, załadunek w MAA ale w morzu już bez żartów ;-)



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
05-10-16 01:30  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Za radą doświadczonych kolegów z tego forum dużo zmian ale mam nadzieje na dobrze.

Walki ciąg dalszy.jak również niecierpliwe klejenie surówki.

Poniżej kilka wypocin:

Wstępnie wycięte wręgi z jeszcze pierwszego podejścia do Rhino, zatem bez wcięć i wpustów na wzdłużnice


Pierwsza przymiarka:




Zabawa na całego. Szlifowanie wręgów statkowym chińskim płótnem 100 trochę zmasakrowały papier no ale robi się czym się ma. Dremel by się przydał :-(


I dalej już od nowa zupełnie przeprojektowany model. Grubość wręg 1.1 mm i jak mi radzono zabawa w robienie wpustów. trochę męczarni z Boolean Difference czy też Intersection ale powoli prę do przodu:


--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
05-10-16 01:58  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Mała prośba do Moderatora aby wstawił mi przed tytułem relacji takie "cóś" [R/P] albo podpowiedział jak to samemu zrobić. Grzebię w ustawieniach ale nie potrafię tego sam zrobić.

 
05-10-16 04:01  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Darmuszka: Piekny poczatek
Nie podoba mi sie gruszka. Proponuje dodac jedna wodnice wzmacniajaca ponizej glownej na calym szkielecie tak by szkielet gruszki byl bardziej stabilny

Albo gruszke wykonac w wersju pelnej ( nakleic tekture na tekture brz przerw) i dwie pelne polowki dokleic do szkieletu do wzdluznicy. Bedzie wtedy prosciej taka gruszke obrobic

Post zmieniony (05-10-16 06:34)

 
05-10-16 07:04  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wejdź w "edycja mojego postu" - usuń "Odp:" i dodaj "[R/G]".

 
05-10-16 08:43  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Greg77   

Trzeba wejść w pierwszy post i tam zmienić tytuł wątku wstawiając [R/P]

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
05-10-16 10:27  Odp: Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

No widzę, że przybędzie kolejny projektant modeli jednostek cywilnych ;-)
Burty jednak bym proponował zrobić tradycyjnie - podłużne, bo tak pokawałkowane będą psuły efekt końcowy.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
05-10-16 13:58  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Ahoj Szkutniku.

Za Twoimi radami będę dokładał wodnice tak jak Pan i Waść przykazał.
Podobnie popracuje nad płaskimi wzmocnieniami burt (a la pod-poszycie) podobnie jak w Titanicu. Wpusty na wodnicach to następny etap.
Gruszka do poprawy? - robi się :-). Nie pomyślałem o pełnej z warstw kartonu. Można dodać jako opcja. Jest dosyć ciasno zatem faktycznie w skali 1:200 pełna chyba będzie "lepszejsza"

Na razie delikatny odpoczynek (z dwa dni) bo robię Phantoma F4E dla mojego najukochańszego synusia :-) Podwozie teraz, kółeczka wzięte z domu - będzie miodzik.

Ahoj Najger.

Dziękuje za zachętę. To tylko nauka. Plany jak już zostaną zrobione (ile się uda), zostaną przekazane kompetentnej osobie z forum do oględzin, poprawy i decyzji co dalej. Robię to typowo jako wolontariusz :-)

Pokazane burty to pierwsza wersja. W drugiej (ostatnie zdjęcie) - już podział wręgowy jest tradycyjny znaczy góra/dół i burty będą wzdłuż.

 
05-10-16 14:00  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dodam tylko, że główna wodnica pływania jest z dwóch "solidów 1.1 mm aby można było model wykonać bez części podwodnej.

Ciao.

 
10-10-16 22:17  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Dalsza walka. Gdyby nie pomoc tutejszych nieocenionych "działaczy" nie wiem czy plan 5-letni byłby wykonany....



--

Post zmieniony (10-10-16 22:20)

 
12-10-16 21:06  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Pierwsza zabawa odrzucona w pierwszym czytaniu zatem wszystko od nowa...



 
12-10-16 23:48  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Następne 3 godziny....




--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
13-10-16 00:30  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Na dzisiaj koniec - hurtowe wycinanie wpustek na wręgach i wodnicach..

Jutro podejście do dziobu i rufy..



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
13-10-16 01:03  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Początki ambitne, kadłub to je bajka, najlepsze dopiero przed Tobą...

...obyś podołał i zdążył nim licencja wygaśnie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-10-16 02:31  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jakos zaczyna to wygladac, Jest szansa ze przejdzie w drugim czytaniu :-)

Ja bym jednak dodal do gruszki - jedno wzmocnie wzdluzne ponizej (sama gruszka)

Nie zapomnij o wypustkach mocujacych poklad.


Powodzenia w dalszej pracy.

Post zmieniony (13-10-16 03:12)

 
13-10-16 09:08  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej.

Licencje się kupi EDU - wersja na studiująca córkę, znaczy ona kupi... :-)

Gruszka i rufa do dopieszczenia - fakt - ale dzisiaj Suez Canal - będzie trochę zawracania gitary.
Wypustki już przemyślane i jak najbardziej się pojawią. A gruszka już wzmocniona tylko, że wodnica w ferworze walki, została w warstwie ukrytej :-)

Stopy wody.

 
13-10-16 09:23  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Nie zapomnij kupic PAPIRUSY w Suez Canal :-)

Stopy wody

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
13-10-16 09:38  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Mi sie podoba :)
Ale pytan mam pare. Jaka skala i jak to potem bedziesz chcial rozpowszechnic? Model bedzie duzy i zapewne kosztowny. Z tego co widzialem na poprzednich fotkach raczej starasz sie zrobic model 1:200 i ten zmontowany szkielet wyglada ladnie ale ilosc kartony jest wg mnie duza. Ilosc arkuszy szkieleteu w gotowym modelu moze byc duzo wieksza od czesci kartonowej (poszycie kadluba, nadbudowki, wyposazenie). Za tym wszystkim idzie jeszcze wydruk.
Trzymam kciuki aby projekt ujzal swiatlo dzienne jako model do wielu ale wydaje mi sie ze to nie bedzie latwe....

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-10-16 19:04  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej.

Skala 1:200 ale w Rhino, jak przypuszczam, z przeskalowaniem nie będzie żadnego problemu.
Kartonu dużo, fakt, ale zawsze można jakąś pośrednią wodnicę czy pokładnik skasować. Łatwiej nie zastosować niż dorysować jak sądzę. Podobnie z wydaniem modelu. Nie ja będę decydował. Jak pisałem - robię top dla przyjemności i oddam w dobre ręce.Dopiero wtedy zapadnie decyzja czy warto w to wchodzić zatem odnośnie wydania - jeszcze daleka droga. Musi przejść aprobatę u kompetentnej osoby w drugim czytaniu :-)

Poza tym rysuję tylko w pracy a tej koniec w połowie grudnia stąd nie wiem ile zdołam zrobić. Potem kontynuacja dopiero w marcu.

Rzeczywiście kadłub jest relatywnie wielki ale ilość makaronu na pokładzie i detali można ciągnąć w nieskończoność. To w sumie jak mówią Anglicy "sofisticated vessel" i jest trochę "złomu" na pokładzie.
Też trzymam kciuki ale abym skończył. Nie ma nic gorszego niż nieskończone projekty. Poza ty, jak już się nauczę rzeźbić w Rhino chciałbym być bardziej przydatny w innych projektach.

Pozdrawiam

 
14-10-16 05:15  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Ech Szkutniku.. 23 sztangi do tej pory.. a papirus made in PRC :-)

 
14-10-16 08:07  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Fajury widze na razie w normie. :-)))
My sie miescimy za cale przejscie kanalu tak w 25-30 kartonach.

To co juz w Egipcie oryginalnym papirusem d... nie podcieraja.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-10-16 13:50  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Hej

Oj nie podcierają :-)) ale zegareczek z kalkulatorkiem z lat 80-tych nadal w cenie 5 USD :-)

Dalsza robota, na posmaczkę pierwsza propozycja oklejek i kilka renderów z małym ludzikiem :-)










--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
14-10-16 14:38  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Nie wiem jak Ci wyjdzie oklejenie gruszki ( tylko dwie oklejki). Moze sie uda. :-)
Ale na drugiej oklejce od dziobu. Laczenie owiewki dal bym na dole przy kilu a nie na gorze gruszki, tak by laczenie bylo niewidoczne
i jeszcze jedno - nie widze na szkielecie kadluba rozmieszcenia i umocowania kluz kotwicznych, Nie zapomnij o tym. Bow thrustera podejrzewaz ze nie masz - wiec z tym problemu nie bedzie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
14-10-16 15:31  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kadłub długi więc chyba dziobowe stery strumieniowe są.

 
14-10-16 15:39  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Przy takiej krowie nawet jak się ma bow truster do dadzą jakąś namiastkę 2500 kW a i tak w każdym porcie co najmniej dwa holowniki. Zatem Szkutnik bingo - thrustera niet. :-)

Z oklejkami muszę powalczyć. Pewna zaprzyjaźniona osoba z Tripolis kazała ciągnąć po prostych na loftach a to jednak będą kompromisy w późniejszym rozwijaniu na płask... :-( zatem sprawa do przemyślenia...

Już Ismailia - zatem jeszcze 5 godzin i znowu zasiadam do Rhino :-)) Kluzy - próbowałem ale rzutowanie na reference CL plane na razie mi nie wychodzi i nie mogę kluz upozycjonować - walczę dalej..

 
14-10-16 16:17  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć
A próbowałeś krzywą "przyciągnąć" do powierzchni a nie rzutować ? albo przysuń ją jak najbliżej powierzchni , ustaw jak ma być względem burty i dopiero rzutuj , mniejszy błąd wychodzi

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
16-10-16 21:02  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
darmuszka 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 1

Wymęczone i do tego nie jestem do końca zadowolony.

No ale docelowo coś w podobny deseń.... :-((((



--
---
Moje stworki: Grossherzog Frierdrich August z 1914 roku czyli Stadsraad Lehmkuhl z 1921

 
17-10-16 14:36  Odp: [R/P] Tankowiec Aframax 110.000 ton - projekt wlasny
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Straszny brzydal.

Widze ze masz logo na dziobie. bardzo ciezko bedzie w tym przypadku wyprofilowac oklejke na dziobie z jednego kawalka , by nie ciac logo na pol :-)
Podejrzewam ze jest naspawywane - mozesz dac zatem naklejke z logo w tym miejscu i bedzie cacy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024