FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-04-17 21:20  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ja to bym połączył w tej ankiecie dwie pierwsze pozycje w jedno i ankieta trwała by krócej ;-)
Czyli.... jak się napiję to lubię pogadać, a sklejam jak mam kiedy.

 
05-04-17 10:08  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Lesio73 

 

Andrzej wypraszam sobie te porównania do jakiegoś GEKONA! Ankieta była robiona na trzeźwo.... chociaż chwila... bo coś przez mgłę kojarzę jakąś jaszczurkę co po Jańciu łaziła... ale my do końca na dwóch nogach... Tyle, że to było w Inowrocławiu :-)

Bart, siebie nie uwzględniłem więc wynik jast jaki jest ;-)

Włodek i niech tak zostanie :-)

--

 
05-04-17 20:16  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czy wydawca zdradzi nam wreszcie tajemnicę , czy ta zapowiedź to żart prima aprilisowy , czy faktyczna zapowiedź ?

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-04-17 01:47  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Minął tydzień od zapowiedzi naszych modeli kartonowych japońskich pancerników: Yamato i Musashi.

Nie za bardzo rozumiemy, dlaczego większość z Was potraktowała naszą zapowiedź na forum jako prima aprillisowy żart. Bardzo dziwne. :-)

Niestety musimy Was rozczarować. Pierwsza wypowiedź w tym wątku jest jak najbardziej prawdziwa. TO NIE JEST ŻART. Nowe opracowania modeli kartonowych: Yamato i Musashi powstają naprawdę. Stocznia Szkutnika pracuje na dwie zmiany przy wyżej wymienionych projektach.

Aby potwierdzić naszą wiarygodność, w dniu dzisiejszym prezentujemy Wam rendery gotowych modeli 3D.



Odpowiedzi na pierwsze uwagi:

Wydruk modeli w całości na barwionym kartonie jest jak najbardziej możliwy.
Oba modele tak jak już wspomnieliśmy ukażą się w skalach: 1:200 i 1:300. Innych skal nie przewidujemy
Żelazko i sznur na bieliznę do modelu…. To już we własnym zakresie ;-)

--

Post zmieniony (08-04-17 16:15)

 
08-04-17 08:25  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na początek zacytuję fragment mejla jaki dostałem od Wydawcy

" Cześć Andrzej,

Piszę do Ciebie na priva, bo nie chcę nie potrzebnie zaśmiecać wątku prima apilisowego żartu wydania modeli Yamato/Musashi.
Widzę, że nie zrozumiałeś tego żartu i nie rozumiem dlaczego tak się pieklisz na temat każdej zapowiedzi modeli Szkutnika. ."
To jakiego to żartu nie zrozumiałem ?

Rendery ładne .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
08-04-17 09:28  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Żart pewnie polegał na tym, żeby wszyscy myśleli, że to żart, podczas gdy tak naprawdę to nie żart :-)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (08-04-17 09:29)

 
08-04-17 10:13  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jeżeli już SZKUTNIKU to powstają NAPRAWDĘ ; ))))))))

Oczywiście czekanie aż tyle dni z rozwianiem wątpliwości to tak dla podgrzania atmosfery : )
Z tą zapowiedzią to taka odwrotność żartu wydawnictwa "Wektor", które pokazało okładkę do modelu, aby następnie zdementować, że to był tylko żart, że wydadzą taki model.

Swego czasu znane i cenione wydawnictwo znad morza też tak zażartowało z modelarzy w wyniku czego następnie modelarze zaczęli "żartować" z wydawnictwa prowadząc negatywny hejt i wyolbrzymiając każdą wpadkę wydawnictwa.

Ponieważ projektowanie modeli jest na wstępnym etapie to już powoli można gromadzić literaturę do ewentualnej waloryzacji modelu i otóż proszę bardzo to nie żart wydawnictwo GPM proponuje w swojej ofercie następujące wydawnictwo https://sklep.gpm.pl/literatura/ksiazki/okrety/musashi-3d

Nie wiem czy kogokolwiek to interesuje, ale mnie interesuje, więc takie pierwsze pytanie : jakie będą główne zmiany jeżeli chodzi o wyposażenie i konstrukcję "Yamato" w odniesieniu do tego co było dotychczas znane ? I drugie pytanie : jakie są podstawowe różnice między tymi pancernikami ?

Reasumując czekamy obecnie na wydanie wiosenne USS " Hornet", w innych porach roku " Daru Pomorza", pancerników " Yamato" i " Musashi", oraz " Titanica", " Brytanica" i " Olimpica " - nieprawdaż ?

Post zmieniony (08-04-17 11:53)

 
08-04-17 12:38  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Halogen: Prawda. Na takie modele Szkutnika czekamy. :-)

Co do różnic między Yamato z 1945r i Musashi z 1942r. skoro tak bardzo Ciebie to interesuje............ znakomicie poruszasz się po wyszukiwarkach internetowych więc bardzo szybko sam sobie takie różnice znajdziesz. Znacznie szybciej niż ja bym musiał o tym wszystkim tutaj pisać.
Co do odpowiedzi na Twoje pierwsze pytanie - polecam najnowszą książkę pana Janusza Skulskiego o tych pancernikach. Tam wszystko jest napisane i pokazane.

--

Post zmieniony (08-04-17 12:41)

 
08-04-17 13:06  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No widzę, że jednak foch i to nie marszałek : ))))))
Oczywiście nie musisz mi udzielać żadnej odpowiedzi na moje pytania - zadałem je, bo wydawało mi się, że z odpowiedziami nie będzie problemu, przecież nie oczekiwałem kwerendy : )))))))) co do jednego nitu - wydaje mi się, że nie tylko ja jestem ciekawy tych podstawowych różnic w budowie wspomnianych okrętów i przyszłych modeli, no ale jeżeli twoje mizdrzenie się do przyszłych kupujących się już skończyło to trudno : )))))))

Post zmieniony (08-04-17 13:07)

 
08-04-17 13:55  Odp: [Z] Japońskie pancerniki: Y A M A T O / M U S A S H I – made by SZKUTNIK
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W 1:300, to bardzo ciekawa propozycja. W 1:200 yamato to może nie, bo mam od Halinskiego, a chyba nic mu nie brakuje?
Bo do Musashi, to może kupię.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024