FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-04-17 20:10  Modele dla początkujących
Szymon C.   

Witam wszystkich!
Chciałbym zacząć moją przygodę z modelarstwem i mam pytanie do Was odnośnie modelu na początek. Jaki model wybrać: samolot, okręt czy czołg, które są najlepsze na początek? Może widzieliście jakieś łatwe modele niedawno wydane, które by się nadawały na początek. Z góry dziękuje za pomoc i życzę powodzenia w klejeniu Waszych modeli

 
09-04-17 20:15  Odp: Modele dla początkujących
Refal   

Serio? Ile można pytać o to samo. W sklepach jest nawet zakładka !uwaga! modele dla początkujących. Ale jak już padło pytanie to odpowiadam: Yamato, B-52 i Karl Gerat.

 
09-04-17 20:22  Odp: Modele dla początkujących
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Zluzuj Refal.

Szymonie. Witamy Cię w naszym gronie. :-)
Zapraszamy po proste kolejowe modele na Kartonową Kolej:
http://kartonowakolej.pl/download/

I nie zrażaj się!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
09-04-17 20:28  Odp: Modele dla początkujących
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Refal, jak nie masz ochoty pomagać to z łaski swojej siedź cicho.

Szymon >> co do wyboru czołg/samolot/okręt to rozsądnie jest kierować tym co cię najbardziej interesuje. Natomiast uczciwie trzeba powiedzieć, że chyba najłatwiej będzie z samolotem, nieco trudniej z okrętem, a najtrudniej z czołgiem. W miarę proste samoloty znajdziesz w ofercie WAKu, np zapowiedziany niedawno Fw-190 albo http://www.sklep.wak.pl/product_info.php?products_id=546]Bf-109, Spitfire albo Mustang.

Aha, można też znaleźć modele dla naprawdę początkujących, gdzie bryła modelu jest bardzo uproszczona, np. to albo to. Sam oceń czy cię to interesuje.

--

Post zmieniony (09-04-17 20:29)

 
09-04-17 20:53  Odp: Modele dla początkujących
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Ja z kolei mam inną propozycję, zresztą przetestowaną na członku rodziny. Jest taka fajna strona Canona http://cp.c-ij.com/en/categories/CAT-ST01-0087/index.html .
Są tam modele do wydrukowania, różna tematyka oraz różny stopień trudności. Można na nich przećwiczyć techniki cięcia formowania i klejenia kartonu. Niewątpliwą zaletą jest to, że w razie zniszczenia części zawsze można ją dodrukować.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
09-04-17 22:02  Odp: Modele dla początkujących
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jeśli Czołgi, to na początek Tygrys lub Pantera z wydawnictwa WEKTOR.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-04-17 22:03  Odp: Modele dla początkujących
Konsyliarz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Osobiście jako pierwszy poważny model wybrałem latarnię morską, ponieważ architektura moim zdaniem ma najlepszy stosunek poziom trudności/efekt końcowy że wszystkich gałęzi modelarstwa (nie uwzględniam głębokiej waloryzacji lub perełek w postaci Taj Mahal lub rodzimego Malborka).
W kwestii czołgów, dawno temu skleilem dwa egzemplarze wydawnictwa Super Model (archiwalne numery dostępne np. na Allegro lub stronie GPMu), ponieważ są mocno uproszczone a jednocześnie dobrze spasowane, więc ciężko je zepsuć:)

 
10-04-17 07:59  Odp: Modele dla początkujących
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Ja proponuję samolocik tak prosty jak należy, szybko sklejalny bez udziwnień i detali.
Do nabycia na aukcji Allegro lub w sklepach online.
Przykładowe arkusze z częściami odzwierciedlają mój wybór i rekomendację.
Zapewne wielu modelarzy z tego forum sklejało ten model i może z ręką na sercu potwierdzić moje odczucia względem tej wycinanki.


--

 
10-04-17 09:52  Odp: Modele dla początkujących
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Jeżeli idzie o statki/okręty to polecam ten model . Nie jest to bryła a frajdę da, mam ten egzemplarz, bo chciałem z dzieciakami w szkole robić. Jak coś, to popołudniu mogę wrzucić skany.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
10-04-17 11:56  Odp: Modele dla początkujących
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

Modele od ModelArt (E.Zarkov) dobrze zbierają się i efekciarski wyglądają. Do tego że, pewne z ich można całkiem zgodnie z prawem bezpłatnie załadować, jeśli poszukać.
Oni niezbyt skomplikowane i dla pierwszego doświadczenia - całkiem godzą się

--

Post zmieniony (10-04-17 11:56)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024