FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-04-17 18:14  [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nowość :) Kolejny model z serii "Russian X-Plane "
Mig E-8 w skali 1:33. Druk ofsetowy , srebrny .
Autor opracowania :Iwancow Edward
Autor okładki - Ciesielski Karol
Model będzie dostępny w Inowrocławiu:)
Dla osób , które zamówią model do 19 kw. limitowane okładki, lub rabat 5% na model . Modeli z okładkami imiennymi nie będzie w Inowrocławiu:( ( czasowo nie możliwe )
Model zawiera 8 stron części i 4 strony Instrukcji ( przykłady poniżej )
Cena modelu 48zł.
Cena elemnetów wycinanych laserowo około 12-14zł ( dokładnie podam wieczorkiem )
Cena osłonki kabinki 8zł
Cena żywicznych kół ( bardzo dokładne ) 19zł
Przedstawiam okładkę normalną i dedykowaną ..zdjęcia modelu surówki oraz przykładowe arkusze z częściami > arkusze przestawiają screen z corela.. w rzeczywistości to kolory srebrne

Zamówienia na biuro@model-kom.pl


















--

Post zmieniony (14-04-17 10:46)

 
13-04-17 18:34  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pozycja obowiązkowa! Piękny samolot! Model sprawia przyjemne wrażenie. Oczywiście zamówiłem!

--
PZDR!!

 
13-04-17 20:16  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

coś nity są zbyt duże i jaskrawe, jak na NRD-owskich modelach od Plasticart

--
Pieniądze to nie wszystko

 
13-04-17 21:18  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odnośnie nitów.. są wielkości 0.4 mm to tylko kwestia wyświetlenia w offsecie juz tak błyszczeć sie nie będą .. Proszę pamiętać że druk też jest matowy

--

Post zmieniony (13-04-17 21:25)

 
13-04-17 21:38  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

To rozumiem. Lecz nity zbyt wpadły w oczy, przecież to nie Mi-8 i nie Su-25 . Nity że są nie wypukłe i ich prawie i nie widać. Potem, z latami, oni zaczynają się być zauważalne zza różnicy materiału, brudu i tak dalej
Powszechnie znany, że skrzydło i ogon tego samolotu były od MiG-21PF, a on był bardzo akuratny w tym planie

By zaryzykowałem zaproponować warstwę nitów zrobić na 40-60% przejrzystości (opacity) i bez efektu wypukłości
szkic tego, jak by ono jest większe, na moją własną opinię, odpowiadało prawdziwemu samolotu



--

Post zmieniony (13-04-17 22:02)

 
13-04-17 22:42  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak widać sytuacja zmienia sie po wydruku nz pdf.. a kolor srebrny jeszcze bardziej maskuje kontury itp
poniżej skan wydruku z plujki



--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
13-04-17 23:25  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

W tej pasjonującej walce "na nity" zwróciłbym uwagę bardziej na inny babol, który chyba gdzieś zagniła w mnogości szczegółów czy rozdmuchiwania tego opracowania - a mianowicie światła pozycyjne to wcięło na jakim etapie produkcji? Czy też pojawią się dopiero we wznowieniu? A może "do samodzielnego wykonania" jak w wyśmiewanym MM?

 
13-04-17 23:43  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


https://www.google.pl/search?q=mig+e-8&client=ms-android-tmobile-pl&hl=pl-PL&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjO762wsqLTAhWBPywKHeKNC1MQ_AUIBygB&biw=320&bih=508#imgdii=HLZeimsfwW_pTM:&imgrc=hnWdwQHoMycoeM:&spf=228

Wydaję mi sie że świateł nie było.

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 00:11  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Córki Odyna ze swej waleczności były znane, nick jak widać zobowiązuje. Ja natomiast zastanawiam się skąd niechęć i taka postawa. Walka o nity jest prędzej dyskusją, "rozdmuchiwania" opracowania też nie widzę - ot, krótka treściwa informacja o planowanym wydaniu konkretnego modelu. Warto czasem zajrzeć i poszukać samemu przed pochopnym osądem okraszonym sarkastycznymi pytaniami żeby nie wyjść na ignoranta. Nikomu to nie służy..

A co do modelu - fajnie, że rozwijacie się jako wydawnictwo i macie odwagę wydawać modele, które nie są Spitfajereami i Meserszmitami. Brakuje mi tylko choćby delikatnej waloryzacji - model na pewno zyskałby na atrakcyjności a i wszelkie potknięcia przy klejeniu mniej rzucałyby się w oczy.

 
14-04-17 08:20  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
RAVEN6   

A mnie dla odmiany model się bardzo podoba i jak będzie w EMPIKu to na pewno zakupię. Co do waloryzacji, to może jest to kwestia użycia "srebrnego" koloru? Zwróćcie uwagę, że nawet modele Pana Halińskiego, uchodzące za wzór waloryzacji (dla mnie także), nie posiadają żadnych zacieków na powierzchniach "srebrnych", które są jednolite (vide ostatnio wydany P-47D czy Ki-61).

 
14-04-17 08:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Bardzo żle sie drukuje srebrem. Wydaje mi się że zacieków na pewno nie byłoby widać.
W tym przypadku tego modelu , tego samolotu , jakiś wielki zacieków nie było Przecież to tylko samolot eksperymentalny :) a nie służący w jednostkach linowych

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 08:43  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

myślę, oto właśnie w tym samolocie o brudzie i zaciekach mówić trochę nie prawidłowe- on że tak i pozostał pięknym i czystym, żadnej realnej eksploatacji

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-04-17 09:59  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bardzo fajnie się prezentuje model. Z przyjemnością nabędę. Bez wnikania w perwersyjne szczegóły...

Okładka z tym zestrzelonym Phantomem trochę fantazyjna;)

 
14-04-17 10:09  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Model robi świetne wrażenie. Cieszę się że wreszcie jest i to porządnie wydany bo temat fascynujący.

I jedyne o co proszę to normalna, polska pisownia nazwisk rosyjskich.

"Ivantsov" - aż oczy bolą...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-04-17 10:30  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


no cóż okładka to moja wizja :) ale..... gdyby mig wszedłby do służby F4 szans by nie miał :)

Co do nazwiska... poprawię na prawidłowe tłumaczeni PL

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 11:47  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Jak już wcześniej wspomniano, E-8 mił skrzydła z 21PF, a one miały światła pozycyjne.




http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234984992-mikoyan-gurevich-mig-21pf-fishbed-d/

Na wydruku widać jakby było przygotowane miejsce na te światła tylko po prostu ich zabrakło, zapomniano o nim?


Odnośnie modelu: to nie przeszkadza Mi on w ogóle, tylko po prostu z niektórych dyskusji chce mi się śmiać.

1. O jakim cieniowaniu nitów może być mowa na dolnych powierzchniach skrzydeł? Chodzi o ich cieniowanie, czyli grę światła, a samolot chyba nie jest podświetlany reflektorem od dołu, tylko światłem z góry. Więc jak ono może "cieniować" nity "od ziemi"? Samolot stoi na lustrze?

2. Ślady brudu? Na samolocie który służył do badań i testów? Prędzej blachy w różnych kolorach, które pochodziły od rozmaitych "dawców" albo były adoptowane na bieżąco. Przecież nikt nie będzie malował całego samolotu na nowo po każdych zmianach.

3. Okładka, ale to już pozostawiam bez komentarza, bo jak już wytłumaczono to pomysł wydawcy.

Post zmieniony (01-07-17 12:03)

 
14-04-17 12:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


walkiria - dziękuję - naniosłem jeszcze światła na skrzydła.. ( może jeszcze zdążyłem )
Prosze też mnie zrozumieć.. nie mogę projektować za autora :) też nie drążę bardzo dokładnie tematu ( co nie znaczy że się n ie interesuje ) . Szanuje Was i dlatego jak mogę to poprawiam co mogę przed drukiem..

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
14-04-17 12:54  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Walkirio, przepraszam bo w tym momencie ignoranctwem wykazałem się ja. Na tych starych zdjęciach widać niewiele a niesłusznie zasugerowałem się też modelem plastikowym, w którym światła pozycyjne nie zostały uwzględnione. Szkoda, że nie pokazałeś tych zdjęć na samym początku. Zwracam honor.

 
14-04-17 13:05  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

światła - absolutnie nie jest problem. Ze względu na to, że oni wyraźnie występują, wygodniej zrobić objętościowymi: kropelka kleju (myślę, macie analog naszego PVA ), marker i znów klej czy lakier albo Clear-liquid.


A oto nieobecność rysunku reflektora lądowania - to już w nasz czas usterka

--

Post zmieniony (14-04-17 13:07)

 
14-04-17 13:19  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

@ Model-KOM.
Bardzo szanuję takie podejście. I w temacie świateł. I w temacie pisowni.
Dziękuję.
Mam nadzieję że wszyscy będą zadowoleni.

PS. Tylko atrakcyjne tematy tak podgrzewają atmosferę. ;)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
14-04-17 14:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony moim pierwszym wpisem. Nie było to moim zamiarem. Zamiarem nie było krytykanctwo, a jedynie zwrócenie uwagi, że przesadna dbałość o jedne szczegóły nie powinna przysłaniać całości obrazu.

Światła faktycznie może i "bardziej naturalnie" wyjdą wykonane z materiałów alternatywnych (barwionej kropli kleju czy kolorowej główki szpilki. Problem, tylko że sklejona surówka w ogóle ich nie uwzględniała. Stąd moja uwaga.

Po zdjęciach, model wydaje się być dobrze opracowany i na pewno stanowi atrakcyjne urozmaicenie w temacie ruskich rur :).

 
14-04-17 17:39  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Osobiście nie odebrałem Waszych wpisów jako atak :) Dzięki Tobie Walkiria dodałem te szczególy do modelu :) Jak idzie to idzie :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
17-04-17 19:01  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
FloggerB   

Zamówiony i oczekiwany.
Ciekawe jaki będzie nasz ulubiony ciąg dalszy (caspian monster 1:33;) ?

 
17-04-17 20:40  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Czekam na miga-21analog i suchoja t4...

--
PZDR!!

 
17-04-17 22:16  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

tak Analog dawno jest. Nie znam, czy wolne rozpowszechnienie, lecz model taka istnieje.


--
Pieniądze to nie wszystko

 
18-04-17 19:24  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

Z tym Analogiem raczej będzie problem, bo cały kadłub pochodzi z modelu FLY MODEL, wiec to swego rodzaju konwersja/adaptacja gotowego kadłuba z doklejonymi płatami Analoga

 
18-04-17 20:33  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

tak, całkiem mogą być problemy z autorskim prawem. Być może, toż jego i nie sprzedają. A oto FM, GPM mogły by włożyć trochę wysiłku i zrobić niezły model na podstawie swojego modelu - tam prace projektantowi na parę wieczorów, i z kamuflażem mądrzyć się nie trzeba.

--
Pieniądze to nie wszystko

 
05-05-17 13:13  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
FloggerB   

Dotarł - super !

Ciekawe co następne :)

 
13-01-19 00:04  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Planowałem niedługo wrzucić na forum relacje oraz galerię tego modelu, jednak po 3 miesiącach walki z ciągłymi błędami się poddałem. Prezentuję zatem tylko niektóre z problemów z którymi spotkałem się podczas budowy w ramach przestrogi. Byłem posiadaczem 2 egzemplarzy i tylko dzięki temu dotarłem z budową aż tak daleko - sklejałem równolegle model próbny oraz docelowy, dzięki czemu udało mi się wyłapać większość błędów.

Pierwszy etap, czyli złożenie szkieletu przedniej części kadłuba, nie sprawiał żadnych trudności. Jednak pierwsze przymiarki wanny kabiny pokazały, że powinna być ona osadzona 1mm niżej, niż zakłada to szkielet:



Nim zacząłem cokolwiek przerabiać przymierzyłem wannę do jeszcze nie sklejonego szkieletu i okazało się, że w projekcie nie przewidziano miejsca na wręgę za kabiną pilota.



Korzystając z drugiej wycinanki wykonałem tą wręgę jeszcze raz, tym razem wycinając jej część, tak aby osadzić ją 1 mm głębiej. Fragment kabiny, ze bezpośrednia za głową pilota, to również część z drugiej wycinanki - element ten nie znajduje się na żadnym arkuszu i wykonałem go samodzielnie





Mam wrażenie, że model oryginalnie był zaprojektowany na wręgi których nie trzeba było podklejać tekturą, a w którymś momencie niedbale przerobiony na wręgi o grubości 1mm. Wskazują na to problemy z kabiną, czy fakt, że w wielu miejscach wręgi są za krótkie lub za grube o 0,5mm lub 1mm.



Model planowałem wykonać z zamkniętą osłoną kabiny. Okazało się to jednak niemożliwe, ponieważ owiewka jest zbyt niska



Jednak tym co pogrążyło ten model jest garb na kadłubie. Już pierwsze elementy do siebie nie pasują - niebieskie linie to miejsca cięć, które należy wykonać aby tą część zgrać z resztą modelu



Pozycje statecznika pionowego określają zaznaczone przeze mnie te linie. Po przyklejeniu statecznika w tym miejscu wygląda on tak jak na rzucie w instrukcji. Zakładam zatem, że jest on przyklejony poprawnie.



Garb zacząłem przyklejać od tyłu biorąc za punkt odniesienia zaznaczone przeze mnie linie podziału. Są to jedyne punkt odniesienia, ponieważ żadna z linii na garbie nie zgrywa się z liniami na kadłubie



W takim wypadku całość jest za długa o około 3 mm.



W tym momencie doszedłem do wniosku, że nie ma sensu kontynuować budowy, zwłaszcza, że chyba najpoważniejszy błąd był już niemożliwy do naprawienia - szkielet biegnący za kabiną pilota powinien być skrócony o 1mm, a poszycie zewnętrzne nacięte, tak aby wręga za kabiną pilota była schowana pod poszyciem.



To większość z poważniejszych błędów na jakie się natknąłem.Oprócz nich zdarzają się niekonsekwencje w nitowaniu, niezadrukowane fragmenty, przesunięcia kolorów, czy wręgi które trzeba docinać



Szkoda że model tak ciekawego samolotu jest zaprojektowany z tak wieloma błędami



Pozdrawiam

 
13-01-19 01:52  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Relacje z projektowania znalazlem tutaj http://only-paper.ru/forum/83-15269-1, a finalna galerie tutaj http://only-paper.ru/forum/6-19897-1#502902. Chociaz pewnie juz do nich dotarles...
Karol, mozliwe to, aby cos sie przy przygotowywaniu do druku popsulo? Te problemy z wregami wygladaja, jakbys dostal jakas beta wersje, a nie finalny projekt. Az ze strachem zerknalem w strone mojej szafki z modelami...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-01-19 07:05  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Pan chyba bardzo młody modelarz i niezaprawiony ze starymi MM-ami . 1mm to jest sprawa żadna, po prosru żadna. Niewiem nie kleiłem tego E8 może coś tam nie idzie jak nalezy ale to się jakoś przymierza kombinuje. 3 mm czy 5 mm to już mozna powiedzieć że są błędy.

 
13-01-19 08:58  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, kupiłem ten model ze ze wzgledu na ciekawa sylwetke, bo generalnie nie kleję samolotów. I tu w pełni zgadzam się z kolegą Kedzier. Model został opracowany z błędami, a kabina, a zwłaszcza owiewka to porażka, jest za mała, ale jakoś do kupy go poskładałem. Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie zrobione na szybko dzisiaj. Myślę że doświadczeni modelarze samolotowi wycisnął z tego modelu dużo więcej. Pozdrawiam


--

 
13-01-19 10:09  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Rafael - dzięki za linki, szukałem relacji z budowy tego modelu jednak żadnej nie znalazłem, wiec wątki przez Ciebie wskazane widzę po raz pierwszy. Jednak model w nich przedstawiony to nie jest dokładnie to samo co model który został wydany.

ABC - nie jestem aż taki bardzo młody i kleiłem stare wydania MM więc mam świadomość, że większość tych drobnych błędów modelu można łatwo naprawić. Nie twierdzę, że modelu nie da się skleić, bo Sławek udowodnił że można, chodziło mi raczej o pokazanie, że podczas klejenia tego modelu praktycznie na każdym kroku spotyka się jakieś większe lub mniejsze błędy. Ja wolę ten czas poświęcić na klejenie z przyjemnością modelu od jakiegoś zaufanego projektanta.

--


 
13-01-19 14:29  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Opty1972, pisząc "ruskich","ruskim", chcesz wyrazić swoją pogardę czy pokazać swoje prostactwo?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-01-19 15:35  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Opty, spauzuj bo trzeci raz nie poprosze...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
14-01-19 15:32  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
Propeler 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Słownik Języka Polskiego, wyd.PWN
ruski, ruscy <<dotyczący Rusi -średniowiecznej wschodniej Słowiańszczyzny; potocznie także: rosyjski >>

Pozdrawiam
Andrzej

--
Nie ma modeli trudnych, są tylko pracochłonne.

 
14-01-19 17:10  Odp: [N] Mig E-8 1:33 od Model-KOM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Panowie proszę... Łyk wody dla ochłody...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024