FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
28-05-18 19:59  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dzięki, ale... Do AndrZeja mi daleko, wierz mi ;) Ja widzę LBP trochę... hmmm... bardziej z bliska ;)

--
54323031

 
29-05-18 00:13  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Wspaniałe Ci wychodzi, wyposażenie wykonane perfekcyjnie. Olinowanie stałe i wyblinka prezentują się znakomicie, model zapowiada się świetnie. Trzymam kciuki i czekam na galerię końcową.
Do Andr7eja wcale Ci tak nie daleko, wierz mi ;)

--

 
29-05-18 13:08  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Yarpen_Zirgin 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Trochę się cofnę w czasie, ale mnie to jednak razi: Z literatury wiadomo, że La Belle Poule nosiła 26 dział dwunastofuntowych i 4 sześciofuntówki, tymczasem model ma zamontowane 36 "dwunastofuntówek".
Mnie to jednak razi.

 
29-05-18 14:55  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Myślę, że to kwestia podejścia. W moim lepieniu tekturowych zabawek głównym wyznacznikiem nie jest prawda historyczna, odtworzenie repliki czy eksponatu muzealnego. Podałeś przykład nieprawidłowych dział, ja dodam do tego uproszczenia w olinowaniu, poszyciu miedzianym dna, odciągach jufersów (w drodze), mocowania koła sterowego, wiązanie żagli, mocowanie szalup i znalazłoby się jeszcze tego sporo. Dla mnie model ma cieszyć oko przeciętnego oglądacza, do których się zaliczam. Zabierając się za model nie zbieram ton dokumentacji. Oczywiście, gdzie mogę, to staram się odwzorować jakieś elementy, ale nie za wszelką cenę. Szanuję oczywiście osoby, które wiernie odzwierciedlają w swoich modelach jak najwięcej prawdy historycznej, zwłaszcza w żaglowcach, ale to nie jest moja liga, nie moja działka. Rzecz jasna często ograniczają mnie umiejętności. Do pewnej granicy idę na kompromisy. Toleruję uproszczenia. I ta tolerancja jest u mnie bardzo duża.

Jeżeli zaś profanuję sztukę modelarską takim podejściem, to użyję innego uzasadnienia.

Takie to lawety i działa podarował mi Kolega Lepic, więc takie zastosowałem, bo zagroził że w innym wypadku przyjedzie i mi je zabierze :D

Nie oznacza to, że nic nie przeszkadza mi w tym modelu, bo jest tego sporo, ale akurat rozmiar dział mnie nie razi :)

Niemniej dzięki za komentarz i zwrócenie uwagi.

--

Post zmieniony (29-05-18 18:04)

 
13-09-18 22:12  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

No to i ja dołączam się do podziwiających i gratuluję tak pięknego wykonania

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
27-09-18 22:08  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jako że czuję na karku oddech Lepica, a oczyma wyobraźni widzę już dwóch sebixów z bejsbolami wyrywających z modelu mizernie montowane lawety, pozwolę sobie przedłożyć marne bo marne, ale robione na szybko zdjęcia aktualnego stanu prac.



--
54323031

 
28-09-18 06:02  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Po prostu czad:-) czekam na wszystkie linki.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
28-09-18 09:27  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 
 
28-09-18 16:43  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jasnowidz jakiś czy co?! Ledwo odwołałem "windykatorów" :)
W ostatniej chwili te fotki zobaczyłem. :)
I to mi się podoba,tak trzymaj! Aż chyba i swój model odkurzę...

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
04-10-18 10:14  Odp: [R] Francuski drób - La Belle Poule - Shipyard 1:96
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A odkurz Pan, odkurz! Bo sztukę robisz świetną! Mnie samemu coraz częściej na myśl przychodzi pocięcie kiedyś Revenge`a...

Dzięki za wszystkie pozytywne głosy!

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024