FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
26-04-17 21:23  [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam,

po długiej przerwie chciałbym zamieścić galerię modelu, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - Hawker Hurricane Mk.IIB wydawnictwa Kartonowa Kolekcja.
Jest to trzeci klejony przeze mnie model przy użyciu BCG. W pracy nad nim pomagali mi między innym Art (relacje Arta to dla mnie kopalnia wiedzy), Jasiek, Kilminster oraz oczywiście sam autor czyli Pan Paweł Mistewicz. Wszystkim chciałbym serdecznie podziękować za pomoc. Jest to model na którym uczyłem się klejenia segmentów za pomocą kleju BCG. W tym modelu także nie retuszowałem krawędzi poszycia.
Może mniej pisania więcej oglądania, model prezentuje się tak:




Od spodu samolot wygląda tak:

Jak widać dorobiłem w nim klapy, otwory wylotu łusek oraz otwartą klapę chłodnicy.



Tutaj widać szczegóły klap oraz lotek. Na lotkach zrobiłem delikatne przetłoczenia imitujące płótno.



Pobawiłem się też w przetłoczenia na sterze kierunku i wysokości. Zrobiłem także oddzielne trymery.



Z modyfikacji dodałem także oddzielne drzwiczki w kabinie pilota.

Na zdjęciu tego nie widać ale orczyk jest wychylony zgodnie z wychyleniem steru kierunku.


Dodatkowo zrobiłem otwory pod karabiny, światła pozycyjne, reflektory oraz otwory na kadłubie.


Z efektu jestem nawet zadowolony szczególnie z łączenia poszycia.Najmniej podoba mi się śmigło i koła.
Model nie był pokryty przed klejeniem caponem oraz nie był lakierowany. Cały czas zastanawiam się nad tym czy aby go nie polakierować.
Dodam, że klejenie BCG i brak retuszu krawędzi ma swój urok. Jedno, że kleiło mi się szybciej a drugie, że wygląda dużo lepiej.
O samym modelu mogę napisać same dobre rzeczy:
- opracowanie bardzo dobre,
- grafika bardzo dobra (o wiele lepsza niż w poprzednim Hurricane),
- sklejalność rewelacyjna,
- opis, rysunki bardzo dobre.
Jeśli autor wyda Hyrricane w innym malowaniu też go kupię.
Na prawdę nie ma do czego się przyczepić. Należy się uznanie Panu Pawłowi za tak opracowane modele. Chciałbym też dodać iż bardzo mi pomógł w przerobieniu tego samolotu tzn. doradzał odnośnie kąta otwarcia klap, kąta wychylenia lotek itp. Miałem też zrobić odpryski farby na skrzydłach i kadłubie ale nie chciałem "przedobrzyć". We wszystkim miałem oparcie ze strony Pana Pawła.
Model godny polecenia dla każdego.

Do następnego razu ;)

p.s. przepraszam za jakość zdjęć ale na chwilę obecną nie mogę robić lepszych...

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
26-04-17 21:30  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Piękne wykonanie. Zastanawiam się, czy żeberka klap odrysowałeś w jakimś programie graficznym? Jeśli tak, to mógłbyś udostępnić PDF?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
26-04-17 21:31  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Świetna robota, gratuluję. Przetłoczenia wyglądają rewelacyjnie.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
26-04-17 23:09  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Bardzo dobrze Ci wyszedł ten Huraś. Gratuluję!

--
Pozdrawiam!

 
26-04-17 23:46  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Naprawdę elegancko. Widać ogrom wykonanej pracy.

 
26-04-17 23:56  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Drzwi w kabinie pilota nie były na zawiasach, a były usuwane w przypadku przeglądu bądź ewakuacji, więc sposób w jaki je przykleiłeś jest niemożliwy. Lepiej je położyć na skrzydle luzem.
Gratuluję ukończonego modelu.

 
27-04-17 07:37  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Mire-chan   

Bardzo mi się podoba. Gratuluję!

--
---------
Volenti non fit iniuria

 
27-04-17 08:41  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Marabut   

Lusia prezentuje się bardzo atrakcyjne. Klejenie modeli Pana Pawła dają dużo przyjemności.

 
27-04-17 08:45  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo ładnie sklejony model, czysto i schludnie. Jeżeli nie zabezpieczałeś druku (lakier, kapon), tym większe uznanie.
Gratulacje.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-04-17 09:13  Odp: [Galeria] Hawker Hurricane Mk.IIB - Kartonowa Kolekcja
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024